#21 2006-10-25 15:32:17

Feniks_Ognia
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2005-08-17

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Jak podajesz jaki masz dyś to może coś więcej od tego jakie złoncze i jaka partycja ?? Co ja wróżka jestem. No.

1) Dysk systemowy może być przeładowany lub mieć za mało pamięci wirtualnej. Czy ścinanie zauważyłeś tylko przy filmach czy wogule spowolnienie działania?? Wolne kopiowanie itd.??

2) Obciążenia programami Azerus lub inne które wykorzystują dysk do zapisu nieustanego danych. Czyli wszelkiego typu ściągające, kopiujące programy lub coś liczące i korzystające z przestrzeni dysku.

3) Defragmentacja też nie jest zła.

4) Może jednak coś z kodekami albo odtwarzaczem.

Jeśli dysk ci ogulnie spowalnia to może to znaczyć że powoli umiera więc to nie dobrze.

Offline

#22 2006-10-25 16:14:23

DevilDrom
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2006-04-19

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Feniks_Ognia napisał:

Jak podajesz jaki masz dyś to może coś więcej od tego jakie złoncze i jaka partycja ?? Co ja wróżka jestem. No.

Dysk Segate 80 GB Sata 7200
Dysk: SATA typ plików NTFS
Dane techniczne
Pojemność [GB]: 80
Interfejs: SERIAL ATA 100
Ilość obrotów [RPM]: 7200
Pamięć cache [MB]: 8
3D defense system: TAK T

Partycje oczywiście 2 standardowo C i D.

Ogólnie mój komp to:
Procesor - Pentium 4 - 2 GHz
K. graficzna - Radeon 9600 pro
Pamięć RAM - 512MB DDR 400MHz
Płyta - jakaś Gigabyte
Napędy optyczne:
Liteon SOHC-5232 COMBO
SAMSUNG SHW162L X16 DL OEM BLACK Lightscribe

Żeby nie było że czegoś nie podałem.

Feniks_Ognia napisał:

1) Dysk systemowy może być przeładowany lub mieć za mało pamięci wirtualnej. Czy ścinanie zauważyłeś tylko przy filmach czy wogule spowolnienie działania?? Wolne kopiowanie itd.??

Mam 768 MB pamięci wirtualnej.
Miejsca na dysku wprawdzie mam mało ale nigdy nie miałem z tego powodu takich problemów: partycja C: 1.8 GB, D: 6 GB.Tak tylko i wyłącznie w filmach, chociaż nie instalowałem niczego nowego to trudno mi powiedzieć co z tego by wyszło.

Feniks_Ognia napisał:

2) Obciążenia programami Azerus lub inne które wykorzystują dysk do zapisu nieustanego danych. Czyli wszelkiego typu ściągające, kopiujące programy lub coś liczące i korzystające z przestrzeni dysku.

Sam pomyślałem o Azurku ale po jego wyłączeniu i nawet zrestartowaniu kompa pojawia się ten problem po przekopiowaniu jakiegoś pliku z płyty.

Feniks_Ognia napisał:

3) Defragmentacja też nie jest zła.

Wiem że nie jest zła od czasu do czasu ją robie ale teraz na razie wolę jej nie przeprowadzać póki nie skończę zgrywać moich bezcennych plików. Gdyż wolałbym nie zostać nie mile zaskoczony że wszystkie moje Anime które mam na dysku będą się zacinać i stracę je bez powrotnie.

Feniks_Ognia napisał:

4) Może jednak coś z kodekami albo odtwarzaczem.

Skoro byłaby to wina kodeków to zacinał by się plik w różnych momentach a nie ciągle tych samych. A poza tym jak odpalam ten sam plik z płyty do działa poprawnie ale po skopiowaniu na dysk błąd występuje - i jeżeli nagram te pliki na płyty to zacinają się w tych samych momentach co na dysku.

Feniks_Ognia napisał:

Jeśli dysk ci ogulnie spowalnia to może to znaczyć że powoli umiera więc to nie dobrze.

