#3101 2012-04-25 15:00:27

Robal15
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No, szczególnie z tymi beznadziejnymi fillerami. Trololo...

Nadia to taki sam crap jak SEED.


"Humans aren't just comprised of a single color, but with many different ones. What our true colors are, what our own colors are, we will never know and no one else knows. Progress colorfully and continue to live colorfully. "

Offline

#3102 2012-04-25 15:12:34

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ale niestety dla bardzo wielu SEED jest o niebo lepszy od starszych o niebo lepszych gundumów [ Zeta , ZZ albo kinówka  kontratak Chara]  i gdzie tu  się podziały gusty ludzkie w XXI wieku  bzdura

Offline

#3103 2012-04-25 15:20:29

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

max-kun napisał:

Ale niestety dla bardzo wielu SEED jest o niebo lepszy od starszych o niebo lepszych gundumów [ Zeta , ZZ albo kinówka  kontratak Chara]  i gdzie tu  się podziały gusty ludzkie w XXI wieku  bzdura

Jak to lepszy? Przecie... O PATRZ WIDAC KAWALEK CYCKA LACUS MEER SUPERANIME!!!1111oneone

Czyli - tak można odróżnić fanów gundamów od fanów gundamnów jezor


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3104 2012-04-25 15:23:51

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

qwig napisał:

Jak to lepszy? Przecie... O PATRZ WIDAC KAWALEK CYCKA LACUS MEER SUPERANIME!!!1111oneone

Ale, ale. Meer to chyba Seed Destiny... Czyli i tak dziadostwo smile_big Nie no spotkałem się z 10 dla tych serii na MALu.

Ostatnio edytowany przez Tristan (2012-04-25 15:24:01)


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#3105 2012-04-25 15:27:20

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Najlepszy gundam to 0079 i jego kontynuacja smile.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3106 2012-04-25 15:29:03

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@max-kun, nie wiem, jak jest w Nadii na blu-ray, ale seed w tv i na BD niewiele się różnią (tylko te pierwsze odcinki mają 1-2 więcej zremasterowanych scen ;P)

Offline

#3107 2012-04-25 16:02:58

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Robal15 napisał:

No, szczególnie z tymi beznadziejnymi fillerami. Trololo...

Nadia to taki sam crap jak SEED.

flitharo.jpg

Te koreańskie fillery o wcinaniu halucynogennych grzybków zrobione naprędce by zapchać czas antenowy są i tak lepsze niż jakakolwiek część SEED'a (nie wliczając Stargazera, za którym stoi inny sztab ludzi dzięki czemu produkcja nie ssie).

Crapem można by nazwać film kinowy jaki potem spłodzono, ale na pewno nie serię TV.


Druga generacja najnowszego Gundama zakończona. Flit dokonujący czystek w federacji i Asemu w ciuchach Woolfiego zasiadający za sterami białego AGE-2 stanowili zgrabne domknięcie. Teraz tylko liczyć, że poziom się utrzyma i kolejna cześć historii rodu Asuno nie okaże się duchowym następcą SEED Destiny.

Offline

#3108 2012-04-25 19:38:59

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Każdy transfer z taśmy filmowej - a szczególnie, że Nadia była "kręcona" na 35mm (gdzie serie TV zwyczajowo były cykane na 16mm) - będzie lepszy niż upscale cyfrowego materiału SD. A niestety - albo stety (jak kto woli) - Gundam SEED załapało się na epokę cyfrowego SD - dlatego niektóre sceny wypalają oczy...

I żeby nie było zbyt różowo, to niestety nie wszystkie HD Remastery starych animców to transfery z taśmy fimowej. Dobrze, jak robią to z pierwszej kopii. Jednak równie dobrze może to być upscale mastera DVD czy czegoś jeszcze gorszego.

Zresztą teraz niby mam epokę HD, a i tak animu robią w 540p lub 720p.


A czy BD Nadii nie wyszło prawie pół roku temu?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3109 2012-04-25 20:00:53

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@FAiM, wyszła cała seria na BD, nawet torrenty są jeszcze żywe. oczkod

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2012-04-25 20:01:21)

Offline

#3110 2012-04-25 20:25:21

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

FAiM napisał:

Każdy transfer z taśmy filmowej - a szczególnie, że Nadia była "kręcona" na 35mm (gdzie serie TV zwyczajowo były cykane na 16mm) - będzie lepszy niż upscale cyfrowego materiału SD. A niestety - albo stety (jak kto woli) - Gundam SEED załapało się na epokę cyfrowego SD - dlatego niektóre sceny wypalają oczy...

Upscale GitS S.A.C. pochodzącego z tego samego okresu co SEED, który również został zrobiony cyfrowo wygląda przyzwoicie.

Kiepski upscale to jedno, ale SEED pomimo bycia materiałem SD sam w sobie wygląda słabo, więc całość w HD prezentuje się jeszcze boleśniej (niektóre sceny jakie narysowano zupełnie od nowa są o dziwo gorsze od tego co było na DVD).  smile_big

FAiM napisał:

I żeby nie było zbyt różowo, to niestety nie wszystkie HD Remastery starych animców to transfery z taśmy fimowej. Dobrze, jak robią to z pierwszej kopii. Jednak równie dobrze może to być upscale mastera DVD czy czegoś jeszcze gorszego.

Taki pechowy los spotkał Irresponsible Captain Tylor na BD...

Offline

#3111 2012-04-25 20:28:56

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marek2fgc napisał:

@FAiM, wyszła cała seria na BD, nawet torrenty są jeszcze żywe. oczkod

No właśnie dlatego zastanawiałem się, o co chodzi z tym remasterem...

