#21 2014-04-07 17:25:06

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

FAiM napisał:

Najpierw zdecyduj się czy to kolejne Toaru-coś, czy SAO 5.0... dobrze że jeszcze nie kolejne SnK

Do Toaru jest podobne, natomiast SAO to kwestia hajpu oraz tego, że tylko fani coś w tym widzą, czego zresztą zazwyczaj nie potrafią uzasadnić (czym się niby ta historia wyróżnia), a druga strona podaje sporo argumentów.

Mnie tam się Index podobał od początku, ale fakt-faktem - potem jest dużo lepszy.

FAiM napisał:

I przestań cytować MAL-a, bo tamtejsze głupoty nadają się tylko do czytania w celu rozrywkowym - co czasem sam z nudów czynię.

To nie było z MAL'a, tylko z Nyaa - pod torrentem internetowa wojenka aż kwitnie, więc nieco sobie poczytałem i wkleiłem co lepsze teksty.

Dobra to z innej strony - AniDB (czyli chyba najobiektywniejsza strona):

Yes, there is a harem, you missed a lot. And it's a large one at that. Try reading the light novels so you actually know what's going on.

The novels are also trash.

Dziwnym trafem ten tekst jest bardziej przekonujący niż te wszystkie stękania fanów "W LN POTEM JEST SPOKO", kiedy nie potrafią tego uzasadnić.
Ja po pierwszym epku i mandze widzę, że zapowiada nam się "trash".

Swoją drogą - wstawiam jeszcze ten, bo bardzo mnie rozbawił:

MKnR, SAO - both are above average LNs

--->

Down syndrome personified.
If you're going to try and sell people on something, don't make it so obvious you're retarded.

de de de.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2014-04-07 17:26:09)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#22 2014-04-07 17:39:16

Besamir
Użytkownik
Skąd: Skierniewice
Dołączył: 2007-11-10

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

@UP
Oj, Tomku, Tomku, smutno się czyta te Twoje posty.

Offline

#23 2014-04-07 17:49:15

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Besamir napisał:

@UP
Oj, Tomku, Tomku, smutno się czyta te Twoje posty.

I o tym właśnie mówię - fani nie potrafią zbić żadnego argumentu.
Coś jak: ,,Słowacki to wielkim poetą był"... to nie jest argument.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#24 2014-04-07 18:27:13

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Gdyby nie to, że wiem, że tomcio hejtował Indexa, to byłbym pewien, że śledizux ma nowe konto.

Btw. to to Index nie walił schematami w 1. odcinku (zresztą nie tylko w nim)?


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#25 2014-04-07 18:32:58

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Sado napisał:

Gdyby nie to, że wiem, że tomcio hejtował Indexa, to byłbym pewien, że śledizux ma nowe konto.

Btw. to to Index nie walił schematami w 1. odcinku (zresztą nie tylko w nim)?

Walił, ale nie aż tak widocznymi i nie tak irytującymi.
Koniec-końców, moc Toumy była dość dobrym rozwiązaniem, a tutaj kroi się coś zdecydowanie gorszego.
Że nawet o słabych motywach przewodnich nie wspomnę - czyli np. te Kwiatki i Chwasty... ale to jest dennie zrobione.
To już z Atsushiego w KnB zrobili lepszy czarny charakter, niż z tego konflikt "lepszych i gorszych" - tutaj.
Słaaaaboooo.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2014-04-07 18:33:28)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#26 2014-04-07 18:34:32

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Kamiyan3991 napisał:

Że nawet o słabych motywach przewodnich nie wspomnę - czyli np. te Kwiatki i Chwasty... ale to jest dennie zrobione.

Czemu? Bardzo dobrze zostało wyjaśnione, czemu został użyty podział na lepszych i gorszych, a raczej uczniów i rezerwę.

Ostatnio edytowany przez KieR (2014-04-07 18:40:07)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#27 2014-04-07 18:44:43

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

KieR napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Że nawet o słabych motywach przewodnich nie wspomnę - czyli np. te Kwiatki i Chwasty... ale to jest dennie zrobione.

Czemu? Bardzo dobrze zostało wyjaśnione, czemu został użyty podział na lepszych i gorszych, a raczej uczniów i rezerwę.

Tia, 930892023 raz (to musi być jakiś problem w Japonii ooo) i to jeszcze uraczony bardzo słabymi i sztucznymi scenami dyskryminacji.
Gdybym miał wymienić anime, w którym scena podobna do tej z końcówki odcinka została gorzej zrealizowana... to nie jestem w stanie.

No ale dobrze, niech wam będzie - dam szansę.
Chociaż nie zapowiada się tutaj gigantyczny skok jakości w kolejnych epkach.

Już sam fakt budowania haremu i siostry lecącej na brata, który niby nie ma mocy (a tak naprawdę to jest tier 1) to minus z mojej strony.
Raz - było.
Dwa - meczące.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2014-04-07 18:45:08)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#28 2014-04-07 18:55:40

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Ale w Indexie masz prawie te same schematy, do tego dziesiątki innych, ta baja wręcz leci na schemtach, a tak ją uwielbiasz, więć jak dla mnie po prostu zajeżdża to hipokryzją.

