#2681 2012-02-02 01:54:01

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Obejrzałem do końca pierwszy gundamowy arc i...

Pokaż spoiler
scaled.php?server=163&filename=6edc9c7ee5d6a1138a697bd.jpg&res=medium

Kiedy już przywyknie się do designów, wybaczy trochę przerysowań, uproszczeń i nielogiczności, na które dzieciaki wczesnonastoletnie nawet nie zwrócą uwagi, dostaje się całkiem fajną serię. Ładną i wcale nie taką dziecinną. Ba, miejscami jest nawet niezły doramat. Życie nie jest cukierkowo fajne, nie zawsze umiera się w glorii, bliskich czasem się traci tak po prostu, a za swoje czyny ponosi się konsekwencje. Niby banały, ale w sporej części nowych animu nawet tego nie ma.

Bardzo cieszyły też nawiązania designu, a nawet niektórych scen, do UC (nawet jeśli dla niektórych to będzie tylko powielanie schematu jezor).

Jakąś dychę wykraczam poza target, ale po pewnym czasie naprawdę przyjemnie mi się oglądało. Oby w następnym arcu seria nie straciła rozpędu.

Offline

#2682 2012-02-02 02:05:13

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja nie mogłem obejrzeć pierwszych dwóch odcinków. Coś sobie rozregulowałeś gust tą madoką jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2683 2012-02-02 02:07:12

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Prawda. Ale im dalej w las, tym więcej prosiaczków. Zdarzały się odcinki tragiczne, ale końcówka naprawdę wyszła.

Offline

#2684 2012-02-02 02:47:44

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Oglądałem tylko pierwszy ep i anime mnie odrzuciło, ale może faktycznie dam ejdżowi szansę. W końcu to Gundam jezor.


Ogólnie z tego sezonu spodobało mi się Recorder to Randsell. Niby tylko 3 minutki na ep, ale można się pośmiać oczkod. No i muszę rzucić okiem na rzymskie łaźnie, skoro ludzie tak to zachwalają.


Yoshimori.png

Offline

#2685 2012-02-12 17:12:09

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ogląda ktoś Nisemono i Black Rock Shootera? Bo mam pytania.
1. Da się Nisemono oglądać? Czy to dalej moe, loli, etc? Była jakaś ciekawa akcja prócz jakichś ero wstawek z bohaterkami? Jakieś flaki czy cuś? Opłaca się w ogóle oglądać?
2. W BRS fajne walki? Bo o fabułę nie ma co pytań, zapewne do dupy jak w OVA. Ale coś mam ochotę na fajne walki, dlatego pytam.

Normalnie to bym zassał i obczaił, ale ostatnio coś słabo u mnie z transferem.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2686 2012-02-12 17:22:11

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Jakieś flaki czy cuś? Opłaca się w ogóle oglądać?

Z takim nastawieniem lepiej sobie odpuść.
Dla mnie to mistrzostwo świata jeśli chodzi o dialogi i formę graficznej narracji, ale nie do każdego to trafia (że niby bełkot i porąbane scenerie). A kupa niepotrzebnego fanseriwsu... Staram się nie zauważać, chociaż jest ciężko.

Offline

#2687 2012-02-12 17:22:31

zerono
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

2. W BRS fajne walki? Bo o fabułę nie ma co pytań, zapewne do dupy jak w OVA. Ale coś mam ochotę na fajne walki, dlatego pytam.

Fabuła jest jak dla mnie lepsza niż w OVA, tzn w 1 odcinku nic ciekawego, ale w drugim coś tam się dzieje.
O walkach niech kto inny się wypowie, bo mi są niepotrzebne, więc przewijam...

Offline

#2688 2012-02-12 17:25:32

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:
Sado napisał:

Jakieś flaki czy cuś? Opłaca się w ogóle oglądać?

Z takim nastawieniem lepiej sobie odpuść.
Dla mnie to mistrzostwo świata jeśli chodzi o dialogi i formę graficznej narracji, ale nie do każdego to trafia (że niby bełkot i porąbane scenerie). A kupa niepotrzebnego fanseriwsu... Staram się nie zauważać, chociaż jest ciężko.

