#3681 2013-10-03 17:45:27

Extermi
Użytkownik
Dołączył: 2013-07-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Pomysł dobry, tymek88, tylko.. czy tłumacze się na to zgodzą.. druga rzecz:

tymek88 napisał:

Jak się zacznie na czymś zarabiać i poczujesz przypływ gotówki, to ciężko z tego zrezygnować

Inaczej niż jawne wpływy gotówki na konto, przeznaczanie jej na strone/servery bym tego nie widział PLUS można by z tej części zarobku z strony przeznaczać dla tłumaczy za serię/odcinek i dla uploadera za serię/odcinek(zaznaczam że to nie byłoby 144p 4:3, tylko porządny upload = grosze na chleb).
IMO dopóki wszystko by było jawne i zestawione z jasnymi regułami/zasadami/regulaminem może by wypaliło.
Pomysł zawsze jest dobry, ale pogodzić wszystko z wszystkim, to jest gorsza sprawa.

@edit

DarkMnich napisał:

"Shinden niby zarabia na ich napisach, a oni co? Sami się sprzedają i w dodatku zarabiają na pracy twórców". I tym podobne.

Po wypowiedziach "sami się sprzedają" i "zarabiają na pracy twórców" przestałbym rozmawiać z taką osobą.

Ostatnio edytowany przez Extermi (2013-10-03 18:04:06)

Offline

#3682 2013-10-03 17:51:22

DarkMnich
Użytkownik
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2012-05-06

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Pomysł może i wygląda na dobry, ale widzę mały haczyk.
W tej chwili napisy są tłumaczone na prostej zasadzie, "od fanów, dla fanów", innymi słowy, robimy to za darmo, nie sądzicie, że gdyby ten pomysł przeszedł, to momentalnie stalibyśmy się gorsi od większości onlajnów?
Nawet jeśli pieniądze miały by być śmiesznie małe, to jednak i tak są to jakieś pieniądze.
Gdyby zresztą zwykli fani się o tym dowiedzieli, to od razu by się zaczęły komentarze typu:
"Shinden niby zarabia na ich napisach, a oni co? Sami się sprzedają i w dodatku zarabiają na pracy twórców". I tym podobne.

Ostatnio edytowany przez DarkMnich (2013-10-03 17:53:18)


inGBAqE.png

Offline

#3683 2013-10-03 18:10:06

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

tymek88 napisał:
pyransc napisał:

Pomijając czy tłumacze zgodzili by się  na to czy nie, to kto charytatywnie opłacał by serwer takiej strony?  Żeby to wszystko działało na dobrym poziomie nie wystarczy pierwszy lepszy hosting z allegro za 100 żł rocznie. Tym bardziej że stawiało by się na jakość.

100 zł rocznie to grosze. To utrzymanie forum na dzielonym serwie kosztuje więcej ;p

Dlatego napisałem "żeby to wszystko działało na dobrym poziomie nie wystarczy pierwszy lepszy hosting z allegro za 100 żł rocznie."

Tak się zastanawiam, po co robić takie coś ??? Co by to zmieniło w temacie podkradania napisów??? Oprócz tego że zamiast napisów podkradane były by umieszczone na stronie odcinki z napisami?

Offline

#3684 2013-10-03 21:35:07

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

E, wy @tymka na poważnie bierzecie? W ogóle ktoś go traktuje serio? szalony


wladza1.png

Offline

#3685 2013-10-03 22:42:32

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

E, wy @tymka na poważnie bierzecie? W ogóle ktoś go traktuje serio? szalony

Oj no...
Ja tylko rzuciłem pomysł oczkod
Może znajdzie się jakiś sponsor, który coś takiego zrobi smile_big

Dziwi mnie tylko fakt, że podkreśliłem... "...na której nie byłoby reklam", a już ludzie piszą o dzieleniu się kasą, wspomaganiu tłumaczy "napiwkami", "jawne zyski/zarobki".
Nie każdy chce na czymś takim zarabiać. Ja także prowadzę prowadzę forum o tematyce M&A i to jakoś od 2007 roku. W to forum władowałem trochę kasy, a zarobiłem na nim... Null oczkod Fakt faktem, że utrzymanie serwisu z anime online byłoby raczej droższe, ale...
Hmmm, w każdym razie rzuciłem tylko pomysł, a jak widać, wiele osób uważa go za nierealny ;P
(nie mówie ofc, że ja chcę coś takiego zrobić, osobiście nie oglądam nic online tylko dlatego, że... Po prostu nie lubię i jest to dla mnie mało wygodne, nie wspominając o jakości).

