#101 2007-12-08 23:56:03

liia
Użytkownik
Skąd: Ostróda
Dołączył: 2006-06-16

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Zjadacz napisał:
liia napisał:

Co do Haruhi, czy ktoś ma w planach przetłumaczenie dodatkowych scen?

Ma smile

A właśnie, przypomniało mi się. W bliższych planach, czy dalszych? Jakieś konkrety???


Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi. (Terry Pratchett - Maskarada)

Offline

#102 2007-12-09 00:09:46

buba2222
Użytkownik
Dołączył: 2007-11-10

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

skąd zassać te dodatki ?

Offline

#103 2007-12-09 00:15:53

liia
Użytkownik
Skąd: Ostróda
Dołączył: 2006-06-16

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Jakie dodatki???? W kwestii formalnej: wersja anime pochodząca z dvd (rawy, czy en. hardsuby oparte na dvd-ripach) różnią się troszkę od wcześniejszych tv-ripów obecnością dodatkowych scen, dialogów itp.


Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi. (Terry Pratchett - Maskarada)

Offline

#104 2007-12-12 12:57:39

kingston
Użytkownik
Skąd: Goleszów
Dołączył: 2005-10-21

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

RiXeD napisał:

KyoAni milczy na temat Sezonu 2. Jedyną nadzieją  będzie ostatni ep CLANNAD, na końcu którego zobaczymy zapowiedź ich następnej serii. I miejmy nadzieję, że będzie to Haruhi przekonująca nas do obejrzenia, bo inaczej "polecą głowy" smile_big

Nie żebym miał coś przeciwko ^^ ale gdyby faktycznie ruszyły prace nad drugim sezonem, to mogę się założyć, że już by o tym huczało w każdym zakątku świata niezależnie o tego jak bardzo staraliby się to ukryć smile_big smile_big smile_big

Znajdzie się tutaj osobnik, który śledzi na bieżąco mangę i może zdradzić czy wybiega ona wydarzeniami znacznie dalej niż anime i czy można napotkać się na jakieś rozbieżności w fabule (mając na oku anime i mangę)? Z góry thx smile
Przyznaję się... ostatnio popadłem w haruhiism - wykryto u mnie pierwsze stadium XDD

Offline

#105 2007-12-18 17:36:12

neverar
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2007-10-06

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Offline

#106 2007-12-19 00:25:47

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

kingston napisał:

Znajdzie się tutaj osobnik, który śledzi na bieżąco mangę i może zdradzić czy wybiega ona wydarzeniami znacznie dalej niż anime i czy można napotkać się na jakieś rozbieżności w fabule (mając na oku anime i mangę)?

Anime Suzumiya Haruhi no Yuuutsu jest ekranizacją tzw. light novel, czyli takiej książki z obrazkami, a nie adaptacją mangi.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2007-12-19 00:27:15)

Offline

#107 2009-05-18 23:29:09

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Czas chyba odkopać ten temat i poczekać do dnia emisji "nowego odcinka". Jeżeli trolle z Kyoto Animation znowu coś by odwaliły, to fani by ich chyba tym razem listami z wąglikiem obdarowali. smile
W otchłani cybernetycznego bublu znalazłem sugerowaną liczbę i nazwy poszczególnych odcinków. Zapewne zrobione przez fana który czytał te nowelki, ale daje to jakieś tam wyobrażenie o co chodzi mniej więcej. oczkod

01. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part I
02. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part II
03. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part III
04. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part IV
05. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part V
06. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part VI
07. The Boredom of Haruhi Suzumiya
08. Bamboo Leaf Rhapsody part I
09. Bamboo Leaf Rhapsody part II

10. Mysterique Sign
11. Endless Eight part I
12. Endless Eight part II

13. Remote Island Syndrome part I
14. Remote Island Syndrome part II
15. The Sigh of Haruhi Suzumiya part I
16. The Sigh of Haruhi Suzumiya part II
17. The Sigh of Haruhi Suzumiya part III
18. The Sigh of Haruhi Suzumiya part IV

19. The Adventures of Mikuru Asahina Episode 00
20. Live Alive
21. The Day of Sagittarius
22. Someday in the Rain
23. The Disappearance of Haruhi Suzumiya part I
24. The Disappearance of Haruhi Suzumiya part II
25. The Disappearance of Haruhi Suzumiya part III
26. The Disappearance of Haruhi Suzumiya part IV
27. The Disappearance of Haruhi Suzumiya part V
28. The Disappearence of Haruhi Suzumiya part VI

Nowe odcinki zostały podkreślone.

Offline

#108 2009-05-18 23:54:35

Cain
Użytkownik
Dołączył: 2006-04-17

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Ciekawe czy z czasem wyrobię... Mam nadzieję, że tak smile


Niczego nie jest mi szkoda, nic z tego czego jeszcze mi brak!
Starczy, gdy kocham, huczy las i wieje wiatr.