To może inaczej. Nie wliczając dialogów, podobne to do Bakemono, czy postawiono już całkiem na fanserwis? Ogólnie to nie mam nic przeciwko gadaninie, ale musi być jakaś akcja, bo mnie szlag trafi.

zerono napisał:
Sado napisał:

2. W BRS fajne walki? Bo o fabułę nie ma co pytań, zapewne do dupy jak w OVA. Ale coś mam ochotę na fajne walki, dlatego pytam.

Fabuła jest jak dla mnie lepsza niż w OVA, tzn w 1 odcinku nic ciekawego, ale w drugim coś tam się dzieje.
O walkach niech kto inny się wypowie, bo mi są niepotrzebne, więc przewijam...

U r strange. ;/


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2689 2012-02-12 17:44:01

zerono
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

U r strange. ;/

No wybacz, ciekawe to one nie są. Sama nuda, jedynie pod koniec drugiego epa niezła była. Jakby trzymały taki poziom, to nie było by co przewijać.

Offline

#2690 2012-02-12 17:59:25

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A co oznacza 'akcja'? Bijatyk nie ma żadnych. Przeciętny odcinek wygląda tak, że Araragi kogoś odwiedza albo spotyka i potem przez kilka-kilkanaście minut gadają o mniejszych lub większych pierdołach. W międzyczasie odkrywamy coraz większą część intrygi, co i tak prowadzi do interakcji (== rozmowy) między bohaterami. Poza tym co chwilę raczeni jesteśmy dialogiem albo (zdecydowanie częściej) obrazkiem o zabarwieniu erotycznym.

Mnie tam to wystarcza. Dialog z Kanbaru była mega, te z Senjougaharą niewiele gorsze, ale Hachikuji bym wykopał za horyzont...

Offline

#2691 2012-02-12 18:04:52

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:

A co oznacza 'akcja'? Bijatyk nie ma żadnych. Przeciętny odcinek wygląda tak, że Araragi kogoś odwiedza albo spotyka i potem przez kilka-kilkanaście minut gadają o mniejszych lub większych pierdołach. W międzyczasie odkrywamy coraz większą część intrygi, co i tak prowadzi do interakcji (== rozmowy) między bohaterami. Poza tym co chwilę raczeni jesteśmy dialogiem albo (zdecydowanie częściej) obrazkiem o zabarwieniu erotycznym.

Mnie tam to wystarcza. Dialog z Kanbaru była mega, te z Senjougaharą niewiele gorsze, ale Hachikuji bym wykopał za horyzont...

W Bakemono i Katanie zauroczył mnie odpowiedni balans między dialogiem, walkami i intrygami/tajemnicami, przez co żadna z tych części mnie nie nudziła. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy nie zrobili z tego samej gadaniny, ale czytając Twoją opinię, chyba dam temu szansę.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2692 2012-02-12 18:06:35

DevilMC
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Walki w BRS... na razie ciężko powiedzieć, bo w ciągu tych dwóch odcinków, główna bohaterka miała do czynienia z dość dziwną przeciwniczką... W OVA były o wiele lepsze bo i kasy więcej mieli. Za to jeśli chodzi o fabułę to jak na razie prezentuje się dość obiecująco w przeciwieństwie do "pierwowzoru", gdzie całkowicie zwalili, no ale też pola do popisu nie było... Podoba mi się klimacik jaki wprowadza panna na wózku (Kagari z tego co pamiętam), takie postacie bardzo ubarwiają serie.


devilMC.jpg

Offline

#2693 2012-02-12 18:07:04

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

W Bakemono i Katanie zauroczył mnie odpowiedni balans między dialogiem, walkami i intrygami/tajemnicami, przez co żadna z tych części mnie nie nudziła. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy nie zrobili z tego samej gadaniny, ale czytając Twoją opinię, chyba dam temu szansę.

Nie słuchaj go, jemu Madoka się podobała. jezor

Ostatnio edytowany przez arystar (2012-02-12 18:08:09)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2694 2012-02-12 18:16:55

Ciechu04
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

W Bakemono i Katanie zauroczył mnie odpowiedni balans między dialogiem, walkami i intrygami/tajemnicami, przez co żadna z tych części mnie nie nudziła. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy nie zrobili z tego samej gadaniny, ale czytając Twoją opinię, chyba dam temu szansę.

