#121 2011-07-07 21:22:56

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Gintama Napisy

Najpierw o zgodę zapytać.

Offline

#122 2011-07-07 21:22:59

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Gintama Napisy

NeverDie napisał:

Więc jak pisze, jeśli zostanie wstawiona paczka bez modyfikacji styli i timingu, to będzie dobrze, tak?

Nie - bo takie napisy już są na ansi. Żadna tego typu paczka wisieć tu nie będzie. ziew


wladza1.png

Offline

#123 2011-07-30 00:20:32

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Gintama Napisy

Czy ja dodałem te napisy do bazy? Czy zamierzałem? Nie.
To na forum też nie można dodawać? Regulamin chyba zabrania publikacji napisów w bazie bez zgody. Więc co z tematem 'szukam synchra do...', gdzie ludzie wymieniają się synchrami? Na pewno każdy, kto chce udostępnić dopasowane napisy komuś czeka na zgodę od ich autora. Po prostu moderacja spełniła kaprys bodzia, ale czego się tu spodziewać...
Nie pytałem nikogo o zgodę. I nie zamierzam. Zmieniłem styl aby nie szukać co chwila czcionek do napisów od kilkunastu autorów i aby wszystkie odcinki miały tę samą czcionkę przy dialogach. Timing nie zawsze był dopasowywane, bo większość napisów pasuje do wersji dvd.
Nie boli mnie to, że usunęliście to, bo bodzio miał humory. Po prostu cholernie mnie to zadziwiło. 96 odcinków i kilku autorów z czego chyba wszyscy są aktywni na forum i tylko jeden z nich zadał sobie trud aby napisać do moda prośbę o usunięcie linka oczkod A jeszcze niedawno ktoś wrzucał synchro do 50 odcinków (bodziowe suby też tam są) w postaci paczki podobnej do mojej - o dziwo link jest do dzisiaj i nikt nie protestuje.


Najlepszy jest napis 'od fanów dla fanów' w napisach bodzia. Tyle, że dzisiaj (po przeczytaniu tego tematu i tematu Irohy) mam wrażenie, że bodzio ma fanów głęboko gdzieś a napisy robi chyba, tylko dlatego, że ma taki kaprys (lub żadnego innego zajęcia), bo to chyba hipokryzja tworzyć coś 'dla fanów' i jednocześnie cholernie utrudniać im dostęp do tego ;O Coś tu chyba nie gra.


Zresztą, po co ja się produkuję - zainteresowani już dawno ściągnęli te napisy, jeżeli ich potrzebowali. Poza tym nie miałem żadnego dodatkowego celu (jasno opisałem moje modyfikacje, nie dodawałem poza tym nic od siebie) a już na pewno nie miałem zamiaru ich publikować na ansi.
Aaa, już pamiętam, po co tu zajrzałem - chciałem zapytać się o napisy do odcinków 139-144, bo robił je bodzio, tylko skasował w celu 'poprawy' i już nigdy nie opublikował z powrotem.
Ale już nieważne. Znalazłem na chomiku te napisy już z synchrem do R-G. Nawet wszystkie inne odcinki są. Dobrze, że je znalazłem, jestem bezpieczny, gdyby jeszcze ktoś miał fochy i usuwał napisy do naszej ulubionej Gintamy. Więc - wszyscy, którzy należą do grona fanów tego zacnego anime a mają problem z napisami (nie każdy chce i umie bawić się w konwersję, zabawi z timingiem) - Google wam pomoże oczkod

@bodzio
Rozumiem twoją wojnę z kreskówką i spowodowane tym utrudnienia w dostępie do napisów twojego autorstwa (bo oni trzepią na tym kasę, dodają napisy, kasując creditsy, do szit-jakości, to prawie jak gwałt dla twojej twórczości). Ale teraz chyba idziesz za daleko... Kasujesz link do synchra, które jest w obrębie ansi i jest zrobione na własny użytek, udostępnione za prośbą innych. Już walka z anime-online to walka z wiatrakami (fail 'zabezpieczeń'), więc jaki sens na usuwanie linka z tego forum? Każdy kto zna google po prostu znajdzie te napisy czy na chomiku, czy przez filestube. Tak czy siak je dostanie, straci jedynie minutę na poszukiwania. I zamiast być postrzeganym jako autor, któremu chce się podziękować stajesz się pain in the ass. Nie wiem czy to emo zachowanie to trollowanie, czy zamiar na serio. Dla mnie twoje zachowanie w tej chwili jest niezrozumiałe, żeby nie powiedzieć idiotyczne... Siedzisz x godzin nad napisami, tworząc je dla 'fanów' a później uniemożliwiasz im skorzystanie z nich - nawet jeśli są to osoby z tego forum, które doskonale wiedzą ktoś ty i, że to twoje napisy. Przykładowo - osoba, która ściąga je z chomika nie ma pojęcia kto robił te napisy i kim jest, dla nich to jakiś random.

