#3241 2013-08-05 14:26:50

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

arek80 napisał:

Oglądając online odpowiedzialność spada na właściciela strony.
Oczywiście nie do końca. Jak nie udostępnił informacji o licencji
to nie znaczy, że jej nie ma. My oglądając coś online wierzymy ją ma  jezor

Piękne usprawiedliwienie.  papa


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#3242 2013-08-05 14:45:03

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

arek80 napisał:

Wideo poradnik może być  smile
A tak na serio przesunąć czas to nie problem. Gorzej jak fps nie pasuje.
np. Daphne in the brilliant blue.
Jest jeszcze kwestia pobierania anime z sieci  ostrzezenie
Oglądając online odpowiedzialność spada na właściciela strony.
Oczywiście nie do końca. Jak nie udostępnił informacji o licencji
to nie znaczy, że jej nie ma. My oglądając coś online wierzymy ją ma  jezor
Na dzień dzisiejszy głównie oglądam online.
Jak jest jakość 720p to spokojnie można oglądać.

Nic z tego nie zrozumiałem  ban


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3243 2013-08-05 15:49:22

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

arek80 napisał:

Jest jeszcze kwestia pobierania anime z sieci  ostrzezenie
Oglądając online odpowiedzialność spada na właściciela strony.
Oczywiście nie do końca. Jak nie udostępnił informacji o licencji
to nie znaczy, że jej nie ma. My oglądając coś online wierzymy ją ma  jezor
Na dzień dzisiejszy głównie oglądam online.
Jak jest jakość 720p to spokojnie można oglądać.

Nie sądzę. Prawie każda strona działająca w sposób "user udostępnia" zwalnia prawie całkowicie właściciela z czegokolwiek. Uploader wrzuca, a nie sądzę by miał podpisaną jakąś umowę z onlajnami, tak więc zawsze w regulaminie wisi "strona nie jest odpowiedzialna za umieszczanie treści przez użytkowników." Z licencją czy bez niej i tak wszystko ląduje na zagraniczne hostingi, sprawa znów się komplikuje.

arek80 napisał:

A tak na serio przesunąć czas to nie problem. Gorzej jak fps nie pasuje.
np. Daphne in the brilliant blue.

Jakoś po 300 seriach nie miałem nigdy problemu z czasem, fpsy też idzie zmienić. Nawet plus dla pobierania, bo na onlajnach jak spotkasz starszą wersję, to często masz nałożone ang hardsuby, a znaleźć w necie można rawy, czy też wyszły jakieś BD.

Ostatnio edytowany przez kishida (2013-08-05 15:52:26)

Offline

#3244 2013-08-05 16:03:25

Extermi
Użytkownik
Dołączył: 2013-07-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

arek80 napisał:

Przeciw
- dodawane durne teksty patrz. anime shinden
- nie respektowanie licencji / mniej fajnych anime zostanie wydanych właśnie przez olewanie licencji.
Pamiętam jak na anime shinden był tekst że będą respektować licencje ble ble ble.

Przytoczę tekst jednego z adminów innego serwisu nie napisze jakiego bo lubię tę stronę tylko tam teraz
przesiaduje ale również on nie jest bez wad.

Czyżby kolejny hejter shindena? smile_big. Beka.

Offline

#3245 2013-08-07 11:33:33

Aveugle
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Gdy napisałam, że na konwencie Niucon pojawi się panel dyskusyjny "Dlaczego nie wolno kraść cudzych napisów?", ktoś zapytał o dokładną rozpiskę godzinową (nie pamiętam nicka).

Rozpiska się już pojawiła, wyżej wymieniony panel odbędzie się o 2.30 (rano - w sensie dwie i pół godziny po północy) w niedzielę.


Jeśli troluję - robię to nieświadomie, wybacz.

Offline

#3246 2013-08-07 11:54:32

Syriusz15
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Aveugle napisał:

Gdy napisałam, że na konwencie Niucon pojawi się panel dyskusyjny "Dlaczego nie wolno kraść cudzych napisów?", ktoś zapytał o dokładną rozpiskę godzinową (nie pamiętam nicka).