Offline

#109 2009-05-19 00:09:47

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Odcinek 8 nie powiązany z serią ma zostać wyemitowany 25 o godzinie 1 Oo
co w zasadzie poniekąd wynika z rozpiski stacji TV wakayama (dziwnie podają tam te godziny heh "25:10") informacja pochodzi z sankakucomplex podają tam również nieco inny tytuł tego odcinka  “Sasanoha’s Rhapsody”
Tak mnie zastanawia bo czytając to i owo wynika jasno, że to będzie pierwszy wyemitowany epek o ile dobrze zrozumiałem, a w rzeczywistości jest jako 8!?
Więc gdzie reszta Oo (lub też znowu szykują zabieg emitowania całej serii nie po kolei...)

Offline

#110 2009-05-19 01:07:30

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Isao napisał:

Tak mnie zastanawia bo czytając to i owo wynika jasno, że to będzie pierwszy wyemitowany epek o ile dobrze zrozumiałem, a w rzeczywistości jest jako 8!?
Więc gdzie reszta Oo (lub też znowu szykują zabieg emitowania całej serii nie po kolei...)

Seria była od pewnego czasu emitowana, nawet sobie ściągałem po epku, żeby mieć ją w "HD" (gówniany upscale). oczkod
Do tej pory wyemitowano już siedem odcinków.
snapshot20090519010039.th.jpg

Offline

#111 2009-05-19 01:18:08

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Isao napisał:

Odcinek 8 nie powiązany z serią ma zostać wyemitowany 25 o godzinie 1 Oo
co w zasadzie poniekąd wynika z rozpiski stacji TV wakayama (dziwnie podają tam te godziny heh "25:10") informacja pochodzi z sankakucomplex podają tam również nieco inny tytuł tego odcinka  “Sasanoha’s Rhapsody”

Już nie pokazują.... zresztą Gigazine zbadał sprawę... widać cały czas coś knują skoro nie mogli podawać tytułów odcinków jezor

Isao napisał:

Tak mnie zastanawia bo czytając to i owo wynika jasno, że to będzie pierwszy wyemitowany epek o ile dobrze zrozumiałem, a w rzeczywistości jest jako 8!?
Więc gdzie reszta Oo (lub też znowu szykują zabieg emitowania całej serii nie po kolei...)

Spokojnie jest dobrze... Nie skaczą po ep jak w emisji TV tylko idą według chronologii DVD czyli najpierw poszła Melancholia, potem Boredom, a teraz Bamboo Leaf Rhapsody. Ale trzeba przyznać, że "wklejenie" nowego materiału do reemisji było(by) sprytne ;]

8ep ma podobno być 21 na Teletama.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-05-19 01:23:50)

Offline

#112 2009-05-19 01:58:22

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Zarathustra napisał:

Seria była od pewnego czasu emitowana, nawet sobie ściągałem po epku, żeby mieć ją w "HD" (gówniany upscale). oczkod

Bo ja wiem czy taki gówniany... widziałem już dużo gorzej upscalowane oficjalne wydania na bd jezor, a w porównaniu do sd poprawa jest tutaj całkiem spora.

Offline

#113 2009-05-19 10:34:20

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Zarathustra napisał:

Seria była od pewnego czasu emitowana, nawet sobie ściągałem po epku, żeby mieć ją w "HD" (gówniany upscale). oczkod
Do tej pory wyemitowano już siedem odcinków.
snapshot20090519010039.th.jpg

Pierwszy ep też tak ładnie wygląda? Bo pewne to ripy z TVS (Teletama), bo tylko takie są chyba dostępne...
Bo widziałem upscale z CTC, który był okropny... oraz ze stacji TVK, który wyglądał niewiele lepiej, bo był w windowboksie...
A ten screen wygląda o niebo lepiej...


Sacredus napisał:

Spokojnie jest dobrze... Nie skaczą po ep jak w emisji TV tylko idą według chronologii DVD czyli najpierw poszła Melancholia, potem Boredom, a teraz Bamboo Leaf Rhapsody. Ale trzeba przyznać, że "wklejenie" nowego materiału do reemisji było(by) sprytne ;]

bardzo sprytnie, szczególnie, że od początku reemisji nic nie wspominali o drugim sezonie...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#114 2009-05-19 11:23:24

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

zergadis0 napisał:

Bo ja wiem czy taki gówniany... widziałem już dużo gorzej upscalowane oficjalne wydania na bd jezor, a w porównaniu do sd poprawa jest tutaj całkiem spora.

