#3121 2012-04-27 18:29:28

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Cóż, imo pierwszą serię trzeba przed AO obejrzeć, i najlepiej uważnie. jezor też radzę po prostu obejrzeć parę odcinków i zobaczyć, czy ci się to podoba. Dla jednych to jedno z lepszych animu, a dla innych seria nudna jak flaki z olejem. jezor Co do mangi, to raczej w niczym nie pomoże przy sequelu anime, bo ma inną fabułę.
Co do powiązań pierwszej serii z drugą, najpopularniejsza teoria mówi o tym, że

Pokaż spoiler
Eureka po prostu przeniosła się jakimś sposobem do alternatywnego uniwersum - w końcu w pierwszej serii była mowa o równoległych światach, na dodatek scuby i połączeni z nimi ludzie wyruszyli do jednego z nich. Pokrętnie można stwierdzić, że teorię potwierdza fakt, że w scubach przy tych całych eksplozjach są pale, których w uniwersum AO nigdzie indziej nie widać, a które w pierwszej serii były standardem. :F


Qashqai.png

Offline

#3122 2012-04-29 13:58:24

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hagure Yuusha no Estetica to jedno z tych anime, które na pewno obejrzę.

http://magazyn-arigato.com.pl/index.php … c097237c1b

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=9015

sokolb napisał:

Zalatuje strasznym gów*em.

Ta twoja wypowiedź to dopiero zalatuje gów*em.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-04-29 15:15:19)

Offline

#3123 2012-04-29 14:08:04

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kenshiro napisał:

Hagure Yuusha no Estetica to jedno z tych anime, które na pewno obejrzę.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=9015

Zalatuje strasznym gów*em.


sokolb.jpg

Offline

#3124 2012-04-29 14:48:28

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

sokolb napisał:
Kenshiro napisał:

Hagure Yuusha no Estetica to jedno z tych anime, które na pewno obejrzę.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=9015

Zalatuje strasznym gów*em.

Może nie aż tak, chociaż fabuła dość pokręcona IMO jezor

Czyli że na samym początku główny bohater zabija władzę demonów, bierze jego córkę, ta nie czuje do niego żalu za zabicie papy, ba nawet się w nim zakochuje jezor
Albo że organizacją składając się z bohaterów (weteranów) ma bronić początkujących bohaterów rotfl lub też. że owa organizacja najeży do ojca/brata głównego bohatera i walczy o władzę z 2 ogarniając, która należy do ojca/brata (nie pamiętam dokładnie, która do kogo jezor).

Ostatnio edytowany przez KieR (2012-04-29 14:49:17)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3125 2012-04-29 14:50:11

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

KieR napisał:

Czyli że na samym początku główny bohater zabija władzę demonów, bierze jego córkę, ta nie czuje do niego żalu za zabicie papy, ba nawet się w nim zakochuje jezor
Albo że organizacją składając się z bohaterów (weteranów) ma bronić początkujących bohaterów rotfl lub też. że owa organizacja najeży do ojca/brata głównego bohatera i walczy o władzę z 2 ogarniając, która należy do ojca/brata (nie pamiętam dokładnie, która do kogo jezor).

Jest to opowieść o międzynarodowej organizacji trenerskiej Babel chroniącej młodych ludzi wracających z innego świata. Krnąbrny bohater imieniem Akatsuki powrócił do prawdziwego świata, ze świata miecza i magii zwanego Areizaado, razem z piękną dziewczyną, która jest córką króla demonów.

Zresztą nie ma sensu oceniać, jeśli nie obejrzało się chociażby 1-2 odcinki.

Jednak wizualnie prawdopodobnie będzie bardzo ładne, ponieważ to Arms.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … atorid=771

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-04-29 14:54:17)

Offline

#3126 2012-04-29 14:59:09

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kenshiro napisał:
sokolb napisał:

Słowa uznania od samego mistrza smile_big Czemu się zwalasz oszołomie? Czy ja coś pisałem na temat twojego posta? Nie. To co chapiesz mordą niepytany.