Rozpiska się już pojawiła, wyżej wymieniony panel odbędzie się o 2.30 (rano - w sensie dwie i pół godziny po północy) w niedzielę.

Super. Okazało się, że jednak będę na Niuconie, więc można się mnie spodziewać na panelu!

Dobry czas - 02:30 w niedzielę smile_big

Ostatnio edytowany przez Syriusz15 (2013-08-07 11:58:28)

Offline

#3247 2013-08-07 12:02:46

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Czyżby ktoś się podjął zadania skrócenia całego shitstormu z tego tematu? smile_lol


Ty dulowaty userze!

Offline

#3248 2013-08-07 12:28:28

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wypadałoby jeszcze powywalać posty takich paskudów i innych siundenów.

Offline

#3249 2013-08-07 13:44:26

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

Czyżby ktoś się podjął zadania skrócenia całego shitstormu z tego tematu? smile_lol

Wątpię.
Ilość stron: 163  smile_lol


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3250 2013-08-07 13:48:28

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

"Bo napisy są tłumacza i tylko on może z nimi robić, co chce" oczkod


wladza1.png

Offline

#3251 2013-08-07 14:07:51

Marthless
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

dulu napisał:

Wypadałoby jeszcze powywalać posty takich paskudów i innych siundenów.

A nie lepiej już zamknąć ten temat? Bo to już się ciągnie i ciągnie... i jakoś końca nie widać, bo teraz każdy pisze już na kogoś (kto jaki jest, lub nie jest) ...

Offline

#3252 2013-08-07 14:37:22

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Yagami_Raito8920 napisał:
coellus napisał:

Czyżby ktoś się podjął zadania skrócenia całego shitstormu z tego tematu? smile_lol

Wątpię.
Ilość stron: 163  smile_lol

W profilu można sobie ustawić ilość wyświetlanych postów na jednej stronie, więc... gwizdze


K5Cqyo6.png?1

Offline

#3253 2013-08-07 14:40:42

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@up@up Zamknięcie tego tematu to -50% do contentu ANSI  ostrzezenie

dulu napisał:

Wypadałoby jeszcze powywalać posty takich paskudów i innych siundenów.

W takim razie nie ma sensu przekopywać się przez ten cały bałagan. Już lepiej podsumować Wasze stanowisko do jednego zdania, tak jak zrobił to bodzio.

Zarzuć ktoś linkiem do planu tego konwentu (z dokładną rozpiską godzinową).
Czy na takich konwentach to coś się pije, czy tak o suchym pysku dyskusja się toczy? jezor
Jak coś to mogę przenocować u siebie ze dwie, góra trzy dziewczyny ;d Mieszkam blisko! Fotki na PW proszę ;f


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#3254 2013-08-07 14:53:00

djbeast
Użytkownik
Skąd: Бытом
Dołączył: 2011-11-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Marthless napisał:
dulu napisał:

Wypadałoby jeszcze powywalać posty takich paskudów i innych siundenów.

A nie lepiej już zamknąć ten temat? Bo to już się ciągnie i ciągnie... i jakoś końca nie widać, bo teraz każdy pisze już na kogoś (kto jaki jest, lub nie jest) ...

Życie, życie jest nowelą,
oni sierpem, my ich młotem.
Chociaż czasem wieje nudą,
to co nam zostanie potem? szalony

Ostatnio edytowany przez djbeast (2013-08-07 15:25:05)


FluxBB bbcode test

Offline

#3255 2013-08-07 16:36:36

Aveugle
Użytkownik
Dołączył: 2011-03-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

http://niucon.pl/wp-content/uploads/2013/08/1.2.pdf
Jest zakaz picia alkoholu - wyrzucają za to z terenu konwentu (bez zwrotu kasy za wejściówkę), jeśli ma się pecha i wejdzie się w drogę osobie decyzyjnej x)

Co do powstrzymania shitstormu w temacie... Jak widać, Was bawi obrzucanie się gównem w internecie, mnie nie. Naprawdę chętnie popatrzyłabym na starcie jakiegoś antyonlajnowego tłumacza i np. uploadera, który "ukradł" mu napisy. To byłoby z pewnością niezapomniane przeżycie.