Raczej działa dobrze i nie jest aż tak stary żeby miał już umierać.


A tak w ogóle to mówię że nie mam żadnych virusów bo przed chwilą Kasperski skończył skanować komp.

Hatake napisał:

albo przeskanuj go pięknym narzędziem jakim jest ScanDisc:P

Skanowałem wcześniej parę razy i ani razu nie zdążyłem przeczytać co pisało na końcu bo komputera natychmiast się restartował. Jeszcze później parę razy spróbuje ale chyba niczego nie wykrył. Bo jak by wykrył to by się zapytał co ma wykonać. Jeżeli oczywiscie chodziło ci o program który jest zintegrowany z windowsem.

Nawet się już pogodziłem z formatem ale nie chce mi się go robić. Zwłaszcza że mam niedługo kupić drugi dysk po obecny mi nie wystarcza - najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu jakoś i znów będę musiał robić format zapewne.

Ostatnio edytowany przez DevilDrom (2006-10-25 16:31:39)

Offline

#23 2010-12-22 22:49:25

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

W sumie mój problem dotyczy czego innego, ale nie chce mi się zakładać nowego tematu. Szukałem w google, ale powiem szczerze, że nic się nie dowiedziałem, mianowicie - mój problem polega na wolnym(czyt. bardzo wolnym) kopiowaniu danych na pendrive'a, tylko na niego, z niego kopiuje się dobrze(windowsa xp speed 2(sp3). Mam go już od paru lat(jakieś dane, system plików FAT32), a parę dni temu zaczął odmawiać mi posłuszeństwa. Chrzani się na każdym komputerze, do którego go włożę, a na moich inne działają poprawnie. Zaczyna mnie krew zalewać, jak mam czekać 20 minut, żeby zgrało się 2,5 gb. Poradzicie coś?

Offline

#24 2010-12-22 22:57:39

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Nie ma co się męczyć - 4, 8, 16 GB.

Pozwól mu odejść z godnością.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2010-12-22 22:58:09)

Offline

#25 2010-12-22 23:04:31

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Sir_Ace napisał:

Nie ma co się męczyć - 4, 8, 16 GB.

Pozwól mu odejść z godnością.

Jestem pusty jak dupa cwela, ale może ty pozwolisz mu odejść z godnością. Nr konta podać na pw?

Offline

#26 2010-12-22 23:17:44

Wakabayashi
Użytkownik
Skąd: opolszczyzna
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Posłuchaj mnie dulowaty userze oczkod. Nie pozostaje mi nic innego jak zgodzić się z bratem Ace'em. Twój mały przyjaciej mimo (zapewne) formatowania w różnych opcjach (Fat32, NTFS) nie pożyje już długo, a i jego bajtowa wydolność w żaden sposób Cię nie zadowoli. Jako, że mamy teraz okres świąteczny masz niepowtarzalną okazję prosić Dziadka Mroza o jakiegoś nowego pendrive'a ze znacznie większą pojemnością, takowoż i żywotnością. I z tymi słowami otuch Cię pozostawiam.

Ostatnio edytowany przez Wakabayashi (2010-12-22 23:21:04)

Offline

#27 2010-12-22 23:22:45

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Chamy! Nikt z pomocą nie przyjdzie, wysyłają po nowego! smile_lol

W sumie może i rację macie, choć 4gb w zupełności mi wystarczało. jezor
Pójdę jutro do sklepu, w którym go nabyłem, rzucę na ladę i powiem im, że nie działa, niby dożywotnia gwarancja jest. Zobaczymy, co mi powiedzą.

