#1861 2013-05-08 14:43:45

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Podsumowując, stękajcie dalej, twórzcie więcej wypocin, na pewno tłumacze ulegną pod napływem takich argumentów oczkod

Kocham też te wasze tematy o prawie, najlepiej pozwijcie tłumaczy, powinni sczeznąć w pierdlu, wtedy sukces onlajnów gwarantowany!
Prawo, kasa, anime, napisy, tłumacze.

A jak to wygląda w praktyce? Jedni:
- Nie wydają napisów.
- Robią hardki.
- Mają to gdzieś, i dalej tworzą napisy.

Nie wiem co stękanie o prawie i innych rzeczach ma jakkolwiek zmienić stan rzeczy. Jak tłumacz nie chcę by jego napisy były udostępnianie, to nie chce i już. Ktoś nie szanuję jego zdania, tak więc wybiera sobie jeden z 3 myślników.
Nie podoba się? Na pewno opierdalanie tłumaczy sprawi, że coraz więcej osób będzie chwytać się 3 myślnika, na pewno!

Gdybym musiał się wcielić w takiego obrońce onlajnów, to za cholerę nie wiem co bym musiał napisać, by przekonywać tłumaczy do tego. Nie wiem, może jakieś łapówki czy coś, ale jakby ktoś mi powiedział "pojedz po nich!", to bym walnął ze śmiechu  oczkod
Groźby prawne, udowadnianie, że podwalanie napisów jest legalne to też głupi pomysł. Masz robić napisy, bo chcę oglądać, i prawo mi pozwala na podwalanie napisów. Skutek? Zachęta do 1,2 myślnika.

I tak w kółko i w kółko...

Offline

#1862 2013-05-08 14:50:44

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

I tak głownie chodzi o to, że takie siundeny na tym zarabiają.

Offline

#1863 2013-05-08 15:01:54

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

AksamitnyHeniek napisał:

Pan A kradnie panu B ołówek, oznacza to, że został pozbawiony swojego przedmiotu. Anime online nie kradną wam napisów, przecież nadal je macie. Nie można też tego nazwać przywłaszczeniem, przecież piszą informacje kto jest autorem. Proponuje wam wrócić do podstawówki, a dopiero potem zacząć bawić się w prokuratora/adwokata smile

Ach tak, czyli pobieranie gier i programów jest jak najbardziej legalne! W końcu ich twórcy nadal je mają!
Proponuję ci:
1. Spłoń
2.

Pokaż spoiler
8d4f2744e5fbaed3c74097c13de918f3.jpg

Offline

#1864 2013-05-08 15:03:03

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ale akurat onjalnów nie trzeba bronić jeśli chodzi o kradziejstwo napisów. Oni z ansi nic nie kradną. smile_big

Zresztą mam nie opierdalać tłumaczy bo co? Przykro im się zrobi? Przestaną tłumaczyć?
Zaraz się okaże, że autentycznie ktoś stoi i przystawia im pistolet do głowy i każe tłumaczyć. ;]

Onlajny jak już coś kradną, to cały utwór (odcinek) poprzez ściąganie i uploadowanie. Ale akurat tutaj większość z osób oglądających anime kradnie.
Tak trudno to zrozumieć?


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1865 2013-05-08 15:14:42

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

Ale akurat onjalnów nie trzeba bronić jeśli chodzi o kradziejstwo napisów. Oni z ansi nic nie kradną. smile_big

Zresztą mam nie opierdalać tłumaczy bo co? Przykro im się zrobi? Przestaną tłumaczyć?
Zaraz się okaże, że autentycznie ktoś stoi i przystawia im pistolet do głowy i każe tłumaczyć. ;]

Onlajny jak już coś kradną, to cały utwór (odcinek) poprzez ściąganie i uploadowanie. Ale akurat tutaj większość z osób oglądających anime kradnie.
Tak trudno to zrozumieć?

Ja też zaczynam wierzyć w spiski jak AksamitnyHeniek. Jesteś taki głupi, czy to specjalnie robisz?