Wystarczy, że najpierw pomyślisz zanim wyślesz posta i będzie wszystko dobrze. Nie lubię wulgarnego słownictwa. Jeśli masz zamiar odpisywać w taki sposób to nie rób tego w ogóle (taka dobra rada na przyszłość).

Przemyślałem to i nie zamierzam zniżać się do twojego poziomu (dlatego to co napisałem wcześniej już usunąłem) i nie będę zaśmiecał forum. Pisałem o fabule, a nie o animacji tego animca. Nie pisz więcej bo tylko robisz syf. Masz problem pisz na PW (nie spodziewaj się odpowiedzi i tłumacz to sobie jak chcesz).

KieR napisał:
sokolb napisał:
Kenshiro napisał:

Hagure Yuusha no Estetica to jedno z tych anime, które na pewno obejrzę.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=9015

Zalatuje strasznym gów*em.

Może nie aż tak, chociaż fabuła dość pokręcona IMO jezor

Fakt troszkę przesadziłem, ale i tak wydaje mi się, że dobrnięcie do końca tego animca może być tzw. "mission impossible" smile_big

Ostatnio edytowany przez sokolb (2012-04-29 15:08:21)


sokolb.jpg

Offline

#3127 2012-04-29 15:07:48

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zapowiada się typowa dla naszych czasów, niczym nieróżniąca się od dziesiątków tytułów sieczka. Ładna oprawa, debilny scenariusz, nieciekawi bohaterowie. Jeżeli się pomylę, wypiję karniaka, może nawet dwa.

Offline

#3128 2012-04-29 15:09:38

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:

Zapowiada się typowa dla naszych czasów, niczym nieróżniąca się od dziesiątków tytułów sieczka. Ładna oprawa, debilny scenariusz, nieciekawi bohaterowie. Jeżeli się pomylę, wypiję karniaka, może nawet dwa.

Niestety nie masz chyba co liczyć na taki dobry rozwój spraw, żeby dostać 2 darmowe karniaczki smile_big


sokolb.jpg

Offline

#3129 2012-04-29 15:13:50

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Według mnie takie rozmawianie na zasadzie domysłów o przyszłym anime to zwykła głupota. Ja wolę anime obejrzeć i dopiero wtedy dokładnie je ocenić.

Poza tym cechami anime Arms są piękne dziewczyny i fanserwis (ładna kreska i bardzo dobra jakość wizualna). Całkiem możliwe, że w tej serii również tak będzie.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … atorid=771

sokolb napisał:

Fakt troszkę przesadziłem, ale i tak wydaje mi się, że dobrnięcie do końca tego animca może być tzw. "mission impossible" smile_big

A ty oglądasz anime na siłę ? Jeśli dany gatunek komuś nie pasuje to po prostu się nie ogląda.

Nie uważam, że anime będzie jakieś dużo lepsze od chociażby Ikkitousen (chociaż dwa pierwsze sezony były bardzo dobre), ale mam nadzieję, że zostanę miło zaskoczony.

EDIT:

JanuszQ napisał:

Powiedziała osoba, która męczyła się z Irohą...

Z tym, że ja lubię anime z rodzaju daily life i dlatego zacząłem je oglądać. Irohę oceniłem krytycznie bo okazało się słabą i nieciekawą bajeczką. : )
Zamiast być bardziej realistyczne to niestety...

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-04-29 15:58:47)

Offline

#3130 2012-04-29 15:51:47

JanuszQ
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-21

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kenshiro napisał:

A ty oglądasz anime na siłę ? Jeśli dany gatunek komuś nie pasuje to po prostu się nie ogląda.

Powiedziała osoba, która męczyła się z Irohą...

