#81 2014-04-20 17:32:21

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Przepraszam, iż śmiałem zwrócić uwagę na to, że w dalszym ciągu wszystko idzie jak po sznurku.
Po serii reklamowanej jako "świetna", oczekiwałem czegoś więcej.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#82 2014-04-20 18:15:45

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Przecież wyjaśnili to w tym odcinku - zresztą sam o tym jakiś czas temu pisałem oczkod.

Mam nadzieję, że nie próbujesz tego nadal porównywać do Indexa? brakslow

A skoro oglądanie nie sprawia ci żadnej przyjemności, to po co się męczyć? baka


K5Cqyo6.png?1

Offline

#83 2014-04-20 18:24:43

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Z ciekawości oglądam, by zobaczyć jakim torem pójdzie ta seria.
Nie ma może aż takiej tragedii, ale tej reklamowanej "wspaniałości" póki co w ogóle tu nie dostrzegam.

Index wymiatał już od pierwszego odcinka.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#84 2014-04-26 19:25:37

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Hm... widać, że nawet się starają z adaptacją, bo w nowym odcinku zabrakło miejsca na OP czy ED oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#85 2014-05-07 16:57:45

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

1-5
Czas na małe i o dziwo - dość istotne podsumowanie.
Generalnie to nie zajmuje się takimi rzeczami, interpretacja dzieła, przekaz... nie interesuje mnie to.
Ale w tym wypadku to aż się prosi... to jest tak kontrowersyjny i pod względem przekazu - tak ohydny twór, że nieźle zdziwiło mnie, iż nikt nie zwraca na to uwagi.

A o co ta cała drama?
Ano o poglądy autora.
Skrajna prawica to najgorsze co może być, już o niebo lepsze jest "skrajne lewactwo", nawet jeśli to wybór między dżumą a cholerą.

Niesamowicie "dobry" dydaktyczny podział na lepszych i gorszych... super, ale dodajmy do tego jeszcze fakt, że główny bohater stanął po stronie tych złych. Jest to niczym jawna pochwała: dyskryminacji, sprzedania się i moralnego upadku... aż się rzygać człowiekowi chce - to ma niby być bajeczka dla dzieci?
Wracając do podziału - sęk w tym, że nie ma tu tylko podziału wewnętrznego... jest on zinstytucjonalizowany - naszywki na ubraniach, brak reprezentacji w organach szkoły, dostęp do edukacji... wszystko.

A co w najnowszym epku?
,,Debata" godna imienia najlepszej propagandy jaką widziałem - zaprezentowano opozycję jako bandę debili nie będących w stanie wyrazić swojego zdania, a drugą jako "jedyną słuszną", no bo przecież: "wam to się tylko wydaje, że tu jest jakakolwiek dyskryminacja".
Ale zaraz, zaraz, zaraz... ona przecież zamierza to ,,naprawić" - teraz nagle będzie inaczej (dziwny zbieg okoliczności)... wiecie jak się coś takiego nazywa?
Socjotechnika.

Bardzo wymowna była też scena z poprzedniego odcinka - nasz główny milusiński tłumaczy lecącej na niego siostrze (Japonia... ), że przecież druga strona to terroryści i "ktoś" nimi manipuluje... a teraz przypomnijcie sobie mapę świata, możecie zgadywać trzy razy - o jaki kraj tu chodzi?

Anime nazwałbym jawną nacjonalistyczną agitacją i wielka szkoda, że nikt tego nie dostrzega.
Ja jestem wręcz oburzony tym, co się tutaj wyprawia.

Polećcie to anime jakiemuś np. Korwinowi Mikke - na pewno mu się spodoba.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#86 2014-05-07 17:22:13

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Ta bajka (jak i inne) nie ma przekazu. Pierdolisz jak potłuczony, daj sobie spokój...


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#87 2014-05-07 17:24:36

Puotek
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-22

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Kamiyan3991 napisał:

Anime nazwałbym jawną nacjonalistyczną agitacją i wielka szkoda, że nikt tego nie dostrzega.
Ja jestem wręcz oburzony tym, co się tutaj wyprawia.

Stary, nie wiem, co zażywasz, ale lepiej to odstaw.

Offline

#88 2014-05-07 17:27:19

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Puotek napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Anime nazwałbym jawną nacjonalistyczną agitacją i wielka szkoda, że nikt tego nie dostrzega.
Ja jestem wręcz oburzony tym, co się tutaj wyprawia.

