#1901 2011-02-18 21:34:13

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Subarashi napisał:

zaczynam wierzyć w  Kyyubey is evil  theory.

Tu nie ma w co wierzyć, Kyubei to po prostu mały, wredny manipulant.

Offline

#1902 2011-02-18 21:42:15

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Muszę przyznać że Madoka jest niezła. Po pierwszym odcinku spodziewałem się klona Nanohy, ale kilka następnych wyprowadziło mnie z błędu.

Pokaż spoiler
Śmierć Mami była rewelacyjna. Sam fakt uśmiercenia mahou shoujo i to w tak brutalny sposób dobrze wróży serii. Cała ta groteskowa otoczka buduję klimat i sugeruję że seria zmierza w baaardzo pokręconym kierunku. Fakt że Madoka jeszcze nie została mahou shoujo IMO dobrze wpływa na historię - dość oryginalne posunięcie i pozwala sądzić że twórcy stworzą odpowiednio mocne tło fabularne by uzasadnić świadomą decyzję bohaterki.

Nighthanter napisał:

Tu nie ma w co wierzyć, Kyubei to po prostu mały, wredny manipulant.

Pokaż spoiler
Czuć to od samego początku. Tylko czeka aż Madoka się zdecyduję (przy tym dość aktywnie ją podpuszczając). Zastanawiające jest jaki ma w tym interes.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2011-02-18 21:46:45)


WoodenJesus.png

Offline

#1903 2011-02-18 23:00:51

Krzych Ayanami
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Fractale

Pokaż spoiler
Po pierwsze nie był świadom, bo robią ludności pranie mózgu (te festiwale), a po drugie babka przewodząca tej religii wcale nie była skora zabijać tych ludzi z ruchu oporu (wręcz się tego brzydziła, ale wybrała to dla jak to wierzyła mniejszego zła).

Pokaż spoiler
To nie kapłanki zaczęły zabijanie. To ruch oporu wyruszył na wyprawę z nastawieniem, że zamorduje jak najwięcej osób za to, że nie są po tej samej stronie co oni. Jakoś nie potrafię z tym sympatyzować, propagandowa otoczka nie zmienia faktu, że nie są ani trochę lepsi od fractale. Ot fanatycy, którzy nie walczą z problemem, tylko wyżywają się na bogu ducha winnych obywatelach.


zaczynam wierzyć w  Kyyubey is evil  theory.

Moim zdaniem on nie jest zły - przynajmniej nie specjalnie.
On tylko traktuje dziewczyny jak mięso armatnie. One same są mu zupełnie obojętne, jeśli coś im się stanie, to po prostu zwróci się do innej i ją w to wrobi.

Madoka

Pokaż spoiler
Czuć to od samego początku. Tylko czeka aż Madoka się zdecyduję (przy tym dość aktywnie ją podpuszczając). Zastanawiające jest jaki ma w tym interes.

Pokaż spoiler
Myślę, że Madoka interesuje go o tyle, o ile jest istotą o największym potencjale magicznym. Nie jako człowiek, bo w ogóle go to nie interesuje, tylko bardziej COŚ walczące z wiedźmami. Pytanie jest takie: czy istnieje związek między magiczną dziewczyną a wiedźmą i jeśli tak, to czy on może temu zapobiec.

Zasadniczo uważam, że obecnie Madoka nie ma wyboru, musi się stać magiczną dziewczyną i przejąć obowiązki Sayako.
Po prostu ta dziewczyna stoi jedną nogą w grobie...

Ostatnio edytowany przez Krzych Ayanami (2011-02-19 00:04:46)

Offline

#1904 2011-02-19 07:27:25

spayker
Użytkownik
Dołączył: 2010-10-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

23/24 luty 2011 wychodzi 14 i 15 odcinek Rycerzy Zodiaku. To tak dla przypomnienia jakby jeszcze ktoś nie wiedział jezor. Podobno (czyt. pogrubiłem, gdyż nie jestem pewien tego) mają być 2 OVA'y miesięcznie.

