#21 2015-01-07 02:18:03

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Shaft napisał:

- nie możesz podziękować autorowi za napisy,

Możesz. W formie prywatnej wiadomości lub przy okazji w komentarzu.
Robiłam tak nie raz i nie dwa.

Shaft napisał:

- nie możesz napisać, co o nich sądzisz,

Możesz, nawet wskazane jest, żebyś to zrobił.

Shaft napisał:

- nie mozesz zadać pytania odnośnie napisów,

Możesz, choć lepiej na PW.

Shaft napisał:

- nie możesz edytować swoich komentarzy,

No tu też bym wolała mieć przysłowiowy kwadrans na edycję, w razie czego.

Shaft napisał:

- komentarze muszą być czymś podparte.

I prawidłowo, tak powinno być.

Jakoś nie mam problemu z tym, żeby wyrazić swoje zdanie o napisach bez wyłapywania na siłę błędów - błędy zawsze się znajdą, ale nie zawsze się chce ich wyszukiwać w skrypcie, bo czasami po prostu nie warto - ogólne wrażenie jest na tyle silne, żeby wyrazić swoje zdanie - pozytywne, negatywne lub nijakie.

Problem nie jest z usuwaniem opinii, problem jest z tym, że jakieś 90% nie umie sklecić więcej niż 3 zdania o danych napisach (co ja gadam - nawet z 2 zdaniami jest problem).
Może to wynika z tego, że reszta tłumaczy klepie po 300 linijek lub więcej na epek, więc nie jest to problem sklecić kolejne 3 zdania, a dla pozostałej reszty już jest. Nie wiem.
Wiem, że jak napiszesz ciut więcej, to nie ma bata, żeby ktoś ci komentarz usunął.


Ty dulowaty userze!

Offline

#22 2015-01-07 03:07:49

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

W sumie autor tematu mnie uprzedził. Planowałem założenie podobnego tematu, ale z lenistwa na planach się skończyło. W skrócie nie ma sensu komentować napisów, bo dulu to usunie, jeżeli nie ma w ich treści wypiski błędów. Na moje najlepszym wyjściem byłoby, gdyby komentarze do napisów moderowane mogłyby być tylko na zlecenie osoby, która te napisy udostępnia. Przykład komenta: "Dzięki za napisy do całej serii, bardzo przyjemnie mi się oglądało" (aktualnie taki koment nie ma racji bytu, bo zostanie usunięty przez dulu) - autorowi się ten koment nie podoba, bo uważa go za spam (serio, będzie taki?) to pisze do moderacji z prośbą o podjęcie odpowiednich działań. Jasna sprawa, że celowy spam, wulgi itp dalej mogłyby być zgłaszane przez wszystkich użytkowników.

Sam od dawna nie komentuję żadnego suba, bo po co? Ostatnio napracowałem się nad jednym ładnym podziękowaniem, a potem co?
2gwevbm.jpg

Jak nie widzisz błędów w subach, to nie komentuj smile_big


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#23 2015-01-07 04:07:34

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

tl;dr
Napiszta dwa, trzy sensowne zdania, co ja gadam, niech jedno będzie, i komentarz zostanie. Skoro tak bardzo ktoś chce podziękować autorowi napisów, niech się, kutwa, trochę wysili. Ja to miałem lepszy pomysł - aby pobrać napisy, trzeba napisać komentarz, ale przez pierwszy miesiąc musiałby być akceptowany przez redakcję. smile_lol

Online

#24 2015-01-07 04:53:12

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Oj oj oj, to może przetoczysz tu komentarz, o którym mowa w obrazku? Jest nawet dokładna data jego kasacji, a potem sobie porozmawiamy o tym, jak trzeba komentarze pisać, by Ci pasowały :>


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#25 2015-01-07 05:37:24

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Nie pamiętam.

Online

#26 2015-01-07 05:52:57

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Teraz to smutek i żal. Czyli moderator może sobie usuwać komentarze, a ja nie mam żadnego dowodu na to, że były zgodne z regulaminem, lub były pisane z zachowaniem odpowiednich zasad zarówno netykiety, jak i odpowiednich wartości. Mod klika sobie 'usuń' i przepada cała jego treść bez kopii zapasowej? Oj oj, coś tu jest nie tak, coś tu cholernie śmierdzi. Nawet jak skopiuję sobie zawartość komentarza gdzieś do pliku nawet txt, to jaki będzie dowód przy ewentualnym odwołaniu od kasacji, że taki post właśnie napisałem?

