#1 2010-01-22 15:31:29

almisael
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-04

Code geass - Thora

Poprosiłbym o jakieś najprostsze rozwiązanie problemu dopasowania napisów jakie znalezłem na animesub do tej serii. Napisy świetnie się zgrywają do momentu kiedy release GG-Thory przeskakuje opening.

Dodatkowo nie wiem dlaczego, ale odtwarzacz VLC nie potrafi poradzić sobie z tym 'brakiem' openingu i zawsze gdy odcinek dociera do tego momentu, obraz wraca do początku i to bez głosu. Inne odtwarzacze nie mają z tym problemu, ale za to nie mają też dobrych narzędzi do zabawy napisami.

Przypominam, że chodzi o Code Geass R1.

Z góry dziękuje za pomoc.

Ostatnio edytowany przez almisael (2010-01-22 15:31:56)

Offline

#2 2010-01-22 15:49:42

Primrose
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-08

Odp: Code geass - Thora

Też miałem ten sam problem. Nie wiem jak w innych odtwarzaczach, ale w KMP jest funkcja przesunięcia czasu napisów. Gdy powinien być openning, przesuwasz o ok. 100 sekund i napisy są dopasowane.

Offline

#3 2010-01-22 15:51:13

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code geass - Thora

OP i ED musi byc w folderze z anime, wtedy odpalą sie razem z odcinkiem, tzw. linking.

Offline

#4 2010-01-22 16:39:19

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: Code geass - Thora

Almisael sam jeszcze wczoraj o tym pisałem. Dołącz się do mojej prośby tutaj http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=254980&p=3

_KiRA możesz wyjaśnić mi z tym linkingiem co i jak bo jeszcze nigdy tego nie próbowałem.

Ostatnio edytowany przez ScharingaN (2010-01-22 17:10:13)


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#5 2010-01-22 16:54:31

almisael
Użytkownik
Dołączył: 2005-06-04

Odp: Code geass - Thora

Scharingan podałeś linka do tego tematu...


a poza tym, nie mam żadnych oddzielnych dodatkowych plików z op i ed.
jeśli ktoś ma szybkie źródło z których można je ściągnąć to poproszę o wiadomość, choć nie ukrywam, że wolałbym rozwiązać problem poprzez napisy.

a KMP zaraz zlookam.

Offline

#6 2010-01-22 17:09:48

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code geass - Thora

1. Linki są tutaj.
2. Jeśli chodzi o ten cały linking, to aby wszystko działało jak należy to OP, ED i cała seria muszą być w jednym folderze. Po odpaleniu odcinka w MPC automatycznie podłącza do niego op, ed, itd. Jeśli się OP, ED usunie, to zostanie sam epek bez niczego (20 min ok.). Zależy też jak linking był robiony, gdyż może wszystko ze sobą łączyć po nazwie (jeśli się zmieni to dupa zimna), po CRC, lub po wielkości. Sam tak miałem że w niekltórych anime jak zmieniłem nazwę to łączyć nie chciało, a w innych to działało. W kązdym razie najważniejsze jest to by OP i ED (albo i kilka) były w tym samym folderze.

Offline

#7 2010-01-22 17:14:41

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: Code geass - Thora

Tak się składa że mam wszystko ściągnięte tylko trafiło do dwóch różnych folderów. Chciałem tylko wiedzieć czy chodzi tylko o pliki z op i ed czy musi być jeszcze jakiś trzeci gdzie ów linking był by zawarty. Jak sprawdzę czy działa to dam znać.

Almisael już poprawiłem mój błąd z linkime w poprzednim poście. Teraz jest prawidłowy.


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#8 2010-01-22 17:26:59

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code geass - Thora

Linking jest zawarty w odcinku. Jak nie ma opa w folderze, to nie ma co połączyć, więc zostaje odpalony sam ep.

Offline

#9 2010-01-22 18:37:41

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code geass - Thora

_KiRA napisał:

Jeśli chodzi o ten cały linking, to aby wszystko działało jak należy to OP, ED i cała seria muszą być w jednym folderze. Po odpaleniu odcinka w MPC automatycznie podłącza do niego op, ed, itd. Jeśli się OP, ED usunie, to zostanie sam epek bez niczego (20 min ok.). Zależy też jak linking był robiony, gdyż może wszystko ze sobą łączyć po nazwie (jeśli się zmieni to dupa zimna), po CRC, lub po wielkości. Sam tak miałem że w niekltórych anime jak zmieniłem nazwę to łączyć nie chciało, a w innych to działało. W kązdym razie najważniejsze jest to by OP i ED (albo i kilka) były w tym samym folderze.

Oj niezłe banialuki walisz...
Segment Linking działa na podstawie tzw. Segment Unique Identifier (SUID) - czyli unikalnego identyfikatora segmentu. Przy każdym muksowaniu zostaje nadany nowy SUID, który jest wpisany bezpośrednio w kontenerze mkv - dlatego bez obawy można zmieniać nazwę pliku. Wystarczy tylko, by pliki były w jednym folderze - splitter pobiera SUID wszystkich plików w danym folderze (dlatego lepiej nie pakować kilku setek plików do jednego folderu, gdy mam tam likowanie).
Również w Ordered Chapters można zastosować Segment Linking - co właśnie robi Thora i masa innych grup...