Offline

#28 2010-12-23 00:40:19

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Nie dożywotnią tylko wieczystą smile, a ona trwa 1-2 lata od końca trwania produkcji danego modelu- napisane takim małym druczkiem ^^. dlatego lepiej wybrać te z 5cio letnią gwarancją.

dożywotnią mają sandiski, patriotki czy oczki. Ale to inna liga cenowa

Offline

#29 2010-12-23 01:22:42

Yngoth
Użytkownik
Skąd: Toha Heavy Industries
Dołączył: 2007-07-12

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Potwierdzam to, co inni pisali - jeśli pendrive Ci tak wolno chodzi, to znaczy że zbliża się jego "koniec" oczkod

Sam tak ostatnio miałem. Kupiłem nowy, ale stary jeszcze trzymam, bo nigdy nie wiadomo kiedy więcej danych trzeba będzie przenieść. Nie znam się na sprawach technicznych, ale wydaje mi się, że im więcej i częściej na pendrive'a wrzucasz jakieś dane, tym bardziej się "zużywa" (a odpalanie z niego filmów na dvd chyba jeszcze bardziej go męczy - a ja tak często robię).

Ostatnio edytowany przez Yngoth (2010-12-23 01:23:43)

Offline

#30 2010-12-24 03:53:42

mr.ktosiek
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-23

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Ja mam pewien problem z grafiką. A mianowicie niekiedy widzę szary obraz zamiast...openingów i/lub endingów. Raz mi się zdarzyło w Bakemonogatari 14, a teraz zauważyłem ten sam problem w Tengen Toppa Gurren Lagann. Dziiiiiwne. Nigdy nie miałem takich problemów. Występuję jak odpalę z MPC, a zależy mi na tym abym mógł oglądać przez ten program bo na codzień go używam i nie chcę co moment natrafiać na takie niespodzianki więc chcę teraz rozwiązać ten problem.

Offline

#31 2010-12-24 10:51:51

funki27
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-19

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

~dulu
Miałem podobny przypadek z pendrakiem z 'biedronki i pomogło flashowanie pena, ale znalezienie oryginalnego softa graniczy z cudem dla tych tańszych badziewi, znalazłem programik który wgrywa powiedzmy uniwersalny soft... no pendrak działał szybciej niż od nowości, ale po 2 miechach zdechł na amen.
To któryś z tych programików, niestety nie pamiętam który, ale po nazwie znajdziesz info.

~mr.ktosiek
Taka samą jazdę mam na jednym z komputerów, gdy otwarte jest dodatkowo okno rozmowy komunikatora GG, możliwe że podobny programik w tle blokuje ci MPC.

Offline

#32 2010-12-24 11:16:54

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

mr.ktosiek napisał:

Ja mam pewien problem z grafiką. A mianowicie niekiedy widzę szary obraz zamiast...openingów i/lub endingów. Raz mi się zdarzyło w Bakemonogatari 14, a teraz zauważyłem ten sam problem w Tengen Toppa Gurren Lagann. Dziiiiiwne. Nigdy nie miałem takich problemów. Występuję jak odpalę z MPC, a zależy mi na tym abym mógł oglądać przez ten program bo na codzień go używam i nie chcę co moment natrafiać na takie niespodzianki więc chcę teraz rozwiązać ten problem.

Taki problem występuje gdy koder koduje OP i ED ze zbyt różnymi ustawieniami niż resztę. Nie każdy dekoder potrafi sobie z tym poradzić.

Offline

#33 2010-12-24 13:03:37

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

funki27 napisał:

~dulu
Miałem podobny przypadek z pendrakiem z 'biedronki i pomogło flashowanie pena, ale znalezienie oryginalnego softa graniczy z cudem dla tych tańszych badziewi, znalazłem programik który wgrywa powiedzmy uniwersalny soft... no pendrak działał szybciej niż od nowości, ale po 2 miechach zdechł na amen.
To któryś z tych programików, niestety nie pamiętam który, ale po nazwie znajdziesz info.

Ty, działa. smile_lol Spisałeś się.
A i tak przymierzam się do kupna 16-stki, więc nic się strasznego nie stanie, jak za jakieś dwa miesiące zdechnie. Tylko te barany z allegro zaczynają mnie wnerwiać, bo liczą sobie dwa razy za przesyłkę, jak się kupuje dwa.