[ciach mod]

Ostatnio edytowany przez spayker (2011-02-20 09:18:40)

Offline

#1905 2011-02-20 01:32:22

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

spayker napisał:

23/24 luty 2011 wychodzi 14 i 15 odcinek Rycerzów Zodiaku. To tak dla przypomnienia jakby jeszcze ktoś nie wiedział jezor. Podobno (czyt. pogrubiłem, gdyż nie jestem pewien tego) mają być 2 OVA'y miesięcznie.

Tak. To oficjalne informacje. Mają być 2 odcinki co miesiąc. 14 i 15 (bądź jak kto woli 1 i 2 drugiego sezonu) mają premierę 23 lutego, natomiast 3 i 4 ukażą się 18 marca. Miałem gdzieś dokładną rozpiskę z datami premier, ale nie potrafię jej teraz znaleźć. W każdym razie mniej więcej co miesiąc będą 2 odcinki.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2011-02-20 01:33:33)

Offline

#1906 2011-02-22 19:09:08

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Pytanie-zagadka:

Pokaż spoiler

wutyk.jpg

Also WTF? cojest

Offline

#1907 2011-02-22 19:41:17

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jakiś czas temu została zapowiedziana nowa seria Last Exile Ginyoku no Fam.
A premiera ma być bodajże podczas Anime Expo 2011 w Los Angeles (1-4 lipca).

http://www.lastexile-fam.com


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1908 2011-02-22 20:33:56

iruel89
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-01-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Starsza wersja Last Exile była naprawdę dobra wiec jeśli nowa będzie lepsza to już zacieram ręce. A swoją drogą steampunk-a nigdy za mało smile_big

Offline

#1909 2011-02-22 20:54:08

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dokładnie tak, jak pisze ~FAiM:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … _pane_main
Zauważcie, że tworzą je w 90% ci sami ludzie.

Mnie tylko zastanawia, po ch.. nowa wersja? O.o Last Exile jest z 2003 roku, więc nie jest takie znowu stare. Nie było ono złe pod żadnym względem... Jakkolwiek, na pewno nie wizualnym.
Kasa uderza im na musk (?)

A może ma to być po prostu sezon 2, czyli czas akcji po zdarzeniach z poprzedniego?...

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2011-02-22 20:57:06)

Offline

#1910 2011-02-22 21:14:27

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marcin2 napisał:

Dokładnie tak, jak pisze ~FAiM:
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … _pane_main
Zauważcie, że tworzą je w 90% ci sami ludzie.

Mnie tylko zastanawia, po ch.. nowa wersja? O.o Last Exile jest z 2003 roku, więc nie jest takie znowu stare. Nie było ono złe pod żadnym względem... Jakkolwiek, na pewno nie wizualnym.
Kasa uderza im na musk (?)

A może ma to być po prostu sezon 2, czyli czas akcji po zdarzeniach z poprzedniego?...

Nowi bohaterowie, nowa fabuła, nowy setting chyba. Pewnie na jakiejś innej kolonii Exile... i tyle będzie z cech wspólnych z pierwszą serią... No, oprócz projektów postaci, reżysera i kto tam jeszcze został ten sam ^^. Kurde, jak przeczytałam niusa o tym jakiś czas temu, to miałam chwilę nadzieję na kontynuację... :<
Mam nadzieję, że muzyka będzie równie zajebista, co w Last Exile.


Qashqai.png

Offline

#1911 2011-02-22 22:13:19

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

FAiM napisał:

Jakiś czas temu została zapowiedziana nowa seria Last Exile Ginyoku no Fam.
A premiera ma być bodajże podczas Anime Expo 2011 w Los Angeles (1-4 lipca).

http://www.lastexile-fam.com

Dzięki za ten gęsty sos.

Z tego, co mi gugle przetrawiło te krzaczki z ich strony, to wynika, iż to będzie jakaś inniejsza historia od tej już znanej. W sumie chyba lepiej, że nie będzie kontynuacji, bo niby co byś chciała kontynuować, Qashqai, skoro najlepśiejsze wątki wąchają kwiatki od spodu razem ze swoimi bohaterami? Zresztą coby to nie było, to myślicie, że ma jakiekolwiek szanse choćby zbliżyć się do tego poziomu epickości, co oryginał, przy dzisiejszych standardach? Ja to blado widzę. deprecha

Offline

#1912 2011-02-22 22:17:13

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

MasterPLASTER napisał:

Z tego, co mi gugle przetrawiło te krzaczki z ich strony, to wynika, iż to będzie jakaś inniejsza historia od tej już znanej. W sumie chyba lepiej, że nie będzie kontynuacji, bo niby co byś chciała kontynuować, Qashqai, skoro najlepśiejsze wątki wąchają kwiatki od spodu razem ze swoimi bohaterami?