Ostatnio edytowany przez JanuszQ (2012-04-29 15:52:19)

Offline

#3131 2012-04-29 16:26:00

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kenshiro napisał:
KieR napisał:

Czyli że na samym początku główny bohater zabija władzę demonów, bierze jego córkę, ta nie czuje do niego żalu za zabicie papy, ba nawet się w nim zakochuje jezor
Albo że organizacją składając się z bohaterów (weteranów) ma bronić początkujących bohaterów rotfl lub też. że owa organizacja najeży do ojca/brata głównego bohatera i walczy o władzę z 2 ogarniając, która należy do ojca/brata (nie pamiętam dokładnie, która do kogo jezor).

Jest to opowieść o międzynarodowej organizacji trenerskiej Babel chroniącej młodych ludzi wracających z innego świata. Krnąbrny bohater imieniem Akatsuki powrócił do prawdziwego świata, ze świata miecza i magii zwanego Areizaado, razem z piękną dziewczyną, która jest córką króla demonów.

Zresztą nie ma sensu oceniać, jeśli nie obejrzało się chociażby 1-2 odcinki.

Jednak wizualnie prawdopodobnie będzie bardzo ładne, ponieważ to Arms.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … atorid=771

A gdzie KieR to oceniał? Zresztą pominął trochę fabuły (to chyba żaden spoiler, bo to z samego początku novelki)
Na początku bohater przenosi się do innego świata, żeby go uratować, ale tam już mają bohatera, więc nie ma nic do roboty (chociaż goście się zaprzyjaźniają). Potem podczas ataku władcy demonów tamten bohater ginie ratując bohatera novelki/animca. Mieszkańcy tamtego świata zaczynają obwiniać "naszego" hero o śmierć bohatera, więc ten się stamtąd zabiera. Trenuje, pokonuje władcę demonów, spełnia jego ostatnią wolę, aby zabrać jego córkę do swojego świata, zostać jej opiekunem i ją chronić (a tej mówi, że jak się gościo nie sprawdzi, to ta ma go zabić...). I dopiero teraz trafiają w ręce organizacji, o której pisał KieR. Tylko że ona "chroni" bohaterów, bo ludzie wracający z innych światów zatrzymują moce, które tam zdobyli, więc wcale tacy dobrzy to oni raczej nie są.

KieR napisał:

Albo że organizacją składając się z bohaterów (weteranów) ma bronić początkujących bohaterów rotfl lub też. że owa organizacja najeży do ojca/brata głównego bohatera i walczy o władzę z 2 ogarniając, która należy do ojca/brata (nie pamiętam dokładnie, która do kogo jezor).

Ojciec hero stoi za tą organizacją, a jego brat jest rebeliantem, ale nie pamiętam, o co ze sobą walczą.

Jeśli chodzi o dalsze wydarzenia, to dla przykładu:

Pokaż spoiler
Trzeba też dodać, że później wróci do tamtego drugiego świata i... ogłosi, że będzie następcą władcy demonów (i tak nikt go tam nie lubi, więc pewnie uwierzyli mu na słowo), a to wszystko po to, żeby córka władcy demonów mogła wrócić spokojnie do domu.

Ogólnie anime będzie nawet zabawne, więc prawie na pewno będę je oglądać.

EDIT2: I tak, nie pamiętam imion postaci jezor



A tak przy okazji, macie tu rozpiskę na lato.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2012-04-29 16:44:42)

Offline

#3132 2012-04-29 16:45:21

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wracając do tematu smile

Wygląda na to, ze Dusk Maiden of Amnesia będzie miała OVE smile

http://www.animenewsnetwork.com/interes … ed-episode

Kejon film na BD/DVD w lipcu smile.

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 … or-july-18


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3133 2012-04-29 16:49:25

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sacredus napisał:

A tak przy okazji, macie tu rozpiskę na lato.

Ło matko boska. Takiej biedy dawno nie było. W porównaniu z aktualnym sezonem... Nie, lepiej nie porównywać.
Przynajmniej będzie czas wrócić do staroci.