Jeszcze raz dzięki. cmok

Offline

#34 2010-12-24 13:08:41

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

dulu napisał:

Tylko te barany z allegro zaczynają mnie wnerwiać, bo liczą sobie dwa razy za przesyłkę, jak się kupuje dwa.

Skończą się święta, skończy się żerowanie, wytrzymasz ;]


Ty dulowaty userze!

Offline

#35 2010-12-24 13:19:50

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

dulu napisał:
funki27 napisał:

~dulu
Miałem podobny przypadek z pendrakiem z 'biedronki i pomogło flashowanie pena, ale znalezienie oryginalnego softa graniczy z cudem dla tych tańszych badziewi, znalazłem programik który wgrywa powiedzmy uniwersalny soft... no pendrak działał szybciej niż od nowości, ale po 2 miechach zdechł na amen.
To któryś z tych programików, niestety nie pamiętam który, ale po nazwie znajdziesz info.

Ty, działa. smile_lol Spisałeś się.
A i tak przymierzam się do kupna 16-stki, więc nic się strasznego nie stanie, jak za jakieś dwa miesiące zdechnie. Tylko te barany z allegro zaczynają mnie wnerwiać, bo liczą sobie dwa razy za przesyłkę, jak się kupuje dwa.

Jeszcze raz dzięki. cmok

Tylko panie uważaj na tanie chińskie podróbki, niby 16GB, a się okaże po sformatowaniu, że jest 2GB. ^^


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#36 2010-12-24 13:39:50

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

No ja wiem, ja wiem, kingstona chcę. Ja pamiętam jeszcze, jak kolega do firmy kupił 32gb, a po formacie było 4mb. smile_big

coellus napisał:
dulu napisał:

Tylko te barany z allegro zaczynają mnie wnerwiać, bo liczą sobie dwa razy za przesyłkę, jak się kupuje dwa.

Skończą się święta, skończy się żerowanie, wytrzymasz ;]

Racja. Ja się spiąłem od razu i powiedziałem sobie, że muszę mieć nowego, bo przecież tyle danych do przeniesienia jest(a w rzeczywistości nie ma nic). smile_lol

Offline

#37 2010-12-24 14:45:41

funki27
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-19

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

Cieszę się ze pomogłem, tylko już nie całuj... od rana wszyscy mnie ślinią.
Podał byś model pena nazwę programu to se dopisze do instrukcji.

Offline

#38 2010-12-24 15:17:30

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

funki27 napisał:

Cieszę się ze pomogłem, tylko już nie całuj... od rana wszyscy mnie ślinią.

No nie wstydź się tak już, nie wstydź. smile_lol

funki27 napisał:

Podał byś model pena nazwę programu to se dopisze do instrukcji.

Pendrive Kingston DataTraveler 100 4GB,a program to U-Drive_PD-07 Recovery Tool V1.2_EN.

Offline

#39 2010-12-24 21:52:45

mr.ktosiek
Użytkownik
Dołączył: 2010-08-23

Odp: Kilka denerwujących problemów :(:(:(

marc99 napisał:
mr.ktosiek napisał:

Ja mam pewien problem z grafiką. A mianowicie niekiedy widzę szary obraz zamiast...openingów i/lub endingów. Raz mi się zdarzyło w Bakemonogatari 14, a teraz zauważyłem ten sam problem w Tengen Toppa Gurren Lagann. Dziiiiiwne. Nigdy nie miałem takich problemów. Występuję jak odpalę z MPC, a zależy mi na tym abym mógł oglądać przez ten program bo na codzień go używam i nie chcę co moment natrafiać na takie niespodzianki więc chcę teraz rozwiązać ten problem.

Taki problem występuje gdy koder koduje OP i ED ze zbyt różnymi ustawieniami niż resztę. Nie każdy dekoder potrafi sobie z tym poradzić.

Używam K-Lite Codec Pack. Jak mogę sobie z tym poradzić?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024