Offline

#3112 2012-04-25 21:26:35

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No oczywiście, że wszystko zależy od jakości samego materiału oraz od pieniędzy wyłożonych na remastering (wspomnę, że w S.A.C. 2nd GIG zastosowano SBMV Extend).

Zarathustra napisał:

niektóre sceny jakie narysowano zupełnie od nowa są o dziwo gorsze od tego co było na DVD

No niestety... ciekawe, czy Destiny też zremasterują (bo z tego co pamiętam, to SE Destiny było już podbite do HD jezor).


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3113 2012-04-26 00:13:28

Dx51
Użytkownik
Skąd: Rzeszów
Dołączył: 2010-09-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Moja topka:

1. Fate/Zero
2. Accel Worldrespekt dla tego tytułu
3. Jormungand - Ten diabelny uśmiech głównej bohaterki.  smile

Itd.

X. Zetman -   shithappens

papa


o9UqB.png
YPOORzh.gif

Offline

#3114 2012-04-26 23:04:24

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kurde, ten sezon jest całkiem zajebisty. Ba, dla mnie nawet bardziej niż całkiem, chociaż zależy kto jakie ma standardy jezor
Sakamichi no Apollon chyba mi się najbardziej podoba, pewnie dlatego że lubię romansidła (a że jazzu przyjemnie posłuchać to swoją drogą, mega OSTa ma ta seria). W sumie z przeglądnięcia rawów mangi już wiem, jak to się potoczy dalej, choć nadal w necie nie ma ostatniego tomu (właśnie, manga jest skończona, to i od animu można oczekiwać porządnego zakończenia, a nie jak np. w Kuragehime), ale przy czytaniu aż mnie coś ściska w klatce piersiowej, a anime te wszystkie FEELS potęguje i jeszcze ma taką zajebistą oprawę ;_;
Eureka Seven AO jest wręcz zaskakująco dobre, odkąd dowiedziałam się, że główny bohater nazywa się Ao Fukai i mieszka na Okinawie, podchodziłam do sequela z rezerwą, potem jeszcze zawód, że inny scenarzysta, inny kompozytor... Ale okazało się, że wychodzi to całkiem kozacko, tyle że po prostu mam nadzieję, że w miarę szybko wyjaśnią wszelkie niejasności dotyczące powiązań tego uniwersum z uniwersum pierwszej serii.
W Jormungand też jestem wciągnięta, fajny klimat i dużo akcji, poza tym - jak pisałam wcześniej - mam fetysz na shoty smile_big no i kozacka muzyka! Nie tylko "HER NAME IS KOKO SHE IS LOCO I SAY OH NO" xD chociaż ciężko mi się przyzwyczaić ciągle do tych podbródków, omg. Mimo że przeczytałam też 8 tomów mangi niedługo po wyjściu 1 epa.
Shirokuma Cafe opisuje takie bliskie mi problemy... jezor nie no, uśmiać się przy tym można, poza tym fajna animacja i... obsada oczkod
Co do Tsuritamy mam dość mieszane uczucia po 2 odcinkach (dziś sobie strzelę trzeci), ciężko mi się w to wciągnąć. Niby oprawa super, duża doza "WAT" przy fabule co wcale lubię (I mean, jestem zagorzałą fanką Mawaru Penguindrum), ale te postaci są takie... meh. Oprócz indyjskiego Sugity z kaczką rzecz jasna.
O Uchuu Kyoudai już pisałam, że jest zajebiste, chociaż zastanawiam się, o czym będzie aż tyle odcinków... mimo to z tego co zaczęłam to tylko przy Kuroko no Basket w sumie nie jestem pewna, czy nie dropnę. :f


Qashqai.png

Offline

#3115 2012-04-27 17:42:32

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A da się oglądać Eureka Seven AO bez znajomości pierwszej serii? Ewentualnie ja się ma film do serii TV?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3116 2012-04-27 17:50:05

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

W AO są nawiązania do bohaterów i rzeczy z 1 serii, wiec nie obedzię się bez niej, a film jest to alternatywna rzeczywistość, tam świat wygląda inaczej niż w serii TV.

Offline

#3117 2012-04-27 17:53:28

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tak trochę. Świat niby wygląda na zresetowany, ale zdaje się, że pojawiła się tytułowa postać jedynki i jej maszyna. Trochę to mętne i na twoim miejscu zaczekałbym ep czy dwa na wyjaśnienie się sprawy. W tym czasie możesz przejrzeć pierwszą serię jezor

Offline

#3118 2012-04-27 18:04:49

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A czy Eureka Seven jest warta zmarnowania ~17 godzin mojego cennego życia?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3119 2012-04-27 18:14:13

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Seria powinna mieć 26 odcinków zamiast 50 (czasami czuć, że sporo epów to zwykłe zapychacze zbędne dla fabuły), ale ogólnie to jedna z fajniejszych bajek studia Bones.

Film z kolei jest słaby i nie warto nim sobie zawracać głowy (alternatywna profanacja serii).

Offline

#3120 2012-04-27 18:18:50

Robal15
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

hmm.. to już zależy od Ciebie. Zawsze możesz obejrzeć parę pierwszych odcinków i później zdecydować czy warto dalej oglądać. Prawie połowa serii to filler, więc jeśli nie masz czasu, a chcesz wiedzieć, co było w jedynce, to proponuję przeczytać mangę, która jest krótka - ma 6 vol.


"Humans aren't just comprised of a single color, but with many different ones. What our true colors are, what our own colors are, we will never know and no one else knows. Progress colorfully and continue to live colorfully. "

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024