#3461 2013-08-18 20:21:18

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kuzuryuu napisał:

Nie mam pojęcia po co wtrącacie się w połowie dyskusji łapiąc mnie za fragment wypowiedzi, który w kontekście nie dość, że miał zupełnie co innego na myśli, to jeszcze dotyczył tezy, że nie każda inwestycja ma na celu zyski materialne

Pokaż spoiler
lulz.jpeg

Offline

#3462 2013-08-18 21:25:47

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sir_Ace napisał:

Avast wyświetla mi to jako zagrożenie. smile_big


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#3463 2013-08-18 21:28:06

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

lipa3000 napisał:
Sir_Ace napisał:

Avast wyświetla mi to jako zagrożenie. smile_big

smile_lol


wladza1.png

Offline

#3464 2013-08-19 00:16:23

Kuzuryuu
Użytkownik
Dołączył: 2013-07-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

lipa3000 napisał:
Sir_Ace napisał:

Avast wyświetla mi to jako zagrożenie. smile_big

Dobry antywir wyświetlałby, że całe forum to zagrożenie.

Offline

#3465 2013-08-19 00:19:57

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kuzuryuu napisał:
lipa3000 napisał:
Sir_Ace napisał:

Avast wyświetla mi to jako zagrożenie. smile_big

Dobry antywir wyświetlałby, że całe forum to zagrożenie.

Nuklearne.


Ty dulowaty userze!

Offline

#3466 2013-08-19 17:39:27

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

Nie rżnij głupa i nie stawiaj mnie w pozycji wyłącznie widza onlajnów. Tłumacz nie musi przykładać do tego palca w taki sposób, że nie musi się zgadzać na wykorzystanie jego przekładu do ich zarabiania. Widzę, że trzeba ci wszystko wyłuskać, bo albo udajesz idiotę, albo nim jesteś naprawdę.

To niech nie przykłada. Istnieje co najmniej jeden, sprawdzony i wykorzystywany przez choćby bodzia, sposób, by nie dawać palca.
Da się? Da. Bez dorabiania do tego jakiegoś ideolo.

Zważywszy na fakt, że orbitujemy w sferze, gdzie swoje zasady innym trzeba narzucić siłą albo dobrze je sprzedać, takie podejście do sprawy wydaje się być najrozsądniejsze.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#3467 2013-08-19 17:53:19

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:
coellus napisał:

Nie rżnij głupa i nie stawiaj mnie w pozycji wyłącznie widza onlajnów. Tłumacz nie musi przykładać do tego palca w taki sposób, że nie musi się zgadzać na wykorzystanie jego przekładu do ich zarabiania. Widzę, że trzeba ci wszystko wyłuskać, bo albo udajesz idiotę, albo nim jesteś naprawdę.

To niech nie przykłada. Istnieje co najmniej jeden, sprawdzony i wykorzystywany przez choćby bodzia, sposób, by nie dawać palca.
Da się? Da. Bez dorabiania do tego jakiegoś ideolo.

Zważywszy na fakt, że orbitujemy w sferze, gdzie swoje zasady innym trzeba narzucić siłą albo dobrze je sprzedać, takie podejście do sprawy wydaje się być najrozsądniejsze.

A później wielki ból pupy, że napisy są dostępne dla wybranych, co nie?


Ty dulowaty userze!

Offline

#3468 2013-08-19 18:48:28

L0NG3r
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

Zważywszy na fakt, że orbitujemy w sferze, gdzie swoje zasady innym trzeba narzucić siłą albo dobrze je sprzedać, takie podejście do sprawy wydaje się być najrozsądniejsze.

Ja, ja. Natürlich, Hitler-san.  szalony


Mości panowie! na cześć onych przyszłych pokoleń! Niechże im Bóg błogosławi i pozwoli ustrzec tej spuścizny, którą im odrestaurowaną naszym trudem, naszym potem i naszą krwią, zostawujem. Niech, gdy ciężkie czasy nadejdą, wspomną na nas i nie desperują nigdy, bacząc na to, że nie masz takowych terminów, z których by się viribus unitis przy Boskich auxiliach podnieść nie można.

Offline

#3469 2013-08-19 22:25:41

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

L0NG3r napisał:

Ja, ja. Natürlich, Hitler-san.  szalony

Hitler-sama. Co to Twój kolega, czy co? Szacunku trochę, albo do gazu pójdziesz smile_big
Zastanawia mnie jak zły musiał być ten obrazek od Sir_Ace, bo u mnie również avast drze jape przy każdym odświeżeniu strony klnie Weź ktoś to opisz dokańczając zdanie:
"In this picture i can see..."


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#3470 2013-08-20 00:27:35

Hyrule
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2008-05-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ofca_ciemnosci napisał:
L0NG3r napisał:

Ja, ja. Natürlich, Hitler-san.  szalony

Hitler-sama. Co to Twój kolega, czy co? Szacunku trochę, albo do gazu pójdziesz smile_big
Zastanawia mnie jak zły musiał być ten obrazek od Sir_Ace, bo u mnie również avast drze jape przy każdym odświeżeniu strony klnie Weź ktoś to opisz dokańczając zdanie:
"In this picture i can see..."

...pure darkness.

Nie podchodź...

Offline

#3471 2013-08-21 12:22:34

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Co myślicie o pomyśle udostępniania napisów w formie szyfrowanej kluczem własnym? Zainteresowany tematem i problemem niektórych tłumaczy zacząłem nawet tworzyć taki program. Zostało mi do implementacji kilka funkcji i zabezpieczenie programu. Jeżeli będą zainteresowani, mogę przybliżyć ogólne zasady działania programu.