Nie liczę na to, że to przeczytasz a tym bardziej zmienisz swoje (irracjonalne) postępowanie. W sumie - w tej chwili mnie to nie interesuje. Nawet nie wiesz jaki to komfort móc nie czekać na twoje suby, które wydasz nie wiadomo kiedy (o ile w ogóle) i na jak długo (najlepiej udostępniać na minutę czy dwie! Niech się cieszą ci, którym uda się zassać, buahahahaha). Co z tego, że robisz świetne suby, wiele lepsze niż pozostali, skoro nikt nie ma możliwości z nich korzystać (czy podziwiać) z powodu twoich humorów. W pojedynkę potrafisz zrobić świetne napisy, pytanie - dla kogo? Na tą chwilę chyba dla siebie samego.

Pozdrawiam.


flzQwEU.jpg

Offline

#124 2011-07-30 05:23:33

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Gintama Napisy

tl;dr.

Ostatnio edytowany przez bodzio (2011-07-30 08:52:42)


wladza1.png

Offline

#125 2011-07-30 08:54:08

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Gintama Napisy

Subarashi napisał:

Czy ja dodałem te napisy do bazy? Czy zamierzałem? Nie.
To na forum też nie można dodawać? Regulamin chyba zabrania publikacji napisów w bazie bez zgody. Więc co z tematem 'szukam synchra do...', gdzie ludzie wymieniają się synchrami? Na pewno każdy, kto chce udostępnić dopasowane napisy komuś czeka na zgodę od ich autora. Po prostu moderacja spełniła kaprys bodzia, ale czego się tu spodziewać...

Zadziwiające, masz czas napisać posta z gorzkimi rzalami na over 9k znakuff, a nie masz czasu zajerzeć do regulaminu, który zaakceptowałeś przy rejestrowaniu się tutaj. No chyba że...

subarashigorzkierzale.jpg


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#126 2011-07-30 14:38:47

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Gintama Napisy

Nie liczę na to, że to przeczytasz[...]

Niczego innego się nie spodziewałem po tobie. Jedyne co potrafisz to olać wszystko.

@kuwig
Czytałem regulamin a napisanie posta zajęło mi kilka minut.
Gdybyś przeczytał mój post to byś wiedział o się rozchodzi. Piszesz o regulaminie a jak to się dzieje, że jedna paczka zostaje usunięta a inna sobie wisi nadal. Sprawa regulaminu czy bodziowych humorów? ;O
I tak - forum to nie 'baza napisów'. Synchra lądują w różnych tematach po mniejszych, czy większych przeróbkach. Moja paczka wylądowała w tym temacie, do którego zagląda kilka osób, w dodatku nie podpisałem się pod nią i jasno wyjaśniłem co zmieniałem. Ciężko to nazwać 'publikacją w serwisie ANSI', jakkolwiek byś na to nie patrzył. Z drugiej strony bodzio mógł zażądać usunięcia linku, ale niech ma ku temu jakiś powód. Co mu przeszkadzało w tym, że te napisy tu były ze zmienionym timingiem i czcionką? W innym temacie są i problemu nie ma.


flzQwEU.jpg

Offline

#127 2011-07-30 14:52:02

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Gintama Napisy

Co to za cytat niby jest? Wiesz w ogóle, co oznacza tl;dr?


Subarashi napisał:

Z drugiej strony bodzio mógł zażądać usunięcia linku, ale niech ma ku temu jakiś powód. Co mu przeszkadzało w tym, że te napisy tu były ze zmienionym timingiem i czcionką? W innym temacie są i problemu nie ma.

Bo nie zapytałeś  wow Skąd mogę też wiedzieć, czy czegoś nie skopałeś/nie zmieniłeś?
Nie muszę też podawać powodu, regulamin stanowi jasno:

II Regulamin dla osób udostępniających napisy w Animesub.info (nie ma podziału na części składowe typu forum).
4. Animesub.info przestrzega praw autorskich, dlatego osoba udostępniająca w serwisie napisy musi być ich autorem lub posiadać wyraźną zgodę na ich umieszczenie od samego autora.