Kane, dlatego właśnie jakiś czas temu mówiłem Ci o tym, że dulu nie powinien pełnić swojej funkcji. To jest jedyny i główny zarzut, który odpycha mnie od komentowania napisów. W przeszłości niejeden raz robiło się 'ustawki' - tłumacz robił specjalnie błąd, który komuś przekazywał, by ten wpisując go dodał ocenę bdb, ale co potem? Tłumacz poprawi bąd, a komentarz z popełnionym w przeszłości błędem pozostanie. Nie, to nie tak powinno być...


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#27 2015-01-07 06:03:54

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Mammoth napisał:

Kane, dlatego właśnie jakiś czas temu mówiłem Ci o tym, że dulu nie powinien pełnić swojej funkcji.

Bo wypełniam swoje obowiązki wg regulaminu, który został napisany dużo przed tym, jak objąłem swoją funkcję?
Musisz rzucić jakiś argument, inaczej będzie to zwykłe gadanie i w końcu wyjdzie na to, że niepotrzebnie straciłem na ciebie czas....

Mammoth napisał:

To jest jedyny i główny zarzut, który odpycha mnie od komentowania napisów.

Mnie również się to nie podoba.

Online

#28 2015-01-07 07:17:36

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Według mnie brakuje tylko możliwości edytowania komentarzy, tak to jest raczej wszystko git. Chcecie bezsensownego spamu w komentarzach? Przedzierania się przez, tak naprawdę nic nie mówiące, "Dzięki za napisy"?

Nie chcę być niemiły, ale jeśli ktoś chce łechtania swojego ego, to coś mi świta, że na ukochanych złodziejskich onlajnach, uploaderom się liże tyłki takimi komentarzami. Może nie odpowiedniej łopaty się ktoś chwyta... gwizdze Na ansi całe szczęście się tego nie praktykuje, tu rzadziej możesz dostać dowód uznania twej pracy(najczęściej jak zakończysz serię), ale przez to można go uznać za bardziej wartościowy.

Jak ktoś chce konkretniej opinii o stworzonych przez siebie napisach, to zawsze może np. napisać PW z prośbą o przejrzenie nich przez osobę, o której mniema, że się na tym zna i tyle. Pozdro.


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#29 2015-01-07 07:24:07

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Znów to samo... Rejestrując się na portalu akceptujesz jego regulamin. Dziękuję za uwagę. Admin i mod mają władzę, jakby ktoś zapomniał.

Jak ktoś chce lajków i uwielbienia fanów - niech leci na łonlajny. Ruch użytkowników pobierających napisy i tłumaczy spada. Dzieciarnia siedzi wiadomo gdzie. Owszem, był okres, gdzie tych komentarzy było więcej, ale te czasy już minęły.
A odnośnie usuwania komentarzy - sam zgłosiłem komentarze pana @Shaft i jego rozmowy z @Masą. Sorry, ale post pod postem (3 z rzędu) i gadka o dupie maryny to nie miejsce na komentarze. Można sobie założyć temat na forum o wyższości przetłumaczenia imienia postaci na pl zamiast zostawiać to po jap.


wladza1.png

Offline

#30 2015-01-07 08:21:37

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

bodzio napisał:

Znów to samo... Rejestrując się na portalu akceptujesz jego regulamin. Dziękuję za uwagę.

Regulamin jest jak prawo, a prawo można zmienić. Dziękuję za uwagę.

bodzio napisał:

A odnośnie usuwania komentarzy - sam zgłosiłem komentarze pana @Shaft i jego rozmowy z @Masą.

Spoko. Sam też to zgłosiłem, bo zrobił się spam.
Nie wiem tylko, czemu to przytaczasz.

Ostatnio edytowany przez Shaft (2015-01-07 08:30:12)

Offline

#31 2015-01-07 08:27:28

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Shaft napisał:
bodzio napisał:

Znów to samo... Rejestrując się na portalu akceptujesz jego regulamin. Dziękuję za uwagę.