Już oni by coś wymyślili xD. Mógłby być też prequel o Aleksie i w ogóle. W każdym razie wolałabym np. starszych Clausa i Lavie niż kolejne 15 letnie postaci (które wyglądają na lat 12). jezor


Qashqai.png

Offline

#1913 2011-02-22 22:59:11

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dlatego mówię, że kontynuacja byłaby jawnym gwałtem w biały dzień, bo dzisiaj nie może nic przejść, żeby nie mieć 15/12, a finansowo nie zatonąć. W drugą stronę też nie bardzo widzę, bo jednak główny "roket fjul" tej bajki to postacie, a jak daleko wzrokiem sięgam, to nie widzę takiej opcji, żeby można było stworzyć team, który mógłby chociaż dotknąć swoją zaje-revers_d-istością Aleksa, Sophii, Dio, Luccioli i resztę. Jak dla mnie to w każdej wariacji nie ma racji bytu. Amen i basta. Kończę ten off.

Offline

#1914 2011-02-23 04:00:27

KermitEvilMan
Użytkownik
Dołączył: 2010-11-26

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

W końcu udało mi się zalogować  smile_big (Jestem z siebie dumny).Dobra to i ja się wypowiem.

Dragon Crisis- Seria chyba dopiero się rozkręca. Póki co więcej w niej "Ryuuji", niż innych słów. oczkod Smoki, Breakerzy, artefakty i inne udziwnienia, seria jakiś tam potencjał ma (Czy go wykorzysta, to się okaże). Oczywiście fabuła powalająca nie jest i wątpię, żeby to się zmieniło. Lekko strawna przygodówka dla całej rodziny smile . Opening rządzi, ending niekoniecznie. Ogólnie soundtrack jest fajny. Oglądam, dopóki Rjudżi mi uszami nie zacznie wypływać.

@Sado
Główna bohaterka potrafi wnerwić, główny bohater typowa ciota.

Owszem główna bohaterka jest irytująca, ale główny bohater "typową ciotą" nie jest. Nie chowa się pod spódnicą kobiet, tylko coś tam próbuje kozaczyć smile_big.

Infinite Stratos- Mechy, kobiety i jeden facet. Sprostowanie: Mnóstwo mechów, mnóstwo kobiet i jeden facet smile. Oczywiście prawdziwy dżentelmen, który ani myśli wykorzystać żadnej z tych pięknych kobiet smile. Temat przerabiany już wiele razy. Muzyka normalna, ani nie wpadła mi w ucho, ani nie zraziła. Oglądam, bo lubię się pośmiać z takich rzeczy, a już jak widzę takich niekumatych baranów jak główny bohater, to jeszcze bardziej mnie śmieszy smile_big.

Yumekui Merry- Kraina Snów, Senne Demony, główna bohaterka nie wiedząca kim jest(ach ta amnezja, dotyka coraz więcej osób), główny bohater, który potrafi stwierdzić komu się przyśnią koszmary, a komu złote góry. Senne demony jak to zwykle w anime bywa, jedne złe, inne dobre. Zaciekawiło mnie, ale trochę jakby na siłę niektóre rzeczy przedłużają. Muzyka: Opening fajny, ending da się słuchać, muzyka w anime przyjemna, nie wiem, ale pierwsze wejście Merry mi się jakoś tak z muzyką celtycką skojarzyło(Boskie) smile_big.

Freezing- Cycki, krew, ładne dziewczyny, wszystko co facet lubi smile_big. Pod tą całą otoczką ukryty motyw "złego dotyku", twórcy udowadniają, że naprawdę boli przez całe życie. Muzyka... yyy... kurde pewnie jest, ale jakoś nie zauważyłem smile. Oglądam, bo mnie ciekawi Satelizer senpai smile_big.