Zdarzało się, że ktoś coś udostępnił, a ja nic do tego nie miałem... bo tego kogoś znam i wiem, że nie skopał timingu/nie zmienił nic/po prostu wcześniej zapytał itp.

Ostatnio edytowany przez bodzio (2011-07-30 14:53:06)


wladza1.png

Offline

#128 2011-07-30 14:56:15

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Gintama Napisy

Subarashi napisał:

Z drugiej strony bodzio mógł zażądać usunięcia linku, ale niech ma ku temu jakiś powód. Co mu przeszkadzało w tym, że te napisy tu były ze zmienionym timingiem i czcionką? W innym temacie są i problemu nie ma.

W innych tematach paczki są, bo żaden autor nie zgłosił sprzeciwu. Nam wystarczy powód "bo tak", on nimi włada. Tyle w tym temacie.

Offline

#129 2011-07-30 15:38:31

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Gintama Napisy

Subarashi napisał:

@kuwig
Czytałem regulamin a napisanie posta zajęło mi kilka minut.
Gdybyś przeczytał mój post to byś wiedział o się rozchodzi. Piszesz o regulaminie a jak to się dzieje, że jedna paczka zostaje usunięta a inna sobie wisi nadal. Sprawa regulaminu czy bodziowych humorów? ;O

Srobarashi, często miewasz bóle głowy? Bo chyba jesteś w stanie zrozumieć ten kawałek regulaminu, który bodzio Ci przed chwilą zacytował?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#130 2011-07-30 15:46:38

uhha
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-23

Odp: Gintama Napisy

trolololo xD

Offline

#131 2011-07-30 16:21:41

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Gintama Napisy

Wg tego punktu przy każdych takich napisać trzeba dodawać "wyraźną zgodę na ich umieszczenie od samego autora", a nie czekać aż ktoś napisze, że takiej zgody nie wyraził i dopiero wtedy usuwać.

Offline

#132 2011-07-30 19:13:50

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Gintama Napisy

Co to za cytat niby jest? Wiesz w ogóle, co oznacza tl;dr?

To jest mój cytat. Napisałem to w tym poście, którego nie czytałeś - wiedziałbyś, gdybyś przeczytał. Doskonale wiedziałem, że wyjedziesz z tl;dr, bo to jest oczywiste przy tak długim poście, pełnym pierdół. Więc dodałem zdanie, w którym napisałem, że wiem, że nie ruszysz mojego posta. Trochę dziecinne, ale cóż...

Zdarzało się, że ktoś coś udostępnił, a ja nic do tego nie miałem... bo tego kogoś znam i wiem, że nie skopał timingu/nie zmienił nic/po prostu wcześniej zapytał itp.

Właśnie o to mi chodzi. Bo akurat w twoich napisach nie było żadnych zmian, nie licząc zmiany nazwy i czcionki ;O Więc co tu można było skopać? Dlaczego tamta paczka jest a moją kazałeś usunąć? Ze złośliwości?

@kuwig
Sry, myślałem o tym, że muszę iść oprzątnąć kury, kiedy pisałem tego posta i być może nie wyraziłem się jasno.
Regulamin zabrania i wymaga zgody -> w temacie o Gintamie jest paczka z napisami bodzia, pod którą on kogoś upomina, że musi mieć zgodę. Nie ma późnej żadnej informacji, że tą zgodę uzyskał a bodzio widocznie nie zgłosił tego do moda, bo modyfikacje mu nie przeszkadzały. Tutaj sytuacja ta sama, tylko że bodzio zgłosił sprawę moderacji - jak wynika z jego postu - z powodów osobistych, bo nie ufa mi, że te modyfikacje zostały przeprowadzone należycie (zmiana czcionki i nazwy...). Więc czemu mnie oskarżasz o nie rozumienie regulaminu, skoro powodem usunięcia napisów nie był regulamin, lecz osobiste pobudki autora (patrz post dula)? Moja i tamta paczka były w tej samej sytuacji - brak wyraźnej zgody autorów, jednak tu pojawił się bodzio i dlatego została skasowana.

Poza tym po co się wtrącasz - to jest chyba sprawa pomiędzy mną, bodziem a moderacją. Nie możesz przepuścić żadnej okazji aby pobawić się w pseudomoderatora/trolla/próbować kogoś wyśmiać lub oczernić? how_pitiful.jpg

Odpowiadając na twoje pytanie - nie, nie miewam bóli głowy. Ale trochę boli mały palec u nogi - myślisz, że to może mieć wpływ na moją zdolność czytania ze zrozumieniem? Powinienem udać się do specjalisty, jak myślisz?

