#101 2010-11-23 07:41:45

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: "Ortofaszyści" a atmosfera na forum

Drobna uwaga: Ciężko wymagać od dzieci samo zaangażowania, jeśli nikt im tego nie wpoi za młodu. Jeśli do końca gimnazjum (a nieczęsto i w ogóle do końca edukacji) nikt nie zwraca uwagi, jakim językiem posługują się uczniowie, to skąd mają wiedzieć, że robią źle? Wejdzie taki nawet na ANSI, zostanie zjechany, ale dla niego jedynym wnioskiem będzie to, że są su same zgredy próbujące pojechać po nowym, bo w końcu przez x lat nie czepiał się go nawet nauczyciel polskiego! O rodzicach nawet nie wspominam, bo spora część i tak nie ma nawet czasu porozmawiać ze swoimi dziećmi, więc tym bardziej ma nikły wpływ na ich edukację.
Kwestia książek: Ja przez całe liceum przeczytałem lektur z... 5? Chociaż głowy nie dam, że nie było to nawet mniej. Przy reszcie, jak każdy, jechałem na streszczeniu tuż przed lekcją, bo były one koszmarnie nudne i opowiadały o mało interesujących mnie czasach/tematyce. Możecie nazwać mnie ignorantem, ale naprawdę nie potrzebuję znać specyfik każdej epoki literackiej i po kilka przykładowych dzieł. Wracając jednak do sprawy, przeczytałem za to milion innych książek, które nie należały do kanonu, ale były ciekawe i potrafiły mnie wciągnąć. Miały rozbudowane opisy i były napisane poprawną polszczyzną, a właśnie to się liczy. Nawet jeśli robi się koszmarne błędy, to widząc swoje (pierwsza myśl) "pszyjechał" w zeszycie, a później 10 razy "przyjechał" w książce, może domyśli się, że jednak coś jest nie tak.

Offline

#102 2010-11-23 12:07:01

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: "Ortofaszyści" a atmosfera na forum

Kensai napisał:
"Ciężko wymagać od dzieci samo zaangażowania, jeśli nikt im tego nie wpoi za młodu."
Spytam jak wujek Google: czy chodziło ci o samozaangażowanie? ;P

Mądrale od poprawności językowej, walicie błędy i nawet sami o tym nie wiecie. A wiecie dlaczego? Bo nie czytaliście Żeromskiego:P
A poważniej... nie czepiajcie się szkoły. Wpiszcie sobie w google "konspekt języka polskiego kl..." można dodać "gramatyka", i poczytajcie programy. Z nauczaniem to jest tak, że poszczególnych rzeczy, np. ortografii, uczy się w określonych klasach. Gramatykę trzeba opanować w podstawówce, bo to są podstawy, dlatego w liceum nie ma jej w programie. Jeśli się nie nauczysz pewnych rzeczy na początku, to twoja strata. Ja mam problem z tabliczką mnożenia, bo jakoś mi się udało przemknąć chyłkiem, gdy z tego odpytywali;] Z obniżaniem poziomu nauczania chyba jest tak, że stwierdzono, iż z obecnych dzieci nie da się już tyle wycisnąć, ewentualnie wcisnąć, takiej wiedzy, jaką były w stanie przyswoić poprzednie pokolenia. Co do lektur... wydaje mi się, że są wprowadzeniem do świata dorosłych, bo to przecież nie są książki dla dzieci i młodzieży. Jeśli ich nie czytasz, twój język się nie rozwija. Nie potrafisz używać języka literackiego, nie potrafisz bawić się słowem, a w przełożeniu na napisy - wszystkie robisz na jedno kopyto, a wypowiedzi postaci niczym się nie różnią.
Uważam, że od poprawiania błędów są komentarze, nie forum. Posty to nie wypracowania, powinny być pisane spontanicznie, tak jak się mówi. Poprawne posty niczego właściwie nie dowodzą, można się jedynie domyślać, że ich autor spędził dużo więcej czasu na zastanawianiu się nad przecinkiem, składnią, gramatyką, niż wymaga "zwykłe" pisanie. Oczywiście miło jest, gdy nie ma byków, ale nie jesteśmy doskonali;] Nie udawajmy, że jesteśmy, bo to jest śmieszne i nudne.

A teraz kto na ochotnika wypisze mi błędy?

Offline

#103 2010-11-23 12:29:54

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: "Ortofaszyści" a atmosfera na forum

Ech... Wiedziałem, że słownik Firefoxa robi mnie w konia! Napisałem samozaangażowanie i mi podkreśliło, to zmieniłem na sugerowaną wersję.

Offline

#104 2010-11-23 12:41:30

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: "Ortofaszyści" a atmosfera na forum

Yagami_Raito8920 napisał:
bodzio napisał:
qwig napisał:

Ale przecież to multi^W kuzyn bodzia...

A qwig jak zwykle świetnie się bawi i robi ludziom wodę z mózgu. W ogóle to coś za często pada tutaj mój nick. Proszę, nie straszcie mną dzieci oczkod

Tak, dałem się nabrać. Zadowolony?

Normalny człowiek nie pisze zdania z 8 przecinkami. To jest bodzio - zaprzeczył ze swojego konta, a z konta obera już nie, bo dwa razy po co zaprzeczać? jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#105 2010-11-23 21:52:58

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: "Ortofaszyści" a atmosfera na forum

hikikomori napisał:

Wpiszcie sobie w google "konspekt języka polskiego kl..." można dodać "gramatyka", i poczytajcie programy.
A teraz kto na ochotnika wypisze mi błędy?

Przecinka brakuje oczkod A dalej się nie wgłębiam.


wladza1.png

Offline

#106 2010-11-23 22:41:32

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: "Ortofaszyści" a atmosfera na forum

hikikomori napisał:

Mądrale od poprawności językowej, walicie błędy i nawet sami o tym nie wiecie. A wiecie dlaczego? Bo nie czytaliście Żeromskiego:P
A poważniej... nie czepiajcie się szkoły. (...)
A teraz kto na ochotnika wypisze mi błędy?

Wow, pierwszy raz podpisuję się pod słowami tej pani, jak i tandemu HQ. smile_big Hm... jakby się tak zastanowić, to nie jest to pierwszy raz. Chyba drugi albo trzeci. smile_big

bodzio napisał:
hikikomori napisał:

Wpiszcie sobie w google "konspekt języka polskiego kl..." można dodać "gramatyka", i poczytajcie programy.
A teraz kto na ochotnika wypisze mi błędy?

Przecinka brakuje oczkod A dalej się nie wgłębiam.

A widzisz, przegapiłeś jeszcze parę innych błędów interpunkcyjnych. smile_big

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-11-24 02:31:21)

Offline

#107 2010-11-24 09:17:58

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: "Ortofaszyści" a atmosfera na forum

Że o stylistycznych nie wspomnę;]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024