Stary, nie wiem, co zażywasz, ale lepiej to odstaw.

Sado napisał:

Ta bajka (jak i inne) nie ma przekazu. Pierdolisz jak potłuczony, daj sobie spokój...

Ma i on wręcz bije po oczach.
Zobacz sobie np. mapkę - jaki kraj został tak subtelnie oznaczony czerwonym kolorem?
Nie wierzę w takie przypadki.

Jeśli tego nie widzicie, to jesteście po prostu ślepi.
Geopolityczno-nacjonalistyczna agitacja wręcz bije po oczach.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2014-05-07 17:27:51)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#89 2014-05-07 18:07:12

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Sado napisał:

Ta bajka (jak i inne) nie ma przekazu. Pierdolisz jak potłuczony, daj sobie spokój...

Nie, nie... Bajki mają morał smile_lol


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#90 2014-05-07 19:06:14

Vincent_Law
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-31

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Hunter Killer napisał:
Sado napisał:

Ta bajka (jak i inne) nie ma przekazu. Pierdolisz jak potłuczony, daj sobie spokój...

Nie, nie... Bajki mają morał smile_lol

Bajki tak, ale to jest animu, a animu nie mają morału  szalony


podpisq.png

Offline

#91 2014-05-07 20:07:03

Shientian
Użytkownik
Dołączył: 2014-03-31

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Dlatego do literatury fantasy/sf podchodzi się z dystansem, a do literatury faktu z jeszcze większym.
@Kamiyan3991
Z tych powodów, które wymieniłeś, ta LN nie podoba się

Pokaż spoiler
Chinom
, ale kto naprawdę jest tym złym ? Cooming soon.
Główny bohater nie stanął po żadnej stronie, on ma tą całą sytuację daleko w d... . Jeśli było by tak jak mówisz, to raczej nie przyjaźniłby się z tymi "gorszymi", ani im nie pomagał. Gdyby nie siostra, to mógłby spokojnie darować sobie liceum i iść od razu na studia. Wracając do siostry
Pokaż spoiler
zna go od trzech lat, o ile dobrze pamiętam, to po raz pierwszy spotkali się gdy mieli 13 lat, a teraz mają 16. Dodaj do tego co się wydarzyło w pierwszych dniach, po tym jak się spotkali i masz sytuację jaką masz. Jest jakaś nazwa dla tego syndromu, ale nie pamiętam nazwy.

Podział na lepszych i gorszych jest, zresztą chyba pisałem, że to właśnie na tym opierają się pierwsze dwa tomy.
Jeszcze co do debaty i tych "gorszych". To nie tak, że autor przedstawił ich jako głupich. Sam porównałbym ich do Niemców ogłupionych przez Hitlera (bardzo przesadzone porównanie), albo nawet do Polaków, wyborców wszystkich partii w rządzie(jestem antypolitycznym człowiekiem, od 89 przez Polski rząd przewinęło się tylko kilku sensownych ludzi. Dzisiejszy rząd i opozycja są sobie równi i nawet nie chcę o nich więcej pisać, bo to strata czasu i tak będą znowu wybrani... ), karzesz im patrzeć na białą kartkę papieru i mówisz "to jest czarne", a oni w to wierzą.
Pokaż spoiler
Po prostu magiczne pranie mózgu, zobaczycie w następnym odcinku o co chodzi.

Co do różnic między Kursem 1, a 2, to jedynymi były brak nauczycieli dla tych drugich, co było niemożliwe do zmienienia. Drugą była niemożliwość posiadania członków w samorządzie uczniowskim.
Dlaczego zamierza, to zrobić, a czemu jeszcze tego nie zrobiła było chyba wyjaśnione. Nie jestem na 100% pewny, czy było w anime, ale w LN tak.
Socjotechnika? Oczywiście. Ona jak zresztą wszyscy z głównych rodzin są przygotowywani do tego, żeby rządzić.

Offline

#92 2014-05-07 21:04:21

Roxas
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-02

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Shientian napisał:

Wracając do siostry

Pokaż spoiler
zna go od trzech lat, o ile dobrze pamiętam, to po raz pierwszy spotkali się gdy mieli 13 lat, a teraz mają 16. Dodaj do tego co się wydarzyło w pierwszych dniach, po tym jak się spotkali i masz sytuację jaką masz. Jest jakaś nazwa dla tego syndromu, ale nie pamiętam nazwy.

