#2661 2012-01-23 01:37:05

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A czy ktokolwiek jeszcze ogląda Gundama Ejdzi? Wstyd przyznać, ale przystopowałem na ep 9. Nie wiem, czy wrócić teraz, czy... kiedyś.

Offline

#2662 2012-01-23 01:42:11

Krid
Użytkownik
Skąd: Szczerców
Dołączył: 2005-12-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:

A czy ktokolwiek jeszcze ogląda Gundama Ejdzi? Wstyd przyznać, ale przystopowałem na ep 9. Nie wiem, czy wrócić teraz, czy... kiedyś.

Pokaż spoiler
Właśnie skończyłem 15 epek. Ogólnie seria trzyma "nowogundamowy" klimat. W 14 epku ktoś fajniejszy umarł i było po tym troche angstu, w 15 wyjaśniono nieco na temat tożsamości UE. W 16 będziemy mieli świat po małym time skip. Oglądał będę dalej, bo lubię gundama, ale seria nie roz*urwia kosmosu.


Krid.jpg

Offline

#2663 2012-01-26 23:46:50

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Another - brakowało mi takiej serii. Wszystko dzieje się niby powoli, ale ciągle ma się wrażenie, że coś się czai, coś zaraz wyskoczy. To się nazywa klimat, nie? Nic nie wiadomo, bohater i my jesteśmy na tym samym poziomie wiedzy, podczas gdy wszyscy wokół wiedzą co się święci - lubię takie coś.
Muzyka, tła - świetnie pasują.
Chociaż nie trzeba było długo czekać aby coś zaczęło się dziać. Na pewno krócej niż się spodziewałem. Bo ta końcówka trzeciego odcinka...

Pokaż spoiler
akcja z parasolką - 'fajnie' to pokazali, nie tylko dźgnięcie i koniec. Kark, ręka, jej głos, 'wzdrygające' się ciało...


flzQwEU.jpg

Offline

#2664 2012-01-27 00:24:25

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Już wcześniej wpadło mi to w oko, ale nie zwróciłem uwagi na ludzi maczających w tym palce.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl … zY6Y-AHEaw

Czyżby szykowało się jakieś dobre animu? Otoczka lat sześćdziesiątych, niezła (oby nie tylko na trailerze) animacja, jazz. Trąci co prawda trochę gejem, ale oglądając japońskie bajki trzeba się z tym liczyć.  oczkod

Offline

#2665 2012-01-27 00:33:01

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z nowości tego sezonu wybrałem kilka pozycji (wciąż czekam jednak na napisy do Nisemonogatari

High School DxD Ogólnie podoba mi się, może dlatego, że nie mam w zwyczaju oglądać cyckowatych anime.
Kill Me Baby to tak jak bym zobaczył ubogą wersję Nichijou. Beznadziejne. Dropped
Mouretsu Pirates Fajna kreska, zapowiada się ciekawie. Mam nadzieje, że się rozkręci. Ogólnie jestem na plus i podoba mi się pomysł kosmicznych piratów, nawet gdy są to, jak na razie uczennice żeńskiej szkoły średniej.
Another Wciągające, choć akcja toczy się powoli, to jest wiana tajemnicą, przez co jest ciekawe. Bardzo dobrze się ogląda.

Ogólnie tyle. Jest jeszcze kilka pozycji, które chcę zobaczyć, lecz wolę w całości.

Offline

#2666 2012-01-27 00:44:41

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Subarashi napisał:

Chociaż nie trzeba było długo czekać aby coś zaczęło się dziać.

No nie wiem. Klimat miejscami fajny, ale [przeciąganie] często rujnowany przez niemiłosierne przeciąganie scen i brak dziania się [przeciąganie] czegokolwiek. W ciągu tych trzech odcinków [przeciąganie] chłopak kilkanaście razy zadawał pytanie i za każdym [przeciąganie] był zbywany w ten sam sposób - jak dla mnie [przeciąganie] to się robi nudne. Zwroty akcji może i są mocne, ale [przeciąganie] cholernie rzadkie i poprzedzane przeciąganiem. Sceny, gdzie chłopak patrzy się w dal albo na dziewoję, a wokół gra przeciąganie niepokojąca muzyka... A może to tylko na mnie tak powolne dawkowanie informacji i akcji nie działa "Łał, jakie to tajemnicze", tylko coraz bardziej skłania mnie ku "A ****lę, nie będę czekał do usranej śmierci".




Załóżmy (wymaga dużej wyobraźni), że treść posta jest naprawdę fajny. Może nie ocieka zajebistością, ale i tak mocno wystaje ponad chałę i średniactwo reszty. Fragmenty oznaczona jako [przeciąganie] czytajcie tak długo, żeby lektura całego posta zajęła nie 30 s - minutę, ale pięć minut. IMO tak wygląda ta seria. Bywa fajnie, ale mogłoby być dużo i ciekawiej.

