#261 2010-12-18 22:50:29

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Mi tam wystarczy wersja DVD-rip z zadowalającym obrazem (nie musi być "żyleta" tak jak to niektórzy tutaj mają w zwyczaju tylko takie ściągać)
Właśnie sobie tokowa ściągłem i obraz jest bardzo dobry a przede wszystkim nie waży 5 GB.
Wersja koreańska jak by ktoś chciał wiedzieć, dostępna na NT, szybko się sciąga.

PS. A tak się napisze czy ktoś tutaj w ogóle pamięta czasy divx'a i zajeb** rozdziałek 640x480 (lub  VHS^^)


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#262 2010-12-19 00:07:12

Dataz
Użytkownik
Skąd: Przemyśl (to sobie)
Dołączył: 2006-01-15

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Jakby kto nie wiedział to na ansi są już subki po polsku do tej kinówki. A BDrip wcale nie zajmuje 5GB ale 3,57 GB,spokojnie zmieści się na dvd ;> biorąc pod uwagę, że ma obraz w 1080p i dźwięk 5.1 to już robi się interesująco.

Offline

#263 2010-12-19 19:41:10

888
Użytkownik
Skąd: Krk NH
Dołączył: 2009-02-02

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

@ Dataz:
Te napisy podobno niezbyt górnolotne... Prawdopodobnie sam będę powoli dłubał napisy do tego filmu. Bardzo powoli bo magisterka ważniejsza.

@ Hero:
Jak ktoś ma nowoczesny TV i wie jak go wykorzystać to szarpie dużo większe pliki, żeby cieszyć się jakością. Tak robię ja np. smile TV i ampli trzeba wykorzystać. Choć dobry divx 4:3 po pan&scan w KMP też da się obejrzeć. oczkod

Offline

#264 2010-12-19 22:07:29

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Autorem tych niezbyt górnolotnych napisów jestem zapewne ja jezor czekałem aż wyjdzie lepsza jakoś żeby w końcu wprowadzić poprawki. No cóż lecz nie spodziewałem się że to oczekiwanie będzie trwało z pół roku teraz nie za bardzo mam czas na bawienie się w edycje napisów lecz no cóż zrobię co w mojej mocy o ile ktoś mnie nie uprzedzi.


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#265 2010-12-20 01:41:57

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

888 Ja mam FHD TV i oglądam na nim filmy ale nie mam go podłączonego do kompa bo bym miał pokaz slajdów, a nawet jak by mi komp wyrobił to i tak nie mam zamiaru ściągać 25 minutowego "filmu"  co waży 3 GB (chociaż na NT kub TT można znaleźć "większe smaczki")

PS>Wiem, że są już filmy z waga 500-1 GB ale dla mnie to i tak za dużo, poza tym jak by to policzyć przez takie 24 epki to już wyjdzie niezła sumka oraz dolicz sobie te nasze POLSKIE łącza o przepustowości 2-20mb/s (down rzadko 20 bo kable mamy jak za czasów "PRL") bo o UP to nawet nie warto wspominać:/


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#266 2010-12-20 12:54:05

888
Użytkownik
Skąd: Krk NH
Dołączył: 2009-02-02

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

@Hero
To chyba mi nie powiesz Hero, że tęsknisz za czasami, kiedy telewizory były mało kolorowe i jakość obrazu na nich delikatnie mówiąc nie powalała. oczkod

Nie wnikajmy co kto ma bo to przechwałki takie będą... Mamy co mamy i z tym musimy żyć. Ja tylko wspomniałem o możliwościach jakie dzisiaj występują w domowych warunkach odnośnie oglądania filmów. Jest to drogie hobby (które nie jest? jezor ).

A film zacząłem wczoraj tłumaczyć. Może przed świętami się wyrobię. oczkod


@ScharingaN
Tak, o Twoje napisy chodziło. smile_big Chyba czytałeś komentarz do nich? Powodzenia w poprawianiu. smile

Offline

#267 2010-12-20 21:46:18

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

No czytałem czytałem. Muszę się przyznać, że w napisach faktycznie była masakryczna ilość błędów ale muszę się usprawiedliwić zmęczeniem które niestety wystąpiło u moich oczu po tłumaczeniu tak długich napisów, tym że mam angielską wersje AegiSuba i wszystko mi podkreślał po przez co nie widziałem haczyków u "ą", "ę" itp oraz tym że to był mój debiut w tłumaczeniu czegoś takiego więc trochę wyrozumiałości Hero. Póki co dla niecierpliwych zrobiłem synchro do paru wersji i nie ukrywam, że sam chyba poczekam aż 888 to przetłumaczy. smile


