#4001 2014-01-24 23:04:00

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

wtas napisał:

Czyli mamy tutaj sytuacje jak na wszystkich innych onlainach.
Są dostępne napisy - kradniemy.

Po pierwsze - popracuj nad korzystaniem z opcji "cytuj", przytoczyłeś ścianę tekstu tylko po to, żeby dopisać dwa krótkie zdania.
Po drugie - niezły z ciebie manipulator.
Specjalnie dla ciebie sprawdziłem na wiadomej stronie i jak byk stoi:

Napisy Udostępnił: Shujin

ale oczywiście - ukradli, co z tego, że autor napisał wyraził na to zgodę...seems logical.
Zresztą wstawili te napisy, żeby szybciej móc zrobić swoje (nie wstawiali tej serii od początku emitowania) - od 8 licząc wszystkie napisy są ich autorstwa.

kishida napisał:

Rozumiesz do czego teraz dążę? ANSI ma udostępniać wszystkim, bo jak nie to jest złe. Jak takie wbijam daje ci wybór udostępniania, lecz na onlajnie, czyli w syfnej jakości i nie masz wyboru.

Nie rozumiem. ANSI to strona udostępniająca napisy - to więcej niż logiczne, że winny być ogólnodostępne.
Online - służy do oglądania online, to nie jest torrent...twój argument jest inwalidą.
Mylisz po prostu pojęcia. To tak jakbyś wziął zdanie "p" (wartość: 1) i zdanie "q" (wartość: 0), a potem zaczął sugerować, że te zdania są równoważne...machigai.

kishida napisał:

Jak napisałeś, że 480p jest zadowalające, to nie wiem, czy trollujesz, czy co.

Sibnet i jego wersje "Nice SD" mają całkiem zadowalająca jakość, nadal nie jest to epek ściągnięty na pc, ale jest całkiem przyzwoicie.
Buffer też daje rade.

Gerrard napisał:

Szkoda, że nie ma bodzia to by ci powiedział o jakości ich napisów np. do Garganti.

Nie widziałem, więc nie będę oceniał. Słabsze napisy mogą się trafić, do tych które widziałem - nie miałem większych zastrzeżeń.
Poza tym "słabe" można dać nawet za kilka przecinków, więc nie jest to dla mnie, jakieś mocno respektowalne kryterium (szczególnie, że sam nie jestem specjalistą od interpunkcji, podobnie jak większość użytkowników tego trudnego języka, jakim jest język polski).

Sasha1 napisał:

Do **** ten argument. Nie tylko on robi samemu napisy. Plus dodaj do tego, że korzysta z czasówki angoli.

Bo tak jest szybciej, z timingiem od zera, to nie wiem ile to by trwało.
Te timingi są zresztą na ogół dobre, jedynie kilka korekt trzeba nanieść.
No dobrze, kolejny argument - Shujin też udostępnia napisy...czyli ile jest osób w tym całym "kryptoansi"?
Ktoś tu po prostu ma butthurt'a...
...ps: słyszeliście kiedyś o np. "krypto HorribleSubs" (?), ich napisy są na "xx" stronach online i jakoś dobrze jest...


Sasha1 napisał:

Kończ waść, wstydu sobie oszczędź.

Nie ma to jak mocny argument.
Żebyś wiedział, że sobie oszczędzę - za dużo hejterskich wpisów i niepotrzebnych emocji jest w tym temacie, więc niniejszym go sobie odpuszczam.
Miłej zabawy.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2014-01-24 23:06:43)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#4002 2014-01-24 23:22:10

lulucore
Zbanowany
Dołączył: 2014-01-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

ogladanie anime to tylko online, bez zbednego szukania po torrentach i innych syfach. A spadku jakosci i tak nie zauwazysz.

