#21 2010-05-06 15:43:17

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [RAF-BZK] Tengen Toppa Gurren Lagann

Hatake napisał:

Pokaż spoiler
bodzio - banding można na parę różnych sposobów wywalić, ale jak już w źródle masz dość mocny, to jeśli chcesz mieć go wywalonego całkowicie, to pogódz się z tym, że dość widocznie zniszczy ci się reszta obrazu, nie mówiąc już o tym, że epek będzie musiał ważyć o wiele więcej. Dlatego jak mocniej zakodujesz, to nawet jak użyjesz jakiegoś fantastycznego filtra, to ten banding dalej będzie. Możesz debandem z ffdshow, to ci usunie banding za pomocą ditheringu i w dodatku tak rozmyje obraz w ciemniejszych obszarach, ze kompresja będzie dobra nawet przy 150 mb przy HD smile_big Ale rozmycie widocznie z 10 metrów. xD

/me wykładu nie potrzebuje, bo i tak wszelakie informacje ma gdzieś, żeby nie było jezor
Jestem na etacie narzekacza - na wszystko i wszędzie, więc pogódź się z tym.


wladza1.png

Offline

#22 2010-05-07 01:08:44

rafcio_21
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-03

Odp: [RAF-BZK] Tengen Toppa Gurren Lagann

02 odcinek już na torrentach. Jutro będzie na MU.

bodzio napisał:

/me wykładu nie potrzebuje, bo i tak wszelakie informacje ma gdzieś, żeby nie było jezor
Jestem na etacie narzekacza - na wszystko i wszędzie, więc pogódź się z tym.

To sobie narzekaj gdzie indziej. To, że uważasz się za takiego "pro" nie znaczy, że musisz wypominać wszystko innym i się wciskać tam, gdzie nie powinieneś. Do tego zachowujesz się cynicznie na każdą, nawet konstruktywną krytykę. Trochę lepsze podejście by się przydało...

Ostatnio edytowany przez rafcio_21 (2010-05-07 08:06:44)


userbar2.png

Offline

#23 2010-05-07 08:27:24

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [RAF-BZK] Tengen Toppa Gurren Lagann

rafcio_21 napisał:
bodzio napisał:

/me wykładu nie potrzebuje, bo i tak wszelakie informacje ma gdzieś, żeby nie było jezor
Jestem na etacie narzekacza - na wszystko i wszędzie, więc pogódź się z tym.

To sobie narzekaj gdzie indziej. To, że uważasz się za takiego "pro" nie znaczy, że musisz wypominać wszystko innym i się wciskać tam, gdzie nie powinieneś. Do tego zachowujesz się cynicznie na każdą, nawet konstruktywną krytykę. Trochę lepsze podejście by się przydało...

To było do Hatake pisane półżartem, bo dni parę temu właśnie o bandingu toczyliśmy dysputę. Nawet jak wstawiasz emotkę, ludzie się burzą, co za kraj... Tyś mi nie odpowiedział wcześniej, skąd, że znów zacytuję, masz plik .bat ode mnie, ja ci go dałem i nie pamiętam, czy może ktoś inny to zrobił?:

Kodowałem na najnowszym pliku X264 z ustawieniami pliku .bat zaczerpniętego od Bodzia.


wladza1.png

Offline

#24 2010-05-07 15:38:33

rafcio_21
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-03

Odp: [RAF-BZK] Tengen Toppa Gurren Lagann

Z plikiem był txt z dopiskiem od ciebie. Ustawienia zmieniałem po trochu, bo mi nie pasowało parę rzeczy, ale jednak bazowałem na tym, co zrobiłeś. Nie jest trudno o listę bazowych komend do kodowania anime w cmd, dlatego nie rozumiem czemu się burzysz. Nie widziałem sensu odpowiadać. Z resztą, napisałem Ci PW odnośnie tych "innych sposobów" pozbycia się debandingu, na PW mogliśmy to załatwić.

Co do Twojego półżartu, skoro to było skierowane do Hatake, to takie rzeczy na PM załatwiaj, a nie wprowadzasz nieporozumienia. Postaraj się na przyszłość zachować pewną kulturę wypowiadania się i oceniania innych, mówię tu też o przykładzie w dziale rekrutacji NNH.


userbar2.png

Offline

#25 2010-05-07 15:44:37

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [RAF-BZK] Tengen Toppa Gurren Lagann

rafcio_21 napisał:

Z plikiem był txt z dopiskiem od ciebie. Ustawienia zmieniałem po trochu, bo mi nie pasowało parę rzeczy, ale jednak bazowałem na tym, co zrobiłeś. Nie jest trudno o listę bazowych komend do kodowania anime w cmd, dlatego nie rozumiem czemu się burzysz. Nie widziałem sensu odpowiadać. Z resztą, napisałem Ci PW odnośnie tych "innych sposobów" pozbycia się debandingu, na PW mogliśmy to załatwić.

Jakie pw? Ja tam nic nie dostałem. I dalej nie odpowiedziałeś na pytanie: skąd/od kogo jest ten plik .bat. Ja się cały czas o to pytam, bo jedna wersja .bat miała pewną rzecz nieco uwaloną, a raczej ustawienia tam były tylko pod konkretne anime.


wladza1.png

Offline

#26 2010-05-07 15:53:19

rafcio_21
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-03

Odp: [RAF-BZK] Tengen Toppa Gurren Lagann

PW bo to nie ma sensu


userbar2.png

Offline

#27 2010-05-07 16:06:46

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: [RAF-BZK] Tengen Toppa Gurren Lagann

bo jedna wersja .bat miała pewną rzecz nieco uwaloną, a raczej ustawienia tam były tylko pod konkretne anime.

Tak na totalnym marginesie, bodzio, co ty chcesz zmieniać w ustawieniach x264 pod KONKRETNE anime poza bitrate, bo nie czaję (・ω・')

A żeby nie było:
Suba jako tako nie oglądałem, ale karaoke OP wyglądało dosyć biednie. A z samego encoda cudów nie będzie chociażby dlatego, że nie pamiętam, by którakolwiek RAW grupa od TTGL zrobiła je porządnie.


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#28 2010-07-02 19:33:30

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: [RAF-BZK] Tengen Toppa Gurren Lagann

Zdechło już czy żyje jeszcze?


wladza1.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024