#1881 2013-05-08 16:56:27

Diukatan
Użytkownik
Skąd: Śląsk
Dołączył: 2006-05-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

o moją znajomość prawa się nie martw.

Nie przekonałeś mnie. Koniec kropka.   papa

Offline

#1882 2013-05-08 16:59:12

AksamitnyHeniek
Zbanowany
Dołączył: 2013-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Za pieniądze Ministerstwa Kultury powstał raport “Tajni kulturalni”. Polecam się z nim zapoznać, gdyż dotyczy on zarówno anime/filmy/seriale online jak i osób które wykonują napisy smile

http://www.ngoteka.pl/bitstream/handle/ … sequence=1

Ostatnio edytowany przez AksamitnyHeniek (2013-05-08 16:59:46)

Offline

#1883 2013-05-08 17:03:46

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Diukatan napisał:
Ariakis napisał:

o moją znajomość prawa się nie martw.

Nie przekonałeś mnie. Koniec kropka.   papa

Straszne, naprawdę.
Dalej nie zmienia to faktu, że ja mam rację.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1884 2013-05-08 17:05:39

FusRoDah!
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

swoją ale jezor

Offline

#1885 2013-05-08 17:08:15

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

Ew. do osób, które jakoś bardzo uczulają się na własne prawa, zapominając o twórcach anime.

Tak, wszyscy wykorzystujemy jakieś nielegalnie wrzucone w internet pliki, do których Japończycy roszczą sobie zasłużenie prawa. Z drugiej strony większości tych rzeczy nie bylibyśmy nawet w stanie legalną drogą nigdy zobaczyć. Ktoś zamówiłby japońskie płyty bez napisów nie wiedząc nawet, co to za animek?  oczkod

Zresztą dla Japończyków liczy się przede wszystkim ich rynek, bajki są produkowane pod tamtejszą gimbazę (co niestety da się odczuć). To nie lata dziewięćdziesiąte, gdzie się robiło dużo anime pod zachodniego widza i każda taka seria była licencjonowana.

Ogólnie więcej twórców powinno brać przykład z naszego rodzimego CD Projekt pod względem piracenia swojego produktu.

Offline

#1886 2013-05-08 17:24:17

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zarathustra napisał:

Ogólnie więcej twórców powinno brać przykład z naszego rodzimego CD Projekt pod względem piracenia swojego produktu.

Pokaż spoiler cat approved
s7MRw.gif

Zarathustra napisał:

Zresztą dla Japończyków liczy się przede wszystkim ich rynek, bajki są produkowane pod tamtejszą gimbazę (co niestety da się odczuć). To nie lata dziewięćdziesiąte, gdzie się robiło dużo anime pod zachodniego widza i każda taka seria była licencjonowana.

Aż strach pomyśleć jaki twór mógłby powstać z połączenia Japończyka z gimbazą. Istne szaleństwo!


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#1887 2013-05-08 17:40:46

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

Admin ma wyłożone na nasze gadki. Od tego są moderatorzy. A ci musieliby zbanować połowę ludzi, którzy się tu udzielali.  smile_lol
Tłumaczenia w tej postaci, jaka jest na ansi, nigdy nie uważałem za legalne, nie mówiąc już o hardsubach, bo to oczywista oczywistość. I ja się nie czepiam kwesti legalności a tego, by ktoś nie zarabiał na moim darmowym (nielegalnym  smile_lol )tłumaczeniu. Bo wychodzę na jelenia.

Do twarzy ci z porożem. los

Offline

#1888 2013-05-08 17:46:53

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Urizithar napisał:
bodzio napisał:

Admin ma wyłożone na nasze gadki. Od tego są moderatorzy. A ci musieliby zbanować połowę ludzi, którzy się tu udzielali.  smile_lol
Tłumaczenia w tej postaci, jaka jest na ansi, nigdy nie uważałem za legalne, nie mówiąc już o hardsubach, bo to oczywista oczywistość. I ja się nie czepiam kwesti legalności a tego, by ktoś nie zarabiał na moim darmowym (nielegalnym  smile_lol )tłumaczeniu. Bo wychodzę na jelenia.

