#3781 2012-12-03 17:25:40

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:
Witax napisał:

na odpoczynek od poważniejszych serii

Znaczy jakich? Tytuły poproszę, bo od dawna ciężko mi coś znaleźć.

Psycho Pass to srs bsns.

Pokaż spoiler
smile_lol


Qashqai.png

Offline

#3782 2012-12-03 17:38:55

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Moja reakcja po obejrzeniu trzech odcinków nowego Hayate:

Just-MrBean_o_124830.jpg

Offline

#3783 2012-12-03 17:53:14

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Witax napisał:

Natsuiro Kiseki - Bardzo przyjemne Slice of Life z lekką domieszką magii
Dog Days - Bardzo fajny tytuł na luzie by po prostu oglądać nie wysilając umysłu. Nie jest jakieś genialne np. Po Monsterze fajnie się oglądało jako przerwa od poważnych animu, ale jeśli nie znosisz Moe to odradzam
Haiyore! Nyaruko-san - Bardzo fajna parodia Cthulhu powieści Lovecrafta

Z której strony coś z tego jest poważniejsze?


Psycho-Passa odstawiłem. Nie będę się męczył do 22. odcinka z nijaką fabułą i kiepskimi postaciami. Ładne to, na końcu gra fajna muzyczka, a z kilku odcinków może zmontowałoby się 3 minuty dobrej akcji, ale nie. Nie o takiego postcyberpunka walczyłem...

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2012-12-03 17:55:50)

Offline

#3784 2012-12-03 18:23:56

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:
Witax napisał:

Natsuiro Kiseki - Bardzo przyjemne Slice of Life z lekką domieszką magii
Dog Days - Bardzo fajny tytuł na luzie by po prostu oglądać nie wysilając umysłu. Nie jest jakieś genialne np. Po Monsterze fajnie się oglądało jako przerwa od poważnych animu, ale jeśli nie znosisz Moe to odradzam
Haiyore! Nyaruko-san - Bardzo fajna parodia Cthulhu powieści Lovecrafta

Z której strony coś z tego jest poważniejsze?


Psycho-Passa odstawiłem. Nie będę się męczył do 22. odcinka z nijaką fabułą i kiepskimi postaciami. Ładne to, na końcu gra fajna muzyczka, a z kilku odcinków może zmontowałoby się 3 minuty dobrej akcji, ale nie. Nie o takiego postcyberpunka walczyłem...

Ok fail myślałem ze chodziło o nie poważne jezor

Psycho-Pass - Polecam jeśli zapomnisz o Cyberpunku, od 6 odc ładnie rozkręca się. Mi podoba się
Robotics;Notes - coś dla fanów S;G powiedzmy jezor mi się fajnie ogląda, tylko powoli się rozkręca
Shinsekai yori - Trzyma w napięciu, niestety jak wyżej, powoli się rozkręca


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#3785 2012-12-03 18:36:34

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Coż, Robotics;Notes nie jest poważnym anime. Chyba mylisz pojęcia. oczkod Poważnym można nazwać Berserka albo Akirę.  smile A Shinsekai Yori na razie próbuje wbić się w miano poważnego anime.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2012-12-03 18:38:07)

Offline

#3786 2012-12-03 18:45:38

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Psycho-Pass - zapowiadało się fajnie, a wyszło jak zawsze. Zaciekawiłem się, bo ludzie zapowiadali "coś w stylu Ghost in the Shell"
Magi - średniak. Gdyby nie rzadki motyw "baśni z tysiąca i jednej nocy", to nie tknąłbym tego palcem.
Hayate - Nie wiem, co to jest, ale to na pewnio nie jest Hayate no Gotoku.
BTOOOM! - średniak, strasznie przewidywalne.

Nie ma rady - trzeba czekać na Cowboy Bebop na BluRayu.


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#3787 2012-12-03 18:51:23

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sledziu_w napisał:

PNie ma rady - trzeba czekać na Cowboy Bebop na BluRayu.

Really?!  los  When? Bo tylko znalazłem, że w grudniu. A jest może dokładniejsza data?

