#1 2006-02-01 02:19:31

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

jRPG bez ATB

Zacznę od tego, że w komputerowych/konsolowych RPGach lubię, gdy walka jest albo zręcznościowa (co, jak w Gothic i w Deus Ex, nie wyklucza istotnego udziału statystyk), albo turowa (jak w Falloutach - i nie mam tu na myśli Fallout Tactics: BoS, ani tej bździny na Grajstację). Wszelkie zręcznościowo-turowe hybrydy mnie denerwują (balduroidy, chociaż Planescape: Torment jest genialny, czy właśnie jRPGi z ATB). Sporo godzin grałem w Chrono Trigger (ścierpiałem ten system walki), ale do Finali jakoś nie mogę się przekonać. Z jRPGów najwięcej ciąłem w Golden Sun - i nie dla fabuły. Zwyczajnie - tam jest walka 100% turowa, jak w boskich Disciples II - i pewnie głównie stąd się bierze ta wielka grywalność (mimo, że tylko jeden boss z napotkanych dotychczas sprawił mi większy kłopot). Podobno w Chrono Trigger można włączyć tryb czysto turowy. Naprawdę? Jak to się robi? Grałem na emulatorze i może dlatego nie wpadłem na sposób.
Do rzeczy: zna ktoś inny niż Golden Sun jRPG  b e z  ATB?

Offline

#2 2006-02-01 08:51:46

johny_lennon
Użytkownik
Skąd: Bielsko
Dołączył: 2006-01-09

Odp: jRPG bez ATB

zobacz sobie na vagrant story jest to kultowa gierka chodz cholernie trudna
no ale o to chodzi im trudniejsza tym frajda lepsza smile

p.s jak by ci sie widziala to moge ci podac jeszcze kilka innych tego rodzaju tytulow smile

Offline

#3 2006-02-01 09:58:53

ablaze
Użytkownik
Dołączył: 2005-04-06

Odp: jRPG bez ATB

Polecam oblookać Valkyrie Profile. Bynajmniej oryginalna gierka. Czerpie fabułe z mitologii skandynawskiej i ma wyjątkowo oryginalny system walki. Po obrazki odsyłam np tu.

Offline

#4 2006-02-02 00:57:15

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: jRPG bez ATB

Vagrant Story mam, nawet zacząłem, chociaż nie jestem pewien, czy rozumiem system walki (po co jest tam bieganie w czasie rzeczywistym).
A przypomniałem sobie gierkę, w której ATB mi nie przeszkadzał - Anachronox. Z robili to Ion Storm (twórcy Deus Exa), ale rzecz jest bardzo japońska - od liniowości, po wzmiankowany ATB. W zalecanych wymaganiach systemowych wymienione tam było "poczucie humoru". Pamiętam - raz trzeba tam było iść za typem przez miasto, żeby się nie dać zauważyć, ale go nie zgubić - to był 100% Blade Runner. Może sobie to znów zainstaluję? Tylko, że są 2 (słownie dwie) rozdziałki do wyboru: 640x480 i tysiąc coś na tysiąc coś - ręce opadają.

Offline

#5 2006-02-02 01:04:09

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: jRPG bez ATB

hmm... ja od siebie mogę polecić
Final Fantasy X najlepsza część jaka kiedykolwiek się ukazała(według mojej skromnej osoby oczywiście xD) w sumie nie todzięki niej przekonałem się co do gierek z gatunku RPG/jRPG,
oprócz tego jeszcze Digital Devil Saga (Shin Megami Tensei) oraz Shadow Hearts Convenant do tych gierek naprawdę często powracam...
Vargant również gdzies sobie leży no i ostatnio Dragon Questa próbowałem się przekonać, ale jakoś mi nie podszedł tak samo jak Radiata Stories...:)

Ostatnio edytowany przez IluvYaaAll (2006-02-02 01:04:53)

Offline

#6 2006-02-02 01:10:19

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: jRPG bez ATB

FF X jest chyba tylko na Sony Grajstację 2 (czyżbym się mylił?). Jak sprawię sobie PS2, to w kolejce czeka dużo innych rzeczy. Pytałem bardziej o jakieś starocie. No i w Finalach jest ten ATB, chyba, że coś się zmieniło.

Offline

#7 2006-02-02 01:16:04

robak
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2005-10-13

Odp: jRPG bez ATB

Znacie jakas gre podobna do Gothica?? I i II przeszedlem teraz czekam na III ale ma wyjsc dopiero pod koniec roku...