CardFight! Vanguard - Coraz bardziej mnie nudzi, nie wiem ile jeszcze wytrzymam. W sumie jest jak Yugi-Oh, tylko w innym wydaniu. Muzyka: całkiem całkiem, opening bardzo fajny, ending wpada w ucho(ale równie szybko może z niego wypaść).

Beelzebub- Czytałem kiedyś mangę, ale dowiedziałem się, że będzie anime niebawem, więc przestałem.

Pokaż spoiler
Skończyłem na treningu siatkówki.
Anime mi się podoba, faktycznie manga jest o wiele bardziej śmieszna, niż anime. Co do muzyki w anime, nie zawiodłem się. Opening bardziej mnie przeraża, niż podoba. Ending fajny smile_big. Oglądam opór, zwłaszcza, że właściwie dopiero teraz się wszystko zaczyna smile_big.

Wolverine- Póki co skończyłem na pierwszym odcinku, dlatego raczej zbyt wiele powiedzieć nie mogę, pewnie kiedyś do niego wrócę. Oczywiście Fanom X-menów i innym mutantom jezor(Sam też lubię X-menów, żeby nie było, że próbuję kogoś obrazić) gorąco polecam smile_big.

Gosick- Sherlock Holmes i doktor Watson w wydaniu animowanym smile_big. Szkoła pełna zagadek, mało tego, świat pełen zagadek, które aż się proszą, żeby rozwiązała je jakaś wredna blondyna z nieludzkim zamiłowaniem do słodyczy(szkoda tylko, że na większość pytań widz poznaje odpowiedź, zanim zostaną zadane).

@Sado
Dużą wadą im osą bohaterowie.

Znów się nie zgodzę, bohaterowie(właściwie chyba tylko Victorique smile_big) są głównym motorem napędowym. Gdyby nie główna bohaterka, to już pewnie dawno bym sobie odpuścił. Muzyka: opening świetny, ending również, muzyka w samym anime jak dla mnie kozak smile_big.

Kore wa Zombie desu ka- Nekromanci, magiczne dziewczyny(i chłopiec), megalo, piły motorowe, miecze, majtki, zombiaki, znowu majtki, harem, miłość, orientalna kuchnia, w międzyczasie majtki i krew z cyckami, łamanie rąk, niemowy, ninja, zboczone wizje bohatera, małżeństwa w młodym wieku, majtki, jajecznica, kasowanie pamięci niczym u facetów w czerni, ogromne wieloryby, konie, raki, kraby, majtki, żywe trupy, wampiry, siły nadprzyrodzone. Nie wiem czy wspominałem, że są majtki smile.
Tak ta seria jest bez sensu i podoba mi się bardziej z każdym odcinkiem, normalnie takiego połączenia się nie spodziewałem(W żadnym wypadku nie jestem fanem fan serwisu). Póki co fabuła skomplikowana nie jest, ktoś umarł, ktoś go wskrzesił, żeby ten mógł żyć i zemścić się na tym kto go zabił, gdyż uznał, że to że zginął było niesprawiedliwe smile_big. Anime może wywołać uszczerbek na zdrowiu.
Oglądam opór, nawet jak przysypie mnie tymi majtkami, to i tak wygrzebię się z nich, żeby zobaczyć co się dzieje dalej smile.

Rio Rainbow Gate- Obejrzałem jeden odcinek, na pewno kiedyś się za to wezmę, ale chwilowo spasuję.

Level E- Obejrzałem pół odcinka, pośmiałem się i skasowałem ;] ... Widzę, że Wszyscy wychwalają, więc pewnie kiedyś wrócę do tego.

Mahou Shoujo Madoka Magika- jutro sprawdzę, nie mogłem się zebrać smile_big.

Reszty nie widziałem, może nadrobię kiedyś smile_big.

