#4301 2013-04-06 14:15:24

Syriusz15
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Właśnie obejrzałem Aku No Hana i muszę cofnąć to, co wcześniej napisałem.

Z początku śmiałem się z grafiki, ale po około 10 minutach przyzwyczaiłem się od niej i mi nie przeszkadza (chociaż ludzie bez twarzy dalej nie za bardzo mi się podobają). Historia zapowiada się na naprawdę niezłą, ale chyba najbardziej przekonała mnie końcówka 1 odcinka. Ending będzie mi się chyba śnił po nocach. Niesamowicie niepokojący. Oglądam dalej. No i w sumie ta "kiepska" grafika przyciągnęła mnie do Mangi, którą będę czytał równolegle do oglądania Animu.

Offline

#4302 2013-04-06 14:24:47

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ciekawi mnie reakcja japońskich otaku, bo fandom europejski już przelał czarę goryczy oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4303 2013-04-06 14:38:39

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Chyba podobna...

Pokaż spoiler
69c826da.jpg
b35cd6f8.jpg
                                                                             ↓
803412dc.jpg
                                                                             ↓
e56a25f3.jpg


K5Cqyo6.png?1

Offline

#4304 2013-04-06 14:39:23

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z tego co na /a/ powklejali z 2ch, to reakcje podobne jezor
Ale ta, jak się ogląda, to idzie się przyzwyczaić do grafiki (brzydkie, ale interesujące, taka ciekawostka. Różne stylizacje, jak i rotoscoping można znaleźć, ale to wygląda jakby ktoś albo specjalnie przerysowywał tych ludzi brzydko, albo nie miał pojęcia o dobrym upraszczaniu, przypomina mi słabe "vectory" zdjęć smile_lol), chociaż jak wczoraj po 20 godzinach na nogach próbowałam obejrzeć odcinek, to nie zdołałam dotrwać do końca bardziej z powodu fabuły...


Qashqai.png

Offline

#4305 2013-04-06 14:42:01

Kaze
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Foris napisał:

Jakie smutne że jeśli kogoś odrzuca po prostu bardzo brzydka kreska (kwestia estetyki) jest uważany za osobę dla której liczy się tylko...

Nie o to mi chodziło:) Uważam, że kreska w Aku no Hana mogła by być zdecydowanie lepsza, po prostu nie podoba mi się, że większość producentów anime myśli, że ich główny target to właśnie ludzie dla których liczą się właśnie duże piersi i nie wymagająca myślenia fabuła. Nie miałem zamiaru oceniać czyjegoś poczucia estetyki;)

Offline

#4306 2013-04-06 14:45:35

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Devil Survivor 2 The Animation - w sumie ma mieszane uczucia, ale może to być pierwsza adaptacja gry z serii SMT, którą obejrzę do końca oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#4307 2013-04-06 16:48:00

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja jestem zdecydowanie na nie dla Aku no Hana.

Tu wszystko, od rotoskopowej animacji, przez nagrany dźwięk, aż po ujęcia kamery i scenariusz, aż krzyczy "Oglądasz film!". Ja lubię oglądać anime, a jakbym chciał japońskie seriale, to bym sobie je włączył. Nie trzeba mi ich wciskać w przebraniu animca. I za ten sam fakt porzucam ten twór.

To jedna sprawa, a zupełnie odrębnym aspektem są wady tego tytułu. Zlewające się w tle sylwetki, znikające gęby na wcale jeszcze nie dalszym planie, brzydkie projekty postaci, przycinające ruchy (słaby fps?), strasznie powolny rozwój fabuły, powtarzane sekwencje (np droga do szkoły). Nawet gdybym nie był zrażony formą, jaką to przyjęło, to też bym rozważał dropa (choć pewnie w tym wypadku dałbym temu ze 3 odcinki na rozkręcenie).

Widziałem już rotoskopową animację i nie jestem fanem tego stylu, ale ten konkretny twór jest wyjątkowo nieudany nawet pośród innych.

Jednego temu nie odmówię. Tła są cudne, choć też nie jakoś specjalnie różnorodne. Niektóre przewijały się po 3x i gościły na ekranie po 40 sekund, co chyba jest wynikiem wywalenia budżetu na taką ich dokładność.

Ostatnio edytowany przez Urizithar (2013-04-06 16:50:01)

Offline

#4308 2013-04-06 17:12:11

Yuny
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czy wy trochę nie przesadzacie? Oceniacie Aku no Hana jakby już połowa serii wyszła.
Nie oglądałam jeszcze, choć przez kilku tu sensownych wypowiedzi pewnie się skuszę, ale nie rozumiem ludzi, którzy tak mocno po tym jadą. Przecież widzieliście dopiero pierwszy odcinek.

Offline

#4309 2013-04-06 17:37:00

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru - ma duży potencjał i o ile nie zmienią tego w slapstikową komedię pomyłek, to jest druga seria komediowa, którą będę śledził w tym sezonie.
Czy tylko mi się wydaje, czy postacie z tego anime dziwnie przypominają niektóre z ToraDora? cojest


GG: 1677958

Offline

#4310 2013-04-06 17:47:29

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@Yuny
Tego animca tworzy Zexcs, a znając ich adaptacje, skoro zaczynają tak kiepsko, może być już tylko gorzej.

Offline

#4311 2013-04-06 17:47:57

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Yuny napisał:

nie rozumiem ludzi, którzy tak mocno po tym jadą.

Nie wiesz? bo to takie brzydkie jest, nie ma słodziutkich panienek, a główny bohater szczyci się czytaniem książek  respekt.

Pokaż spoiler można śmiało wchodzić
vlcsnap2013040617h34m20.jpg
vlcsnap2013040617h34m45.jpg
vlcsnap2013040616h15m16.jpg

Urizithar napisał:

Ja lubię oglądać anime, a jakbym chciał japońskie seriale, to bym sobie je włączył.

