#41 2010-06-18 10:26:33

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: To Aru Majutsu no Index

Żadna zła aura, czy powietrze. Właśnie to mnie zastanawiało, dlaczego niby miał wyjść z pokoju, kiedy przyzywali anioła (zakładam, że to była tylko wymówka, aby się go pozbyć). Zauważcie, że np w bodajże piątym odcinku, kiedy Index zaczęła ciskać potężnymi zaklęciami w małym pokoiku, jakoś sama obecność Toumy ich nie negowała. Tak samo we wszystkich innych przypadkach. Aby jego moc zadziałała musi być bezpośredni kontakt.

Offline

#42 2010-06-18 14:48:09

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: To Aru Majutsu no Index

chodzi tu bardziej o zakłócenie magii niz jej zanegowanie a jak sam napisales zaklecia index były potężne wiec sama aura lub obecnos toumy nic nie dała. To troche jak z polem magnetycznym nie zniszczy sygnału radiowego ale moze go zagluszyc lub zniekształcic, a sciany domu moga dzialac troche jak izolator.

Ostatnio edytowany przez matiasmovie (2010-06-18 14:52:05)

Offline

#43 2010-06-18 14:54:56

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: To Aru Majutsu no Index

Wiecie ta dyskusja jest trochę bez sensu skoro nigdzie nie były podane dokładne zasady działania magii oraz nie ma się 100% pewności że mangaka sam będzie się do nich stosować oczkod

Offline

#44 2010-06-18 15:40:58

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

kamil3453 napisał:

Mam pytanie. Touma jest espererm(posiadacz nadnaturalnych zdolności) czy nie? No niby jest na poziomie 0, czyli jakby nie obudził jeszcze swoich mocy, więc mnie nurtuje pytanie dlaczego nie korzysta z magii?

Esperzy nie mogą korzystać z magii... skończyłoby się to dla nich pewną śmiercią. Co do mocy Toumy to teoretycznie jest esperem, ale wciąż nie wyjawiono czym ta jego moc jest naprawdę... a LN jest już w 20 tomie...

Kensai napisał:

W akcji z przyzywaniem anioła nie mógł być nawet w pokoju, bo by nie wyszło ;]

Pewnie rozpraszałby Index, czy coś. To raczej nie ma nic wspólnego z jego mocą.

Foris napisał:

Wiecie ta dyskusja jest trochę bez sensu skoro nigdzie nie były podane dokładne zasady działania magii oraz nie ma się 100% pewności że mangaka sam będzie się do nich stosować

Jaki mangaka? Przecież Index to Light Novel, czyli jakby nie patrzeć książka... 20 tomowa (+historie poboczne) i trochę nietypowa jak na nasze standardy, ale wciąż książka. A co do zasad działania magii to w LN jest tego sporo... nie będę tu tego opisywać, więc jeśli chcecie wiedzieć zachęcam do poczytania sobie tego...

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2010-06-18 15:42:58)

Offline

#45 2010-06-18 15:56:58

Foris
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-16

Odp: To Aru Majutsu no Index

Jaki mangaka?

W domyśle miałem autora.


A co do zasad działania magii to w LN jest tego sporo...

Może i sporo ale i tak nie ma wszystkich prawda? Dodatkowo autor może zawsze dodać nowe (nawet sprzeczne ze sobą) oczkod

Offline

#46 2010-08-13 18:18:26

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: To Aru Majutsu no Index

I już mamy trailer Indexa 2 ^.^:
http://www.youtube.com/watch?v=HtddIIKkvL8!

A także zapowiedź OAVek do Railguna:
http://www.youtube.com/watch?v=TYgf1YGKmcg

I zaniedługo oficjalnie się dowiemy czym jest moc Toumy, no z tym nie długo to przestadziłem, bo z 2-3 miesiące xD

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-08-13 18:20:13)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#47 2010-08-13 18:29:10

AgentCiacho
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

Widząc to co jest na trailerach, troszkę się obawiam, że twórcy będą chcieli przedobrzyć i nawalą mnóstwo różnych postaci, oraz wątków, tracąc to co było w pierwszej serii najlepsze. Zobaczymy czy to się sprawdzi (oby nie) we wrześniu.

Offline

#48 2010-08-13 18:34:44

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: To Aru Majutsu no Index

Módlmy się, żeby Index 2 bardziej przypominał Indexa niż Railguna. Wtedy będzie dobrze.