Jeśli chodzi o wiosnę:
Ao no Exorcist- Syn szatana bawiący się w egzorcystę zabijającego demony, brzmi nieźle, sprawdzę smile_big.
The Money of Soul and Possibility Contro też może być ciekawe.
Hidan no Aria- jeden z tych które sprawdzą na stówę smile_big Przyjemna zapowiedź, opis też.
Ghost in the Shell 3D- intrygujące
Nie chce mi się czytać, wszystkich opisów, może coś by doszło smile_big

Opinie o seriach wypisanych wcześniej opieram na zaledwie kilku odcinkach (1-7), więc mogą ulec zmianie :-)

Ale się rozpisałem smile_big, no ale nie ma wyjścia, pierwszy post zobowiązuje smile.

Offline

#1915 2011-02-23 13:56:52

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Co Zombie - po pierwszym odcinku spodziewałem się fajnej zabawy konwencjami, gatunkami, fajnych bohaterów, humoru i fan serwisu. I nie zawiodłem się - to wszystko dostałem, w dodatku ładnie ze sobą zgrane (czasem jest tak, że fanserwis przeszkadza, tutaj ładnie akompaniuje scenariuszowi). Polubiłem od razu głównego boha, chyba z powodu tego, że życie ciężko go doświadcza. Chociaż trudno tu mówić o życiu, kiedy każdy odcinek zaczyna się od 'nazywam się Aikawa i jestem zombie' xD
Jednak ostatnie odcinki - historia Yuu i akcja z Kyoko, sporo brutalnych scen i krwi (więcej niż poprzednio) skłoniły mnie zadania sobie pytania 'co byłoby gdyby ta seria miała taki bardziej poważny i dramatyczny klimat cały czas?'. Chociaż podoba mi się tak jak jest smile

Drago Crisis - pierwszy odcinek zdecydowanie dobry. Później już średnio. Ale nadal jest to 'dobra' przygodowa pozycja.

Level E - specyficzna seria wg mnie. Chociaż mogliby wrócić do starć główny boh vs Książę Baka zamiast tych one-shotów.

Yumekui Merry trzyma poziom. Chociaż czasami mam wrażenie, ze akcja dzieje się za wolno.

Onii-chan no Koto - ostatni odcinek utwierdził mnie w przekonaniu, że to nie jest średniawa parodia, lecz piękna historia o braterstwie, męskiej przyjaźni i odwadze aby stawić czoła światu.

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-02-23 13:58:41)


flzQwEU.jpg

Offline

#1916 2011-02-23 14:28:14

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dobre Level E dla mnie skończyło się po pierwszych trzech odcinkach.

Merry ma fajne ciuszki i jakoś tak sympatycznie się prezentuje. oczkod

Madoka czeka na obejrzenie.

Rosomak obsysa po całości.

Offline

#1917 2011-02-23 14:37:56

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Oj, ja tylko 3 serie oglądam z wychodzących tego sezonu:
Beela, moe-Sherlocka, czyli Gosicka i KnT2. Beel mi się podoba, Gosick jest znośny, tylko obawiam się, że na 24 odcinki to anime jest za długie + pachnie kalką Kuroshitsuji. KnT2 niczym się nie różni od pierwszego sezonu.
Madoki nawet nie tknęłam, zobaczyłam różowe lolipanienki i mi się odechciało.


Ty dulowaty userze!

Offline

#1918 2011-02-23 18:03:48

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

coellus napisał:

Madoki nawet nie tknęłam, zobaczyłam różowe lolipanienki i mi się odechciało.

Też tak miałem - a potem poczytałem co nieco o tej produkcji i jakoś się przekonałem. Coś, co w tagach ma m.in. some weird shit goin` on, twisted, unusual artwork i mind fuck, może być naprawdę ciekawe. smile

Offline

#1919 2011-02-23 18:42:50

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dokładnie, te scenerie, gdzie rozgrywają się walki z wiedźmami to jak jakieś omamy po LSD, plus jedna z postaci dosyć szybko traci dosłownie głowę i klimat ulega zmianie. Mimo wszystko nic specjalnego do tej serii nie czuję, losy postaci i to jak cierpią mnie zbytnio nie obchodzą. Wolałbym tu więcej animacji zwariowanych walk i mniej smutów małych dziewczynek.

Offline

#1920 2011-02-23 18:48:49

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Madoka jest co najwyżej dobra, bo genialnych, "nowych" anime po souten kouro jeszcze nie stwierdzono jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024