Offline

#3686 2013-10-04 10:02:16

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Cryla7 napisał:

Niby można by takie coś zrobić z animesub - wrzucać anime na własny serwer(przez tłumaczy lub specjalnie wybrane do tego osoby)...
No ale cóż, utrzymanie serwera i to dobrego będzie wymagało reklam lub datków, z tym pierwszym mogłyby być problemy, bo pojawiłyby się na 100% głosy typu "tyle wejść, co robicie z nadmiarem hajsu?" - tu były by dwie opcje:
- pieniądze przekazywać tłumaczom(1-3 zł za najpopularniejsze serie...);
- przekazywać na cele charytatywne.
Może problem onlajnów trochę by sie rozwiązał, ale skoro nikt wcześniej nie wpadł na ten pomysł, to musiał mieć ważny powód, więc to raczej głupote i dobrze jest jak jest.

Tak, to raczej głupote (pomijając to, że przedtem wpadła na to masa podobnie rozgarniętych ludzi). Zabawę w darmowe rozdawanie napisów niektórzy uważają za średnio moralną. Darmowe uploadowanie hardsubów to w najlepszym wypadku szara strefa. Zarabianie hajsu na takich materiałach to już nielegal i ujostwo i życzę ludziom, którzy się w to bawią, żeby ktoś im kiedyś zrobił ten wjazd na chatę albo chociaż kazał zapłacić zaległe licencje i podatki.

Offline

#3687 2013-10-04 10:17:21

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

tymek88 napisał:
bodzio napisał:

E, wy @tymka na poważnie bierzecie? W ogóle ktoś go traktuje serio? szalony

Oj no...
Ja tylko rzuciłem pomysł oczkod
Może znajdzie się jakiś sponsor, który coś takiego zrobi smile_big

Dziwi mnie tylko fakt, że podkreśliłem... "...na której nie byłoby reklam", a już ludzie piszą o dzieleniu się kasą, wspomaganiu tłumaczy "napiwkami", "jawne zyski/zarobki".
Nie każdy chce na czymś takim zarabiać. Ja także prowadzę prowadzę forum o tematyce M&A i to jakoś od 2007 roku. W to forum władowałem trochę kasy, a zarobiłem na nim... Null oczkod Fakt faktem, że utrzymanie serwisu z anime online byłoby raczej droższe, ale...
Hmmm, w każdym razie rzuciłem tylko pomysł, a jak widać, wiele osób uważa go za nierealny ;P
(nie mówie ofc, że ja chcę coś takiego zrobić, osobiście nie oglądam nic online tylko dlatego, że... Po prostu nie lubię i jest to dla mnie mało wygodne, nie wspominając o jakości).

Minusy tego rozwiązania, tak w dużym skrócie:
- taki online musiałby brać wszystkie napisy z ANSI, a napisy z poza ANSI traktować jako niczyje (można wziąć), bo konkurencja miałaby więcej serii i gimbaza by do nich dalej leciała
- musiałoby być mało (albo wcale) reklam, bo mało reklam = gimbaza możesz szybciej oglądać
- prawie żaden oglądający nie zrzucałby się na serwer, bo przecież gdzie indziej wystarczy pozamykać reklamy (dopłata do interesu)

Czyli nawet gdyby powstał taki online, to jedynie byłoby to kolejne  kupa , które nic by nie zmieniło, a walka tłumaczy z wykorzystywaniem ich pracy stałaby się zwykłą hipokryzją, bo przecież "sami online'a zrobili, a innym nie dadzą".


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#3688 2013-10-04 11:22:32

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

gamedor dnia październik 04 2013 02:51:58
Póki co nie będzie bo tłumacz nie udzielił zgody na wykorzystywanie jego napisów na anime-online~
Podziękowania można składać osobiście xd http://animesub.info/forum/profile.php?id=21391

Żal dupę ściska. A potem się dziwić, że człowiek dostaje takie a nie inne maile/wiadomości.  kupa
Skoro administrator serwisu trzyma taki poziom, to czego się spodziewać po uploaderach i użytkownikach?

Offline

#3689 2013-10-04 11:54:00

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Besamir napisał:

gamedor dnia październik 04 2013 02:51:58
Póki co nie będzie bo tłumacz nie udzielił zgody na wykorzystywanie jego napisów na anime-online~
Podziękowania można składać osobiście xd http://animesub.info/forum/profile.php?id=21391

Żal dupę ściska. A potem się dziwić, że człowiek dostaje takie a nie inne maile/wiadomości.  kupa
Skoro administrator serwisu trzyma taki poziom, to czego się spodziewać po uploaderach i użytkownikach?

Potraktuj to jako możliwość nawracania biednych, nieświadomych duszyczek  szalony


Ty dulowaty userze!

