#1 2014-04-11 12:18:53

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

[ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Na stronie pojawia się coraz więcej użytkowników, którzy nie znając regulaminu lub ignorując jego przykazania piszą komentarze lub źle dodają napisy, które trzeba edytować. Dlatego powinniśmy coś z tym zrobić: albo zmienić regulamin, albo wybrać kogoś kto ogarnie system.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat i kogo powinniśmy wybrać?

Pokaż spoiler Dla przypomnienia:

Wraz z ogólnie rozpowszechniającym się lenistwem userów warna można załapać także za błędne dodanie nazw do napisów. Przed dodaniem swoich napisów należy sprawdzić nazwy z AniDB oraz bazą ANSI i dodać zgodnie z widniejącym tam schematem. Więcej w tym temacie

Dlaczego mój komentarz został usunięty?
Ponieważ był niezgodny z Regulaminem, FAQ lub netykietą. Konkretnych powodów usunięcia każdego komentarza nie możemy podać, ponieważ jest tych komentarzy (a w związku z tym - powodów do usunięcia) mnóstwo i nie sposób spamiętać treści każdego usuwanego, a już tym bardziej skojarzyć go z daną osobą. Jeśli chcesz znać dokładne przyczyny usunięcia komentarza to podaj jaka była jego treść.

Ale komentarze innych są podobne i nie wyleciały, dlaczego tylko moje usuwacie?
Komentarze innych, jeśli są niezgodne z Regulaminem, także zostaną prędzej czy później usunięte. Moderatorzy nie sprawdzają komentarzy od razu w chwili ich dodania, bo jest to niemożliwe. Cierpliwości.

Jak komentować napisy?
- po pierwsze i najważniejsze obiektywnie, i oczywiście zgodnie z Regulaminem:)
- nie zwracaj uwagi na to, czy autora danych napisów lubisz czy nie - oceniasz wynik jego pracy a nie jego samego
- do oceny należy dopisać krótki komentarz z jej uzasadnieniem, zwłaszcza jeśli jest to ocena niepochlebna - jeśli napisy zawierają błędy powiadom o nich autora, aby miał szansę je poprawić, ale uzasadnić trzeba też ocenę pozytywną (w odniesieniu do ogólnej jakości, stylistyki, ortografii i interpunkcji)
- nie wystawiaj negatywnych ocen za to, że napisy nie pasują do twojej wersji filmu - to nie jest wina autora (nie myl z sytuacją, kiedy timing - czas pokazywania się napisów - nie jest dokładny)
- to, że napisy w ogóle są, że pojawiły się szybko, czy też fajnie się z nimi oglądało dane anime, to nie są argumenty (chociaż mogą wchodzić w skład szerszego uzasadnienia)

Przy ocenianiu napisów czy komentowaniu swojego wyboru w ankiecie (sondzie) należy swoją oceną/wybór uzasadnić. Uzasadnienie powinno zawierać argumenty popierające wystawienie danej oceny (np. czy napisy zawierają błędy - dobrze jest je wypisać).

Moderator ma prawo usunąć komentarz do napisów, jeśli jego treść nie jest związana z oceną napisów lub w przypadku, gdy jest on wystawiony za:
-Szybkość wykonania napisów
-Sam fakt powstania napisów
-Brak synchronizacji do posiadanej przez siebie wersji filmu
-Ocena nie ma uzasadnienia

Ja osobiście uważam, że przydałby się ktoś jeszcze, by pomóc reszcie modów.

10.05.2015 Wynik końcowy: za - 24, przeciw - 15.
Cztery osoby zagłosowały za zmianą regulaminu.

Czy ktoś powinien ogarnąć komentarze?

  1. Tak, przydałaby się ogarnąć ten syf.
  2. Nie, niech pozostanie tak jak jest.
  3. Lepiej zmieńmy regulamin, by wszystkim żyło się lepiej.
Oddano głosów: 75

Goście nie mogą przeglądać wyników ankiety.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-05-12 07:30:58)

Offline

#2 2014-04-11 12:31:04

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Gdzie kucharek sześć...