Offline

#4003 2014-01-24 23:31:49

reddd
Użytkownik
Skąd: Warszawa/Puck
Dołączył: 2011-10-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Napisy Udostępnił: Shujin

ale oczywiście - ukradli, co z tego, że autor napisał wyraził na to zgodę...seems logical.
Zresztą wstawili te napisy, żeby szybciej móc zrobić swoje (nie wstawiali tej serii od początku emitowania) - od 8 licząc wszystkie napisy są ich autorstwa.

rotfl


Kamiyan3991 napisał:

...ps: słyszeliście kiedyś o np. "krypto HorribleSubs" (?), ich napisy są na "xx" stronach online i jakoś dobrze jest...

Mega głupi przykład.

Ostatnio edytowany przez reddd (2014-01-24 23:32:09)


XX1BYr3.gif

Offline

#4004 2014-01-24 23:46:09

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:

Wielki admin, hejt bodzia, gadka o 13-latkach, imię i całokształt profilu na fejsie.

Numer GG wpisany do Google'a identyfikuje go dosyć jednoznacznie.

Offline

#4005 2014-01-24 23:47:12

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

up: widzisz, nie mam jakiegoś fizia na punkcie dżubeja, żeby cokolwiek z nim powiązane guglować smile_lol


Ty dulowaty userze!

Offline

#4006 2014-01-24 23:51:49

Marsmall
Użytkownik
Skąd: Z domu
Dołączył: 2010-06-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

lulucore napisał:

ogladanie anime to tylko online, bez zbednego szukania po torrentach i innych syfach. A spadku jakosci i tak nie zauwazysz.

Nie wiem co za problem szukać na torrentach. Wszystkie tytuły są rzucane na nyaa (co oznacza, że masz aż jedną stronę do pobierania anime).

Offline

#4007 2014-01-25 00:24:42

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Marsmall napisał:
lulucore napisał:

ogladanie anime to tylko online, bez zbednego szukania po torrentach i innych syfach. A spadku jakosci i tak nie zauwazysz.

Nie wiem co za problem szukać na torrentach. Wszystkie tytuły są rzucane na nyaa (co oznacza, że masz aż jedną stronę do pobierania anime).

1. Zobacz na datę stworzenia konta.
2. Jeśli nie rozumiesz, powtórz punkt pierwszy.

Offline

#4008 2014-01-25 01:21:08

wtas
Użytkownik
Skąd: Gorzów Wielkopolski / Poznań
Dołączył: 2011-09-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:
wtas napisał:

Czyli mamy tutaj sytuacje jak na wszystkich innych onlainach.
Są dostępne napisy - kradniemy.

Po pierwsze - popracuj nad korzystaniem z opcji "cytuj", przytoczyłeś ścianę tekstu tylko po to, żeby dopisać dwa krótkie zdania.
Po drugie - niezły z ciebie manipulator.
Specjalnie dla ciebie sprawdziłem na wiadomej stronie i jak byk stoi:

Napisy Udostępnił: Shujin

ale oczywiście - ukradli, co z tego, że autor napisał wyraził na to zgodę...seems logical.
Zresztą wstawili te napisy, żeby szybciej móc zrobić swoje (nie wstawiali tej serii od początku emitowania) - od 8 licząc wszystkie napisy są ich autorstwa.

Można prosić o link bo nie znalazłem tego tekstu

Kamiyan3991 napisał:

...ps: słyszeliście kiedyś o np. "krypto HorribleSubs" (?), ich napisy są na "xx" stronach online i jakoś dobrze jest...

A słyszałeś aby HorriblleSubs coś kiedykolwiek przetłumaczyli?
Jeśli się nie mylę, wszystko jest ripowane z Crunchyrolla, Funimation itp.

Ostatnio edytowany przez wtas (2014-01-25 01:26:17)

Offline

#4009 2014-01-25 01:46:33

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Dyskutujecie z człowiekiem, który nie ma zielonego pojęcia, o czym pisze, a próbuje udawać wszechwiedzącego.
Męczcie się dalej, a może osiągniecie nirwanę. Pewnie nawet nie ma pojęcia o obecnej sytuacji na scenie fansubberskiej anime u Anglików.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2014-01-25 01:48:03)

Offline

#4010 2014-01-25 07:35:15

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ariakis napisał:

Nie interesuje mnie geneza czy cel powstania onlajnów. Nie ma ona absolutnie żadnego znaczenia dla poruszonego przez Ciebie problemu.