Niestety chyba jedynie splitter Haaliego to wspiera (pomimo tego, że jest w standardzie MKV). Natomiast takie MPlayer czy VLC, które opierają się na własnych kodekach, wyświetlą to niepoprawnie - bo albo pójdzie cała zawartość pliku bez zwracania uwagi na rozdziały, albo zamiast podlinkowanych plików pójdzie zawartość źródłowego pliku (zależnie od wspierania Ordered Chapters).

Ostatnio edytowany przez FAiM (2010-01-22 18:42:04)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#10 2010-01-22 18:50:24

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code geass - Thora

Oj niezłe banialuki walisz...

...

Po to jest taka chodząca encyklopedia jak ty, by mnie poprawiła.

Segment Linking działa na podstawie tzw. Segment Unique Identifier (SUID) - czyli unikalnego identyfikatora segmentu. Przy każdym muksowaniu zostaje nadany nowy SUID, który jest wpisany bezpośrednio w kontenerze mkv - dlatego bez obawy można zmieniać nazwę pliku. Wystarczy tylko, by pliki były w jednym folderze - splitter pobiera SUID wszystkich plików w danym folderze (dlatego lepiej nie pakować kilku setek plików do jednego folderu, gdy mam tam likowanie).
Również w Ordered Chapters można zastosować Segment Linking - co właśnie robi Thora i masa innych grup...

Dzięki za oświecenie. Przyznaję się bez bicia, że nigdy się tym nie bawiłem i nie wiem jak to faktycznie działa. napisałem tylko to, co się dowiedziałem od innych i z własnych wniosków. Nie ukrywam, że mogły być złe.

Offline

#11 2010-01-22 21:03:35

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: Code geass - Thora

Próbowałem już. Mam wszystkie odcinki i wszystkie OP i ED w jednym folderze, próbowałem to odtworzyć MPC ale nic z tego. Spróbuje jeszcze zmniejszyć ilość plików w folderze tak jak napisał FAiM.


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#12 2010-01-22 21:19:12

Sidorf
Użytkownik
Skąd: Tuszyn
Dołączył: 2008-05-04

Odp: Code geass - Thora

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=255167
mi tam pomogło zainstalowanie najnowszego cccp(na starszym nie działało :])
www.cccp-project.net


"I spend my time by looking out the window
Ignoring everything that the teacher is saying"

Offline

#13 2010-01-22 21:34:49

wolume
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wlkp.
Dołączył: 2008-01-23

Odp: Code geass - Thora

Trzeba mieć Haali Media Splitter następnie ustawić w opcjach Input -> Try to open linked files na Yes. Powinno pomóc.

Offline

#14 2010-01-22 23:00:06

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Code geass - Thora

Z tego co pamiętam, to od któreś tam wersji CCCP opcja ta jest domyślnie włączona w Haali ... a jak to jest przy osobnym instalowaniu - nie mam pojęcia.
Bo aby w ogóle zadziałało linkowanie opcja ta musi być włączona - nie ma innej opcji.

A co do ilości plików w folderze, to raczej duża ilość nie powinna przeszkadzać w linkowaniu - jedynie może prowadzić to zbyt dużego obciążenia procesora, a tym samym wydłużenia wczytywania pliku - i raczej nic po za tym jezor.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#15 2010-01-25 18:02:03

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: Code geass - Thora

Ok udało się. Zainstalowanie CCCP pomogło. Dzięki Sidorf.

PS. Lecz nie zmienia to tego że nadal nie ma pasujących do tego w 100% napisów.

Ostatnio edytowany przez ScharingaN (2010-01-25 18:08:18)


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#16 2011-07-21 19:17:50

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Code geass - Thora

napisy musisz sam sobie dopasować bo seria na licencji jest


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#17 2011-07-21 19:57:16

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Code geass - Thora

Demonis Angel napisał:

napisy musisz sam sobie dopasować bo seria na licencji jest

Poważnie?

Offline

#18 2011-07-21 20:07:48

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Code geass - Thora

dulu napisał:
Demonis Angel napisał:

napisy musisz sam sobie dopasować bo seria na licencji jest

Poważnie?

Niestety, kolega zapomniał dodać jednego: trzeba robić to pod linuksem, bo na windowsie/mac os zabezpieczenia drm i tak będą przesuwać czas napisów o dowolną wartość podczas wyświetlania...


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#19 2011-07-21 20:21:22

Maryskowo
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-24

Odp: Code geass - Thora

Do wszystkich 3 powyższych postów:
wtf?

Ostatnio edytowany przez Maryskowo (2011-07-21 20:21:54)

Offline

#20 2011-07-21 22:05:48

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Code geass - Thora

Posty z pozdrowieniami dla górnika. Zamykam, bo nie ma po co wisieć.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024