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2012-12-03 18:52:11)

Offline

#3788 2012-12-03 19:20:59

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Imo tylko Shinsekai Yori można uznać za poważniejsze z tego sezonu, bo Psycho Passowi to średnio to wychodzi (chociaż ostatni odcinek mi się średnio podobał). A co do Roboticsa - fani Steinsa mogą się rozczarować...

Ja tam czekam na nowego Berserka na bd.

Bebop na bd? Miodzio.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#3789 2012-12-03 19:31:09

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Imo Shinsekai Yori można uznać za poważniejsze z tego sezonu

Tylko IMO Shinsekai jest jednym z najgorszych gówien sezonu. Nie tylko nudne, ale ostatnio się nawet pedalskie zrobiło.

Z obecnego sezonu moimi ulubieńcami są: Koko Loco Ohno, Jojo, Magi, Sukitte i oczywiście LB.

Ostatnio edytowany przez Thebassa (2012-12-03 19:32:46)


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#3790 2012-12-03 19:42:25

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Leci jeszcze My Little Monster, za tydzień zacznie się Battle Tendency. Później przesiadka na kontynuację Chihayafuru, a po tym:

Pokaż spoiler
logo.png
 catch.png

Ponadto mam na dysku cztery nowe odcinki Yamato 2199 i piąty etap Initial D gdzieś tam się jeszcze szlaja.

Feels-Good-Man.png

marek2fgc napisał:
Sledziu_w napisał:

PNie ma rady - trzeba czekać na Cowboy Bebop na BluRayu.

Really?!  los  When? Bo tylko znalazłem, że w grudniu. A jest może dokładniejsza data?

Na japońskim Amazonie widnieje data 21 grudnia.

Offline

#3791 2012-12-03 19:45:53

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Thebassa napisał:
Sado napisał:

Imo Shinsekai Yori można uznać za poważniejsze z tego sezonu

Tylko IMO Shinsekai jest jednym z najgorszych gówien sezonu. Nie tylko nudne, ale ostatnio się nawet pedalskie zrobiło.

Z obecnego sezonu moimi ulubieńcami są: Koko Loco Ohno, Jojo, Magi, Sukitte i oczywiście LB.

Ano, pedalstwo w shinsekaiu też mnie ostro zniechęciło, imo za bardzo z tym przegięli, na szczęście to tylko jeden odcinek. A poza tym widać wyraźnie, że anime nie jest typowe, bo jest robione na podstawie powieści, która zresztą wygrała jakąś tam nagrodę za najlepsze sci fi, czy cuś. Nie twierdzę, że jest dobre, ale imo fabularnie zdecydowanie wybija się wśród reszty.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#3792 2012-12-03 20:42:17

Hipis
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2011-01-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:
Thebassa napisał:
Sado napisał:

Imo Shinsekai Yori można uznać za poważniejsze z tego sezonu

Tylko IMO Shinsekai jest jednym z najgorszych gówien sezonu. Nie tylko nudne, ale ostatnio się nawet pedalskie zrobiło.

Z obecnego sezonu moimi ulubieńcami są: Koko Loco Ohno, Jojo, Magi, Sukitte i oczywiście LB.

Ano, pedalstwo w shinsekaiu też mnie ostro zniechęciło, imo za bardzo z tym przegięli, na szczęście to tylko jeden odcinek. A poza tym widać wyraźnie, że anime nie jest typowe, bo jest robione na podstawie powieści, która zresztą wygrała jakąś tam nagrodę za najlepsze sci fi, czy cuś. Nie twierdzę, że jest dobre, ale imo fabularnie zdecydowanie wybija się wśród reszty.


Warto się brać za to Shinsekai yori, czy jednak nie? Bo nie wiem czy ściągać.

Offline

#3793 2012-12-03 21:28:38

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@Hipis, spróbuj, przekonaj się. Jak dla mnie wolno się rozkręca. Mam nadzieję, że po ostatnim skoku czasowym zrobią rozpierduchę. smile

Offline

#3794 2012-12-04 10:10:50

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sinsekai Yori to dystopia graficznie kojarząca się z Higurashi, nie pasowały mi tam jedynie te wtręty tłumaczące historyczną genezę powstania takiego a nie innego systemu społecznego, za bardzo pachniały łopatologią. Może gdyby dali je nieco później, to odebrałbym to inaczej...