Pokaż spoiler
"Ani became my Guardian when I was six years old. My first Guardian is Ani, this is probably something that will not be changed for a long time."
Dziwne by było jakby spotkali się pierwszy raz w wieku 13 lat, gdzie on w tym momencie, za wyjątkiem jego braterskiej miłości do Miyuki jest już od dawna po pozbawiony wszelkiego rodzaju uczuć.

Offline

#93 2014-05-07 21:10:52

patrykszczepan
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-21

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Roxas napisał:
Shientian napisał:

Wracając do siostry

Pokaż spoiler
zna go od trzech lat, o ile dobrze pamiętam, to po raz pierwszy spotkali się gdy mieli 13 lat, a teraz mają 16. Dodaj do tego co się wydarzyło w pierwszych dniach, po tym jak się spotkali i masz sytuację jaką masz. Jest jakaś nazwa dla tego syndromu, ale nie pamiętam nazwy.

Pokaż spoiler
"Ani became my Guardian when I was six years old. My first Guardian is Ani, this is probably something that will not be changed for a long time."
Dziwne by było jakby spotkali się pierwszy raz w wieku 13 lat, gdzie on w tym momencie, za wyjątkiem jego braterskiej miłości do Miyuki jest już od dawna po pozbawiony wszelkiego rodzaju uczuć.

Poza tym:

Pokaż spoiler
Miyuki mówi o tym, że podczas podróży samolotem Tatsuya nigdy nie lata z nimi w tej samej klasie. Wie też o tym, że rodzeństwo Kuroba ubóstwia jej starszego brata.

Offline

#94 2014-05-07 21:21:36

Shientian
Użytkownik
Dołączył: 2014-03-31

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Moja pomyłka, nie sprawdzałem z tekstem i pomyliło mi się z czymś innym.

Pokaż spoiler
Co nie zmienia faktu, że wcześniej traktowała go jak reszta rodziny, czyli nie jak brata, a jak jakiegoś służącego

Pokaż spoiler
Po za tym nie jest pozbawiony wszystkich uczuć po za miłością do siostry, a tylko tych silnych.
Tatsuya spoke casually as if it were someone else's affair.
"I can't feel love. I can like someone, but I could never fall in love with them. In a way, only the knowledge remains. Searching my mind, I can tell a part is missing."

PS. Jeżeli teraz, to anime wzbudza takie emocje u niektórych, to co będzie gdy akcja dojdzie do tomu 7-8. W 13 tomie też poruszono nieprzyjemne kwestie.

Offline

#95 2014-05-17 22:56:57

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Za nami koniec pierwszego arca,
a na oficjalnej stronie pojawiło się nowe CM - 9SC ver. - oraz nowy visual:
4HkcbV1m.jpg

Czy mi się wydaje, czy to po endingu to mały filler?

A na deser Maya Yotsuba - najpotężniejszy magik na świecie:
IXdyRNPm.jpg

Ostatnio edytowany przez FAiM (2014-05-17 23:00:24)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#96 2014-05-18 00:04:12

patrykszczepan
Użytkownik
Dołączył: 2011-08-21

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

To po endingu to mini filler, nie kojarzę by ta scena pojawiło się w LN.

Offline

#97 2014-05-24 19:14:15

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

GL3UVlem.png
Isori i Chiyoda oczkod


K5Cqyo6.png?1

Offline

#98 2014-05-27 17:46:25

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

uon3igS.jpg
Pierwsze screeny z gry Out of Order na PSV:
MDvsWRQ.jpg QBmvC9A.jpg
pCEM2Sgl.jpg


K5Cqyo6.png?1

Offline

#99 2014-05-29 16:05:06

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

Pojawiło się PV gry Out of Order na PSV:
  > LINK <


K5Cqyo6.png?1

Offline

#100 2014-05-31 19:43:07

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Mahouka Koukou no Rettousei (The Irregular at Magic High School)

OJA9OCGl.png
Aniołki Tatsuyi oczkod

edit
Swoją drogą, to ta i poprzednia scena to znowu filler oczkod.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2014-05-31 22:30:13)


K5Cqyo6.png?1

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024