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#268 2010-12-20 22:36:14

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

ScharingaN to co napisałem było bardzo wyrozumiałe z mojej strony.
A założę się ja by wolno tutaj używać słów, które są ogólnie uważane za wulgarne to spokojnie by ich było tyle że serw by dostał zadyszki^^
nie jestem jakimś tam wielkim fanatykiem polski, ba nawet nie jestem...... ale uważam, że coś się jednak należy "językowi" bo ludzie za niego krew przelewali, poza tym to takich błędów się nie robi już w podstawówce.

PS>Usprawiedliwienie, że byłeś zmęczony nie jest żadnym usprawiedliwieniem, trzeba było iść spać i zrobić to późnej, nikt by cie za to nie zabił, ba nawet byś miał pochwały, że takich BYKÓW nie zrobiłeś.


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#269 2010-12-21 00:21:20

Wiggin
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-11

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Pomijając byki, niektóre zdania są z kosmosu wzięte.

Offline

#270 2010-12-21 00:42:28

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Czasami tak se myślę, że nie warto nic robić dla innych...


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#271 2010-12-21 00:44:05

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Tylko u mnie tak jest, że napisy mają tak długą nazwę, że nie można ich zwyczajnie wypakować?

Pokaż spoiler
[Mazui]_Suzumiya_Haruhi_no_Shoushitsu_[1080p][3E0D82AE] & [SOSG][Suzumiya_Haruhi_no_Shoushitsu][GB][X264_AAC][1280x720][BDRIP] & [Toriaezu] Suzumiya Haruhi no shoushitsu [BD-rip 1920x1080 H.264 AAC 2ch+5.1ch] v2 [D3AAD678].ass


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#272 2010-12-21 00:55:53

Oberleutnant
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-24

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

ScharingaN napisał:

Czasami tak se myślę, że nie warto nic robić dla innych...

Warto, ale jak masz już coś robić, rób to porządnie. Taką fuszerkę to można sobie darować. Ludzie, którym nie przeszkadzają błędy, i tak nie docenią, a 'bardziej upierdliwi' zmieszają z błotem. Ja powiem tak, zerknąłem w komentarz, po kilku bykach, które tam były, odechciało mi się nawet zaglądać w sam skrypt. Porwałeś się z motyką na Słońce, aczkolwiek na pewno włożyłeś w suby sporo wysiłku i poświęciłeś dużo czasu. Czy było warto? Nie.

Ostatnio edytowany przez Oberleutnant (2010-12-21 00:56:21)

Offline

#273 2010-12-21 03:53:57

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Mimo to jak już coś zacząłem to mam zamiar to skończyć.

lipa3000 nie myślałem, że mogą być przez to jakieś problemy. Nazwa już nie jest taka długa.


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#274 2010-12-27 20:14:22

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Niech to szlag. :/ Zamknąłem niechcący kartę i muszę to wszystko pisać od nowa.

Będę wyjątkiem, ale nie podobał mi się ten film. Ba, nie obejrzałem go nawet do końca. Możecie ciskać we mnie gromy, ale wymiękłem gdzieś na godzinę przed końcem, w momencie, gdy Kyon widzi siebie śpiącego na ławce. Możecie mówić co chcecie, ale ta kinówka była najzwyczajniej nudna. I nie żeby to była taka straszna zbrodnia, bije ona na głowę wszystkie GÓWNA, które miałem nieprzyjemność oglądać w ostatnim czasie (Index 2, Ore no imouto, K-ON!!, Ookami-san i właściwie połowa mojej watchlist). Sądząc po trailerze i screenach pojawiających się przy recenzjach to chyba najlepsza akcja przypada właśnie na tę ostatnią godzinę. A i jeszcze jedna kwestia. W komentarzach często przewija się, jak to akcja mniej skupiała się na Haruhi a bardziej na Nagato. Jak dla mnie to przez te 1:45 Nagato nie robiła nic poza rumienieniem się i kręceniem łbem. Wiem, że to anime i że nie da się tak odworować emocji jak w prawdziwym filmie, ale widzieliście kiedyś dziewczynę, która by się tak zachowywała? Sceny wręczania formularza wstąpienia do klubu lub ciągnięcia za rękaw pewnie wywołały orgazm u niektórych fanów Nagato. Cóż niewiele im potrzeba.

