#21 2012-11-06 22:55:40

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Zamiana w filmie jednej rzeczy na drugą?

Z tego, co wiem, nawet w programach z pogodą stosuje się blue boxa, a wszystko idzie na żywo i działa. Kwestia odpowiedniego skasowania tła za niedźwiedziem.

Niedźwiedź nie ma mieć ruchów psa, ma go tylko zastępować.

Offline

#22 2012-11-06 23:22:53

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Zamiana w filmie jednej rzeczy na drugą?

Tak, ale przy blueboxie kamera nagrywa człowieka, zaś w komputerze bez problemu dodaje się wtedy tło w locie. On chce nanieść niedźwiedzia z jednego nagrania na już istniejący materiał wideo. Aby skasować tło misia i dobrze to nanieść na psa nie obejdzie się bez przeróbki każdej klatki z osobna, jeśli założyć, że autor chce żeby to jakoś wyglądało.

Nie wiem co mi się uroiło z tymi ruchami niedźwiedzia jako psa.  smile_big

Offline

#23 2012-11-06 23:28:04

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Zamiana w filmie jednej rzeczy na drugą?

Niedźwiedzia on chce chyba dopiero nagrywać - więc zrobiłby to na blue boxie, żeby nie musieć go potem obrabiać.

Offline

#24 2012-11-06 23:44:11

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamiana w filmie jednej rzeczy na drugą?

Tak to jest, jak się coś robi z dupy strony. baka


K5Cqyo6.png?1

Offline

#25 2012-11-07 00:03:45

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Zamiana w filmie jednej rzeczy na drugą?

SoheiMajin napisał:

Niedźwiedzia on chce chyba dopiero nagrywać - więc zrobiłby to na blue boxie, żeby nie musieć go potem obrabiać.

Wtedy rzeczwiście byłoby o wiele łatwiej. Ja zrozumiałem, że koniecznie chciał użyć już istniejącego nagrania z niedźwiedziem i nałożyć to na wideo z tłem, gdzie był piesek.

Offline

#26 2012-11-07 10:19:08

filimi
Użytkownik
Dołączył: 2012-05-30

Odp: Zamiana w filmie jednej rzeczy na drugą?

Obawiam się czy dobrze jestem rozumiany i bardzo dziękuję za próbę zrozumienia mnie. Zapewne w praktyce efekt wymiany dwóch obiektów będzie fatalny, ale mimo wszystko pragnę dokończyć temat. Czy mogę prosić o wyjaśnienie jaką pracę dokładnie trzeba będzie wykonać przy obórce filmu z psem, na który narzucę obraz niedźwiedzia nagranego w przyszłości na specjalnym tle ?
Czy ta praca ma sens, w sensie uciążliwości w pracy, długości godz i innych trudności? I czy istnieje jakieś wideo np. YouTube na którym mógłbym zobaczyć podobny efekt?

Ostatnio edytowany przez filimi (2012-11-07 10:26:17)

Offline

#27 2012-11-07 20:20:25

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Zamiana w filmie jednej rzeczy na drugą?

filimi napisał:

Obawiam się czy dobrze jestem rozumiany i bardzo dziękuję za próbę zrozumienia mnie. Zapewne w praktyce efekt wymiany dwóch obiektów będzie fatalny, ale mimo wszystko pragnę dokończyć temat. Czy mogę prosić o wyjaśnienie jaką pracę dokładnie trzeba będzie wykonać przy obórce filmu z psem, na który narzucę obraz niedźwiedzia nagranego w przyszłości na specjalnym tle ?
Czy ta praca ma sens, w sensie uciążliwości w pracy, długości godz i innych trudności? I czy istnieje jakieś wideo np. YouTube na którym mógłbym zobaczyć podobny efekt?

Wcześniej już o tym pisałem, a sama robota żmudna i monotonna, osobiście bym się za to nie zabierał. Filmu na YT raczej nie uświadczysz, no chyba że jakiś fanatyk obróbki wideo by dodał, ale to i tak na forach o nagrywaniu filmów musiałbyś szukać.

Pokaż spoiler
Z tego co wiem istnieje program wycinający takie rzeczy (nie znam nazwy), ale służy on głównie do wycinania fragmentów stałych (takich, które nie zmieniają miejsca i koloru lub przesuwają się ruchem jednostajnym, ale to i tak bezmyślny program, który po prostu wycina piksele według wzoru).


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#28 2012-11-07 21:32:39

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Zamiana w filmie jednej rzeczy na drugą?

Narzuć niedźwiedzia z blueboxa na film, gdzie nie ma psa - będzie parę razy mniej roboty.

Offline

#29 2012-11-07 21:55:41

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Zamiana w filmie jednej rzeczy na drugą?

To może najpierw naucz się jasno przekazywać swoje myśli - na pewno ta umiejętność nie raz ci się jeszcze przyda oczkod.

Sam ręcznie przerabiałem 200-300 klatek dość statycznej animacji - nigdy więcej cholera.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#30 2012-11-07 22:36:08

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Zamiana w filmie jednej rzeczy na drugą?

~Faim jak zwykle +1...

Nie wie co dokładnie zrobić, jak zrobić, gdzie zapytać, ale coś czymś w jakiś chce...

BTW
Pochwal się tym 'przerobieniem'.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024