#2421 2013-05-30 21:44:27

Bobek
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Rika09. Podaj mi przykłady, ponieważ po zniknięciu Jasia nie widzę tutaj żadnego trolla.

Offline

#2422 2013-05-30 21:48:19

chaisab
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

rika09 napisał:
arystar napisał:
chaisab napisał:

GJ.

Ale że jak? Podpisując się, zjadłeś e?

gj - good job

Dla niewtajemniczonych w tym temacie zyja roznmazaja sie i zeruja trolle:)

Loooool, w końcu zrozumiałem o co mu chodziło.

Offline

#2423 2013-05-30 21:55:41

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shitden Atakuje

Edit: Muszę zapisać sobie stronę (jutro rano poczytam xD ).

Ostatnio edytowany przez Gerard (2013-05-30 21:56:35)

Offline

#2424 2013-05-30 21:56:17

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

rika09 napisał:
arystar napisał:
chaisab napisał:

GJ.

Ale że jak? Podpisując się, zjadłeś e?

gj - good job

Ty tak z tym na poważnie? Jeśli tak, to już nic więcej nie pytam.

Offline

#2425 2013-05-30 21:58:31

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

Zaskoczę Cię: jest to jak najbardziej poprawne wyrażenie.

Łał, zaskoczyłeś mnie. Ma się rozumieć, Google działa. Trochę się naczekałem, ale przeca cierpliwość niweluje góry. Choć mimo to uważam, że w takich zwrotach winno się stosować na (tak, tak, pr0 znafcy mówią inaczej), ale to tak btw.

chaisab napisał:

Loooool, w końcu zrozumiałem o co mu chodziło.

Już się nie tłumacz. Ujawniłeś się na forum publicznym, teraz jesteś kul hipster.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2426 2013-05-30 22:10:41

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Ariakis - jak dla mnie za bardzo szukasz dziury w całym. Oczywiście, że milczenie nie jest równoznaczne ze zgodą. Ale chyba widzisz różnicę w jawnym niezgadzaniu się i protestach, a ich brakiem i często wręcz cichym przyzwoleniu. Z tego co kojarzę, naprawdę rzadko mają miejsce sytuacje, gdy jakiś wydawca daje do zrozumienia, że nie życzy sobie subowania jakiejś serii. I o ile pamiętam, to w takich przypadkach grupy często porzucały takie projekty. Nie słyszałem też, aby jakaś wytwórnia poszła na drogę sądową z kimś. Jeśli już mówisz o tych korzyściach uparcie - subowanie bądź skanlacje często popularyzują dany tytuł, toteż rozszerzają rynek zbytu na kraje poza Japonią. Dla przykładu, w dużej mierze dzięki fandomowi zrzeszonemu przy onepiece.com.pl i działalności tej strony pojawiło się oficjalne polskie wydanie mangi i JPF zezwala nam wręcz na publikowanie 150 ostatnich rozdziałów przetłumaczonych przez nas - właśnie z tego względu, o którym pisałem. I dzięki temu są rzesze osób, które co miesiąc regularnie kupują tomiki. Sam bym parę rzeczy kupił, jak by tu coś było sensownie z anime wydawane.

Po drugie nie możemy też generalizować. Są chamskie złodziejskie angielskie grupy pseudo-translatorskie i różne grupki zarabiające na różnych rzeczach. Wiele jednak działa wedle idei 4F i kasę jedynie na utrzymanie stron i serwerów biorą, często głównie z dotacji.

Po trzecie popełniłeś błąd merytoryczny, bo przytoczone przez Ciebie nyaa to torrentowania, a ja pisałem o osobach robiących tłumaczenia.

Vegeta391 napisał:

To są zabiegi okcydentalizujące tj. "zachodnizujące". Hamerykanie dopasowują dialogi do własnej kultury. Oglądając profesjonalne hamburgerowe wydania w co drugim zdaniu znajdziesz coś, co dla nie jednego "mangozjeba" może być kolosalną herezją, a dla targetów czymś normalnym, czymś, czym te targety posługują się na co dzień. Tyle gwoli wyjaśnienia.

Nie no jasne, zdaję sobie z tego sprawę. Ale to jest strasznie namolne właśnie przy tym stwierdzeniu. I właśnie z uwagi na takie zjawiska klimat serii zaczyna często odchodzić od oryginału, a do tego wiele rzeczy wręcz gubi się przy przekładzie, w tym pełno żartów, smaczków, wydźwięków itp. Stąd właśnie fanowskie napisy są znacznie lepsze od tych profesjonalnych wg mnie.

