#1 2011-01-26 15:57:36

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Koniec Anime Gate?

Nie będę chamska z przepisywaniem, więc polecam przeczytać newsa:
http://anime.com.pl/Niepokojace_wiadomo … ,5589.html

Prawdę mówiąc, to szczęka mi opadła i jedyne co pomyślałam to WTF?

Ktoś coś więcej wie na ten temat?

Offline

#2 2011-01-26 16:33:51

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Koniec Anime Gate?

A czy przypadkiem Vision ostatnio nie wykupiło Anime Virtual... Oo
Gdzieś chyba taką informację widziałem hm... bodaj gdzieś na A-G własnie.
Ale głowy nie dam za to...

Ostatnio edytowany przez Isao (2011-01-26 16:39:56)

Offline

#3 2011-01-26 16:39:55

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Koniec Anime Gate?

Isao napisał:

A czy przypadkiem Vision ostatnio nie wykupiło Anime Virtual... Oo
Gdzieś chyba taką informację widziałem hm... bodaj gdzieś na A-G własnie.

Potwierdzam, zrobili to raptem 4 miesiące temu (chyba od 01.10.2010).

Szkoda, sporo kasy wydałem na ich promocje. :[


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#4 2011-01-26 16:47:32

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Koniec Anime Gate?

Isek, nie wykupiło, a jedynie przejęło dystrybucję w Polsce. Wykupił całe A-V jakiś gigant z Japonii.

Co do newsa, szkoda gadać, tym bardziej, że pewne plany były xP


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#5 2011-01-26 17:33:22

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Koniec Anime Gate?

Fakt, źle dobrane słowa... po prostu tak tylko mi się skojarzyło o 'wykupie' jezor

przejęła dystrybucję wszystkich tytułów wydawanych w Polsce przez Anime Virtual.  Tym samym z Pragniemy oficjalnie poinformować iż od dnia 1 października 2010 firma Vision Film dniem 1 października następuję zamknięcie polskiego przedstawicielstwa AV, a firma Vision Film staje się jedynym oficjalnym dystrybutorem anime AV na terenie Polski

Wykup, przejęcie? who cares ^^ Jakby na to nie spojrzeć ostało nam się już tylko IDG poniekąd, bo chyba też od jakiegoś czasu nic szczególnego nie wydali.

Offline

#6 2011-01-26 17:58:58

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Koniec Anime Gate?

A to ciekawe, bo jak zapytać kogoś na konwencie, to on "nie ściąga piratów-fansubów" oczkod

Pytanie: Co dalej?
1. Któryś z zachodnich dystrybutorów do swoich dvd zamieści pl-szytsuby i będzie kazał sobie płacić jak za wodę.
2. Powstanie coś nowego, żeby po jakimś czasie się zwinąć.
3. Do zobaczenia na crunchyroll.pl?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#7 2011-01-26 18:00:54

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Koniec Anime Gate?

I nie będzie niczego... tzn. żadnego animu w Polszcze.
GitS należy do IDG (czekam na trzeci film), staroci pokroju Texhnolyze albo Lain i tak by nie wydali. Niby płakać nie mam po czym, ale i tak trochę szkoda.

[edit]

4. Animu (raczej pełne metraże) raz na ruski rok będą wychodziły z ramienia innych wydawnictw doświadczonych w wydawaniu filmów (i dlatego obraz i tłumaczenie będą najlepsze jakościowo) - jak to się i teraz zdarza.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-01-26 18:04:14)

Offline

#8 2011-01-26 18:21:03

krzymaj
Użytkownik
Skąd: W-wa
Dołączył: 2007-09-30

Odp: Koniec Anime Gate?

Szczerze powiem, że mnie ich nie żal...
Jeżeli utrzymywali taką jakość jak była 2- 3 lata temu to i dobrze....
Od zawsze kupowałem oryginalne, legalne anime, wierząc że otrzymuję produkt wysokiej jakości...
Tak było i z wypuszczkami z "Anime Gate".
Ale do czasu...
Kupiłem od nich dwie serie na których się naciąłem - (deklarowali na pudełku, że jest przetłumaczony plus lektor a tu nie ma ani lektora ani polskich napisów totalny RAW).