Offline

#3472 2013-08-21 12:46:29

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Pisz, waść. Każdy pomysł jest wart wysłuchania i rozważenia.


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#3473 2013-08-21 13:01:27

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hyrule napisał:
ofca_ciemnosci napisał:
L0NG3r napisał:

Ja, ja. Natürlich, Hitler-san.  szalony

Hitler-sama. Co to Twój kolega, czy co? Szacunku trochę, albo do gazu pójdziesz smile_big
Zastanawia mnie jak zły musiał być ten obrazek od Sir_Ace, bo u mnie również avast drze jape przy każdym odświeżeniu strony klnie Weź ktoś to opisz dokańczając zdanie:
"In this picture i can see..."

...pure darkness.

Nie podchodź...

Za dużo haszyszu łyknął  shithappens


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3474 2013-08-21 13:20:57

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Sledziu_w napisał:

Pisz, waść. Każdy pomysł jest wart wysłuchania i rozważenia.

Program składa się z dwóch części, jedna szyfruje napisy losowo wygenerowanym kluczem, który jest znany tylko autorowi. Szyfrowane napisy umieszczało by się na ansi tak jak do tej pory, z tą różnicą że jako dodatkowy parametr podawało by się klucz który był by przechowywany w bazie ansi (Istnieje też inne rozwiązanie przechowywania klucza, jeżeli ansi nie zgodziło by się na to).
Druga część programu służy do odtwarzania wideo wraz z napisami. Wybieramy zaszyfrowane napisy, następnie wideo i wciskamy start, nasze anime odtwarza się wraz z napisami. Oczywiście użytkownik ściągając napisy, w żaden sposób nie ściąga klucza. Klucz byłby pobierany bezpośrednio z bazy danych przez program.

Oczywiście pozostaje wiele kwestii do ustalenia i dużo pracy. Do pierwszej działającej wersji programu pozostało mi zaimplementować łączenie z bazą. Później pozostało by dodawanie funkcji usprawniających działanie i zabezpieczenie programu w jak najlepszy sposób.
Program jest pisany w Javie.

Ze względów bezpieczeństwa nie chciał bym się wdawać w szczegóły działanie programu na ogólnym forum.

Ostatnio edytowany przez pyransc (2013-08-21 13:29:53)

Offline

#3475 2013-08-21 15:55:22

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Czy takie zaszyfrowane napisy po pobraniu będzie można sobie otworzyć w Aegisub i coś w nich zmienić?

Offline

#3476 2013-08-21 16:28:05

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Zarathustra napisał:

Czy takie zaszyfrowane napisy po pobraniu będzie można sobie otworzyć w Aegisub i coś w nich zmienić?

Zgaduje, że nie, ponieważ to psuje całe założenie, które sobie wymyślił autor. Edycja w Aegisub to jednoczesna możliwość skopiowania napisów do innego, niezaszyfrowanego pliku jezor I cały misterny plan w pizdu smile_big
Minusem takiego rozwiązania byłoby to, że trzeba oglądać w Twoim, dedykowanym odtwarzaczu. Czy będzie on działał niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego? Dodatnowo, dla mnie nie istnieje oglądanie z dysku bez MPC jezor Ja wszystko w MPC.


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#3477 2013-08-21 16:31:00

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Jakieś beta-testy będą?  kombinuje


Ty dulowaty userze!

Offline

#3478 2013-08-21 16:33:06

ofca_ciemnosci
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Chciałabyś zostać testerką oprogramowania? jezor


Nie oglądam onlajn!

Bo choć jedno nad nami niebo, każdy co innego widzi w nim.
I z tylu chmur ponad głową czarną Ty, a ja różową wybrałbym. ♫♪

Offline

#3479 2013-08-21 16:36:44

CoUsT
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

pyransc napisał:

Klucz byłby pobierany bezpośrednio z bazy danych przez program.

Zapuściłbyś śledzenie ruchu Fiddlerem, przeszukał pobrane dane z serwera i byś miał klucz jak na dłoni. Wiem, bo sam korzystam z danych pobieranych przez serwer i je przetwarzam, by sobie trochę życie ułatwić. gwizdze

Offline

#3480 2013-08-21 16:40:35

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

napisy nie beda mogly byc edytowane. tylko autor bedzie mial dostep do nie szyfrowanych napisow. odtwarzanie bedzie sie odbywac przez odtwarzacz zewnetrzny, takie jest zalozenie. testy odbywaja sie na mpc.
beta testy beda, jak pojawi sie stabilna wersja. co jakis czas beda do nich dodawane kolejne osoby.

CoUsT napisał:
pyransc napisał:

Klucz byłby pobierany bezpośrednio z bazy danych przez program.

Zapuściłbyś śledzenie ruchu Fiddlerem, przeszukał pobrane dane z serwera i byś miał klucz jak na dłoni. Wiem, bo sam korzystam z danych pobieranych przez serwer i je przetwarzam, by sobie trochę życie ułatwić. gwizdze

nie da sie napisac programu w 100% chronionego. opcja z serwerem i tak wydaje mi sie najbezpieczniejsza. po za tym klucz nie musi byc przechowywany w formie jawnej na serwerze. mozna uzyc dwuch kluczy do szyfrowania i jeden trzymac w programie. jest wiele opcji, jestem otwarty na sugestie.

sorry za brak duzych liter i polskich znakow. jestem w pracy i pisze z komorki.

Ostatnio edytowany przez pyransc (2013-08-21 17:33:53)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024