Do twarzy ci z porożem. los

Szkoda, że nie użyłeś trafnych argumentów, aby obalić słowa Bogusza.

Offline

#1889 2013-05-08 17:48:08

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Tym razem podsumowując wątek z prawem. Łamiecie prawo, musicie zaprzestać swojej zbrodniczej działalności. Już odpowiednie służby wiedzą co z takimi kryminalistami zrobić.

Pokaż spoiler
20120609234826.jpg

Ostatnio edytowany przez kishida (2013-05-08 17:48:22)

Offline

#1890 2013-05-08 17:54:12

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

FusRoDah! napisał:

swoją ale jezor

No nie całkiem moją, bo masz konkretne paragrafy na jej poparcie.
To już nie moja wina, że czegoś nie rozumiesz albo kulejesz z logiką.

Zarathustra napisał:

Tak, wszyscy wykorzystujemy jakieś nielegalnie wrzucone w internet pliki, do których Japończycy roszczą sobie zasłużenie prawa. Z drugiej strony większości tych rzeczy nie bylibyśmy nawet w stanie legalną drogą nigdy zobaczyć. Ktoś zamówiłby japońskie płyty bez napisów nie wiedząc nawet, co to za animek?  oczkod

Owszem, ale to nie jest usprawiedliwienie czy jakaś droga do rozgrzeszenia. Piracenie to piracenie. Klepanie mantry: ja nie kradnę, ale on kradnie czy kradnę, ale inni kradną więcej to kretynizm.
Druga sprawa, że na przestrzeni ostatnich 6-7 lat obserwuję naprawdę spory wzrost jeśli chodzi o liczbę osób czytających/oglądających czy ilość grup tłumaczących, ale jakoś zupełnie nie ma to przełożenia na wzrastającą liczbę wydawnictw czy produktów.
Z jakiegoś powodu nie opłaca się sprzedawać anime/mangi/gier/hug-pillowów mimo rosnącej bazy potencjalnych klientów.

Zarathustra napisał:

Ogólnie więcej twórców powinno brać przykład z naszego rodzimego CD Projekt pod względem piracenia swojego produktu.

CDP miał mocno irytujące zabezpieczenia, z których zrezygnował, gdy ludzie zaczęli rozpalać stosy i ostrzyć widły.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1891 2013-05-08 18:04:17

AksamitnyHeniek
Zbanowany
Dołączył: 2013-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

Owszem, ale to nie jest usprawiedliwienie czy jakaś droga do rozgrzeszenia. Piracenie to piracenie. Klepanie mantry: ja nie kradnę, ale on kradnie czy kradnę, ale inni kradną więcej to kretynizm.
Druga sprawa, że na przestrzeni ostatnich 6-7 lat obserwuję naprawdę spory wzrost jeśli chodzi o liczbę osób czytających/oglądających czy ilość grup tłumaczących, ale jakoś zupełnie nie ma to przełożenia na wzrastającą liczbę wydawnictw czy produktów.
Z jakiegoś powodu nie opłaca się sprzedawać anime/mangi/gier/hug-pillowów mimo rosnącej bazy potencjalnych klientów.

Zapoznaj się z tym artykułem http://gadzetomania.pl/2013/02/08/pirac … ce-niczego zawiera on informacje od ekspertów, a nie od użytkowników.

Offline

#1892 2013-05-08 18:22:43

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

No i? Jakie wnioski z tego raportu?


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1893 2013-05-08 18:29:08

AksamitnyHeniek
Zbanowany
Dołączył: 2013-04-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

No i? Jakie wnioski z tego raportu?

Przez wszech obecny spisek ansi mamy utrudniony dostęp do kultury.

