#1 2014-01-13 01:31:49

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

[RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

CG_vol1.png

Rok 228 kalendarza rewolucyjnego (2017 kalendarza imperialnego). 132. regiment armii Unii Europejskiej próbuje odbić Petersburg, niestety wojska Świętego Imperium Brytanii stają mu na drodze i okrążają w Narwie. Na odsiecz oblężonym zostaje wysłany oddział szturmowy uzbrojony w rycerzy mroku, których pilotami są młodzi Jedenastostrefowcy, jednym z nich jest Akito Hyuga.

AniDB

FTP
MEGA

Wideo: 1920x1080 (Hi10bit), źródło BD
Audio: AAC
Napisy: ass

Autorzy:
Tłumaczenie: Lord Gold Crane
Korekta: coellus
Typesetting i efekty: Darth Dragon
Kodowanie: Wooren
Timing: Cassandra Crane
QC: Cornelia Crane

Offline

#2 2014-01-13 01:57:20

Lepanto
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2012-12-25

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

Wielkie dzięki już nie mogłem się doczekać smile_big

Offline

#3 2014-01-13 15:14:17

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

Parę ciekawostek na temat tej bajki, których prawdopodobnie nie znaliście, bo zostały przedstawiony w różnych materiałach dodatkowych.

Pokaż spoiler
- akcja animca ma miejsce w 2017 roku kalendarza imperialnego, 228 kalendarza rewolucyjnego, ale w 1964 roku kalendarza gregoriańskiego, którym się posługujemy
- w bajce mamy do czynienia z alternatywną historią świata, chociaż w wielu wydarzeniach historycznych możemy doszukać się dużego podobieństwa do tych naprawdę zaistniałych
- Euro-Brytania, która zajmuje tereny byłego ZSRR, nie jest częścią Świętego Imperium Brytanii, a satelickim państwem, który uznaje zwierzchnictwo cesarza Brytanii; nie jest też jasne, jak dużą autonomię posiada
- przywódcą Euro-Brytanii jest arcyksiążę Verance (pełny tytuł, nie nazwisko), który na jej terenie posiada władzę równą cesarzowi; nie jest wytłumaczone, w jaki sposób podlega cesarzowi Brytanii
- ideologia Euro-Brytanii różni się od tej wyznawanej przez Święte Imperium Brytanii
- najbardziej elitarnymi siłami Euro-Brytanii są cztery zakony rycerskie; w pierwszym filmie poznajemy Zakon św. Rafała i Zakon św. Michała
- wielcy mistrzowie owych zakonów posiadają takie same prawa jak rycerze Okrągłego Stołu w Brytanii
- Michele Manfredi, wielki mistrz Zakonu św. Michała, był niegdyś drugim rycerzem Okrągłego Stołu, ale zrzekł się tego tytułu
- pomimo tej samej nazwy Unia Europejska nie jest takim samym tworem politycznym jak ta wszystkim nam znana, a jej stolicą jest Paryż
- w 2017 roku wschodnie granice Unii Europejskiej są współczesnymi granicami Polski
- w 2018 roku Unia Europejska zostaje ostatecznie rozbita; Francja, Hiszpania i Portugalia są okupowane przez siły brytyjskie, jednak wcześniej udaje jej się odbić Rumunię, Ukrainę, Białoruś i kraje nadbałtyckie z rąk Euro-Brytanii
- Leila Malcal jako dziecko spotkała C.C. i otrzymała od niej Geassa, jednak jego działanie nie zostało do tej pory wyjaśnione
- Nunnally vi Britannia jest tak naprawdę czwartą cesarską księżniczką, ale poprzez swoje kalectwo znacznie spadła w kolejce do tronu Brytanii

Offline

#4 2014-01-13 15:31:09

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

Dzięki za tłumaczenie. Planujecie może w dalekiej przyszłości tłumaczyć kolejne części ?

Offline

#5 2014-01-13 15:48:52

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

max-kun napisał:

Dzięki za tłumaczenie. Planujecie może w dalekiej przyszłości tłumaczyć kolejne części ?

Tak (i to nie jest standardowe "tak" z tematów, gdzie pytają, czy będzie coś przetłumaczone jezor ). Jest tylko kwestia tego, że do 2 filmu na razie jest żenujący angielski przekład, rzekomo oficjalny. Miejmy nadzieję, że wyjdzie coś jeszcze (najlepiej Thory, bo GG też ssie).


Ty dulowaty userze!