Powiedz mi, co próbujesz osiągnąć?
Jak napisałem wyżej, stękasz i pitolisz. Jak to ma sprawdzić by tłumacze się ugięli?
Nikt z debili onlajn nie przedstawił żadnych konkretów, oprócz udowadniania czegoś, co i tak nie zmienia tej sytuacji.
Że też ja muszę wam wkładać miecz do ręki i pokazywać co się z nim robi...

Ostatnio edytowany przez kishida (2013-05-08 15:15:47)

Offline

#1866 2013-05-08 15:29:34

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kishida: próbuję uświadomić co poniektórym, że:

a) nie posiadają absolutnie żadnych praw do napisów,
lub
b) jeśli jednak uważają, że takie posiadają i ktoś im coś kradnie to powinni mieć świadomość, że sami łamią prawo publikując te napisy,
oraz
c) jeśli naprawdę ich tak boli, że ktoś im coś kradnie to niech przestaną to robić lub idą z tym do sądu

Poza tym MAM ABSOLUTNIE GDZIEŚ CZY TŁUMACZE SIĘ UGNĄ, POPŁACZĄ, PRZESTANĄ TŁUMACZYĆ, NAWRÓCĄ NA ONLINE.
Zdanie czy samopoczucie autorów napisów czy uploaderów ma dla mnie niewielkie znaczenie, głównie związane z rozrywkowym aspektem tematu.

Dotarło? Nie interesuje mnie aspekt 'kto ma rację', nie interesuje mnie kto na tym straci, nie interesuje mnie w końcu czy dojdzie do jakiegoś rozwiązania, interesuje mnie wątek prawny i smucenie niektórych, że ktoś im coś kradnie czy, że mają do czegoś prawo.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1867 2013-05-08 15:37:02

FusRoDah!
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

Kishida: próbuję uświadomić co poniektórym, że:

a) nie posiadają absolutnie żadnych praw do napisów,
lub
b) jeśli jednak uważają, że takie posiadają i ktoś im coś kradnie to powinni mieć świadomość, że sami łamią prawo publikując te napisy,

Co ty fandzolisz?

zastanów się 2 (albo w twoim wypadku 10 ) razy zanim coś napiszesz
Albo przewiń sobie pare stron do tyłu i przeczytaj to i owo....
następny strażnik Texasu się znalazł co gówno wie, a kajdanki zakłada  smile_lol

Offline

#1868 2013-05-08 15:38:03

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

Dotarło? Nie interesuje mnie aspekt 'kto ma rację', nie interesuje mnie kto na tym straci, nie interesuje mnie w końcu czy dojdzie do jakiegoś rozwiązania, interesuje mnie wątek prawny i smucenie niektórych, że ktoś im coś kradnie czy, że mają do czegoś prawo.

To w takim razie po cholerę się wypowiadasz w tym temacie? Masz coś w główką, czy chcesz sobie powiększyć e-fujarę? Pomyśl czasami kilka razy, zanim zaczniesz robić z siebie pajaca i przy okazji innym psuć humor.

Offline

#1869 2013-05-08 15:40:30

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis,

I znów, twoje argumenty nic nie zmieniają. idąc twoim tokiem myślenia i argumentami. Zakładamy, że nie mają praw do napisów? I co to zmienia? Nic. Ponieważ to od nich zależy czy będą napisy czy nie!
Ja sobie zażyczą, że anime z ich subami ma być odtwarzane przez windows playera, to niech tak będzie (zakładając, że dałoby się to jakoś sprawdzić  smile_big). Oni tu rozdają karty, nie oglądacze, a niektórych się coś w głowach poprzestawiało, kto, co musi, a kto nie.

A druga cześć to znów stękanina, i jak cię to bardzo nie interesuję, jednocześnie dalej piszesz...Gdzie tu logika?

Offline

#1870 2013-05-08 15:55:50

DarkMnich
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2012-05-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

a) nie posiadają absolutnie żadnych praw do napisów,
lub
b) jeśli jednak uważają, że takie posiadają i ktoś im coś kradnie to powinni mieć świadomość, że sami łamią prawo publikując te napisy,

Uświadomiłeś mnie, że jesteś idiotą, wróć kilka stron i poczytaj sobie paragrafy, nie łamiemy prawa bo wykonywanie tłumaczeń i udostępnianie napisów to nie przestępstwo.
Poza tym zobaczymy kto będzie płakać gdy nie będzie napisów.