BTW

Pokaż spoiler
haruhik.jpg


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#275 2010-12-27 20:27:52

Wakabayashi
Użytkownik
Skąd: opolszczyzna
Dołączył: 2008-04-18

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

A ja mam pytanko - czy do skumania tego filmu wypadałoby zobaczyć drugą serię, tą z 2009? Bo ja stanąłem na 3 epie i nie bardzo mam jakąkolwiek ochotę przebijać się przez Endless Eight.

Offline

#276 2010-12-27 20:33:55

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Wystarczy obejrzeć pierwszy i ostatni odcinek Endless Eight, wszystkie mają w sobie coś nowego, ale dla kogoś mało cierpliwego to najlepszy wybór.

Offline

#277 2010-12-27 21:21:38

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Film, chronologicznie, dzieje się po wydarzeniach z serialu TV, więc dla lepszego zrozumienia przydałaby się znajomość wszystkich odcinków - a przede wszystkim znajomość "Bamboo Leaf Rhapsody".

Film ogólnie nie był zły, jednak - jak na format kinowy - nie spełnił moich oczekiwać. Nie wiem jak Wy, ale ja mam różne oczekiwania względem filmu, serialu czy OVA.
Animacja była dość dobra, jednak nierówna... szczególnie nie pasowały mi - względem reszty - te wstawki zrobione w cel-shaded (bo chyba takie tam były... chociaż możliwe, że mylę z innym tytułem).

Imo to film bardziej skupiał się na Kyonie - co wyszło na plus - niż na Nagato... ale dobitnie widać na co "fani" zwracają uwagę.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#278 2010-12-28 15:29:35

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Ja nie wiem co niektórzy mają do tego filmu.
Jak dla mnie to on jest najlepszą produkcją tego "sezonu", chociaż zakończenie mogło by być trochę inne, mniej przewidywalne.


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#279 2011-01-05 16:15:26

Remek
Użytkownik
Skąd: Tarnowskie Góry
Dołączył: 2009-08-17

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

~Oberleutnant napisał:

PS. Zauważyłem, że napisy stworzyli moi ulubieńcy + pewien pyszałek (no ale również odwalił kawał dobrej roboty, więc wybaczam mu pyszałkowatość). smile_big

Domyślam się, kim może być ten pyszałek...

Wprowadzenie zaplanowanych poprawek w moich napisach chyba nie ma już większego sensu.
Przez jakiś czas raczej nie będę się zabierał za tak ambitne projekty jezor
Za uwagi i wskazówki dziękuję.


1. Każdy ma prawo mieć własne zdanie, a ja mam prawo mieć jego zdanie w d**ie.
2. O gustach się nie dyskutuje.

Offline

#280 2011-01-17 21:59:20

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: The Melancholy of Haruhi Suzumiya

Obejrzałem film kinowy "Zniknięcie Haruhi Suzumiyi" i niestety okazał się przeciętny. Spodziewałem się arcydzieła albo przynajmniej anime, które nie będzie nudne. Niestety było nudne, a najlepsze sceny najbardziej skrócili. Ogólnie znacznie gorszy ten film od genialnego I sezonu (choć lepszy od II).

Nawet mi się nie chce zbytnio o nim pisać choć jednak zbyt wiele by było jakbym napisał, że tylko straciłem na nim czas.

Fajnie, że pojawiła się Asakura Ryouko, ale niefajnie że nic ciekawego z nią nie było (akcja w takim jednym odcinku I sezonu stała na znacznie wyższym poziomie niż w tym filmie).

Największą wadą filmu oprócz ogólnej nudy było zbyt mało scen z Haruhi. Główną bohaterką filmu zrobili nudną Nagato co nie było dobrym posunięciem (lubiłem Nagato, ale nie jako bardzo nieśmiałą, łatwo zawstydzającą się dziewczynę).



Wady filmu:

- ogólnie dosyć nudny
- beznadziejne ostatnie kilkanaście minut filmu
- wyjątkowo mało (prawie, że brak) scen akcji (w I sezonie było dużo lepiej pod tym względem)
- film ma w tytule "Haruhi", a niewiele o niej było

Zalety:

- nawet ładna grafika choć mogło być lepiej (niepotrzebnie tak bardzo upodabniali tła do prawdziwych zdjęć)
- tajemniczy klimat przez większość anime gdyż to bardzo lubię
- trochę scen z fajną yandere

Ogólnie oceniam film 7/10.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2011-01-17 22:03:35)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024