Psycho-pass: GitS to to na pewno nie jest i jeśli ktoś będzie nastawiał się na coś w tym stylu to się rozczaruje, poza tym scenarzyści chyba naoglądali się Dextera  wow Ale jeśli nie będzie się z góry czegoś zakładało (ja osobiście dowiedziałem się, że jest dzieło made in Production I.G. dopiero z endingu), to ogląda się to przyjemnie.

No i jak zwykle trzeba założyć, że przy mocno zróżnicowanych opiniach najlepiej obejrzeć z 1-2 odcinki, żeby się samemu przekonać, czy dany tytuł mi pasuje.

Ostatnio edytowany przez ill (2012-12-04 10:13:31)


GG: 1677958

Offline

#3795 2012-12-04 11:25:25

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

ill napisał:

Ale jeśli nie będzie się z góry czegoś zakładało (ja osobiście dowiedziałem się, że jest dzieło made in Production I.G. dopiero z endingu), to ogląda się to przyjemnie.

W sensie, że po sci-fi od Production I.G. miałbyś duże oczekiwania? Oni teraz nie robią GitSów, oni teraz robili Guilty Crown... smile_big
W ogóle co śmieszniejsze, patrząc na to, że ten zespół od OPa GC działa pod nazwą EGOIST i skorzystali z ich piosenki przy Psycho-Pass, można odnieść wrażenie, że Production I.G. chce być kojarzone z GC (a chyba wcale nie sprzedało się jakoś szczególnie dobrze). Swoją drogą, ten ending mi się bardzo podoba. Fakt, że i OP Guilty Crown był przyjemny dla ucha (ach, niezapomniane "everything that makes me whore whole").
W ogóle muszę się zgodzić, że ogląda się przyjemnie (ale mi się i GC przyjemnie oglądało, więc moja opinia może być bez znaczenia smile_lol). Po odcinku ze Spooky Boogie byłam sold over, taki był... fajnie (chociaż pomyślałam sobie też, że nieoryginalnie) wyreżyserowany jezor


Qashqai.png

Offline

#3796 2012-12-04 14:28:27

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Production I.G. dosyć sporo pozycji robi, więc i jakiś gniot zawsze może się trafić. Nawet BONES w czasach swojej świetności potrafiło wypuścić takiego gniota jak Mars Daybreaker  shithappens
Guilty Crown co prawda nie oglądałem, ale z tego co czytałem, to wynika, że gdyby zrobili mniej lania wody i ograniczyli się do 12-13 odcinków to wyszłoby na dobre tej serii.


GG: 1677958

Offline

#3797 2012-12-04 14:36:54

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@ill, w GC słynny jest sam początek, który jest w takim stopniu absurdalny, że gdyby poprowadzili go logicznie, to już na kilku odcinkach anime by się skończyło i byłby bad end. smile

Offline

#3798 2012-12-04 22:01:02

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Prawdę powiedziawszy, to mi wystarczyła minuta czy dwie pierwszego odcinka, żeby to sobie odpuścić  hehe


GG: 1677958

Offline

#3799 2012-12-04 22:23:47

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Początek GC był zajebisty. Może o tym świadczyć ilość tłumaczy, która rzuciła się do tłumaczenia tego tytułu. Dawno nie widziałem na ANSI takiej mobilizacji...
Seria była nawet przyjemna. Ale mogliby wywalić te elementy fanserwisu i scenę z bańkami.


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#3800 2012-12-04 23:16:56

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sledziu_w napisał:

Początek GC był zajebisty. Może o tym świadczyć ilość tłumaczy, która rzuciła się do tłumaczenia tego tytułu. Dawno nie widziałem na ANSI takiej mobilizacji...

A skończyło trzech. Czy to dowód na to, że seria jest 3 razy lepsza od innych? jezor

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024