No i trzeba wziąć pod uwagę, że tak naprawdę mało kto z głównej grupy zainteresowanych przyjdzie (szkoda kasy na wejściówkę, za daleko, a co ja tam bede z idiotom jakiś dyskutował, cokolwiek) i publika, jeśli jakaś się zbierze, to pewnie będą losowe osoby pozbierane z korytarza. Dobra okazja do szerzenia propagandy i zobaczenia, kto tak naprawdę uważa, że napisy spadły z Księżyca, a kto jest świadom całej tej sytuacji i dramy, która narosła wokół wykorzystywania tłumaczeń bez zgody.

Ostatnio edytowany przez Aveugle (2013-08-07 16:39:40)


Jeśli troluję - robię to nieświadomie, wybacz.

Offline

#3256 2013-08-07 17:00:55

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Aveugle napisał:

Naprawdę chętnie popatrzyłabym na starcie jakiegoś antyonlajnowego tłumacza i np. uploadera, który "ukradł" mu napisy. To byłoby z pewnością niezapomniane przeżycie.

Obrzucanie się w internetach jest dużo zabawniejsze od oglądania jak jeden "złodziej" "dyskutuje" z drugim "złodziejem".
Dużo zabawniejsze natomiast byłoby zorganizowanie panelu, gdzie z jednej strony byliby wydawcy, a z drugiej środowisko fansubberskie.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#3257 2013-08-07 17:11:32

djbeast
Użytkownik
Skąd: Бытом
Dołączył: 2011-11-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Aveugle napisał:

Co do powstrzymania shitstormu w temacie... Jak widać, Was bawi obrzucanie się gównem w internecie, mnie nie.

Mnie też to nie bawi, złodziejstwa onlajnów nie popieram (osobiście m. in. sprawa sprzed ~2 miesięcy), bo zamist dokładać "cegiełki" do popularyzacji anime w Polsce, dokładają... kasiorkę do własnych kieszeni z reklam. Z tej wojenki nic dobrego nie wynika, skoro ludzie rezygnują z tłumaczeń, bo hieny ciągną niemałą kasę z cudzej pracy.

Może tak wydawać napisy w zbiorowej paczce po zakończeniu serii? Za wiele to nie da, ale może onlajny zaczną robić własne suby, skoro chcą je mieć "na już".

Ostatnio edytowany przez djbeast (2013-08-07 17:12:36)


FluxBB bbcode test

Offline

#3258 2013-08-07 17:13:38

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Akurat byłoby to samo co tu i nikt by doszedł do puenty. Cały dialog z onlajnami rozbija się o mur głupoty ów wymienionych, dlatego tłumacze przeszli do "przemocy". Dlatego cała ta pogadanka mija się z celem oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3259 2013-08-07 17:16:13

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Aveugle napisał:

Naprawdę chętnie popatrzyłabym na starcie jakiegoś antyonlajnowego tłumacza i np. uploadera, który "ukradł" mu napisy. To byłoby z pewnością niezapomniane przeżycie.

Zapewne tak. Tłumacz: "zarabiasz (serwis) na czymś, co zrobiłem za darmo, więc powiem, że ukradłeś", siunden: "jest w internetach, mogę brać, bo za darmo", tłumacz: "to dlaczego masz problem, jak ktoś przekopiuje link z uploadem?", siunden: "bo to moje, ja to zrobiłem i to zwykła kradzież jest".

Offline

#3260 2013-08-07 17:19:06

Syriusz15
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Będę i jeśli zdołam wrócić (190 cm wzrostu, jakieś 100 kg wagi, więc w razie czego zabiorę ze sobą wielu uploaderów  szalony ) zrelacjonuję w tym temacie, co się działo.

Chociaż podejrzewam, że nie za wiele osób zbierze się w niedzielę o godzinie 02:30. Jeśli się zbiorą, to przede wszystkim ludzie ze strony onlajnów. No i nie mam zielonego pojęcia, czy damy radę rozmawiać o tym problemie aż przez 2 godziny.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024