Pytasz się czemu ludzie oczekują, że ANSI (sic!) będzie udostępniało wszystkim i twierdzą, że listy i programy są złe.
Ano dlatego, że ANSI jako platforma zakłada udostępnianie wszystkim, i jest tak od czasów przedpotopowych - stąd też różne pomysły ograniczające dystrybucję rozmijają się z 'filozofią' serwisu. Ot tyle.
Na dystrybucję reglamentowaną jest tuzin innych miejsc. Choćby strony grup, które chcą dystrybuować napisy dla ograniczonej grupy odbiorców.

Kamiyan3991 napisał:

Nie rozumiem. ANSI to strona udostępniająca napisy - to więcej niż logiczne, że winny być ogólnodostępne.
Online - służy do oglądania online, to nie jest torrent...twój argument jest inwalidą.
Mylisz po prostu pojęcia. To tak jakbyś wziął zdanie "p" (wartość: 1) i zdanie "q" (wartość: 0), a potem zaczął sugerować, że te zdania są równoważne...machigai.

Odpowiem jednocześnie, odnośnie ANSI - ogólnodostępny dostęp do napisów. Gdzie jest napisane, że ansi "zakłada" udostępnianie wszystkim? Jaka filozofia serwisu? Zależność kierunku ansi nie jest dyktowana przez oglądaczy, tylko tłumaczy. Jak jednego dnia większość tłumaczy zacznie udostępniać wybranym to tak będzie. Nawet gdyby administracji to nie pasowało, to nic nie zrobi. W końcu stronie musi zależeć na interesie tłumaczy.
"Od fanów dla fanów". Idee są piękne, ponieważ to idee. Mogło by to dalej trwać, lecz chciwości i zachłanności nie da się pozbyć.

Kamiyan3991, piszę o efekcie korzystania z napisów w takiej formie, jakiej oglądacz sobie życzy, więc ty nie widzisz powiązania. Onlajn narzuca ci swój standard. Jak pobierzesz suby, na swój własny użytek możesz je sobie edytować. Chcesz dupną jakość? Ściągnij sobie taką. Możesz sobie nawet hardka zrobić w 360p z napisami i poczuć się jak na onlajnie. Wkurza cię czcionka, to ja zmieniasz. Położenie napisów, efekty, to samo. Możesz zrobić prawie to, co chcesz.

I najważniejsza sprawa. Zapominasz o fakcie, że ci na wbijam też są TŁUMACZAMI, więc proponuję spojrzeć na nich od strony tłumacza, a nie od strony onlajnu. Utrudniają dostęp do swoich napisów, przez narzucanie w jakiej formie mogą być dostępne, a tłumaczenie "bo to onlajny" nie zmienia faktu, że jako "tłumacze" utrudniają dostęp do korzystania z napisów.

Offline

#4011 2014-01-25 13:04:32

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Zależność kierunku ansi nie jest dyktowana przez oglądaczy, tylko tłumaczy. Jak jednego dnia większość tłumaczy zacznie udostępniać wybranym to tak będzie. Nawet gdyby administracji to nie pasowało, to nic nie zrobi.

Kierunek każdego serwisu dyktowany jest przez administrację/właściciela.
Czy się to komuś podoba czy nie.

Odpowiadając jeszcze skąd wynika ogólnodostępność - ano choćby z tego, że napisy umieszczane na ANSI (nie linkowane z zewnątrz na forum) są dostępne dla wszystkich. Ktoś kiedyś tak to zaprojektował i przez x lat działania się to nie zmieniło.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#4012 2014-01-25 13:24:35

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

O ile wrzucanie na portal samych napisów, które są w jakiś sposób zabezpieczone (np. format ansi), jest rzeczywiście dyskusyjne, tak "informowanie o swoich planach" na forum bynajmniej. Nie ma nawet nad czym tu dyskutować.