Ogólnie niezbyt rozumiem, co jest teraz nie tak. Dulu spokojnie ogarnia komentarze. A jak coś jest nie tak z dodanymi napisami, to wystarczy zgłosić. Czasem trzeba na poprawienie poczekać z kilka dni, ale w końcu zostanie zrobione.

Ostatnio edytowany przez Camizi (2014-04-11 12:33:01)

Offline

#3 2014-04-11 12:34:53

Wooren
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-16

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Zagłosowałem za 1, ale i tak dulu ogarnia temat najlepiej jak to możliwe.

Offline

#4 2014-04-11 12:40:17

Wakabayashi
Użytkownik
Skąd: opolszczyzna
Dołączył: 2008-04-18

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Imo dulu robi dobrą robotę, więc niech on się wypowie, czy temat wymaga większego ogarnięcia.

Offline

#5 2014-04-11 13:44:27

Pacyfikator
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-26

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Już doszedł jeden mod, o którym uważam, że ma przerośnięte ego, więc lepiej nie. Poza tym dulu daje sobie spokojnie radę.

Offline

#6 2014-04-11 17:11:17

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Pacyfikator napisał:

Już doszedł jeden mod, o którym uważam, że ma przerośnięte ego, więc lepiej nie. Poza tym dulu daje sobie spokojnie radę.

Czyli dokładnie tak jak Ty (pomijając już fakt, że Rein jest bardzo ok).

Nie mam zdania w sumie, dulu ogarnia temat, ale trochę trzeba czekać na interwencję, bo przecież nie będzie przy tym siedział dzień i noc (np. teraz na stronie wiszą napisy ukradzione z Wbijam).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7 2014-04-11 17:15:02

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Kamiyan3991 napisał:

(...)(np. teraz na stronie wiszą napisy ukradzione z Wbijam).

Przy każdych napisach masz opcję "zgłoś moderatorom". Klikasz, wpisujesz powód i wysyłasz. Prędzej czy później sprawa zostanie rozpatrzona, ale jeśli naprawdę napisy zostały dziabnięte bez zgody, to powinny zostać usunięte, co oczywiście nie zmienia faktu, że twoje "ukochane" Wbijam także wrzuca online napisy, na których zgody nie dostało.

Offline

#8 2014-04-11 17:26:56

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Ktokolwiek napisze jeszcze coś o online'ach w tym temacie, zostanie nagrodzony miesięczną banicją.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#9 2014-04-11 17:36:53

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Dodając kolejną osobę na to stanowisko zrobi się "moderacyjny tłok" xD


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#10 2014-04-11 19:53:41

vegeta391
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-05-19

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Również jestem przeciwny. dulu może czasem nierychliwy (w końcu to tylko człowiek), ale za to zawsze sprawiedliwy. A jak jakaś rozbieżność w zdaniach się trafi, to jest jeszcze lilith_, u której można zasięgnąć rady.  jezor


wikia o smoczych kulach - chcesz pomóc rozwijać polską encyklopedię Dragon Balla - wpadnij i zostaw po sobie ślad
MAL, YT, Eien no toku sentai

Offline

#11 2014-04-11 20:17:50

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Nie widzę obecnie potrzeby dodawania kolejnego moderatora od napisów. Dulu ogarnia pięknie temat. Zgłoszenia są sprawdzane codziennie i realizowane na bieżąco.
Jeśli ktoś uważa, że na stronie są jakieś napisy, które łamią regulamin to nic prostszego jak zgłosić to. Na pewno ułatwi nam to pracę.


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#12 2014-04-11 20:47:02

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Piszesz, Gerard jakbyś to ty się musiał męczyć z tymi komentarzami w bazie.
Bez przesady, Dulu & Lil_ sukcesywnie sprawę ogarniają. To nie masarnia, że wszystko musi taśmowo zasuwać. jezor
To nie system/brak moderatora jest problemem, tylko w dużym stopniu ludzi, że nie chce się im czytać
i pomyśleć przed wstawieniem (bo niby po co).
Zamiast ułatwiać sprawę, to psioczą, marudzą i wstawiają po raz n-ty tak samo.