A, muzyka z openingu to kpina. Nie, sory, to Japonia....

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2012-01-27 00:53:11)

Offline

#2667 2012-01-27 03:17:30

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@up
Bez przesady. Czasem coś przeciągną, ale nie wyolbrzymiaj. Widziałem sporo horrorów (nie anime) i w wielu z nich było podobnie. Trochę przeciągania jest dla zapchania czasu, ale trochę dla budowy klimatu.

A może to tylko na mnie tak powolne dawkowanie informacji i akcji nie działa "Łał, jakie to tajemnicze", tylko coraz bardziej skłania mnie ku "A ****lę, nie będę czekał do usranej śmierci".

Pewnie tak oczkod U mnie z kolei to wygląda jak 'zaraz coś wyskoczy' a później 'już?!', 'teraz!' - a tu nic i kiedy już myślę, że nic się nie wydarzy, to coś wyskakuje ;d
Lubię serie, gdzie nie wiadomo prawie nic i można samemu się domyślać, zgadywać. Another daje takie możliwości np.

Pokaż spoiler
ktoś mi zaspoilerował z parasolką - no to przez pół odcinka miałem proste skojarzenie z opaską na oku... jeszcze wcześniej myślałem, że dziewczyna z pierwszego odcinka miała niemiły wypadek z deszczochronem a jak okularnica zaproponowała odprowadzenie głównego boha do domu to już siedziałem jak na szpilkach - kiedy, do cholery, coś się z tą parasolką wydarzy? Pod koniec epa już nie miałem pomysłów i dałem sobie spokój a tu zonk.

Mnie takie coś się bardziej podoba niż samo oglądanie 'dziania się'. Ale to tylko mój gust.

A, muzyka z openingu to kpina. Nie, sory, to Japonia....

Toż to Ali Project. Rozumiem, że można nie lubić, bo grają specyficznie, ale zespół istnieje od 24 lat i jestem pewien, że słyszałeś chociaż parę ich utworów. Chociaż sam uważam, że jakiś fajny instrumentalowy utwór by pasował bardziej. A najlepiej coś w wykonaniu orkiestry z chórem :d


flzQwEU.jpg

Offline

#2668 2012-01-27 14:11:57

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wszystko inne byłoby lepsze. Graficznie opening jest super, naprawdę nastrojowy. A muzyka... Może niezbyt radosna, ale jednak skoczna, rytmiczna i w ogóle do machania nóżką, a nie do straszenia. Pierdu-pierdu, umme, sialala... Co dziwne, w trakcie odcinka mamy porządne szumy, ambient i instrumenty.

No i zawsze myślałem, że to ja jestem strachliwy, bo horrorów zazwyczaj się boję i dlatego nie oglądam, a pierwsze trzy Silent Hille przyprawiały mnie niemal o stany lękowe. Another czasem potrafi wywołać fajny dreszczyk, ale przez jakąś 1/3 odcinka czuję tylko obojętność. Przynajmniej tyle wiem o japońskich horrorach, że tam rzadko kiedy coś wyskakuje - to domena nieudolnych horrorów chamerykańskich.

Offline

#2669 2012-01-28 00:41:53

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jestem po seansie całego Thermae Romae; jedyna seria w tym sezonie, która naprawdę przyciągnęła moją uwagę i którą z radością obejrzałem. Nietypowa tematyka, bezpretensjonalność. Ten króciutki animiec po prostu ma w sobie to "coś". Gorąco każdemu polecam, seans zajmuje trochę ponad godzinę, która nie będzie czasem straconym. Jednak jeżeli pierwszy odcinek kogoś naprawdę odrzuci, to raczej nie ma po co oglądać dalej.

images?q=tbn:ANd9GcSxtSPf-KxDop3pxZu72td9mqTgjGl3DbOdYUwCAtwZr-LYDrS_

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2012-01-28 00:44:06)

Offline

#2670 2012-01-30 14:25:58

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Też właśnie obejrzałem THERMÆ ROMÆ. Dawno żadna seria mnie tak nie rozbawiła i nie zaciekawiła, zarówno pod stroną graficzną, jak i pod stroną fabularną. Szkoda, że to ma tylko 6 odcinków.

Offline

#2671 2012-01-30 15:26:24

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Termy Rzymskie rządzą w tym sezonie. Każda murzyna na swojej dzielnicy powinna to obejrzeć. Z pierdół wciąż emitowanych coraz bardziej podoba mi się Gundam AGE. Po tym paskudnym mini arcu przed atakiem na bazę UE drgnęło to wreszcie w lepszym kierunku (co prawda produkcja dalej jest średnia).

http://neregate.com/blog/wp-content/upl … ime-v2.png
Niektóre opisy to gwarancja facepalma, ale ze cztery pozycje wyglądają interesująco nawet dla takiej zrzędy jak ja.