@SoheiMajin
Dokładnie - nie ma nigdzie zgody -> linki wylatują. Tak mówi regulamin. A nie coś w stylu 'dopóki nie ma sprzeciwu to niech będą' a autorowi się zmieni humor po roku i zażąda usunięcia.

II Regulamin dla osób udostępniających napisy w Animesub.info (nie ma podziału na części składowe typu forum).

Nie ma podziału - najwyraźniej oficjalnie. Z bazy ansi napisy, które nie mają wyraźniej zgody lecą od razu (szeryfowi wystarczą sekundy). Niech ktoś wrzuci napisy AG czy kogokolwiek innego 'dopasowałem do wersji [...]' a zostaną usunięte momentalnie. A na forum... nie. Skąd ta odmienna polityka, skoro podział nie istnieje? Z bazy lecą napisy, które nie mają zgody, z forum lecą tylko te, gdzie był sprzeciw.
Sami sobie zaprzeczacie.


flzQwEU.jpg

Offline

#133 2011-07-30 20:07:14

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Gintama Napisy

Subarashi napisał:

Nie ma podziału - najwyraźniej oficjalnie. Z bazy ansi napisy, które nie mają wyraźniej zgody lecą od razu (szeryfowi wystarczą sekundy). Niech ktoś wrzuci napisy AG czy kogokolwiek innego 'dopasowałem do wersji [...]' a zostaną usunięte momentalnie. A na forum... nie. Skąd ta odmienna polityka, skoro podział nie istnieje? Z bazy lecą napisy, które nie mają zgody, z forum lecą tylko te, gdzie był sprzeciw.
Sami sobie zaprzeczacie.

Skąd to wziąłeś? Niektórzy nie zapisują tej formułki "umieszczone za zgodą autora", więc najpierw wysyłam pw do udostępniającego i do autora, żeby się rozpytać co i jak, wtedy podejmuje jakieś kroki. Nie wspominając o tym, chłopie, że szukasz dziury w całym. smile_lol

Offline

#134 2011-07-30 20:30:28

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Gintama Napisy

Dyskusja jest bezcelowa, jeśli nie rozumiesz prostych zdań. Nie muszę podawać żadnego powodu, a tylko zwięzłą informację: suby są moje, proszę je wywalić. Tak, to dziwne, ale w tym jednym portalu respektuje się prawo tłumaczy do rozporządzania ich napisami. Niemożliwe, co? jezor
Akurat qwig dużo pomagał przy wydaniach hardków Gintamy, więc nie dziw się, że się tu udziela.
I widzę, że ból głowy nie odpuszcza.

Ostatnio edytowany przez bodzio (2011-07-30 21:06:43)


wladza1.png

Offline

#135 2011-07-31 09:20:55

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Gintama Napisy

Srobarashi napisał:

@kuwig
Sry, myślałem o tym, że muszę iść oprzątnąć kury, kiedy pisałem tego posta i być może nie wyraziłem się jasno.
Regulamin zabrania i wymaga zgody -> w temacie o Gintamie jest paczka z napisami bodzia, pod którą on kogoś upomina, że musi mieć zgodę. Nie ma późnej żadnej informacji, że tą zgodę uzyskał a bodzio widocznie nie zgłosił tego do moda, bo modyfikacje mu nie przeszkadzały. Tutaj sytuacja ta sama, tylko że bodzio zgłosił sprawę moderacji - jak wynika z jego postu - z powodów osobistych, bo nie ufa mi, że te modyfikacje zostały przeprowadzone należycie (zmiana czcionki i nazwy...). Więc czemu mnie oskarżasz o nie rozumienie regulaminu, skoro powodem usunięcia napisów nie był regulamin, lecz osobiste pobudki autora (patrz post dula)? Moja i tamta paczka były w tej samej sytuacji - brak wyraźnej zgody autorów, jednak tu pojawił się bodzio i dlatego została skasowana.