Offline

#1894 2013-05-08 18:31:52

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

Z jakiegoś powodu nie opłaca się sprzedawać anime/mangi/gier/hug-pillowów mimo rosnącej bazy potencjalnych klientów.

Z tym akurat nie trafiłeś, bo rynek gier wideo w Polsce ma się całkiem dobrze.

Ariakis napisał:

Owszem, ale to nie jest usprawiedliwienie czy jakaś droga do rozgrzeszenia. Piracenie to piracenie. Klepanie mantry: ja nie kradnę, ale on kradnie czy kradnę, ale inni kradną więcej to kretynizm.

Ja ciebie panimaju, ale tu większości chodzi, że na darmowych fansubach w jakiejkolwiek formie ktoś bezpośrednio, czy też pośrednio zarabia.

Ariakis napisał:

CDP miał mocno irytujące zabezpieczenia, z których zrezygnował, gdy ludzie zaczęli rozpalać stosy i ostrzyć widły.

Tak z ciekawości jakie zabezpieczenia, bo nie gram na PC?
Orientuję się jedynie, że są wysoko cenieni i szanowani przez społeczność graczy.

Pokaż spoiler
s2zket.jpg

Offline

#1895 2013-05-08 18:36:22

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

AksamitnyHeniek napisał:
Ariakis napisał:

No i? Jakie wnioski z tego raportu?

Przez wszech obecny spisek ansi mamy utrudniony dostęp do kultury.

Ale weź Ty może pomyśl 2 razy zanim pomyślisz.

Offline

#1896 2013-05-08 18:48:59

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

AksamitnyHeniek napisał:

Przez wszech obecny spisek ansi mamy utrudniony dostęp do kultury.

A nie przez eurokołchoz?

Zarathustra napisał:

Z tym akurat nie trafiłeś, bo rynek gier wideo w Polsce ma się całkiem dobrze.

Doprecyzuję więc: gier japońskich - VN, jRPGi - tych bez łatki AAA+

Zarathustra napisał:

Ja ciebie panimaju, ale tu większości chodzi, że na darmowych fansubach w jakiejkolwiek formie ktoś bezpośrednio, czy też pośrednio zarabia.

Ostatnimi czasy mam poważne wątpliwości czy chodzi o to większości. Może bezpośrednio autorom - tak jak bodziowi tam wyżej. Ale też bodzio ma świadomość sytuacji. Części osób tego brakuje, co potem produkuje ekwilibrystykę prawno-logiczną.

Zarathustra napisał:

Tak z ciekawości jakie zabezpieczenia, bo nie gram na PC?
Orientuję się jedynie, że są wysoko cenieni i szanowani przez społeczność graczy.

DRM do W1 do platynowej kolekcji chyba.
Do W2 też były, przy okazji podobno zatrudnili jakąś firmę do identyfikacji i rozsyłania listów o popełnieniu przestępstwa do osób, które miały posiadać nielegalną kopię Wiedźmina 2.
Wprawdzie ciężko to nazwać zabezpieczeniem - bardziej polityką antypiracką.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1897 2013-05-08 19:18:12

Layla
Użytkownik
Dołączył: 2005-01-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Syriusz15 napisał:

Co do postów na tematy prawne nie będę się wypowiadał (chyba Layla wychodzi już z tego samego założenia). To po prostu perfidny trolling - nie da się tak nie wiedzieć i jeszcze iść w zaparte xD