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#49 2010-08-13 18:38:50

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: To Aru Majutsu no Index

AgentCiacho napisał:

Widząc to co jest na trailerach, troszkę się obawiam, że twórcy będą chcieli przedobrzyć i nawalą mnóstwo różnych postaci, oraz wątków, tracąc to co było w pierwszej serii najlepsze. Zobaczymy czy to się sprawdzi (oby nie) we wrześniu.

To jest raczej akurat oczywiste, bo jest masa postaci do poznania smile_big

A czy przedobrzą? Kto wie. Oni nie robią nic nowego, tylko erkanizują książkę (light novelke).


tumblr_static_bug.gif

Offline

#50 2010-08-13 18:49:40

Wakabayashi
Użytkownik
Skąd: opolszczyzna
Dołączył: 2008-04-18

Odp: To Aru Majutsu no Index

Nic, tylko czekać. Lecz właśnie martwi mnie trochę, patrząc na ten zwiastun, ilość postaci. Choć z drugiej strony w Indexie też mieliśmy takie bodajże 4-odcinkowe chaptery, opowiadające rożne historie. Nie powinno być źle smile. A Railgun nie był taki aż słaby... tzn. połowa odcinków nie była. Co by nie mówić to Misaka+Kuroko są lepsze niż Index+Toma.

Offline

#51 2010-08-13 19:02:08

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: To Aru Majutsu no Index

Yay^^ Dzia za dobre wieści smile W Index'ie IMO zbytnio odstępowali od głównego wątku, ale cóż... Railgun natomiast jest niczym Fumoffu! do Full Metal Panic (pomijając fakt, że Fumoffu! to czysta komedia) czyli luźnym, równoleglym opowiadaniem.
Teraz tylko czekać na premierę smile


Btw, zna ktoś może dokładną nazwę tej gry, pokazanej na końcu trailera do Index?
Ok, nvm smile Już znalazłem info do tego. Gra ma wyjść na psp na zimę tego roku.

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2010-08-13 19:10:10)

Offline

#52 2010-08-13 19:02:44

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: To Aru Majutsu no Index

lipa3000 napisał:

Módlmy się, żeby Index 2 bardziej przypominał Indexa niż Railguna. Wtedy będzie dobrze.

Dokładnie, pamiętam to jak dziś, kiedy po skończeniu Indexa, włączyłem railguna będąc w pełnym przekonaniu, że to normalna kontynuacja. A tu kupa.


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#53 2010-08-13 19:08:53

AgentCiacho
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

KieR napisał:

A czy przedobrzą? Kto wie. Oni nie robią nic nowego, tylko erkanizują książkę (light novelke).

Zawsze może być jak jak z Zero no Tsukaima. Też jest na podstawie noweli, a trzeci sezon jest jak by tak delikatnie powiedzieć fan-servis only. Choć podobno zrobili ten sezon jako zlepek różnych momentów, z różnych części nowel.
Tak naprawdę według mnie najlepszy duet, byłby Misaki+Touma smile_big Może jestem staroświecki, ale jakoś nie kręci mnie związek z lolitą, albo pomiędzy dwiema laskami smile_big

Offline

#54 2010-08-13 19:11:39

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: To Aru Majutsu no Index

Offline

#55 2010-08-13 19:32:44

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: To Aru Majutsu no Index

Ano Index naprawdę mi się spodobał i był znacznie lepszy od Railguna, a drugi sezon zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że będzie więc Stiyla i Akceleratora, bo te dwie postacie najbardziej przypadły mi do gustu (Tsuchimikado też był nawet niezły). Oby też wyjaśnił się bardziej wątek Aleistera Crowleya, bo bardzo mnie zaciekawił.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#56 2010-08-13 19:46:09

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: To Aru Majutsu no Index

Ja tam bardziej czekam na OVA ;]

Offline

#57 2010-08-13 20:02:36

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: To Aru Majutsu no Index

Paring Toumy z Misaką mnie nie zadowala (nie trawię tej tsundere, nie wiem, za co ludzie ją tak lubią). Druga połowa Railguna to kompletna kicha (za wyjątkiem tych ostatnich odcinków z akcją), a kulminacją beznadziei był odcinek z festiwalem szkolnym i bohaterkami przebranymi za francuskie pokojówki (zauważcie, że w najnowszym odcinku K-ON!!'a wymyślili równie bzdurny powód by przebrać bohaterki za pokojówki). A, zapomniałbym o odcinku, gdzie nasze bohatereczki pozowały do zdjęć, a my mogliśmy przez 20 minut oglądać je w strojach kąpielowych. Paring Misaka + Kuroko też odpada, bo wiadomo że nic z tego nie wyjdzie, a zachowanie Kuroko śmieszyło mnie najwyżej przez kilka odcinków. Reasumując:
Index = przeciętniak
Railgun = kupa