Offline

#13 2015-05-10 08:35:13

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Sporo już czasu upłynęło, więc mam nadzieję, że wszyscy zdążyli zagłosować. Wynik końcowy: za - 24, przeciw - 15. Cztery osoby zagłosowały za zmianą regulaminu.

Od tej pory możecie typować swoich kandydatów na moderatora napisów + jakieś uzasadnienie dlaczego on/ona. Ci co zostaną wytypowani niech potwierdzą w tym temacie, czy chcą kandydować na to stanowisko. Za tydzień myślę zrobi się ankietę

Moja propozycja: MasaGratoR
Uzasadnienie: Zawsze czujny: brak linku do czcionek, brak autora, poważne błędy, gdy jest jakaś burda też dodaje do niej swoje 3 grosze, a na pytanie "Kiedy będą napisy?" zawsze posługuje się regulaminem.

Offline

#14 2015-05-10 08:59:21

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Gerard napisał:

Moja propozycja: MasaGratoR
Uzasadnienie: Zawsze czujny: brak linku do czcionek, brak autora, poważne błędy, gdy jest jakaś burda też dodaje do niej swoje 3 grosze, a na pytanie "Kiedy będą napisy?" zawsze posługuje się regulaminem.

+1


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#15 2015-05-10 09:01:30

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Gerard napisał:

Moja propozycja: MasaGratoR
Uzasadnienie: Zawsze czujny: brak linku do czcionek, brak autora, poważne błędy, gdy jest jakaś burda też dodaje do niej swoje 3 grosze, a na pytanie "Kiedy będą napisy?" zawsze posługuje się regulaminem.

+1

Ostatnio edytowany przez senami (2015-05-10 09:01:39)


sygna.png

Offline

#16 2015-05-10 09:10:25

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Demonis Angel napisał:
Gerard napisał:

Moja propozycja: MasaGratoR
Uzasadnienie: Zawsze czujny: brak linku do czcionek, brak autora, poważne błędy, gdy jest jakaś burda też dodaje do niej swoje 3 grosze, a na pytanie "Kiedy będą napisy?" zawsze posługuje się regulaminem.

+1

+1

Offline

#17 2015-05-10 09:26:24

Camizi
Użytkownik
Skąd: z co 5. Kinder niespodzianki.
Dołączył: 2012-02-01

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Lel, drugiego użytkownika zalewającego tak komentarze spamem jak Masa ze świeczką szukać. xD

Większość głosów na tak w tej idiotycznej ankiecie poszła zapewne od ludzi, którym zły dulu usunął niesprawiedliwie komentarz i myślą, że nowy mod = większa swoboda.

Offline

#18 2015-05-10 09:28:31

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Camizi napisał:

Lel, drugiego użytkownika zalewającego tak komentarze spamem jak Masa ze świeczką szukać. xD

+1

Tak patrząc przekrojowo na aktywność w komentarzach, to równie dobrze sam mógłbyś zostać ich modem, Gerard.


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#19 2015-05-10 09:35:58

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Camizi napisał:

Lel, drugiego użytkownika zalewającego tak komentarze spamem jak Masa ze świeczką szukać. xD

smile_lol Podobny spamer jest bliżej niż myślisz. papa Ale przynajmniej gdy już jest spokój w komentarzach, to staram się zgłaszać swoje komentarze do odstrzału.
Ja osobiście nie chcę być modem, więc proszę przestać na mnie głosować.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2015-05-10 10:08:55)

Offline

#20 2015-05-10 10:04:16

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Też jestem zdania, że jeśli faktycznie ma być nowy moderator, to niech startuje sam Gerard, który wykazuje inicjatywę,
ma jakieś pomysły (lepsze lub gorsze), a nie zasłania się za innym kandydatem. smile_big

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024