Ostatnio edytowany przez DarkMnich (2013-05-08 15:58:21)


inGBAqE.png

Offline

#1871 2013-05-08 16:09:41

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

FusRoDah! napisał:

Co ty fandzolisz?

Dostosuj się do własnej rady, cofnij parę stron, poczytaj, pomysl, poczytaj, przemyśl znowu. Może zrozumiesz.

Besamir napisał:

To w takim razie po cholerę się wypowiadasz w tym temacie? Masz coś w główką, czy chcesz sobie powiększyć e-fujarę? Pomyśl czasami kilka razy, zanim zaczniesz robić z siebie pajaca i przy okazji innym psuć humor.

4fun?

kishida napisał:

Oni tu rozdają karty, nie oglądacze, a niektórych się coś w głowach poprzestawiało, kto, co musi, a kto nie.

Od x stron staram się wyjaśnić, że nikt nic nie musi.
Tłumacz nie musi tłumaczyć.
Uploader nie musi prosić o zgodę.
Oglądacz nie musi oglądać.

Nikt qwa, nic nie musi.

kishida napisał:

A druga cześć to znów stękanina, i jak cię to bardzo nie interesuję, jednocześnie dalej piszesz...Gdzie tu logika?

Nie interesuje mnie ból dupy. Dlatego z zasady nie dołączam się, gdy bóldupizm i przekrzykiwanie się z jakimś onlajnowcem ma miejsce.
Interesuje mnie aspekt prawny - dlatego piszę, gdy ktoś ma problemy z jego zrozumieniem, interpretacją lub zwyczajnie pieprzy bez sensu.

Dotarło, czy mam to rozrysować?

DarkMnich napisał:

Uświadomiłeś mnie, że jesteś idiotą, wróć kilka stron i poczytaj sobie paragrafy, nie łamiemy prawa bo wykonywanie tłumaczeń i udostępnianie napisów to nie przestępstwo.
Poza tym zobaczymy kto będzie płakać gdy nie będzie napisów.

Uświadomiłeś mnie, że jesteś kolejnym idiotą mającym problem z rozumieniem tekstu pisanego. Albo po prostu nie śledzisz tematu.

Nie, wykonywanie tłumaczeń do filmów to nie przestępstwo, ich udostępnianie to też nie przestępstwo.
Ich dalsze wykorzystywanie to w zasadzie też nie przestępstwo, a przynajmniej nie w stosunku to autorów napisów. Dlatego, że takie tłumaczenie nie jest utworem - ani zależnym, ani pierwotnym - w rozumieniu ustawy, którą ktoś tutaj rzucił.

Finito. Jak załapiecie ten drobny niuans i wrócicie do zwykłego bóldupizmu, płakania i nie będziecie sypać przepisami ustawy, których nie rozumiecie będzie już zupełnie ok.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1872 2013-05-08 16:20:08

FusRoDah!
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

czytam to, czytam i ...
images?q=tbn:ANd9GcTXMqp41iubW0xzqx5m9uetXS4iu7E6BAkN3D2WkBz2JSUgjR8XiA tyle sensu jest w tym co piszesz

Ostatnio edytowany przez FusRoDah! (2013-05-08 16:20:40)

Offline

#1873 2013-05-08 16:24:33

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ładny autoportret.

Ale będę miły i podpowiem: #1690

Ostatnio edytowany przez Ariakis (2013-05-08 16:27:43)


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1874 2013-05-08 16:28:00

CoUsT
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wow, poważnie? Nie mieć praw DO NAPISÓW?

Haha, ludzie, ktoś opatentował już pisanie? Tekst? Notatnik? To się dzieje na prawdę?
Panowie, od dziś nie możecie tłumaczyć, bo tłumaczenie/pisanie plików tekstowych jest opatentowane i nielegalne smile_big

No więc - pisząc plik tekstowy, nie ważne do czego i z jaką zawartością, nie łamie się w żaden sposób prawa...

