#1 2011-08-16 19:07:43

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

[RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

okadkacover.jpg

Trailer YouTube <- w zasadzie to teaser, ale kto by się czepiał szczegółów.
Okładka w pełnej rozdzielczości.

Download

N.E.M.O. v1.0.1 - filesend.net
434 mb, wersja na wszystkie platformy
archiwum rar
CRC32: 9CB9A276

Historia

Akcja rozgrywa się w Polsce w czasach współczesnych. Głównym bohaterem jest Zenon Gąbczewski, który wiedzie swój zwykły, nudny żywot. Jest brzydki, nielubiany, przygłupi, często gnębiony w klasie, ma na pieńku z siostrą, z którą mieszka bez rodziców. Uczęszcza do elitarnego, prywatnego liceum, gdzie został wysłany wbrew swojej woli.
Niedługo walentynki, śniegi zaczynają topnieć, bal zimowy tuż za rogiem. Zenon ma tylko jeden cel, zemścić się na tych, których nienawidzi, i zdobyć piękną dziewczynę na bal.
Aby to osiągnąć, nie cofnie się przed niczym. Nawet jeśli będzie musiał kogoś zabić albo podpisać pakt z samym szatanem.

Polski VN

Przedstawiamy wam Visual Novel zrobiony przez Polaków wyłącznie dla Polaków. Jeśli chcecie zakosztować czegoś nowego, zapraszamy do lektury. Nie powinniście żałować.

Nie wiecie, czym jest Visual Novel?

Innymi słowy. To coś jak książka z animowanymi obrazkami i muzyką, w której dodatkowo możemy podejmować decyzje zmieniające przebieg fabuły.

Zrzuty ekranu

001fan.th.jpg 002deb.th.jpg 003jrl.th.jpg

004var.th.jpg 005jp.th.jpg 006pcj.th.jpg

N.E.M.O.

N.E.M.O. był tworzony od listopada 2010. Sami widzicie, że trochę to trwało, jednak udało nam się doprowadzić projekt do końca.
Scenariusz został napisany przez trzy osoby: mnie, Jabolx'a i Crane'a. Wszelakie tła były przygotowywane przeze mnie, to samo tyczy się ilustracji jak i postaci. Specjalnie na potrzeby tego projektu zacząłem malować (Paint.NET + Photoshop CS5 + myszka), więc miejcie dla mnie litość. I muzyka... Niestety musieliśmy użyć utworów licencjonowanych. Pewnie kilka z nich rozpoznacie podczas słuchania. Naszemu grupowemu korektorowi nie chciało się przejrzeć  tekstu, więc pewnie napotkacie brakujące ogonki i literówki.
Całość była pewnego rodzaju eksperymentem, więc tyle musicie nam wybaczyć. Obiecujemy, że następnym razem (jeśli takowy będzie) się poprawimy.

Mechanika

W N.E.M.O. są trzy główne ścieżki, do których mamy dostęp z samego początku. W odpowiednim momencie gra was powiadomi, na której jesteście. Dalsze podścieżki zależały już od autorów scenariuszy. Ścieżka III ma jedno zakończenie, ścieżka II ma 7 zakończeń, ścieżka I zaś 5 zakończeń, do tego dochodzą 2 dodatkowe zakończenia, które nie klasyfikują się do żadnej ścieżki, i epilog.
W sumie 16 zakończeń w formie osiągnięć, które można odblokować w odpowiednim podmenu.
Druga istotna sprawa. Character design. Działa to w następujący sposób: naszymi mini-wyborami kreujemy charakter głównego bohatera i w kluczowym momencie on sam podejmie decyzje. Np. wykreujemy skąpca. Gdy nastąpi sytuacja, że nasz przyjaciel ma problemy finansowe i prosi nas o pomoc, to gra nie da nam wyboru, główna postać sama zdecyduje, co zrobić. W tym przypadku nie pożyczy pieniędzy przyjacielowi (przykład czysto hipotetyczny, nie ma odzwierciedlenia w grze).
Mówiąc inaczej, do każdego wyboru są przyporządkowane odpowiednie cechy charakteru w postaci punktów. W kluczowych momentach (w grze nie jest sprecyzowane kiedy) te punkty są sumowane i analizowane, a nasz bohater podejmuje decyzję, jak się zachować.

Oznacza to, że trzeba się trochę nagłowić, żeby wszystko odblokować.

Jednak dla wytrwałych jest nagroda w postaci "ostatniego rozdziału", który odblokowuje się w menu po przejściu wszystkich zakończeń.

Dodatkowe informacje

Gra przeznaczona dla osób dorosłych z racji występowania brutalności oraz erotyki. Nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne szkody, które może wyrządzić.