Offline

#3690 2013-10-04 12:21:33

Sledziu_w
Użytkownik
Skąd: Rybnik
Dołączył: 2007-11-04

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Przyznam, że do dnia dzisiejszego miałem raczej neutralne zdanie o stronie Gamedora. Mieli kilka przypałów, ale tym razem grubo przesadzili.
Zachowanie typowe dla przedszkolaków.
Wstyd, po prostu wstyd.


http://gamesub.pl/ -> Nie gadamy, tłumaczymy

Offline

#3691 2013-10-04 14:25:36

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Demonis Angel napisał:

[...] - taki online musiałby brać wszystkie napisy z ANSI, a napisy z poza ANSI traktować jako niczyje (można wziąć), bo konkurencja miałaby więcej serii i gimbaza by do nich dalej leciała [...]

Spoza, panie tłumacz, gwizdze.

Tak w zasadzie, wam już się całkiem poprzewracało w dupach, co? Onlajnuf im się zachciewa, psiakrew, a robić to nie ma komu,  wow.


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#3692 2013-10-04 16:03:27

Trotyl
Użytkownik
Dołączył: 2013-09-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ojej biedne napisy ;_; dają je do chińskich bajek online płaku płaku ;_;

Offline

#3693 2013-10-04 16:05:03

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Trotyl napisał:

ojej biedne napisy ;_; dają je do chińskich bajek online płaku płaku ;_;

Ech... Myślisz, że tylko o to chodzi? Zanim zaczniesz się wypowiadać, poznaj argumenty obu stron i wtedy napisz coś wnoszącego do dyskusji.  bzdura
Wątpię, że będzie Ci się chciało czytać posty z ostatnich 12 miesięcy.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-10-04 16:15:57)

Offline

#3694 2013-10-04 16:21:37

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

marek2fgc napisał:
Trotyl napisał:

ojej biedne napisy ;_; dają je do chińskich bajek online płaku płaku ;_;

Ech... Myślisz, że tylko o to chodzi? Zanim zaczniesz się wypowiadać, poznaj argumenty obu stron i wtedy napisz coś wnoszącego do dyskusji.  bzdura
Wątpię, że będzie Ci się chciało czytać posty z ostatnich 12 miesięcy.

Pokaż spoiler
Nie_karm_trolla1.jpg

Offline

#3695 2013-10-04 16:49:35

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kto wie, czy jest trollem, jak konto założył prawie miesiąc temu? oczkod

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-10-04 16:50:08)

Offline

#3696 2013-10-04 16:55:42

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

marek2fgc napisał:

Kto wie, czy jest trollem, jak konto założył prawie miesiąc temu? oczkod

Można to wywnioskować z jego postu.

Widocznie dopiero teraz ujawniła się jego prawdziwa natura  oczkod

Ostatnio edytowany przez pyransc (2013-10-04 16:58:54)

Offline

#3697 2013-10-04 16:57:14

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

pyransc napisał:

Można to wywnioskować z jego postu.

Chyba nie znasz Internetu.  smile_lol
Tutaj niczego nie można być pewnym. Zasady fizyki kwantowej się kłaniają.  jezor

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2013-10-04 16:57:59)

Offline

#3698 2013-10-04 17:03:10

Trotyl
Użytkownik
Dołączył: 2013-09-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wydaję sobie napisy. Nie jestem trollem. Pisałem serio. smile

Ostatnio edytowany przez Trotyl (2013-10-04 17:03:23)

Offline

#3699 2013-10-04 17:03:12

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

marek2fgc napisał:
pyransc napisał:

Można to wywnioskować z jego postu.

Chyba nie znasz Internetu.  smile_lol
Tutaj niczego nie można być pewnym. Zasady fizyki kwantowej się kłaniają.  jezor

Przyznam Ci racje, czytając niektóre posty muszę się głęboko zastanowić czy autor to tak na serio pisze czy jaja sobie robi.

Jednak w tym przypadku muszę przyznać że troll był na najniższym poziomie.

Edit:

Trotyl napisał:

Wydaję sobie napisy. Nie jestem trollem. Pisałem serio. smile

Może to było na serio, ale na kilometr zapachniało trollem. Nie ma co się wstydzić, każdy lubi czasem "potrollować".

Ostatnio edytowany przez pyransc (2013-10-04 17:06:03)

Offline

#3700 2013-10-04 17:03:23

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Są rzeczy pewne. Dla przykładu: bodzio zaczyna wydawać serię i już masz pewność, że skończysz ją oglądać gdzieś na emeryturze, o ile dożyjesz oczkod


wladza1.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024