Ostatnio edytowany przez Hyrule (2013-05-30 22:16:26)

Offline

#2427 2013-05-30 22:11:50

Adversus
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Witajcie,
Jestem nowym, świeżym użytkownikiem tego forum. Do tematu chyba dużo nie wniosę, gdyż jest wałkowany już od przeszło stu stron. Piszę jednak dlatego by dać trochę wsparcia tłumaczą, którzy odwalają kawał ciężkiej pracy (jestem nogą z języków obcych) więc dla mnie naprawdę jesteście wielcy. Przechodzę jednak do sedna.
Od niedawna oglądam anime, w sumie nie minął jeszcze rok. Przygoda zaczęła się bodajże od shindena jak dobrze pamiętam. Oglądam anime online głównie z lenistwa, gdyż nie chciało mi się specjalnie zasysać odcinków, skoro w moim mniemaniu ktoś to wrzucił do sieci gotowe, z napisami.  Zobaczyłem w taki sposób bardzo dużo anime. Zacząłem zagłębiać się bardziej w temacie, czytać ogłoszenia następnych sezonów itp. Niedawno zobaczyłem na fandemonium obrazek, który poruszył temat kopiowania napisów bez zgody tłumaczy. Poczytałem trochę, w ten sposób trafiłem na tą stronę. Przebrnąłem przez wszystkie strony i powiedziałem sobie "Dosyć!". Jestem tylko szarym zjadaczem chleba który ogląda anime, jednak gdy dowiedziałem się że przez moje lenistwo, tłumaczenia kolejnych serii są zagrożone, postanowiłem zmienić swoje podejście do tego tematu.  Nie będę więcej oglądał anime online, tylko przyjmę reguły gry, takie jakie wyznaczają tłumacze. A tłumacze wyrazili się jasno: Albo oglądasz ściągając ich napisy, albo napisów nie będzie wcale. Można powiedzieć dura lex, sed lex. Jednak trzeba się dostosować. Skoro tłumacze odwalają taki kawał roboty tłumacząc to, to też jestem im winny uczciwość oraz podziękowanie w formie komentarza czy przez ocenienie ich pracy.  Dziękuje wam raz jeszcze za prace jaką robicie, jesteście wielcy!
Są ludzie którzy dostosują się do was, jestem z wami. Zacząłem już uświadamiać znajomych którzy również oglądają anime, często z napisami od was, by przestali robić to online, przez wyłożenie im kawy na ławę tego, co polityka niektórych serwisów sobą przedstawia.
Pozdrawiam

Offline

#2428 2013-05-30 22:17:20

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

Jeśli chodzi o nas: to że nie zarabiamy, nie oznacza, że nie odnosimy korzyści. Można też nieco odwrócić sytuację i zapytać: ile pieniędzy musiałbyś wydać na oficjalne wydania, żeby obejrzeć to, co obejrzałeś w formie fansuba?

Kiedy kupujesz oficjalne wydania zarabia wydawca, kiedy piracisz, nie powinien zarabiać nikt.

Offline

#2429 2013-05-30 22:39:43

Zuvvo
Użytkownik
Dołączył: 2012-01-31

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@Adversus
Daj im jeszcze link do tutoriala, co byś nie musiał się aż tak trudzić w wyjaśnianiu, jak te bajki ściągać.
http://zuvvo.blogspot.com/2012/08/oglad … -dysk.html

Offline

#2430 2013-05-30 22:44:43

Adversus
Użytkownik
Dołączył: 2013-05-30

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Dziękuje Zuvvo, tutorial się przyda. Część rzeczy wiedziałem, jednak poszerzyłem trochę swoją wiedzę. Podeśle link też kilku znajomym jako kolejny argument.

Offline

#2431 2013-05-30 22:49:46

chaisab
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

arystar napisał:
chaisab napisał:

Loooool, w końcu zrozumiałem o co mu chodziło.

Już się nie tłumacz. Ujawniłeś się na forum publicznym, teraz jesteś kul hipster.

Ja napisałem dobra robota co miało sens. Gdybym napisał gej to to zdanie nie miałoby sensu. No cóż, glodnemu chleb na myśli.

Offline

#2432 2013-05-30 22:56:55

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

chaisab napisał:

No cóż, glodnemu chleb na myśli.

Fajna odzywka. Żywcem z podstawówki.

