#21 2009-05-31 17:12:13

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Anime, oglądam od hmmm 4-5 lat, na mojej liście obejrzanych jest już ponad 1000+ serii, wiele z tych serii to full hd, lub hd, więc o konfiguracje programów się nie kłócę, bo te mam skonfigurowane.

Ale, jeżeli piszecie że tłumacz "chce się pochwalić", to jak by tak było to by jednak w hardku to zamieścił, bo tak się niczym raczej nie pochwali, no może tym że potrafi za pomocą 40 kB zamulić komputer.

Co do wolnego łącza, u mnie UP, skacze w granicach 20-32 kB, a serii anime jakie upnełem przekraczają już ponad 900 GB. Więc upnąć to nie problem, ale na pewno mniejszy problem niż wymagania komputera, bo tutaj jedyne co zostaję to, wyłączyć efekty, kupić nowego peceta.

U nas na stronie tłumaczymy mangi, i je nie robimy tylko dla siebie,(jak to niektórzy się broną, przy tłumaczeniach), tylko dla osób ograniczonych językiem, lub po części leniwych. Więc uwagi tych osób co czytają, bierzemy pod uwagę. Może tłumaczenie Anime i Mangi nie ma wiele spólnego, ale to ma być tylko przykład "tłumaczenia dla fanów"

To tyle, Wy się kłóćcie dalej, ja idę robić swoje.

Pozdrawiam Zmora

Offline

#22 2009-05-31 17:33:22

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

KKnD napisał:

U QMPLA na 2x2.5Gh 4gb RAM HD4870 na full chodził crisis, leczy nie ściągnął jeszcze gta IV, a za kompa wydał właśnie 2000zł

Wybacz przyjacielu, ale TAK się kurde składa... Że ja GRY akurat KUPUJĘ, a nie ściągam z neta, chyba że dla oceny czy warto...

Wiesz gdzie wsadź sobie tego HD4870? Głębo między twe pośladki... GTA IV na full wykorzystywało tego GeForca w 87% Bo to kotku ma 1GB DDR3. Ja w marcu dałem za kompa niecałe 2000zł.

KKnD napisał:

Eh czas zmienić kartę, polecam coś z serii HD, z tego co widziałem duża lepsza wydajność, no i jaki masz system, 64 bit? nie a to szkoda, bo wtedy masz tylko 3gb RAM
I powiesz mi, cFaniaczku, jeszcze że GTA IV zajmuje 40KB? Bo rozumie że 12 giga zrypanego kodowania gdzieś na hama musi się znaleźć.
Ta tak w ogóle to fajnie, że przedstawiasz 2 ewenementy, jak napisów jest horda, a nawet ułamka pamięci nie zajmują co te gry.
Trochę nie logiczne, że 40 kilka nie mieści się w 2ch rdzeniach, nie(żart)??

Tak mam 64 bity to chyba logiczne, skoro mam 4GB RAM... Taki kozak, a nie wie że GTA IV zajmuje prawie 15GB, a np. The Sims 2 + wszystkie dodatki też zajmuje 15GB, a wymagania ma chyba 4x mniejsze niż GTA IV. Waga gry nie ma nic do rzeczy, liczy się to ile w danym czasie procek musi przeliczyć.

KKnD napisał:

c) Trzeba być porytym aby kupować kompa za 2kafle aby zobaczyć sobie efekty w napisach.

TAAAAAAAAAAAAAAAAAK! Specjalnie po to wybuliłem 2kzł żeby sobie pooglądać jak w karaoke skaczą mi literki.

Zjadacz napisał:

dziwi mnie to, że jakimś cudem zniknął mu permban, którego dostał od Freemana

Proponujesz, aby dostał go z powrotem. Masz moje 100% poparcie. De.. echm... trzeba tępić.

Zmora ma 1% racji. Że to wielu osobą przeszkadza, ok. Ale i są tacy co lubią jak im literki świecą, migają itp. Więc jak już to dodawać do formatu ass, albo ubogą wersję ass, albo inny format. Ale niech nie wymusza oczyszczania napisów z efektów... Bo to bezsensu.

PS: Mój komputer był nieziemski w 2k7 roku. Teraz jest taki sobie...

Krzyżu napisał:

Ludzie, kiedy Wy zrozumiecie, że tłumacz to pan absolutny swoich napisów i może z nimi robić, co zechce?!