Offline

#4013 2014-01-25 13:49:47

CoUsT
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

LordCrane napisał:

O ile wrzucanie na portal samych napisów, które są w jakiś sposób zabezpieczone (np. format ansi), jest rzeczywiście dyskusyjne [...]

Tutaj nie bardzo mogę się zgodzić. I do .ass i do .ansi potrzeba programu, który to odczyta. Do .ass potrzeba jakiegoś odtwarzacza, np. MPC Playera, a do .ansi potrzeba KryptoANSI, czyli również odtwarzacza.

Różnicy dużej nie ma, w końcu sam plik .ass lub .ansi bez odpowiedniego programu, który zrobi użytek z pliku, jest raczej do niczego. A chyba nikt nie będzie pisał: "Co to ma być? Żebym ja musiał pobierać jakieś odtwarzacze, żeby móc załadować napisy w formacie .ass do filmu."

Za bardzo nie chce mi się rozpisywać, ale chyba idea jasna.

Offline

#4014 2014-01-25 14:36:36

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

CoUsT napisał:

A chyba nikt nie będzie pisał: "Co to ma być? Żebym ja musiał pobierać jakieś odtwarzacze, żeby móc załadować napisy w formacie .ass do filmu."

Uwierz lub nie, ale drzewiej i o to były spory. Ludzie przyczepieni byli do napisów TMP i mDVD, bo z takimi radziły sobie popularne wtedy odtwarzacze pokroju SubEdit-Playera, AllPayera, BestPlayera.

IMO wrzucanie zaszyfrowanych plików do bazy ANSI można by sobie odpuścić, ale nie widzę powodu, z którego ludzie nie mogliby takowych wrzucać (albo informować o nich) na forum.

Offline

#4015 2014-01-25 14:50:26

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

.ansi to nie format napisów, tylko odpowiednio zaszyfrowane .ass - więc różnica dość znacząca oczkod


K5Cqyo6.png?1

Offline

#4016 2014-01-25 17:05:17

CoUsT
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

FAiM napisał:

.ansi to nie format napisów, tylko odpowiednio zaszyfrowane .ass - więc różnica dość znacząca oczkod

Ale fakt jest jeden - zarówno do odtwarzaczy .ass i do odtwarzacza .ansi jest dostęp dla wszystkich, więc nikt nie może czuć się poszkodowany smile

Offline

#4017 2014-01-25 17:17:25

lulucore
Zbanowany
Dołączył: 2014-01-09

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

marek2fgc napisał:
Marsmall napisał:
lulucore napisał:

ogladanie anime to tylko online, bez zbednego szukania po torrentach i innych syfach. A spadku jakosci i tak nie zauwazysz.

Nie wiem co za problem szukać na torrentach. Wszystkie tytuły są rzucane na nyaa (co oznacza, że masz aż jedną stronę do pobierania anime).

1. Zobacz na datę stworzenia konta.
2. Jeśli nie rozumiesz, powtórz punkt pierwszy.

ty to jakis niedorozwiniety jestes czy co? Co ma data stworzenia konta do tematu ? Torrentow do anime nie uzywam bo wole latwo i bez zadnego sciagania obejrzec online.

Offline

#4018 2014-01-25 17:22:19

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@up: Właśnie udowodniłeś swoją ignorancję. Więcej mi nie potrzeba.  papa

Offline

#4019 2014-01-25 17:25:38

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Masa, on nie udowodnił swoją ignorancję tylko upośledzenie umysłowe oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#4020 2014-01-25 17:27:55

CoUsT
Użytkownik
Dołączył: 2013-02-22

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

lulucore napisał:

ty to jakis niedorozwiniety jestes czy co? Co ma data stworzenia konta do tematu ? Torrentow do anime nie uzywam bo wole latwo i bez zadnego sciagania obejrzec online.

1. To szukanie tytułów na onlajnie jest trudne, z resztą często jakiegoś nie ma.
2. Kolejny, który myśli, że oglądając online nie pobieramy animu hehe

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024