Co prawda nie czytałem dokładnie wypocin Srobarashiego, ale mam propozycje. Może przestaniesz się rzucać  jak ta ryba wyjęta z wody, ego wpuścisz w nogawkę i przeprosisz tutaj bodzia za zaistniała sytuację, przyznając się do błędu? Czy może tego nie potrafisz i zaraz napiszesz kolejne over 9k znakuff, że byłeś nieświadomy, regulamin jest chory i go moderacja ma gdzieś, a Tobie się należy?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#136 2011-08-09 15:35:09

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Gintama Napisy

Przepraszam, miałem grypę i z tego powodu byłem nieco rozkojarzony oraz jednocześnie podenerwowany. Stąd moje zachowanie, zwykle jestem spokojny i nie daję się sprowokować. Przeprosiny za swoje zachowanie kieruje oczywiście do moderacji, bo spowodowałem spam oraz flame, za co powinienem być nagrodzony. Jednocześnie dziękuję administracji za łagodne potraktowanie, chociaż te paskudne posty można byłoby wywalić.

Bodzia, przepraszać nie mam zamiaru - dla mnie jego zachowanie (utrudnianie fanom dostępu do swoich napisów) jest niezrozumiałe. On częściowo jest odpowiedzialny za zaistniałą sytuację z powodu swojej egoistycznej postawy. Sprawę regulaminu, który jak się okazuje - jest nieprecyzyjny i pozwala na rożną interpretacje przez użytkowników (nawet jeżeli są debilami, to wszystko powinno być jednoznaczne, również dla nich), pozostawiam administracji a czy coś z tym zrobi, mnie już nie interesuje.

Na obraźliwe posty użytkownika qwig nie mam zamiaru odpowiadać. Wysuwanie propozycji i próba skłonienia mnie do przeprosin, przez osobę, która ignoruje moje posty oraz odnosi się w stosunku do mnie w sposób pogardliwy, jest całkowicie bezsensowne. Skoro administracja nie reaguje, jedyne co mogę zrobić to zignorować jego zaczepki.

Jeszcze raz przepraszam moderatorów za zaistniały spam. Byłoby miło, gdyby posty niezwiązane z tematem zostały usunięte.
Pozdrawiam.

@down
napisanie 'q' jako 'ku' to mocne przekręcenie (raczej 'zapis fonetyczny')... Na pewno dużo bardziej obraźliwe niż przekręt w taki sposób aby spowodować skojarzenie z fekaliami xD
I do kogo pasuje tu zestaw od piaskownicy? Do mnie czy do pana, który stosuje zagrywki w stylu 'to nie zacząłem, to Kuba!'. Hipokryzja...
Co do bodzia, to nie przypominam sobie aby wspominał, że w jakikolwiek sposób ta sytuacja sprawiały mu problemy lub go obrażała, więc za co mam go przepraszać? On ma głęboko w tyłku pierdoły, które wypisywałem i szczerze mówiąc - w ten sposób zachował się o wiele bardziej dojrzale niż Ty, panie obrońco-uciśnionych.
Idę budować wulkan z piasku, baj. Mój będzie lepszy niż twój, kuwiku.

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-08-09 16:58:09)


flzQwEU.jpg

Offline

#137 2011-08-09 16:45:46

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Gintama Napisy

16:45 <!bodzio> e tam, szkoda na niego czasu xD
więc:
2zflamq.jpg
i idź do innej.

A jak mowa o obrażaniu, to oć ciekawe, kto pierwszy rozpoczął przekręcanie nicków...

EDIT:
@dół, w rzeczy samej, tak się to wymawia jezor

Ostatnio edytowany przez qwig (2011-08-11 15:32:33)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#138 2011-08-10 16:41:36

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Gintama Napisy

Subarashi napisał:

@down
napisanie 'q' jako 'ku' to mocne przekręcenie (raczej 'zapis fonetyczny')

Muszę zaprotestować, zgodnie z:
http://www.holenderski.slowka.pl/artyku … ,1129.html
Zapis qwig powinien brzmieć:

küłih - z h długim jak a w maasdamer

I to jak sadze poprawna forma.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#139 2011-10-16 10:04:13

SzalonyBeduin
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-09

Odp: Gintama Napisy

powiem wam tyle jesteście śmieszni, robicie aferę o synchron napisów, tam mówicie Subarashi  o tym ze nie czyta regulaminu, ciekawy jestem czy wy czytaliście. Subarashi  po co im tłumaczysz? szkoda nerwów oczkod tak po za tym nie wiem o co chodzi tłumaczą jeśli ktoś korektę, skoro jest to od fanów dla fanów to nie powinni mieć z tym problemu
dobra a teraz moje pytanie kiedy pojawią sie napisy do gintamy 227 wiecie może? jak wiecie to podzielcie się, tez chce wiedzieć

Ostatnio edytowany przez SzalonyBeduin (2011-10-16 10:10:53)

Offline

#140 2011-10-16 12:03:49

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Gintama Napisy

Prawdopodobnie nigdy.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024