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2010-08-13 20:14:53)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#58 2010-08-14 10:02:54

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

Skoro Iskierka ci się nie podoba to dostaniesz Itsuwę, która jest podobno od 11. tomu (nie jest przetłumaczony na normalny język, więc nie wiem czy to prawda jezor) i chwilowo będzie czasem się pojawiać, a przynajmniej do czasu kiedy zostanie ochroniarzem Toumy. Jest członkiem Amakusy, więc słabym magiem raczej nie jest, jest także miła, wstydliwa i przez nią Touma ma na głowie sporo śladów po ugryzieniach Indexa jezor



AgentCiacho napisał:
KieR napisał:

A czy przedobrzą? Kto wie. Oni nie robią nic nowego, tylko erkanizują książkę (light novelke).

Zawsze może być jak jak z Zero no Tsukaima. Też jest na podstawie noweli, a trzeci sezon jest jak by tak delikatnie powiedzieć fan-servis only. Choć podobno zrobili ten sezon jako zlepek różnych momentów, z różnych części nowel.
Tak naprawdę według mnie najlepszy duet, byłby Misaki+Touma smile_big Może jestem staroświecki, ale jakoś nie kręci mnie związek z lolitą, albo pomiędzy dwiema laskami smile_big

Oj właśnie zrobili, ale przynajmniej ZnT w przeciwieństwie do takiego Regiosa da się kontynuować, więc nie marudź :p
Jeśli chodzi o paring Iskierka + Łoś to jestem jak najbardziej za!

Pokaż spoiler
I nie mogę się doczekać ekranizacji ich randki z 12. tomu, ciekawe do czego by doszło gdyby Kuroko się nie pokazała :/




Sado napisał:

Ano Index naprawdę mi się spodobał i był znacznie lepszy od Railguna, a drugi sezon zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że będzie więc Stiyla i Akceleratora, bo te dwie postacie najbardziej przypadły mi do gustu (Tsuchimikado też był nawet niezły). Oby też wyjaśnił się bardziej wątek Aleistera Crowleya, bo bardzo mnie zaciekawił.

Oj będzie, może i Accel nie jest już tak potężny, no ale wiele się nie zmienił. A największym problemem Stiyla będzie jego Arcybiskup, Laura (ta blondyna z samej końcówki 1 sezonu jeśli ktoś pamięta), która jest tu takim odpowiednikiem Dina z Reborna - przed wiernymi nawet bardziej niż ok, no ale... Wyobraźcie sobie sytuację (z prologu 7 tomu tak na marginesie):

Pokaż spoiler
Syil idzie ulicą z Laurą, która uparła się żeby rozmawiać po japońsku, problem w tym, że ktoś nauczył ją staro japońskiego, z którego nie wiele rozumiał. Teraz wyobraźcie sobie minę naszego czerwonego maga, kiedy dowie się, że używała tego języka do negocjacji z miastem akademickim (musieli mieć niezły ubaw, bo nawet Kanzaki podczas rozmowy z Laurą myślała, że ona robi to specjalnie, żartując sobie z niej)... Jeśli myślicie, że to koniec jego problemów z dogadaniem się z przełożoną to się mylicie. Uparła się żeby rozmawiać na osobności, więc napisała zaklęcie komunikacji mentalnej, ale po pierwsze ma nawyk mruczenia (?) przy pisaniu ("Chiu chiu chiu chiu chiu chiu chiu"), a po drugie zaklęcie nie bardzo się jej udało, przez co udało im się porozmawiać dopiero w katedrze...



Samego trailera jeszcze nie widziałem, ale słyszałem, że są na nim członkowie Prawej Ręki Boga i fragment walki Toumy z Aquą, więc porywają się na materiał z tomów 7-14 (bo ta walka jest podobno właśnie w 14. tomie). Jak dobrze pójdzie to w tym tygodniu napiszę wam to krótkie przybliżenie fabuły poszczególnych tomików (bo spoilerów wyjaśniających co i jak pisać nie będę).

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2010-08-14 10:12:19)

Offline

#59 2010-08-14 10:31:28

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: To Aru Majutsu no Index

Czy Wy już nie potraficie obejrzeć anime bez masy spoilerów i innych bzdetów?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#60 2010-08-14 12:09:25

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: To Aru Majutsu no Index

FAiM napisał:

Czy Wy już nie potraficie obejrzeć anime bez masy spoilerów i innych bzdetów?


Trudno obejrzeć 2 sezon, bez drugiego sezonu xD


tumblr_static_bug.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024