Offline

#2672 2012-01-30 16:03:43

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Właśnie... może mi ktoś tak na chłopski rozum powiedzieć co oni kombinują z tą serią.
Tak oglądam z przyzwyczajenia, bo to gundam... dzisiaj obejrzałem ten 16 i... rozumiem jakiś tam lekki przeskok w czasie.
Zagranie ala One Piece i 2 czy tam 3 lata później, ale tutaj...

Pokaż spoiler
Jakieś hm 30 lat O_O, a przynajmniej tak wynika ze słów wypowiedzianych przez Flita...
Cała ta 'akcja/reakcja' kosmici/marsjanie/wygnańcy z ziemi i bóg wie co jeszcze już się ciągnie za nim od 40...

A myślałem, że kinówka 00 i zakończenie było dość dziwaczne... tutaj całość tak nieco zalatuje.
Plus ciekawi mnie kto tam u nich ma tak wymyślną fantazję i rysuje takie śliczne fryzurki tym chłopczykom...
Ten cały Asemu wygląda jak jakaś hucząca 17stka. Flita przemilczę. srsly... Nawet jak dla mnie to trochę za dużo smile_big

Ostatnio edytowany przez Isao (2012-01-30 16:05:04)

Offline

#2673 2012-01-30 16:03:53

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zarathustra napisał:

http://neregate.com/blog/wp-content/upl … ime-v2.png
Niektóre opisy to gwarancja facepalma, ale ze cztery pozycje wyglądają interesująco nawet dla takiej zrzędy jak ja.

W końcu będę miał powód do obejrzenia dawno odkładanej Nadii. smile

Offline

#2674 2012-01-30 16:24:35

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z tą Nadią jest coś nie tak na tym plakacie, bo remaster już wyszedł na Blu-ray i wygląda rewelacyjnie (samo anime pomijając koreańskie fillery też dobre).

Offline

#2675 2012-01-30 17:31:52

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

O, jest kilka serii, które na pewno sprawdzę. Ozuma, Nadia, Apollon, Uchuu, no i Eureka, Zetman, Fate, Tomek oraz Owca i wilk. Zobaczymy, co z nich będzie. :/


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2676 2012-01-30 18:23:46

Weteran666
Użytkownik
Dołączył: 2007-01-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ktoś mi powie z czego są te arty na plakacie ?

Offline

#2677 2012-01-30 18:33:53

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Isao napisał:

Właśnie... może mi ktoś tak na chłopski rozum powiedzieć co oni kombinują z tą serią.
Tak oglądam z przyzwyczajenia, bo to gundam... dzisiaj obejrzałem ten 16 i... rozumiem jakiś tam lekki przeskok w czasie.
Zagranie ala One Piece i 2 czy tam 3 lata później, ale tutaj...

Pokaż spoiler
Jakieś hm 30 lat O_O, a przynajmniej tak wynika ze słów wypowiedzianych przez Flita...
Cała ta 'akcja/reakcja' kosmici/marsjanie/wygnańcy z ziemi i bóg wie co jeszcze już się ciągnie za nim od 40...

A myślałem, że kinówka 00 i zakończenie było dość dziwaczne... tutaj całość tak nieco zalatuje.
Plus ciekawi mnie kto tam u nich ma tak wymyślną fantazję i rysuje takie śliczne fryzurki tym chłopczykom...
Ten cały Asemu wygląda jak jakaś hucząca 17stka. Flita przemilczę. srsly... Nawet jak dla mnie to trochę za dużo smile_big

Jeszcze przed emisją było wiadome, że nastąpią dwa duże przeskoki czasowe ukazujące rodzinę Flita na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Pokaż spoiler
Do idiotyzmów z 00 proszę AGE na razie nie przyrównywać. Zabawne, że dali poszlaki jakoby UE byli kosmitami (niektórzy nawet pisali o nich jako podróżnikach z przyszłości), kiedy ostatecznie nic się nie sprawdziło i cały konflikt jest w miarę sensowny. Z drugiej strony ufoludki z Jowisza w 00 autentycznie się pojawili i tylko byt Kiry Jezusa Yamato może się równać z tą głupotą na przestrzeni całego uniwersum). Konsekwencje jakie dosięgły Grodka też zbyt często się w Gundamku nie przewijają (a takim skierowanym bardziej do młodszych wręcz dziwą).

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2012-01-30 18:34:48)

Offline

#2678 2012-01-30 19:09:28

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hmm.. sprawdzę sobie na pewno : Hyouka (Kyoto nie zawiodło mnie jeszcze) , Fate, Accel World, Apollon i tę Nadię.

Ostatnio edytowany przez Hunter Killer (2012-01-30 19:28:38)


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#2679 2012-01-30 19:17:50

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tę. [fixed] :|


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2680 2012-01-30 20:06:05

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Thomas The Tank Engine jako anime? - -'
Co do tej Nadii, jakoś mam przeczucie, że to będzie nic innego, jak emisja remasterowanej na BD kopii, tylko pewnie przytną ekran do 16:9.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024