Offline

#8 2006-02-02 01:25:08

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: jRPG bez ATB

Obiwanshinobi napisał:

FF X jest chyba tylko na Sony Grajstację 2 (czyżbym się mylił?). Jak sprawię sobie PS2, to w kolejce czeka dużo innych rzeczy. Pytałem bardziej o jakieś starocie. No i w Finalach jest ten ATB, chyba, że coś się zmieniło.

no na grajstację jest tylko stety albo niestety...
co do tego systemu jest to jedyna poza FFT część, w której są rozgrywane walki w sposób turowy coś ala Grandia z tym, że znacznie lepiej...
jeśli chodzi o starocie to Star Ocean, Grandia, Suikoden, Chrono Trigger i Cross...
aż łezka się w oku kręci... jezor

Offline

#9 2006-02-02 01:29:26

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: jRPG bez ATB

Teoretycznie do Gothica miał być podobny The Elder Scrolls III - Morrowind. Mam to, z dodatkami. "Mały" problem jet taki, że Morrowind nie posiada w ogóle grywalności - zmuszałem się, żeby w to grać, ale po kilku godzinach wymiękłem, jak przy żadnym innym cRPGu.
Natomiast, jeśli szukasz gry podobnie (a nawet bardziej) magicznej - polecam (choć z niecałkiem czystym sumieniem) Thief 2 - The Metal Age, nie będący w prawdzie w ogóle cRPGiem, ale... Dość powiedzieć, że gdy się gra z dobrymi słuchawkami i włączonym EAXem, po ciemku, w samotności, to są tam sytuacje, że niemal s?a się na miękko ze strachu.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-02-03 22:48:15)

Offline

#10 2006-02-03 22:52:17

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: jRPG bez ATB

Entschuldigung Sie bitte, w poprzednim poście błędnie podałem podtytuł Złodzieja dwójki: Miało być Thief 2 - THE METAL AGE, nie zaś Deadly Shadows (tak nazwano trzecią część). Poprawiłem treść poprzedniego.

Offline

#11 2006-02-03 23:06:25

szefu
Zbanowany
Skąd: Łódź
Dołączył: 2005-07-24

Odp: jRPG bez ATB

Nie jestem pewien czy to jest podobne do wspaniałej serji jaką jest Gothic ale lekkie podobieństwa są a mianowicie chodzi mi o gre pt. Fable the lost chapter wspaniały system walki banalne sterowanie itp.

Offline

#12 2006-02-03 23:08:17

R4Zi3L
Użytkownik
Skąd: Kielce
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: jRPG bez ATB

Obiwanshinobi napisał:

Teoretycznie do Gothica miał być podobny The Elder Scrolls III - Morrowind. Mam to, z dodatkami. "Mały" problem jet taki, że Morrowind nie posiada w ogóle grywalności - zmuszałem się, żeby w to grać, ale po kilku godzinach wymiękłem, jak przy żadnym innym cRPGu.

Heheh ja w to gralem 3 miechy smile

Offline

#13 2006-02-03 23:17:22

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: jRPG bez ATB

Na upartego do Gothica podobna jest sieka TPP  Severance - Blade of Darkness. Małe wymagania sprzętowe, efektowny silnik (stary, ale cienie ciskane w czasie rzeczywistym, w ogóle światło, woda itd. wciąż robią wrażenie). Jeżeli chciałeś być wiedźminem (nie martw się, nikomu nie powiemy) - lepszej gry chyba nie znajdziesz. Kilka rzeczywiście różnych postaci do wyboru i niegłupi system walki. Może się (ten system) wydawać trudny komuś, kto nie grał w Die by the Sword (to dopiero jest chore - gra jak żadna inna godna miana symulatora walki na miecze, można się nawet łuzgać na kilku arenach online różnymi postaciami, tylko, że chyba nie ma z kim).

Offline

#14 2006-02-03 23:21:03

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: jRPG bez ATB

Heheh ja w to gralem 3 miechy smile[/quote]
I jak było? Wiem, że niektórzy do dzisiaj męczą Morrowind. Współczuję. Doceniam skalę gry i ambicje twórców, ale w porównaniu z pierwszym Gothicem za wiele tam skaszanili.

Offline

#15 2006-02-05 17:50:23

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: jRPG bez ATB

robak napisał:

Znacie jakas gre podobna do Gothica??