Offline

#2433 2013-05-30 22:57:39

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hyrule napisał:

Dla przykładu, w dużej mierze dzięki fandomowi zrzeszonemu przy onepiece.com.pl i działalności tej strony pojawiło się oficjalne polskie wydanie mangi i JPF zezwala nam wręcz na publikowanie 150 ostatnich rozdziałów przetłumaczonych przez nas - właśnie z tego względu, o którym pisałem.

Wow... już te mityczne zezwolenie urosło do 150 rozdziałów...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2434 2013-05-30 23:01:53

chaisab
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Besamir napisał:
chaisab napisał:

No cóż, glodnemu chleb na myśli.

Fajna odzywka. Żywcem z podstawówki.

Dokladnie, posty użytkownika arystar są wręcz żałosne.

Offline

#2435 2013-05-30 23:18:15

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

chaisab napisał:
Besamir napisał:
chaisab napisał:

No cóż, glodnemu chleb na myśli.

Fajna odzywka. Żywcem z podstawówki.

Dokladnie, posty użytkownika arystar są wręcz żałosne.

tomcio stajl detected


Ty dulowaty userze!

Offline

#2436 2013-05-30 23:21:49

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sporo gejów na tym forum trolololo


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2437 2013-05-30 23:48:54

chaisab
Użytkownik
Dołączył: 2012-12-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Cytując klasyka:

Pewnie sami oglądacie online, a ludziom wmawiacie żeby ściągali i śmiejecie się, że albo nie mają napisów, albo mają zawirusowane i kiepskiej jakości anime, a sami delektujeci się tytułami w HD na shindenie.

I wydaje mi się, że tym akcentem możemy zakończyć dyskusję oraz zamknąć temat.

Offline

#2438 2013-05-30 23:58:36

Robinxon
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2013-05-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

chaisab napisał:

Cytując klasyka:

Pewnie sami oglądacie online, a ludziom wmawiacie żeby ściągali i śmiejecie się, że albo nie mają napisów, albo mają zawirusowane i kiepskiej jakości anime, a sami delektujeci się tytułami w HD na shindenie.

I wydaje mi się, że tym akcentem możemy zakończyć dyskusję oraz zamknąć temat.

Nie, nie można. Nie wiem jak inni ale ja nie widzę sensu oglądania online jak można sobie ściągnąć i obejrzeć np. na tablecie lub telewizorze w jakości jakiej sobie zażyczymy. Zresztą było to już wałkowane mnóstwo razy, ale oczywiście najlepiej pomijać niewygodne dla siebie argumenty i użalać się potem, że jest się wyzywanym od trolli.


Precz z anime online i napisami dla wybranych!

Offline

#2439 2013-05-30 23:58:54

Hidu
Użytkownik
Skąd: Inowrocław/Toruń
Dołączył: 2008-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

chaisab napisał:

Cytując klasyka:

Pewnie sami oglądacie online, a ludziom wmawiacie żeby ściągali i śmiejecie się, że albo nie mają napisów, albo mają zawirusowane i kiepskiej jakości anime, a sami delektujeci się tytułami w HD na shindenie.

I wydaje mi się, że tym akcentem możemy zakończyć dyskusję oraz zamknąć temat.

Ktoś coś wcześniej mówił o kolonizacji słońca, no więc kiedy lecisz? jezor

Offline

#2440 2013-05-31 00:01:49

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@chaisab, kpisz?, zaraz powstałby nowy. To jest temat-rzeka, bez końca.

@Hyrule, nic na to nie poradzisz. Może jest to złe, namolne czy jeszcze inne, z dwojga złego lepsze to niż wypełnione japońskimi wstawkami fansuby. Przynajmniej tu masz czarno na białym, kontekst oddany, nie jak w przypadku, kiedy fani pakują od groma nieprzetłumaczonych zwrotów, zawalając ekran przypisami.

coellus swego czasu poruszyła "dosłownych tłumaczeń" i myślę, że takie coś można by spokojnie pod to podpiąć. Sens przekazany i jednocześnie podoba się rynkowi zbytu, po co walić kalkę?

[edit]

Pokaż spoiler Co ja piszę?
Możemy oficjalnie zacząć zbierać kasę na sollarshipa dla nich. Zwróci się na bukmacherce - zakłady, jak daleko zalecą i ile im to zajmie.

Ostatnio edytowany przez vegeta391 (2013-05-31 00:04:48)


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024