Ostatnio edytowany przez Sado (2014-04-07 18:55:59)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#29 2014-04-07 18:59:45

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Kamiyan3991 napisał:

Tia, 930892023 raz (to musi być jakiś problem w Japonii ooo) i to jeszcze uraczony bardzo słabymi i sztucznymi scenami dyskryminacji.

Trudno oczekiwać od produkcji robionej w Japonii, przez Japończyków, dla Japończyków, problemu który w jakiś sposób nie będzie dotyczył Japonii.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#30 2014-04-07 19:03:45

reddd
Użytkownik
Skąd: Warszawa/Puck
Dołączył: 2011-10-10

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Sado napisał:

Ale w Indexie masz prawie te same schematy, do tego dziesiątki innych, ta baja wręcz leci na schemtach, a tak ją uwielbiasz, więć jak dla mnie po prostu zajeżdża to hipokryzją.

Ale jak emitowali Indexa, to te schematy nie były jeszcze schematami. los

Kamiyan3991 napisał:

No ale dobrze, niech wam będzie - dam szansę.

Łoł, dzięki, wszyscy są ci wdzięczni, serio. brakslow

Ostatnio edytowany przez reddd (2014-04-07 19:11:13)


XX1BYr3.gif

Offline

#31 2014-04-07 19:16:55

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Kamiyan3991 napisał:
KieR napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Że nawet o słabych motywach przewodnich nie wspomnę - czyli np. te Kwiatki i Chwasty... ale to jest dennie zrobione.

Czemu? Bardzo dobrze zostało wyjaśnione, czemu został użyty podział na lepszych i gorszych, a raczej uczniów i rezerwę.

Tia, 930892023 raz (to musi być jakiś problem w Japonii ooo) i to jeszcze uraczony bardzo słabymi i sztucznymi scenami dyskryminacji.
Gdybym miał wymienić anime, w którym scena podobna do tej z końcówki odcinka została gorzej zrealizowana... to nie jestem w stanie.


Nie rozumiem w ogóle do czego pijesz tą wypowiedzią. Jasno powiedzieli, że mogą przyjmować tylko 200 osób na rok, z czego jest lepsza setka należy do Kwiatów, a gorsza do Chwastów. Co za tym idzie, Chwasty  różnica polega jedynie na tym, że Chwasty nie mają wsparcia przy praktycznym ćwiczeniu magii ze strony nauczycieli, co wynika z bardzo małej liczby kadry nauczycielskiej, więc nie wiem, o co ci z problemem chodziło.

Dodatkowo w Indexie nie ma podziału na lepszych i gorszych, co? A co z poziomami umiejętności? Poziom 0-5?


tumblr_static_bug.gif

Offline

#32 2014-04-07 19:19:51

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

To w sumie zabawne, że wszystko za co hejcisz ten tytuł znajduje się też w Indexie.
A nie czekaj, w Mahouka nie ma haremu. oczkod


K5Cqyo6.png?1

Offline

#33 2014-04-07 19:38:18

Ichiryuu
Użytkownik
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Jak "pogłębią" incest, to będzie dobra bajka.

Offline

#34 2014-04-07 19:51:30

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

KieR napisał:

Dodatkowo w Indexie nie ma podziału na lepszych i gorszych, co? A co z poziomami umiejętności? Poziom 0-5?

To jest podział na lepszych i gorszych, czy na poziom mocy?
Bo ja w Indexie nie widziałem żadnej wymuszonej dyskryminacji na tle "poziomów", a w Mahouce już w pierwszym epku dostajemy bardzo słabą scenę w tych klimatach.
Sama ta dyskryminacja nieco z tyłka mi się wydaje, to tak jakby na siłę chcieli ją tam wcisnąć.

Sado napisał:

Ale w Indexie masz prawie te same schematy, do tego dziesiątki innych, ta baja wręcz leci na schemtach, a tak ją uwielbiasz, więć jak dla mnie po prostu zajeżdża to hipokryzją.

Teraz to przesadzasz, ale jednocześnie masz sporo racji.
Sęk w tym, że ważna jest też realizacja.
Taki Kingdom np. ma typowo shounenowe schematy (śmiało można go do durnego Bleach'a np. porównać), ale ogląda się go bardzo dobrze i nawet tego nie czuć.

Tak właśnie jest w tym przypadku - Index ma dobrą realizacje, ma coś w sobie, więc nawet te oczywiste wady, nie są tak wyraźne i irytujące jak w innych seriach.
W Mahouce póki co tego nie dostrzegam, a raczej dostrzegam... wady i kiepsko zrealizowane motywy.

reddd napisał:

Łoł, dzięki, wszyscy są ci wdzięczni, serio.