Jeszcze mi do głowy przyszła Divine Divinity (nie mylić z, ponoć marną, Beond Divinity). To z pozoru klon Diablo II, na bardzo fajnym silniku 2D, ale w rzeczywistości  p r a w i e  genialny cRPG. Z ogromnym światem, masą fauny (również jadalnej! Napojów i pokarmów tam jest mnogo-mnogo. A jakieś bambino odpisało od kogoś, że w MGS3 jest "najlepiej odwzorowany ekosystem w dziejach gier video", hehe), multum questów... Niestety, po godzinach grania w Divine Divinity ilość nie przechodzi w jakość - 99% gry to niewymagający hack & slash (lubię dobre hack & slashe, ale zręcznościowe). A mogłoby to być coś na miarę Fallouta, czy może prędzej Gothica w 2D. Tym niemniej - ma coś w sobie.

Offline

#16 2006-02-05 18:13:06

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: jRPG bez ATB

A może Sacred?

Offline

#17 2006-02-05 18:25:25

johny_lennon
Użytkownik
Skąd: Bielsko
Dołączył: 2006-01-09

Odp: jRPG bez ATB

a graliscie wizardy 8
moj kumpel meczyl to 3 miechy i nie skonczyl gierki bo mu save'y padly ale nic dziwnego jak zajmowaly mu 3 gb smile

Offline

#18 2006-02-05 18:33:46

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: jRPG bez ATB

Sacred to właśnie hack & slash (tzn. nie polecałbym go, jeśli ktoś chce cRPGa). Mnie w Sacred zdrzaźniły lagi, szczególnie po wejściu do miasta, których nie tłumaczy jakość grafiki. Wymieniłem kartę na znacznie mocniejszą (patrząc na grafikę, tamta wystarczyłaby aż nadto), reszta spełnia wymagania z nawiązką, a lagi są jak były. Skąd mam wiedzieć, co jest źle? Nie chce mi się z tym użerać. Za to Dungeon Siege II ociera się o genialność, skoro o hack & slashach mowa. Podobno da się weń grać nie grając, czyli tak, jak w jedynkę, ale też można się zaangażować. Narzekania, że silnik jest stary, to nieporozumienie - akcję się ogląda możliwie z wysoka i nic a nic nie widać kantów. A widoczki się zmieniają jak w kalejdoskopie. Najbardziej podobały mi się las świerkowy i jakiś taki matecznik, spowity miazmatami oparzelisk. Jest i pustynia, i coś jak Indochiny (Czas Apokalipsy), a jeszcze daleko mam do końca! Jedno, co nie jest okej, to sztampowy świat przedstawiony, podczepiający się pod Władcę Pierścieni (nie tyle Tolkiena, ile Jacksona). W Diablo przynajmniej nam odpuścili te elfy, cwelfy i syfilidy.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-02-05 20:51:12)

Offline

#19 2006-02-05 18:46:26

Kisiel
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2005-06-24

Odp: jRPG bez ATB

dobry RPG: poleciłbym ci "Septerra Core: Legacy of the Creator" - moim skromnym zdaniem genialna gra z bardzo dobrą fabułą. Może i nie ma nadzwyczajnej grafiki ale za to pójdzie prawie na każdym sprzęcie (minimum: Pentium 200, 32 mb RAM). Została zrobiona i wydana w Polsce przez rodzimą firmę TopWare a następnie spolszczona kinowo. Gra rozwija się stopniowo i dołączają coraz to nowe postaci (na koniec będzie ich 9 z czego naraz z główną bohaterką podróżować po świecie i walczyć mogą jedynie 2). Świat septerry składa się z powłok planety i jak wnioskować z tytułu można - środkowego jądra. Zabawa jest naprawdę przednia, gra się długo, subquestów nie ma zbyt dużo ale jeśli uda się wam ukończyć ten z kolorowymi ptakami podczas pierwszego przechodzenia gry nie używając solucji to możecie sobie pogratulować bo nagroda za to jest naprawdę przednia smile
Sam przeszedłem grę 4 razy (co roku) i ani raz mi się nie znudziła
tutaj macie kilka screenów z gry


10721827ve.gif

Offline

#20 2006-02-05 20:56:07

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: jRPG bez ATB

Kisiel napisał:

dobry RPG: poleciłbym ci "Septerra Core: Legacy of the Creator" - moim skromnym zdaniem genialna gra z bardzo dobrą fabułą.(...) Została zrobiona i wydana w Polsce przez rodzimą firmę TopWare a następnie spolszczona kinowo.

Dobrze zrozumiałem? Gra polskiej produkcji? Czy tylko spolszczona? A TopWare, to nie Ruscy, czy Ukraińcy, którzy zrobili The I of the Dragon? (Polecam.) Aha, jaki tam jest system walki? A genialną fabułę, w ogóle prawie wszystko genialne, to ma Planescape: Torment.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-03-23 00:49:43)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024