Powinieneś za to dostać nagrodę ANSI 2k9 jezor
Subofilia ^^ A co to zgadujcie sami smile_big


FluxBB bbcode test

Offline

#23 2009-05-31 19:23:14

Marcus
Użytkownik
Skąd: MZY
Dołączył: 2007-12-13

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Luk4S napisał:

Wiesz gdzie wsadź sobie tego HD4870? Głębo między twe pośladki... GTA IV na full wykorzystywało tego GeForca w 87% Bo to kotku ma 1GB DDR3.

O.o z tego co mi wiadomo(a raczej z doświadczenia XD) to Radki HD4870 posiadają 512 lub 1024 MB GDDR5... Wiec swoją zielona kartę sobie zaaplikuj tam gdzie trzeba ^^'

Co do efektów w ass to przeca każdy może je sobie wyłączyć/usunąć jeśli mu przeszkadzają, więc nie rozumiem po co ten temat. To dostosowywanie subów pod swoje potrzeby tak jak zmiana timingu pod inną grupę - każdy może to zrobić sam. oczkod

Offline

#24 2009-05-31 19:34:34

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Marcus napisał:

Co do efektów w ass to przeca każdy może je sobie wyłączyć/usunąć jeśli mu przeszkadzają, więc nie rozumiem po co ten temat. To dostosowywanie subów pod swoje potrzeby tak jak zmiana timingu pod inną grupę - każdy może to zrobić sam. oczkod

Dla niektórych zrobienie czegoś samemu to obraza majestatu smile_big

Ostatnio edytowany przez Sidorf (2009-05-31 19:40:46)


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#25 2009-05-31 19:37:04

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Marcus napisał:
Luk4S napisał:

Wiesz gdzie wsadź sobie tego HD4870? Głębo między twe pośladki... GTA IV na full wykorzystywało tego GeForca w 87% Bo to kotku ma 1GB DDR3.

O.o z tego co mi wiadomo(a raczej z doświadczenia XD) to Radki HD4870 posiadają 512 lub 1024 MB GDDR5... Wiec swoją zielona kartę sobie zaaplikuj tam gdzie trzeba ^^'

Co do efektów w ass to przeca każdy może je sobie wyłączyć/usunąć jeśli mu przeszkadzają, więc nie rozumiem po co ten temat. To dostosowywanie subów pod swoje potrzeby tak jak zmiana timingu pod inną grupę - każdy może to zrobić sam. oczkod

Ten GeForce jest czerwony jezor Ale nie chce zaczynaj wojny ATI vs. Nvida, bo to nie ma sensu.  Czy ja powiedziałem że ten GeForce jest lepszy... Nie! Ja tylko nie trawię kart od ATI, chociaż w testach ten Radek wypada lepiej... niż 9800.

@No przecież pisze, że nie chce dyskutować. Spoko przyjdzie Moerator i posprząta ;D

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2009-05-31 19:48:39)


FluxBB bbcode test

Offline

#26 2009-05-31 19:40:00

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

To nie jest temat do dyskusji o kartach graficznych.

Wczoraj Q ostrzegał, że za offtopy polecą ostrzeżenia. Jak wiesz, że post idzie do kasacji, to po co go piszesz?

Ostatnio edytowany przez Aurius (2009-05-31 19:51:51)

Offline

#27 2009-05-31 19:50:09

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Więc consensusem tego mogło by być, to dodawanie ubogiego ass lub innego ubogiego formatu. A nie zakazywanie robienia ubogich napisów w ass. Oczywiście to by było w ramach, dobrego zachowania wobec FANUFF!!


FluxBB bbcode test

Offline

#28 2009-05-31 19:54:23

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Powiem tak: Każdy robi napisy jak chce i w jaki sposób chce, bo robi to za darmo, a jak chcecie narzucać komuś. to jak ma robić napisy. pierw zacznijcie za to płacić.
Reszcie od tego wara i temat do zamknięcia.

~Pyuuu, jakbyś nie zauważył ja to dopiero w tym poście napisałem.

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-05-31 20:02:12)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#29 2009-05-31 20:00:54

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Dwie wersjie napisów (ass)

Hmm... bawi mnie tylko jedno - od kilkunastu postów piszecie "temat do zamknięcia", a i tak dalej go ciągniecie.
Oczywistym jest, że nawalanie masy efektów w ass udostępnianych na ansi sensu nie ma... ale jeżeli efekty można wyłączyć, to nie ma problemu. Prawda?
No to finito...

Ostatnio edytowany przez Pyuuu (2009-05-31 20:01:16)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024