#1 2014-01-04 17:21:46

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Hal - terapia przy pomocy robota

Oglądaliście już może to anime. Podobało się ?

Jeśli chodzi o mnie to ostatnio obejrzałem ten film, ale głównie dlatego, że chciałem zobaczyć coś bardziej oryginalnego. Reżyser ten sam co w przypadku "Fractale" (które oprócz zakończenia uważam za gniota), ale jednak ta produkcja była już lepsza.  Prawdę mówiąc jest to anime, które należałoby obejrzeć 2 razy, gdyż dopiero za drugim razem prawie wszystko będzie sensowne, a nawet przyjemniejsze w oglądaniu (tak było w moim przypadku). Ostatnie 20 minut filmu wszystko wyjaśnia. Szkoda tylko, że

Pokaż spoiler
zrobili, aż taki dramat. Prawdziwy wyciskacz łez. O wiele bardziej wolałbym żeby to jednak HAL zginął niż Kurumi.
Nawet musieli
Pokaż spoiler
poświęcić robota bo widocznie inaczej anime nie byłoby wystarczające smutne.

Jednak właśnie z tego powodu anime było takie zaskakujące. Niestety w filmie jest stanowczo za małych wyjaśnień przez co chwilami wydaje się (jest?) dosyć absurdalny.

Zresztą wystarczyło, że

Pokaż spoiler
kolega uderzył głównego bohatera kilka razy, a ten od razu sobie przypomniał, że to jednak Kurumi umarła, a nie on. A przecież prawie cały film polegał na terapii przy pomocy robota, który udawał Kurumi. Zbytniego sensu w tym nie ma.

Na 2 poniższych zdjęciach ten sam robot (SPOILER).
Pokaż spoiler

21mc31z.jpg
jqrnkl.jpg

A na 2 kolejnych też coś dziwnego (SPOILER)
Pokaż spoiler
Wybuch samolotu i zachowane w doskonałym stanie ciało martwej Kurumi. Najgorsze jest to, że nie było ani słowa wyjaśnienia. Przecież pod koniec anime powinni wszystko wyjaśnić.
rciuxc.jpg
2jg050y.jpg

Oceniłbym ten film 7/10.

20532hl.jpg

Offline

#2 2014-01-04 17:45:07

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Hal - terapia przy pomocy robota

Kenshiro napisał:

Szkoda tylko, że

Pokaż spoiler
zrobili, aż taki dramat. Prawdziwy wyciskacz łez. O wiele bardziej wolałbym żeby to jednak HAL zginął niż Kurumi.
Nawet musieli
Pokaż spoiler
poświęcić robota bo widocznie inaczej anime nie byłoby wystarczające smutne.

Anime nie było smutne. Przynajmniej dla mnie.

Kenshiro napisał:

Zresztą wystarczyło, że

Pokaż spoiler
kolega uderzył głównego bohatera kilka razy, a ten od razu sobie przypomniał, że to jednak Kurumi umarła, a nie on. A przecież prawie cały film polegał na terapii przy pomocy robota, który udawał Kurumi. Zbytniego sensu w tym nie ma.

Na 2 poniższych zdjęciach ten sam robot (SPOILER).

Robot bardziej ludzki - przywiązujesz się do niego, mniej - nie obchodzi cię czy coś mu się stanie. Nie zostało nic powiedziane o medycynie ani o technologi jaką świat dysponuje. (np. Ja, robot)

Kenshiro napisał:

A na 2 kolejnych też coś dziwnego (SPOILER)

Pokaż spoiler
Wybuch samolotu i zachowane w doskonałym stanie ciało martwej Kurumi. Najgorsze jest to, że nie było ani słowa wyjaśnienia. Przecież pod koniec anime powinni wszystko wyjaśnić.
http://i42.tinypic.com/rciuxc.jpg
http://i40.tinypic.com/2jg050y.jpg

Tak jak zmarłych ubiera się i maluje by lepiej wyglądali tak i tu zaawansowana technika rekonstrukcji ciała przywróciła ciało Kurumi do stanu z przed wypadku lub coś podobnego... Elysium - Kruger's Facial Reconstruction



Według mnie ta terapia nie miała sensu, bo tak jak powiedziałeś Hal dostał critica od swojego kumpla i

Pokaż spoiler
64609-mozg-rozjebany.gif

Ostatnio edytowany przez Gerard (2014-01-04 19:32:34)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024