N.E.M.O. początkowo miał przedział wiekowy od 21 lat, jednak podczas betatestów okazało się, że ludzie nie byli tak zbulwersowani jego treścią, jak się nam początkowo wydawało. Więc musieliśmy go obniżyć.

W pliku "Przeczytaj to" znajdziecie potrzebne informacje co do działania menu oraz opis przejścia, gdybyście nie dawali rady samodzielnie.

N.E.M.O. powinien działać na wszystkich systemach operacyjnych z rodziny windows.

Gra została napisana na silniku Ren'Py link.

Statystyki z jEdit:

Ren'Py 6.12.1.1501 lint report, generated at: Tue Aug 16 16:50:35 2011


Statistics:

The game contains 7,898 screens of dialogue.
These screens contain a total of 63,666 words,
for an average of 8.1 words per screen.
The game contains 22 menus.

Sami widzicie, że nasza gra nie jest zbyt długa, przejście wszystkich zakończeń może trwać maksymalnie 5 godzin. To jak obejrzenie 12 odcinkowej serii.

Ale te "666" to jakiś omen...

Czas kończyć przynudzanie.
Gdybym sobie coś przypomniał, to uzupełnię ten artykuł. Na razie to wszystko.

Projekt na naszej stronie.

RyuuTsuru Teikoku życzy wszystkim miłej lektury.

Ostatnio edytowany przez darthdragon (2013-02-21 12:03:10)


favoped_banner.jpg

Offline

#2 2011-08-16 20:11:34

Grimiku
Użytkownik
Skąd: Wolne Księstwo Podbeskidzie
Dołączył: 2011-07-11

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Czytałem o tym projekcie trochę na waszym forum i jestem bardzo ciekawy jak gra faktycznie się prezentuje.
Ostatnimi czasy "gram" prawie tylko w vn, więc będę miał punkt odniesienia oczkod
Gratuluję wam determinacji, mało jest ludzi, którzy mają tyle chęci co wy.

Offline

#3 2011-08-16 21:14:42

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

W zasadzie to całość stworzyłem ja sam, bo w momencie rozpoczęcia prac, scenariusz był już gotowy. Dwie takie osoby jak ja zrobiłby coś dwa razy dłuższego albo dwa razy lepszego. Perspektywa świetlana, ale ludzi z wielkim zapałem brak.

Niemniej mam do ciebie prośbę, nie wymagaj za dużo od tej gry, bo rasowy "czytelnik" vn znajdzie tam masę błędów i niedoróbek. Podejdź do niej z dystansem, inaczej się rozczarujesz.

A tak z innej beczki, jakie są twoje ulubione vn?
Wiedząc to, łatwiej określę, czy N.E.M.O. ci się spodoba.


favoped_banner.jpg

Offline

#4 2011-08-16 21:19:04

Fuji
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-14

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Fajnie, ze zaangażowaliście się w tak duży projekt. Jestem pod wrażeniem. Niedługo ściągnę i sprawdzę jak wam to wyszło. BTW – będziecie to dodawać na vndb.org?

Offline

#5 2011-08-16 21:33:09

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Wolelibyśmy nie, to oficjalna baza danych, a nasza vn nie jest w pełni legalna z powodu tych nieszczęsnych utworów muzycznych.
To prawdopodobnie ostatni tego typu projekt RTT.

Ostatnio edytowany przez darthdragon (2013-02-21 12:04:58)


favoped_banner.jpg

Offline

#6 2011-08-16 21:55:46

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Ciekawe. Pierwszy raz bawię się czymś takim. Technicznie jest dobrze, rysunki imo wystarczające (jak na amatorkę całkiem ok).
Przypadek sprawił, że szedłem ścieżką trzecią (Crane'a). Początkowo wszystko wydało mi się mało ciekawe + plus narracja była średniawa, ale potem wszystko mocno się wygładziło, a zakończenie nawet mi się spodobało.

Dzięki i gratulacje oczkod

Offline

#7 2011-08-16 22:02:47

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Sir_Ace napisał:

(...)ścieżką trzecią (Crane'a). Początkowo wszystko wydało mi się mało ciekawe + plus narracja była średniawa, ale potem wszystko mocno się wygładziło, a zakończenie nawet mi się spodobało.

Dzięki i gratulacje oczkod

Skąd wiesz, że to moja ścieżka? Przecież nie miało być wspomniane, kto co napisał  mruga Szczerze mówiąc, to nie za dobrze pamiętam, jak ona się kończy, ale "happy endu" na pewno nie ma.