Offline

#6 2014-01-13 16:47:26

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

Czekam z niecierpliwością na kolejne 3 filmy smile_big


tumblr_static_bug.gif

Offline

#7 2014-01-13 17:02:44

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

KieR napisał:

Czekam z niecierpliwością na kolejne 3 filmy smile_big

To jeszcze z dwa lata będziesz musiał poczekać, bo 4 film na BD/DVD będzie miał premierę pod koniec 2015 roku, tak przynajmniej się zakłada, różnie może jeszcze być. Niemniej też z ciekawością obejrzałbym już 3 i 4 film i poznał całą historię.

Offline

#8 2014-01-13 17:29:39

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

coellus napisał:

Jest tylko kwestia tego, że do 2 filmu na razie jest żenujący angielski przekład, rzekomo oficjalny. Miejmy nadzieję, że wyjdzie coś jeszcze (najlepiej Thory, bo GG też ssie).

Bez przesady. Oficjalne tłumaczenia jakie się ostatnimi laty ukazują na japońskich BD (Unicorn, Yamato 2199, CG Akito) bywają zwykle przeciętne, ale ujdą. Żadnych crapów jeszcze nie widziałem (jedynie suby na dyskach z Jojo były poniżej normy). Żenadą można za to nazwać tłumaczenia wielu starych bajek, gdzie czasówka jest katastrofą, a przekład to jakiś poroniony żart.

THORA zawsze brała (nie wiem jak jest teraz, ale raczej bez zmian) tłumaczenia innych grup i zmieniała tam jedynie fonty.

LordCrane napisał:

Pokaż spoiler
- Leila Malcal jako dziecko spotkała C.C. i otrzymała od niej Geassa, jednak jego działanie nie zostało do tej pory wyjaśnione

C-C-C-Counter Geass Breaker!
Ewentualnie moc przemieniania ludzi w Pizzę Hut.

Mam nadzieję, że te filmy mają spore przychody z kin i sprzedaży płyt, bo R3 musi być. oczkod

Offline

#9 2014-01-13 17:32:42

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

Zarathustra napisał:
coellus napisał:

Jest tylko kwestia tego, że do 2 filmu na razie jest żenujący angielski przekład, rzekomo oficjalny. Miejmy nadzieję, że wyjdzie coś jeszcze (najlepiej Thory, bo GG też ssie).

Bez przesady. Oficjalne tłumaczenia jakie się ostatnimi laty ukazują na japońskich BD (Unicorn, Yamato 2199, CG Akito) bywają zwykle przeciętne

Bez przesady, serio. Nie mówię przecież o ogólnym trendzie, tylko o tym jednym konkretnym przypadku, czyli tłumaczeniu do 2 filmu Akito. A ono naprawdę ssie, bo wstępnie się z nim już zaznajomiłam.
Od kogo wzięła Thora przekład do 1 filmu - nie mam pojęcia, na pewno nie od GG, bo w wielu miejscach te przekłady były ze sobą wręcz sprzeczne.


Ty dulowaty userze!

Offline

#10 2014-01-13 17:38:56

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

A ja mam pytanie, czy był wypuszczony hardek do pierwszej części??

Offline

#11 2014-01-13 17:40:38

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

haitani napisał:

A ja mam pytanie, czy był wypuszczony hardek do pierwszej części??

No był, dzisiaj po północy jezor

Ostatnio edytowany przez coellus (2014-01-13 17:41:00)


Ty dulowaty userze!

Offline

#12 2014-01-13 17:44:27

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

Mój błąd, myślałem, że to druga część.

Offline

#13 2014-01-13 18:32:32

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

Oj tam, oj tam... Według mnie te z Akito dwójki było właśnie mocno średniawe. To jeszcze nie poziom żałości, którego nie raz doświadczyłem i dostarczyłem. Crane nawet z gorszego bubla zrobiłby dobre tłumaczenie. Chętnie zaopatrzyłbym się w wasze wydanie, ale dynamiczne 1080p w 10 bitach to overkill dla mojego leciwego tostera.

<wraca do dziury tłumaczyć bajki translatorem google>

Offline

#14 2014-01-13 19:16:52

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

FTP padło, nie znam powodu. Nie panikować i nie pisać nikomu z nas na PW, bo nie chce nam się już odpisywać. Jak się sprawa wyjaśni, to poinformuję o tym na forum.

Offline

#15 2014-01-13 22:22:04

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

Jak będzie ktoś tak miły i doda info o wydaniu na anidb, to wrzucę mirror na mega jezor
Edit: ech, nikt nie jest taki miły. Ale co mi tam.

Ostatnio edytowany przez coellus (2014-01-14 00:02:58)


Ty dulowaty userze!

Offline

#16 2014-01-14 11:53:36

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: [RTT] Code Geass: Akito the Exiled: The Wyvern Has Landed (Zakończony)

FTP znowu działa, by odciążyć serwer prawdopodobnie kolejne wydania, na początku, będą w formie torrentów.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024