Offline

#1875 2013-05-08 16:32:36

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis, czyli jak nie interesuję cię to, a wypowiadasz się, na dodatek jeszcze siejąc jakąś propagandę, liczę, że albo skończysz sam ten stek bzdur, bądź zareaguję administracja i ci w tym pomoże.

Offline

#1876 2013-05-08 16:37:40

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Poważnie. A wiesz dlaczego?

http://animesub.info/regulamin.php

Pokaż spoiler
Legalność serwisu
Opieramy się na ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2000 r. Nr 80 poz. 904), Art. 71. W swoim orzeczeniu Sąd Najwyższy - Izba Cywilna, z dnia 23 stycznia 2003 r. II CKN 1399/2000 stwierdził, że dokonanie tłumaczenia warstwy słownej utworu audiowizualnego nie stanowi jego opracowania jako całości. Łączne zezwolenie producenta i twórców filmów na opracowanie utworu jest potrzebne tylko wtedy, gdy przekształcenie prowadzi do opracowania nowego dzieła. Tak więc, tłumaczenie list dialogowych jest zgodne z prawem, ponieważ nie zmienia w sposób zasadniczy istoty filmu.

Dokładnie ten fragment: tłumaczenia warstwy słownej utworu audiowizualnego nie stanowi jego opracowania jako całości

Idziemy do wymienionej ustawy: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? … 9940240083

Rozdział VI
Art 71. Producent może bez zgody twórców utworu audiowizualnego dokonywać tłumaczeń na rożne wersje językowe.

@Kishida

O tak - niech administracja też zejdzie do poziomu Shindena. smile_big
Wtedy już nic nie będzie różniło tych dwóch serwisów.

Ostatnio edytowany przez Ariakis (2013-05-08 16:38:48)


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1877 2013-05-08 16:40:51

DarkMnich
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2012-05-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Chryste...skończcie z tymi paragrafami zanim się schawtuje od tego ciągłego pierniczenia z nimi, prawo do napisów - mamy, prawo do tłumaczeń - mamy, KONIEC KROPKA.


inGBAqE.png

Offline

#1878 2013-05-08 16:44:31

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

DarkMnich napisał:

Chryste...skończcie z tymi paragrafami zanim się schawtuje od tego ciągłego pierniczenia z nimi, prawo do napisów - mamy, prawo do tłumaczeń - mamy, KONIEC KROPKA.

Wtedy prawa do rozpowszechniania nie macie. Koniec kropka.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1879 2013-05-08 16:45:25

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

O tak - niech administracja też zejdzie do poziomu Shindena. smile_big
Wtedy już nic nie będzie różniło tych dwóch serwisów.

Admin ma wyłożone na nasze gadki. Od tego są moderatorzy. A ci musieliby zbanować połowę ludzi, którzy się tu udzielali.  smile_lol
Tłumaczenia w tej postaci, jaka jest na ansi, nigdy nie uważałem za legalne, nie mówiąc już o hardsubach, bo to oczywista oczywistość. I ja się nie czepiam kwesti legalności a tego, by ktoś nie zarabiał na moim darmowym (nielegalnym  smile_lol )tłumaczeniu. Bo wychodzę na jelenia.


wladza1.png

Offline

#1880 2013-05-08 16:54:45

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Toteż do Ciebie nie piję, tylko do fanbojów i neofitów. smile_big
Ew. do osób, które jakoś bardzo uczulają się na własne prawa, zapominając o twórcach anime.

A co do zarabiania to najprostszym sposobem poza odcinaniem dostępu do napisów jest masowe zgłaszanie materiałów wideo. Hostingi (może poza Rosją czy Francją) są wyczulone na masowe raportowanie, a nie zniechęcisz ludzi do online w bardziej dosadny sposób.

Jak im zaczną znikać ulubione anime z serwisów to rzucą te serwisy w kąt i pójdą szukać gdzie indziej. Ergo spadną wpływy z reklam.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024