Dekalog otaku został złamany, co? Ktoś nie lubi, OK. Bić nie będę, ale żebyś wystawił tytułowi 2/10, bo jest za mało animu, no sorry.
Poza tym mówisz o tym anime, jakbyś oczekiwał, że w piątej minucie ma spaść bomba atomowa. Nie bronię, iż to będzie coś genialnego, ale początek ma ciekawy, a marudzenie na powolność fabuły -  deprecha. Dla mnie lepiej wygląda niż manga, anime wygląda na poważniejsze, a to tu gra główną rolę, przynajmniej przestałem się bać, że z tego komedia wyjdzie.

Może w Japonii będzie teraz seria samobójstw szalony.


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#4312 2013-04-06 18:18:52

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Little Busters! Refrain - PV  yahoo

In the original visual novel from Key, Refrain is known as the final scenario. It is unlocked after completion of the six heroine scenarios made available from the beginning of the game. This route serves to bring everything to a definite conclusion and answer all questions brought upon normal gameplay.

Offline

#4313 2013-04-06 18:24:23

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

L0NG3r napisał:

Bić nie będę, ale żebyś wystawił tytułowi 2/10, bo jest za mało animu, no sorry.

A jak mam ocenić anime, w którym tego co definiuje tytuł jako anime praktycznie nie ma? Hint: dwójka jest za tła, inaczej byłoby 1/10.

Żeby nie było całkowitego offtopu, chyba nikt nie dawał info o remaku TV Yozakura Quartet.

Offline

#4314 2013-04-06 18:32:26

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Gerard napisał:

Little Busters! Refrain - PV  yahoo

In the original visual novel from Key, Refrain is known as the final scenario. It is unlocked after completion of the six heroine scenarios made available from the beginning of the game. This route serves to bring everything to a definite conclusion and answer all questions brought upon normal gameplay.

Przecież to było oczywiste, "zapowiedź" drugiego sezonu była już przed emisją pierwszego.  brakslow

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-04-06 18:32:31)

Offline

#4315 2013-04-06 18:33:31

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Urizithar napisał:

A jak mam ocenić anime, w którym tego co definiuje tytuł jako anime praktycznie nie ma?

Co proszę? Anime, to skrót od słowa animeeshon, o wg mnie jasnym znaczeniu. Powiedz mi, gdzie w tej animacji brakuje animacji oczkod
W Ken-chana się bawisz?  szalony

Ostatnio edytowany przez HentaiDymon (2013-04-06 18:37:02)

Offline

#4316 2013-04-06 18:43:31

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Urizithar napisał:

A jak mam ocenić anime, w którym tego co definiuje tytuł jako anime praktycznie nie ma?

Kiedyś takie animu nie było niczym dziwnym. Ba, imo to były jedne z lepszych tytułów w historii. A potem pojawiło się żerowanie na pastelowym loli i moeszicie. Taki rak toczący rynek, wyżerający mózgi na tyle skutecznie, że kiedy wytnie się moe-dziewoję, animu przestaje być animu.

Offline

#4317 2013-04-06 18:48:03

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marek2fgc napisał:

Przecież to było oczywiste, "zapowiedź" drugiego sezonu była już przed emisją pierwszego.  brakslow

A czy PV, które podałem też było podawana przed emisją pierwszego sezonu cojest  ?

Koniec.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2013-04-06 18:50:37)

Offline

#4318 2013-04-06 19:01:51

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

L0NG3r napisał:

Dekalog otaku został złamany, co? Ktoś nie lubi, OK. Bić nie będę, ale żebyś wystawił tytułowi 2/10, bo jest za mało animu, no sorry.

Dawanie niskiej oceny za niską zawartość anime w anime to coś złego?
Zresztą nie będę powtarzał wad czysto technicznych, czy może wspominał, że tym jednym odcinkiem prawie 1 rozdział udało się zekranizować, tylko dzięki temu, że z 10-12 początkowych minut to radosna twórczość własna.
Jeśli reżyser chciał robić serial, z żywymi aktorami i 'żywą' akcją to mógł nakręcić serial i tyle.

Manga jest poważna, dosyć mroczna, dotykająca rzeczy, które nie są tykane w pewnie 95% produkcji, także imo spokojnie jest się w stanie fabularnie bronić. I pewnie byłaby nawet, gdyby design był robiony na wzór K-ona czy chibi-zdeformowany.

Tylko skądś mam wrażenie, że osoby teraz wychwalające to coś, srałyby wtedy hejtem.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#4319 2013-04-06 19:03:28

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Urizithar napisał:

A jak mam ocenić anime, w którym tego co definiuje tytuł jako anime praktycznie nie ma?

Nie oceniać?  mruga Jak twoja ocena i krytyka opiera się tylko na tym, że nie dostałeś tego, co oczekiwałeś, to olewasz tytuł i tyle. To tak jakbym Aoi Bungaku Series ocenił na jeden, bo z natury anime ma nie zawierać przemocy, nagości, głębokiej psychologii i ma być śmieszniutkie, i wesolutkie.

Tak poza tym, to czym to dla ciebie jest? Bo dla mnie nawet Kubuś Puchatek jest anime (jakby ktoś nie wiedział), więc to tym bardziej.

@góra Za niską zawartość anime w anime?  smile_lol

Ostatnio edytowany przez L0NG3r (2013-04-06 19:04:48)


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#4320 2013-04-06 19:21:47

zerono
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Yahari i Devil Survivor są całkiem dobre, to na tyle.

A Aku jednak postanowiłem dalej oglądać, wiadomo, idzie się przyzwyczaić, a fabuły mangi tak bardzo nie powinni zmienić. Da radę.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024