Grzecznie napisałem reklamacje, i o co mnie biega w tej reklamacji...

To w jednym przypadku odpisali, żebym się cieszył, że tytuł w ogóle jest, w drugim że skoro nie ma lektora (pomimo że był w specyfikacji ) to niech sobie klient przełączy na napisy znajdujące się w menu i będzie wszystko grało...

Szczerze powiem, że mnie zatkało... bo gdy pisałem do IDG (bo raz kupiłem od nich film na DVD gdzie cały krążek był w rysach), przysyłali nowy , z przeprosinami oraz prośbą o zwrot uszkodzonego nośnika lub czy chcę bonifikatę na ten tytuł...

A tu takie coś w odpowiedzi...   
No i posiali w mojej głowie ziarno wątpliwość co do opłacalności kupowania takich legalnych bubli.


Wiem, że nic nie wiem...
Kurcze ... to jednak coś wiem!!
joHbRQM.gif

Offline

#9 2011-01-26 18:41:19

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Koniec Anime Gate?

krzymaj napisał:

Kupiłem od nich dwie serie na których się naciąłem - (deklarowali na pudełku, że jest przetłumaczony plus lektor a tu nie ma ani lektora ani polskich napisów totalny RAW)...

Z czystej ciekawości, mógłbyś podać tytuły owych serii?

Offline

#10 2011-01-30 21:26:41

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: Koniec Anime Gate?

hmm... fajno, tylko wiecie, że we wszystkich sklepów wycofano wszelkie anime od A-G?
no, może gdzieś się ostały pojedyncze sztuki, ale to wyjątki.

Wczoraj i dziś jeździłam po mieście (prócz komikslandii - tam nie wiem czy cokolwiek jest, bo jak ostatnio byłam to marnie z tym było) i w wielkich molochach typu Saturn, MM czy nawet Empik itp - nie ma co szukać animców od A-G. Jak wcześniej wspomniałam, są tylko pojedyncze sztuki, zapewne pominięte, bo gdzieś im się uchowały.
Niemniej dziś w Saturnie widziałam opakowanie zbiorcze za 99zł z Moonlight Mile z jakimiś trzema płytkami o tytule Mars (cokolwiek to jest, chyba jakiś dokument bo zdjęcia "real").

W każdym razie tylko zapytam, bo nie wiem - warto w ogóle się zainteresować tym tytułem?

Offline

#11 2011-01-30 21:35:18

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koniec Anime Gate?

Wycofali wszystko z anime-gate? Niech nie robią jaj >.>

Offline

#12 2011-01-30 21:45:58

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Koniec Anime Gate?

Czyli... Jest szansa, że to, co mam, sprzedam kiedyś jako rare po pięć dyszek od DVD? smile_big

Offline

#13 2011-01-30 22:06:09

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koniec Anime Gate?

Ciekawe co ci wszyscy myśliciele od marketingu zrobią z całym nakładem anime ze sklepów... przecież może to w sklepach leżeć i sę sprzedawać normalnie. Palić tego chyba nie będą... ja mam w każdym razie 6 stówek do wydania jeszcze. Czekałem na promocje (bo wakacyjne mnie ominęły), to doczekałem się... upadku firmy. Fuckin' nice!

Tak się tylko zastanawiam, czemu anime-gate nie oleje visionu i nie poszuka innego dystrybutora.

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2011-01-30 22:12:43)

Offline

#14 2011-01-30 22:22:30

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Koniec Anime Gate?

_KiRA napisał:

Tak się tylko zastanawiam, czemu anime-gate nie oleje visionu i nie poszuka innego dystrybutora.

LOL? Weź odpal gugla i zobacz relacje Anime Gate<->Vision, a nie rób z siebie pośmiewiska.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#15 2011-01-30 23:22:51

Wakabayashi
Użytkownik
Skąd: opolszczyzna
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Koniec Anime Gate?

qwig napisał:
_KiRA napisał:

Tak się tylko zastanawiam, czemu anime-gate nie oleje visionu i nie poszuka innego dystrybutora.

LOL? Weź odpal gugla i zobacz relacje Anime Gate<->Vision, a nie rób z siebie pośmiewiska.

