#3041 2012-04-12 00:27:06

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

W sumie sprawdziłem kilka nowych serii.

Saint Seiya Omega - jak na razie gniot i kpina, seria dla dzieciaczków, ale z obowiązku obejrzę.
Dusk Maiden of Amnesia - tutaj czytałem mangę, w sumie nic szczególnego, ale mnie przypadła do gustu, cała seria opiera się na rozwiązywaniu "tajemnic" szkoły. Coś mi się zdaje, że w animcu upchną wszystko i seria na tym wiele straci, na co wskazuje pierwszy odcinek, w którym poznajemy bohaterki, które pojawiają się później, a cała pierwsza tajemnica zostaje rozwiązana w ciągu paru minut, ale jednak ją obejrzę.
Sankarea - także czytałem mangę, nihil novi, seria do bólu sztampowa, jedynym oryginalnym pomysłem jest fakt, że główna bohaterka jest zombie (chociaż wampir/zombi/czarownica wielkiej różnicy nie robi), oczywiście bohater ma mały harem, który mieszka pod jego dachem. W sumie znam mangę, więc nie wiem, czy oglądanie ma większy sens, zwłaszcza że mnie ona niezbyt zainteresowała. Pierwszy odcinek wydawał się wierną adaptacją początkowych wydarzeń z mangi, ale głowy nie dam, bo dawno czytałem.
Zetman - gniot, podobno manga fajna, ale nie czytałem.
Girlfriend X - pierwszy odcinek wydawał mi się jakiś taki obleśny wręcz, mam złe przeczucia, ale także obejrzę, co będzie dalej.
Fate/Zero 2 pierwszy odcinek mnie nie zachwycił, ale 2 sezon powinien być ciekawszy, gdyż trup będzie słał się gęsto.

Offline

#3042 2012-04-12 16:27:02

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:

Dziecko. W liczbie 1. Przynajmniej w pierwszym ep.

Zaraz, chwila, drogi kolego. Policzmy na spokojnie. Berserk w ciele małego Saracena to raz, aryjskie dziewczę na czele czerady handlarzy bronią dwa. Hm... Wychodzi na to, że któryś z nas popełnił błąd. Nasze wyliczenia diametralnie się różnią.

Wrażenia z seansu mam dosyć odmienne. Pewnie dlatego, że niemal wychowałem się na filmie Ronin z De Niro i Reno.

W Jonahu widzisz Sama czy bardziej Vincenta?  oczkod

Nie mam złudzeń, to animu, ale już za samą tematykę i brak supermocy ma u mnie fory.

No pewnie, tematyka przednia, sam lubię takie klimaty, ale to, co nam zaserwowali Nipońce, ssie. Wolę po raz któryś z kolei obejrzeć jakiś hamerykański film, choćby Ronina.

A z Yamato 2199 poczekam, aż będą go normalnie emitować.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3043 2012-04-12 16:42:08

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Fakt, dosyć młode dziewczę jak na handlarkę śmiercią, ale dzieckiem bym jej nie nazwał. Prokuratora na pewno za nią nie ma, a sam dałbym jej 24-26 lat. W animu to już stara panna. Za stara na czary, pilotowanie bojowej maszyny kroczącej, przewodzenie ruchowi oporu, ravu letta albo porwanie przez UFO. Pewnie miała wybór - siedzenie przy garach albo drobny handelek.

Chłopaka najchętniej bym wywalił, ale przynajmniej nie strzela z oczu laserami ani nie jest kolejną inkarnacją Shinjego.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2012-04-12 16:52:11)

Offline

#3044 2012-04-12 19:57:30

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No Sakamichi no Apollon zapowiada się po 1 epku co najmniej fajnie smile.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3045 2012-04-12 20:07:59

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:

[edit]
Właśnie policzyłem i, o lol, mam zamiar oglądać 7 wychodzących serii (wliczając ciągnącego się Gundama). Chyba pora zrobić sobie przerwę w wieszczeniu upadku animu...

Gorzej - gust ostatecznie Ci upadł...


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3046 2012-04-12 20:12:32

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A wszystko zaczęło się od Madoki...


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3047 2012-04-12 20:19:32

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hunter Killer napisał:

No Sakamichi no Apollon zapowiada się po 1 epku co najmniej fajnie smile.

Dzięki za info. Nie zauważyłem, że już jest  smile
(HorribleSubs skopało synchro)

Ostatnio edytowany przez DaBiDo (2012-04-12 20:49:02)

Offline

#3048 2012-04-12 20:50:03

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Być może.
Za Gundama, Apollona, Lupina i Braci nie ma co się wstydzić. Miśkowa knajpa jest specyficzna ale dobra na odstresowanie. A Jormu-cośtam i Dziewczyna X to jeszcze nic pewnego jezor

Offline

#3049 2012-04-12 21:18:03

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tylko winni się tłumaczą jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3050 2012-04-12 23:10:39

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Przecież nie zaprzeczam. Na samym początku dopuściłem możliwość wypaczenia gustu oczkod


Apollon dobrym jest. Nawet prawie uniknęli pedałowania. Tylko ten nijaki ending...
Qashqai zrobiła fajne suby.