Si, wyszedłem z założenia, że nie ma sensu dłużej tego wszystkiego wałkować. Tłumacze, albo będą walczyć o swoje - pójdą do sądu, przestaną udostępniać napisy, dodawać odpowiednie komentarze typu "shinden ssie" czy nawet dodadzą kilka klatek obrazu z czymś, co będzie uderzało w onlajny, albo pokornie zostaną jeleniami.
Osoby, które nie są w jakiś sposób związane z jedną ze stron konfliktu, oczywiście mogą wyrazić swoje zdanie, bo w końcu to dyskusja otwarta, ale większe angażowanie się przez takie osoby jest zwyczajnym trolowaniem lub problemem psychicznym.
Inaczej, to prywatna sprawa tłumaczy. Ja im nie płacę za tłumaczenia, więc nie mogę od nich oczekiwać, że dostanę coś za free. Hipokryzją jest myślenie inaczej.
Ja za nich tej walki nie będę prowadził - chyba, że zapłacą mi za mój czas, tak samo jak nie będę domagał się od nich tłumaczeń - chyba, że podpiszemy umowę. Tak więc, swoje zdanie wyraziłem, powtórzę: do boju tłumacze! Ale niańczyć nikogo nie zamierzam, zwłaszcza osoby dorosłe, które o pomoc nie proszą i wiedzą jak powinny sobie poradzić z własnymi problemami.
Potrolowałem, pośmiałem się i tyle. Bo uja mnie obchodzi - ponieważ nie dotyka mojej osoby, jak to wszystko się zakończy, tak jak uja mnie obchodzi, że jakaś chinka napie*dala salta na leżąco.
Ale jeśli musiałbym wybierać to wybrałbym ANSI, a onlajny niech umierają. Od pierwszych zbieram napisy, od drugich... w życiu nie widziałem bajki czy filmu online.
Inna sprawa, że jestem zbyt zajęty, by dziennie masturbować się przy jakimś temacie na forum. Była majówka, był czas na to.

Z Wielkim  przecinek chłopaki i dziewczęta.
Pozdrawiam.

Offline

#1898 2013-05-08 19:19:24

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

Tłumaczenia w tej postaci, jaka jest na ansi, nigdy nie uważałem za legalne, nie mówiąc już o hardsubach, bo to oczywista oczywistość. I ja się nie czepiam kwesti legalności a tego, by ktoś nie zarabiał na moim darmowym (nielegalnym  smile_lol )tłumaczeniu. Bo wychodzę na jelenia.

W zasadzie, to nawet zachęcają do piracenia - a na to też są odpowiednie paragrafy rotfl.

Swoją drogą, to temat schodzi do poziomu sławetnego strajku grup skanlacyjnych kombinuje.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1899 2013-05-08 19:26:55

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Layla napisał:

Si, wyszedłem z założenia, że nie ma sensu dłużej tego wszystkiego wałkować.
(...)

Raczej, że machnąłeś się w zdaniu: i czytamy dalej skoro wiemy, że ansi prawa nie łamie, a dodatkowo tłumacze są autorami i posiadają prawa autorskie swoich tłumaczeń, ta sama ustawa - zapominając o 2.2 oczkod.

Bo obaj wiemy, że łamie. Tylko wykorzystuje pewną lukę i fakt, że nikt tak naprawdę nie będzie ich ciągał na drogę sadową, bo jakieś 99% właścicieli praw może mieć problem ze zlokalizowaniem Polski na mapie.

Ale można tez iść w zaparte.

Ostatnio edytowany przez Ariakis (2013-05-08 19:27:20)


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#1900 2013-05-08 19:55:31

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Layla napisał:

Inna sprawa, że jestem zbyt zajęty, by dziennie masturbować się przy jakimś temacie na forum. Była majówka, był czas na to.

W majówkę walił do dyskusji wojennej! :OOO

Pokaż spoiler majówken omg fapfapen :O
omgMeme.jpg
RAISINS-FACE.jpg
FIHci.jpg
omg.jpg
omg-meme-generator-cavalo-a-relinchar-nao-andresantos-a-cantar-no-ts-9980c6.jpg
1851270709_OMG_83811072751_xlarge.jpeg
omg2.jpg

Ostatnio edytowany przez ofca_ciemnosci (2013-05-08 19:56:58)


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024