Ja odpaliłem i dalej nie wiem dokładnie co się dzieje. Wiem o tym i tyle... Wiem też, że jak Mr Jedi był szefem Anime Gate, to wszystko jakoś "żarło". Podobnie z Kawaii. Nie znam szczegółów, ale ja tak to widzę.

ps. sorry za post nie na temat. Nie kasujcie go dulowate usery, jak co, to przerzućcie do tematu o AG smile

Offline

#16 2011-01-30 23:43:32

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Koniec Anime Gate?

qwig napisał:
_KiRA napisał:

Tak się tylko zastanawiam, czemu anime-gate nie oleje visionu i nie poszuka innego dystrybutora.

LOL? Weź odpal gugla i zobacz relacje Anime Gate<->Vision, a nie rób z siebie pośmiewiska.

Na wszystkich pudełkach z anime mam Vision Anime Gate więc STFU & GTFO. I z tego co czytałem na otaku, to Vision olał AG... \



Najpierw AG łączy się z AV, potem AV olewa AG, następnie Vision olewa AG... i dochodzi do wycofania wszystkiego.  Przynajmniej ja to tak widzę.

Offline

#17 2011-01-30 23:47:30

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Koniec Anime Gate?

Ja dziś w Media Markcie wygrzebałem z kosza opisanego "Filmy od 5 zł" Vexille, byłem też w Empiku i tam pełna półka wydań AG, z kolekcjonerką Evangeliona na czele oczkod.


Yoshimori.png

Offline

#18 2011-01-31 00:31:06

nover
Użytkownik
Skąd: Stolica
Dołączył: 2009-02-16

Odp: Koniec Anime Gate?

Yoshimori - w Katowicach of koz?
W stolicy nie ma już tak pięknie - dział z anime w Promenadzie (Empik) dawno przestał istnieć (zostało tylko kilka sztuk różnych tytułów rozrzuconych po dziale z DVD, wydań BD brak), w Komikslandii kilka płytek na krzyż (jakiś miech przed nowym rokiem), w MM na Ostrobramskiej od miesiąca nie ma działu - pojedyncze sztuki lub wydania zbiorcze jak w przypadku Empiku - rozrzucone; Empik na Nowym Świecie i Marszałkowskiej - pierwszy to brak działu, w drugim nie mam pojęcia, przed nowym rokiem był, ale skrzętnie ukryli w nowym i dość rzadko uczęszczanym miejscu piętra. Saturn i MM w M1 w Markach (pod Warszawą) - działów brak/zlikwidowane. Empik w Arkadii - dział zlikwidowany, pojedyncze sztuki gdzieś na uboczu upchęte na najniższej półce.
Nie stwierdzono ani jednej sztuki wydania kolekcjonerskiego prócz jednej Last Exile jakiś miesiąc temu w jednym z Empików (Złote Tarasy) skrzętnie upchane w dziale... gier planszowych O.o

sorry za off, ale aż się prosiło ^^

Offline

#19 2011-01-31 00:39:27

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Koniec Anime Gate?

Tak w Katowicach, Empik i MM na Trzech Stawach. Jutro mam jeszcze wolne, więc może z ciekawości zahaczę o Empik w centrum, Saturn i jakieś sklepy tematyczne ;p.


Yoshimori.png

Offline

#20 2011-01-31 04:50:15

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Koniec Anime Gate?

_KiRA napisał:
qwig napisał:
_KiRA napisał:

Tak się tylko zastanawiam, czemu anime-gate nie oleje visionu i nie poszuka innego dystrybutora.

LOL? Weź odpal gugla i zobacz relacje Anime Gate<->Vision, a nie rób z siebie pośmiewiska.

Na wszystkich pudełkach z anime mam Vision Anime Gate więc STFU & GTFO. I z tego co czytałem na otaku, to Vision olał AG... \



Najpierw AG łączy się z AV, potem AV olewa AG, następnie Vision olewa AG... i dochodzi do wycofania wszystkiego.  Przynajmniej ja to tak widzę.


Zasadniczo qwig dobrze Ci napisał. AG należy do Vision, i to Vision przjęło dystrybucje A-V. Chcą zlikwidować, ich prawo, a markę A-G mogliby co najwyżej chcieć odsprzedać. Tyle w tym temacie.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024