Offline

#3134 2012-04-29 16:52:52

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:
Sacredus napisał:

A tak przy okazji, macie tu rozpiskę na lato.

Ło matko boska. Takiej biedy dawno nie było. W porównaniu z aktualnym sezonem... Nie, lepiej nie porównywać.
Przynajmniej będzie czas wrócić do staroci.

Dokładnie - już dawno nie widziałem tak słabego sezonu. Tylko Code Geass zobaczę na pewno - chociaż i tak za świetne pewnie nie będzie smile.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#3135 2012-04-29 17:00:40

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Moyashimon - łiiiiiii
A poza tym syf i malaria.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#3136 2012-04-29 17:05:15

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sacredus napisał:

Ogólnie anime będzie nawet zabawne, więc prawie na pewno będę je oglądać.

Jak widzę będzie to anime akcji z wieloma pięknymi dziewczynami. : )
Jednak nie wiem czy klimat będzie raczej poważny czy komediowy.

Sacredus napisał:

A tak przy okazji, macie tu rozpiskę na lato.

Na pewno świetny będzie II film kinowy "Nanoha". Pierwszy był rewelacyjny, więc oczekuję tego samego po drugim.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=8821

Sir_Ace napisał:

Ło matko boska. Takiej biedy dawno nie było. W porównaniu z aktualnym sezonem...

Hunter Killer napisał:

Dokładnie - już dawno nie widziałem tak słabego sezonu. Tylko Code Geass zobaczę na pewno - chociaż i tak za świetne pewnie nie będzie smile.

Co za pesymiści z was. Zapewne większość z tych nadchodzących anime będzie co najmniej dobra. Takie narzekanie (przed oglądaniem) jest według mnie żałosne.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-04-29 17:09:35)

Offline

#3137 2012-04-29 17:10:45

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Musi być pewna równowaga. W tym sezonie mamy przynajmniej z 4 niezłe pozycje, więc w następnym nie będzie nawet jednej. Po przejrzeniu listy serii TV nic mi nie pasuje, ewentualnie może w dwóch pozycjach widzę coś, co będzie można znieść przy oglądaniu. Ale to dobrze, będę mógł całe wakacje przepić, nie marnując czasu na bajki. No i nadrobię LotGHa.

PS. No i 2. film Berserka - jedyne, czego nie mogę się doczekać.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#3138 2012-04-29 17:11:33

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:
Sacredus napisał:

A tak przy okazji, macie tu rozpiskę na lato.

Ło matko boska. Takiej biedy dawno nie było. W porównaniu z aktualnym sezonem... Nie, lepiej nie porównywać.
Przynajmniej będzie czas wrócić do staroci.

A gdzież się podziała ta postawa sprzed miesiąca-dwóch, która niemal promieniowała entuzjazmem na nowy (tj obecny) sezon? smile


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3139 2012-04-29 17:16:25

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Musi być pewna równowaga. W tym sezonie mamy przynajmniej z 4 niezłe pozycje, więc w następnym nie będzie nawet jednej. Po przejrzeniu listy serii TV nic mi nie pasuje, ewentualnie może w dwóch pozycjach widzę coś, co będzie można znieść przy oglądaniu. Ale to dobrze, będę mógł całe wakacje przepić, nie marnując czasu na bajki. No i nadrobię LotGHa.

Widzę, że mamy podobne podejście smile_big Ja sobie wreszcie obejrzę całą Gintamę bo jeszcze mi się to nie udało.


sokolb.jpg

Offline

#3140 2012-04-29 17:18:23

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

sokolb napisał:

Widzę, że mamy podobne podejście smile_big Ja sobie wreszcie obejrzę całą Gintamę bo jeszcze mi się to nie udało.

Żadnego oglądania Gintamy! Masz czekać na wydanie bodzia!   evil

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024