No i już wypatruję OST-a z Lupina.

Offline

#3051 2012-04-12 23:14:16

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A ja obejrzałem przed chwilą Tsuritama i nawet niezłe. Graficznie to uczta dla oczu. No i do tego łyżka "wat" smile


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3052 2012-04-13 00:23:22

Krid
Użytkownik
Skąd: Szczerców
Dołączył: 2005-12-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:

Apollon dobrym jest. Nawet prawie uniknęli pedałowania. Tylko ten nijaki ending...

No właśnie. Ed cienki, op taki se, a muzyka w trakcie wy*urwista. O co tu chodzi?
Sama seria zapowiada się na must see tego sezonu.


Krid.jpg

Offline

#3053 2012-04-13 16:11:22

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No, Apollo jest przednie, przynajmniej na razie. W przeciwieństwie do Jermolidnejakoli coś w sobie ma. Mam nadzieję, że nie zrobią z tego kolejnej serii o pedałach, ale to się okaże. smile_lol

HS popsuło tajming do 480, dziady jedne. Zmarnowałem trzy minuty na wyciągnięcie subów i przesunięcie czasu.

[Edytka]
Jak się sprawy mają z Tomkiem, wyszedł już?

Ostatnio edytowany przez arystar (2012-04-13 16:13:32)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3054 2012-04-13 22:59:45

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

qwig napisał:

A ja obejrzałem przed chwilą Tsuritama i nawet niezłe. Graficznie to uczta dla oczu. No i do tego łyżka "wat" smile

Przez ciebie obejrzałem i chyba dociągnę do końca. Koleś w turbanie z gęsią pod pachą rox.

Klęska urodzaju...

[edit]
Eureka 7. To chyba będzie dobry shonen. Staranna oprawa, odcinek odpowiednio wyważony, nie taki najgorszy bohater. Chociaż trochę mocno zalatuje Evangelionem, a w zapowiedziach pokazują jakieś dziewczynki.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2012-04-14 00:01:34)

Offline

#3055 2012-04-13 23:21:38

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:
qwig napisał:

A ja obejrzałem przed chwilą Tsuritama i nawet niezłe. Graficznie to uczta dla oczu. No i do tego łyżka "wat" smile

Przez ciebie obejrzałem i chyba dociągnę do końca. Koleś w turbanie z gęsią pod pachą rox.

Z przyjemnością wypiję za to karniaka, jak pojawisz się w warsafce xd

Ostatnio edytowany przez qwig (2012-04-13 23:21:54)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3056 2012-04-14 00:01:35

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:

Klęska urodzaju...

Akurat anime o łowieniu ryb daje radę (może z dwiema-trzema innymi seriami, które nie są mózgoryjną papką dla mas). Byleby tylko z tego bezmechowego Rinne no Lagrange nie wyszło. Bo tak coś końcowy monolog dziwnie zabrzmiał...


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#3057 2012-04-14 14:52:59

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Apollon - Świetna animacja, muzyka, postacie na pierwszy rzut oka w porządku, ale nic o nich w sumie jeszcze nie wiadomo (zresztą wnioskując po openingu nie wszystkie się jeszcze pokazały).
Tsuritama - Kolorowa jak bazgroły dzieciaków, pozytywnie zakręcona seria. Strasznie idiotyczna mimo tego miło oglądało się pierwszy odcinek.
Eureka 7 Ao - Jak to u Bones oprawa pierwsza klasa, całkiem dobre rozpoczęcie nowej przygody. Występuje tu nawet jeden z "bohaterów", z którym mogę się utożsamić.