Specjalistą koderem nie jestem, ale w sumie tak jak dla mnie to może być, jak siedzę 3-4 metry od ekranu jest dobrze. oczkod

FAiM napisał:

Pierwszy ep też tak ładnie wygląda? Bo pewne to ripy z TVS (Teletama), bo tylko takie są chyba dostępne...
Bo widziałem upscale z CTC, który był okropny... oraz ze stacji TVK, który wyglądał niewiele lepiej, bo był w windowboksie...
A ten screen wygląda o niebo lepiej...

Zrzut pochodził z pierwszego odcinka, może akurat trafiłem na dobry kadr, ale już opening nie wygląda zbyt dobrze.

snapshot20090519110832.th.jpg

Offline

#115 2009-05-19 13:39:21

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Zarathustra napisał:

Zrzut pochodził z pierwszego odcinka, może akurat trafiłem na dobry kadr, ale już opening nie wygląda zbyt dobrze.

snapshot20090519110832.th.jpg

To nie tamten był taki dobry, tylko ten jest jednym z niewielu tak słabych jezor. Jak dla mnie upscale naprawdę udany, parę niewielkich wpadek może było, ale ogólnie jest dobrze.

Offline

#116 2009-05-19 17:47:54

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Zarathustra napisał:

Czas chyba odkopać ten temat i poczekać do dnia emisji "nowego odcinka". Jeżeli trolle z Kyoto Animation znowu coś by odwaliły, to fani by ich chyba tym razem listami z wąglikiem obdarowali. smile
W otchłani cybernetycznego bublu znalazłem sugerowaną liczbę i nazwy poszczególnych odcinków. Zapewne zrobione przez fana który czytał te nowelki, ale daje to jakieś tam wyobrażenie o co chodzi mniej więcej. oczkod

01. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part I
02. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part II
03. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part III
04. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part IV
05. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part V
06. The Melancholy of Haruhi Suzumiya part VI
07. The Boredom of Haruhi Suzumiya
08. Bamboo Leaf Rhapsody part I
09. Bamboo Leaf Rhapsody part II

10. Mysterique Sign
11. Endless Eight part I
12. Endless Eight part II

13. Remote Island Syndrome part I
14. Remote Island Syndrome part II
15. The Sigh of Haruhi Suzumiya part I
16. The Sigh of Haruhi Suzumiya part II
17. The Sigh of Haruhi Suzumiya part III
18. The Sigh of Haruhi Suzumiya part IV

19. The Adventures of Mikuru Asahina Episode 00
20. Live Alive
21. The Day of Sagittarius
22. Someday in the Rain
23. The Disappearance of Haruhi Suzumiya part I
24. The Disappearance of Haruhi Suzumiya part II
25. The Disappearance of Haruhi Suzumiya part III
26. The Disappearance of Haruhi Suzumiya part IV
27. The Disappearance of Haruhi Suzumiya part V
28. The Disappearence of Haruhi Suzumiya part VI

Nowe odcinki zostały podkreślone.

tzn ze powstała 2 seria ?? czy co to za nowe odcinki


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#117 2009-05-19 17:56:36

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

skam123 napisał:

tzn ze powstała 2 seria ?? czy co to za nowe odcinki

Ostatecznie dowiemy się tego w dniu premiery ósmego odcinka. oczkod

aw2986_Haruh.jpg

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2009-05-19 17:57:03)

Offline

#118 2009-05-19 18:05:50

Hikari-chan
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-11-01

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

O, skoro będą nowe epki, to może Kami Squad przetłumaczy. ^^


hikarisignl3.jpg

Offline

#119 2009-05-20 10:34:13

Oin
Użytkownik
Skąd: Gorlice / Kraków
Dołączył: 2005-06-14

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Hikari-chan napisał:

O, skoro będą nowe epki, to może Kami Squad przetłumaczy. ^^

Doszliśmy z Cainem wstępnie do porozumienia, ustaliliśmy kilka rzeczy, w tej chwili pracuję nad uzyskaniem skryptów z karaoke i innych z pierwszej serii. No i czekamy na angielskie suby.


Minds are like parachutes. Just because you've lost yours doesn't mean you can borrow mine.

Offline

#120 2009-05-20 17:16:10

Hikari-chan
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-11-01

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Oin napisał:
Hikari-chan napisał:

O, skoro będą nowe epki, to może Kami Squad przetłumaczy. ^^

Doszliśmy z Cainem wstępnie do porozumienia, ustaliliśmy kilka rzeczy, w tej chwili pracuję nad uzyskaniem skryptów z karaoke i innych z pierwszej serii. No i czekamy na angielskie suby.

Bardzo się cieszę i czekam z niecierpliwością. Będziecie robić tylko HD, czy później też z DVD, tak jak pierwszą serię?


hikarisignl3.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024