"Katanie"? To jakaś część serii ma być, czy coś mi umknęło?  cojest

Offline

#2695 2012-02-12 18:22:25

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ciechu04 napisał:
Sado napisał:

W Bakemono i Katanie zauroczył mnie odpowiedni balans między dialogiem, walkami i intrygami/tajemnicami, przez co żadna z tych części mnie nie nudziła. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy nie zrobili z tego samej gadaniny, ale czytając Twoją opinię, chyba dam temu szansę.

"Katanie"? To jakaś część serii ma być, czy coś mi umknęło?  cojest

Katanagatari. Z Bakemono i Nisemono nie jest związana fabularnie, ale pierwowzór (powieść) jest jednego autora.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2696 2012-02-12 18:24:57

Ciechu04
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-01

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:
Ciechu04 napisał:
Sado napisał:

W Bakemono i Katanie zauroczył mnie odpowiedni balans między dialogiem, walkami i intrygami/tajemnicami, przez co żadna z tych części mnie nie nudziła. Dlatego chciałbym wiedzieć, czy nie zrobili z tego samej gadaniny, ale czytając Twoją opinię, chyba dam temu szansę.

"Katanie"? To jakaś część serii ma być, czy coś mi umknęło?  cojest

Katanagatari. Z Bakemono i Nisemono nie jest związana fabularnie, ale pierwowzór (powieść) jest jednego autora.

Aaa, dzięki, dzięki, już się bałem, że jakaś część mnie ominęła.  oczkod

Offline

#2697 2012-02-12 20:52:14

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Co do walk w BRS:

Pokaż spoiler
ibo7p9PYwmEyNM.gif

W drugim odcinku już jest całkiem nieźle w tym aspekcie.
A ogólnie jest lepiej niż w OVA - więcej bohaterów, więc większe pole do popisu. Nowa bohaterka bardzo potrzebuje wizyty u wykwalifikowanego psychoterapeuty, ale przynajmniej jest ciekawie :] No i nieco się wyjaśnia o co chodzi z tym 'innym światem'.
Spojrzałem na forum MAL i jedni ostro hejcą a drudzy zachwalają - jak dla mnie to dobra rekomendacja dla anime (zwłaszcza hejty). Sam oglądam głównie dla tego 'innego świata', bo zawsze lubiłem artworki z BRS, ale porcja dramy z drugiego odcinka pozytywnie mnie nastawiła także do tego, co dzieje się w 'zwykłym świecie'. Chyba nie będzie tak jak w OVA, gdzie oglądało się i czekało, kiedy pokażą dalszą część walki...
OST jest całkiem niezły też.


flzQwEU.jpg

Offline

#2698 2012-02-12 21:15:13

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mnie jedynie wkurza brak dopracowania CGI w BRS ze strony noitaminA. Dlaczego niektórzy potrafią pokazywać płynne animacje (J.C. Staff), a niektórzy tylko klatkowo pokazują lub czasami tak i tak (to dotyczy tej produkcji).

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2012-02-12 21:21:33)

Offline

#2699 2012-02-15 20:59:18

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dobra, obejrzałem 2 odcinki BRS. Mam gorsze odczucia niż w przypadku OVA, bo tam chociaż walki wyglądały ciekawiej. Fabuła, jak ssała, tak ssie dalej. Wprowadzono jakąś loli-psycholkę, która specjalnie nie polepsza sytuacji. Prócz tego ta sama nuda co wcześniej, a do innego świata wprowadzono więcej głupoty (strzelanie... kolorowymi makaronikami?). Przeciętnie, nic więcej.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2700 2012-02-15 21:38:27

Dx51
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2010-09-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czy jest ktoś na bieżąco z odcinkami Chihayafuru? Chciałbym znać zdanie innych osób które może tak jak ja "na początku" podeszły do serii  sceptycznie z uwagi na sam tag Sport.

Ostatnio edytowany przez Dx51 (2012-02-15 21:56:50)


o9UqB.png
YPOORzh.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024