Pokaż spoiler
Leniwiec.jpegtake it easy

Offline

#3058 2012-04-14 17:44:01

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Accel World - przeleciałem na szybko 2 odcinki. Takie se. Są jakieś walki, wirtualny świat, bohater grubasek i takie tam. Pewnie nie będę oglądać, ale przejrzę jeszcze z jeden czy dwa odcinki.
Acchi Kocchi - gniot, nie tykać.
Fate/zero 2 - jak na razie mój osobisty faworyt, chociaż po pierwszym odcinku nie zapowiada się jakoś wyjątkowo ciekawie.
Jormungand - nawet, nawet. Da się oglądać, ale fajerwerków nie ma. Główni bohaterowie do mnie jakoś nie przemawiają, zobaczymy, jak rozkręci się to w następnym epizodach.
Kuroko no Basket - obejrzałem 1. odcinek, chociaż nie przepadam za sportowymi serialami. Było nawet fajne. Dla fanów gatunku może być bardzo fajne, ja sobie raczej daruję.
Lupin III - moja pierwsza przygoda z Lupinem. O ile pierwszy odcinek nie wywarł na mnie szczególnego wrażenia, to drugi już spodobał się o wiele bardziej. Seria porządna, ciekawa, z fajnymi postaciami. Nie czuć w niej tego dzisiejszego zepsucia w animu, chociaż trzeba przyznać, że szczególnych fajerwerków też nie ma.
Medaka Box - wielka kupa, nie tykać.
Nazo no Kanojo X - ogromny znak zapytania. Sam nie wiem, co mam o tym napisać. Baja bardzo dziwna, może nawet ciekawa, ale raczej się nie skuszę. Dam szansę jeszcze jednemu czy dwóm odcinkom, ale wątpię, bym się za to zabrał.
Ozuma - przeleciałem na szybko 3 odcinki, ale jakoś mi nie spasowało.
Sakamichi no Apollon - o! Coś naprawdę dobrego. Oglądało się super, kreska naprawdę wyśmienita, muzyka w trakcie też, gejozą też mi nie pachnie. Zapowiada się hicior.
Sankarea - takie se. Nic specjalnego. Przeleciałem 2 odcinki, oglądać nie zamierzam. Gniot to nie jest, dobra seria też nie.
Shining Hearts: Shiawase no Pan - wielka kupa, nawet przewijanie odcinak źle wspominam.
Tasogare Otome x Amnesia - kolejny znak zapytania, chociaż tutaj raczej się skuszę. Też raczej nie jest to zbyt dobra seria, ale może być i ciekawa, i śmieszna.
Tsuritama - wtf?! Fakt, tylko przeleciałem odcinek, ale wyglądało to strasznie dziwnie. Może być niezłe, ale raczej nie będę oglądał.
Uchuu Kyoudai - jestem na tak. Seria porządna i bardzo miła. Ciekawi mnie, w jakim kierunku  to się później rozwinie.
Zetman - wbrew opiniom mi się nawet spodobało. Nie ma póki co za dużo krwi i przemocy, główny bohater też nie wygląda źle. Fakt, fabuła na maksa uproszczona, do tego te wszystkie gadżety białowłosego... Spojrzałem na mangę, sporo pominęli, ale to częściowo na plus, bo przynajmniej się nie dłużyło, chociaż skrócili również ważne momenty.

Czyli tak w skrócie. Imo seriami wartymi obejrzenia w tym sezonie są: Lupin, Apollon, Kosmiczni bracia i Fate/0. Resztę można sobie darować.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#3059 2012-04-14 22:52:36

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

W drugim odcinku Misiowej Knajpy zwierzątka (i młoda kelnereczka)

Pokaż spoiler
idą w plener i w miejscu publicznym spożywają alkohol. Pingwin-san zachlewa się w trupa, potem trochę mu przechodzi i zaczyna rozrabiać, między innymi molestować Pandę-kun. Biedny Leniwiec-kun skoczył do spożywczaka po więcej trunku, ale troszkę mu zeszło i cała banda się rozpierzchła. Tylko Biały Misiek-kun wrócił do niego, i to z dodatkowym czteropakiem. Rano Pingwin-san ma kaca gignta i dziury w pamięci, a wszyscy śmieją się z bzdur, jakie wygadywał.

Wy dalej śmiejcie się, że oglądam bajki dla dzieci, ale to okruchy najprawdziwszego życia... 0.o

Offline

#3060 2012-04-14 23:44:34

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:

W drugim odcinku Misiowej Knajpy zwierzątka (i młoda kelnereczka)

Pokaż spoiler
idą w plener i w miejscu publicznym spożywają alkohol. Pingwin-san zachlewa się w trupa, potem trochę mu przechodzi i zaczyna rozrabiać, między innymi molestować Pandę-kun. Biedny Leniwiec-kun skoczył do spożywczaka po więcej trunku, ale troszkę mu zeszło i cała banda się rozpierzchła. Tylko Biały Misiek-kun wrócił do niego, i to z dodatkowym czteropakiem. Rano Pingwin-san ma kaca gignta i dziury w pamięci, a wszyscy śmieją się z bzdur, jakie wygadywał.

Wy dalej śmiejcie się, że oglądam bajki dla dzieci, ale to okruchy najprawdziwszego życia... 0.o

Pokaż spoiler
nNS52.jpg

Zapewne to animu nie będzie tak genialne jak Saki, ale przekonałeś mnie do obejrzenia.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024