Offline

#8 2011-08-16 22:05:22

kamiookami
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-14

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Ciekawa jestem bardzo tego projektu ale... dwa razy ściągnęłam i wywala mi takie coś:
aaaaaaaaaaaaaudq.th.png
Ciągnąć po raz trzeci?

Offline

#9 2011-08-16 22:06:36

Grimiku
Użytkownik
Skąd: Wolne Księstwo Podbeskidzie
Dołączył: 2011-07-11

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Ten sam problem co wyżej smutny

Offline

#10 2011-08-16 22:15:09

Solve
Użytkownik
Skąd: Восток
Dołączył: 2010-09-16

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

kamiookami napisał:

Ciekawa jestem bardzo tego projektu ale... dwa razy ściągnęłam i wywala mi takie coś:
http://img713.imageshack.us/img713/9707/aaaaaaaaaaaaaudq.th.png
Ciągnąć po raz trzeci?

Prawdopodobnie spakowane z kompresją LZMA2. Pobierz najnowszego 7-zipa i rozpakuj nim.


6R2Crd8.png

Offline

#11 2011-08-16 22:21:26

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Z tego 7z więcej problemów niż pożytku. Postaram się dzisiaj wrzucić rara.


favoped_banner.jpg

Offline

#12 2011-08-16 22:35:08

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

LordCrane napisał:

Skąd wiesz, że to moja ścieżka? Przecież nie miało być wspomniane, kto co napisał  mruga Szczerze mówiąc, to nie za dobrze pamiętam, jak ona się kończy, ale "happy endu" na pewno nie ma.

Na samym końcu były creditsy. Migały dosyć szybko, ale jestem prawie pewien, że twój nick odpowiadał za historię/tekst czy jak to tam było ujęte.

Pokaż spoiler zakończenie
A zakończenie było fajne. Połączenie Dnia Świstaka z nieudolnym Faustem zakończone w psychiatryku.


Archiwum otwierałem HaoZipem - chińskim pakerem (a Chińczyki, jak zwykle, nie przejmowali się żadnymi licencjami i zrobili coś, co obsługuje wszystko :p) i nie było żadnego problemu.

Offline

#13 2011-08-16 22:35:58

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

kamiookami napisał:

Ciekawa jestem bardzo tego projektu ale... dwa razy ściągnęłam i wywala mi takie coś:
http://img713.imageshack.us/img713/9707/aaaaaaaaaaaaaudq.th.png
Ciągnąć po raz trzeci?

A po 40 dniach kupiłeś winrara? jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#14 2011-08-16 22:38:33

kamiookami
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-14

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Solve - Dzięki za pomoc smile
Qwig - KupiłAbym, gdybym w totka wygrała.

Offline

#15 2011-08-16 22:59:44

Wax
Użytkownik
Dołączył: 2010-03-29

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Przeszedłem już 3 zakończenia (w tym jedno szybko). Wystawię na ten moment ocenę 8+/10. Sporadycznie pojawiały się błędy i parę byków w postaciach. np. Ten ekspert od spraw paranormalnych ma jedną pozę gdzie widać jakby jego ręka wyginała się w drugą stronę niż powinna. Dobra robota.
btw.

Pokaż spoiler
Trochę dziwne, po szantażu i zgwałceniu dwóch koleżanek a następnie po wysłaniu filmu z wyczynem widzimy napis: "dobre zakończenie"

Ostatnio edytowany przez Wax (2011-08-16 23:53:50)

Offline

#16 2011-08-17 00:24:57

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Wiesz, niektóre elementy trzeba przyjąć z przymrużeniem oka. Tutaj chodzi o to, co jest dobre dla Zenka.

Uaktualniłem link do rara.


favoped_banner.jpg

Offline

#17 2011-08-17 00:31:54

Kensei
Użytkownik
Skąd: Łagiewniki
Dołączył: 2007-12-13

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Chciałem sobie ściągnąć, ale link nie działa. Wyskakuje komunikat o za dużym ruchu i czasowym wyłączeniu linków.

Ostatnio edytowany przez Kensei (2011-08-17 00:43:44)

Offline

#18 2011-08-17 00:35:58

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Dodany link do megaupload.


favoped_banner.jpg

Offline

#19 2011-08-17 00:43:34

Kensei
Użytkownik
Skąd: Łagiewniki
Dołączył: 2007-12-13

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

Dzięki, zaczynam pobierać.

Offline

#20 2011-08-17 00:56:09

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: [RTT] N.E.M.O. (+18) - Polski Visual Novel [update]

No wreszcie. Czekałem od czasu gdy się spóźniłem na beta testy. xd

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024