Cieszę się.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#35 2014-04-07 20:00:29

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

To jest podział na lepszych i gorszych, czy na poziom mocy?

raczej Saten-san : reszta

Index ma dobrą realizacje, ma coś w sobie, więc nawet te oczywiste wady, nie są tak wyraźne i irytujące jak w innych seriach.

po prostu animu wypaczylo postac Index ;p

Offline

#36 2014-04-07 20:02:47

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Akurat chodziło mi o Index sam w sobie, adaptacja to nadal tylko adaptacja - do dobrego wykonania trzeba też mieć dobrze wykonany materiał źródłowy.

A Index w LN jest równie irytująca.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2014-04-07 20:02:59)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#37 2014-04-07 20:04:54

Shientian
Użytkownik
Dołączył: 2014-03-31

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

KieR to dobrze wyjaśnił, ja tylko od siebie dodam, że:

Pokaż spoiler
Pierwsze Liceum przyjmowało na początku tylko 100 uczniów, rząd zmusił szkołę do tego żeby przyjmowała ich więcej, a że chcieli mieć efekty od razu, to przyjęli nowych w środku roku szkolnego. W całym pośpiechu nie udało się zatrudnić nowych nauczycieli, a dodatkowo nastąpiła pomyłka z zamówieniem nowych uniformów(zamówiono je bez emblematów szkoły) i tak oto powstali Blooms and Weeds. Osoby bez emblematów z czasem zaczęto uznawać za dodatek. Szkoła żeby ukryć fakt, że plan nie wypalił (było jeszcze kilka kwestii z tym związanych) zostawiła mundurki jak było i udawała, że wszystko jest zgodnie z planem

Co do incest:

Pokaż spoiler
Nie łudź się, jest to jednostronne Miyuki->>>>Tatsuya. Czemu? Zostanie wyjaśnione pewnie w okolicach połowy serii lub pod koniec, po pierwszym odcinku trudno mi stwierdzić ile materiału z noweli pokryje jeden epizod.
W tej kwestii sytuacja się nie zmieniła przez 12 tomów.

Edit. Porównywanie tej serii do Index'u jest bez sensu.

Edit 2. Orientuje się ktoś, czy jakaś grupa poza HorribleSubs będzie tłumaczyła MKnR? Po przetłumaczeniu 1/3 pierwszego odcinka myślałem, że zjem klawiaturę.

Ostatnio edytowany przez Shientian (2014-04-07 20:10:32)

Offline

#38 2014-04-07 20:12:46

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Shientian napisał:

Edit 2. Orientuje się ktoś, czy jakaś grupa poza HorribleSubs będzie tłumaczyła MKnR? Po przetłumaczeniu 1/3 pierwszego odcinka myślałem, że zjem klawiaturę.

Doki fansubs
btw. HorribleSubs nie tłumaczy

Offline

#39 2014-04-07 20:12:46

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Shientian napisał:

KieR to dobrze wyjaśnił, ja tylko od siebie dodam, że:

Pokaż spoiler
Pierwsze Liceum przyjmowało na początku tylko 100 uczniów, rząd zmusił szkołę do tego żeby przyjmowała ich więcej, a że chcieli mieć efekty od razu, to przyjęli nowych w środku roku szkolnego. W całym pośpiechu nie udało się zatrudnić nowych nauczycieli, a dodatkowo nastąpiła pomyłka z zamówieniem nowych uniformów(zamówiono je bez emblematów szkoły) i tak oto powstali Blooms and Weeds. Osoby bez emblematów z czasem zaczęto uznawać za dodatek. Szkoła żeby ukryć fakt, że plan nie wypalił (było jeszcze kilka kwestii z tym związanych) zostawiła mundurki jak było i udawała, że wszystko jest zgodnie z planem

Co do incest:

Pokaż spoiler
Nie łudź się, jest to jednostronne Miyuki->>>>Tatsuya. Czemu? Zostanie wyjaśnione pewnie w okolicach połowy serii lub pod koniec, po pierwszym odcinku trudno mi stwierdzić ile materiału z noweli pokryje jeden epizod.
W tej kwestii sytuacja się nie zmieniła przez 12 tomów.

Edit. Porównywanie tej serii do Index'u jest bez sensu.

Edit 2. Orientuje się ktoś, czy jakaś grupa poza HorribleSubs będzie tłumaczyła MKnR? Po przetłumaczeniu 1/3 pierwszego odcinka myślałem, że zjem klawiaturę.


Nareszcie jakiś konkretny post. Co do edit 2 to Doki też się wzięło za tłumaczenie.

Offline

#40 2014-04-07 20:14:33

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Xandros napisał:
Shientian napisał:

Edit 2. Orientuje się ktoś, czy jakaś grupa poza HorribleSubs będzie tłumaczyła MKnR? Po przetłumaczeniu 1/3 pierwszego odcinka myślałem, że zjem klawiaturę.

Doki fansubs
btw. HorribleSubs nie tłumaczy

HorribleSubs nie tłumaczy  ej

A odnośnie poziomu tłumaczenia można tylko podsumować to jednym słowem: Funimation. A i jeszcze to Doki też za wiele sobą nie reprezentują, ale za to FFF, pod szyldem FBI, ma się tym zająć.

Ostatnio edytowany przez KieR (2014-04-07 20:19:22)


tumblr_static_bug.gif

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024