Regulamin jest jak prawo, a prawo można zmienić. Dziękuję za uwagę.

Tyle że ty tylko jęczysz, nic konkretnego nie napisałeś.

Online

#32 2015-01-07 08:29:27

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Pisałem prawie same konkrety...

Offline

#33 2015-01-07 08:56:03

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Konkrety, coby to usprawnić?

Online

#34 2015-01-07 09:11:28

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Podałem problem;

znaczna część bazy ANSI nigdy nie została oceniona, nawet mimo licznych pobrań

Podałem powód - system komentowania i jego zasady.

Podałem przykład rozwiązania:

wprowadzić na okres testowy możliwość oceniania bez komentowania

Więc co się czepiasz?

Ostatnio edytowany przez Shaft (2015-01-07 09:12:04)

Offline

#35 2015-01-07 09:24:17

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Bo chcę czegoś, co ma sens. Nie głupot.

Online

#36 2015-01-07 09:39:53

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Zrozum, że nie każde napisy muszą zostać koniecznie ocenione. Nie ma takiego przymusu i wprowadzanie tego przymusu byłoby moim zdaniem nie na miejscu. Bo może jeszcze by należało powołać specjalną komisję, która będzie wystawiała oceny wszystkim napisom po kolei...

Twoje przykładowe rozwiązanie najlepiej ocenił djbeast, taki system może być nierzetelny, zwłaszcza w dobie hejterów, dzieci neo itp.

Sam napisałeś, że jesteś tu nowy. Widocznie nie zrozumiałeś, jak to wszystko działa albo pisałeś to pod wpływem emocji, bo ci komentarze usunięto. Regulamin w kwestii komentarzy jest tak skonstruowany, żeby panował wśród nich ład i porządek, a nie spam typu "Dzięki za napisy/Te napisy pasują do wersji takiej i takiej?/Kocham Leviego <3".

Przeczytaj sobie wszystko jeszcze raz, swój pierwszy post, posty djbeast i coellus, no i może moje. Nie wątpię w Twoją bystrość, na pewno zrozumiesz, że wszystko jest jak być powinno. Oprócz braku opcji edytowania komentarzy oczywiście.


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#37 2015-01-07 09:53:14

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Anonsik napisał:

Chcecie bezsensownego spamu w komentarzach? Przedzierania się przez, tak naprawdę nic nie mówiące, "Dzięki za napisy"?

FAQ'u Ostatnio edytowany przez Kane (2014-12-05 20:02:03)

Kane napisał:

- to, że napisy w ogóle są, że pojawiły się szybko, że pasują do twojej wersji filmu, czy też fajnie się z nimi oglądało dane anime (np. "Dzięki za napisy", "Nic nie zauważyłem"), to nie są argumenty (chociaż mogą wchodzić w skład szerszego uzasadnienia)
- pytania odnośnie kontynuacji, o tym kiedy wyjdą napisy itd. kierujcie prosto na PW autora, a przede wszystkim zajrzyjcie na jego profil gdyż to tam, być może, znajduje się odpowiedź na wasze pytania
- nie zdziw się, jeśli nic nie wnoszące komentarze typu "Poprawione. Dzięki.", "Ocena i uzasadnienie w ostatnim odcinku" zostaną usunięte bez podania przyczyny

Nie musisz już się przedzierać przez nic. A tu przykład, że się da. Najlepsze są komentarze dodające otuchy.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-01-07 09:57:48)

Offline

#38 2015-01-07 09:57:44

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Gerard napisał:

FAQ'u Ostatnio edytowany przez Kane (2014-12-05 20:02:03)

Kane napisał:

- nie zdziw się, jeśli nic nie wnoszące komentarze typu "Poprawione. Dzięki.", "Ocena i uzasadnienie w ostatnim odcinku" zostaną usunięte bez podania przyczyny

To akurat musi wylecieć, bo jest głupie.

Online

#39 2015-01-07 10:00:34

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

dulu napisał:
Gerard napisał:

FAQ'u Ostatnio edytowany przez Kane (2014-12-05 20:02:03)

Kane napisał:

- nie zdziw się, jeśli nic nie wnoszące komentarze typu "Poprawione. Dzięki.", "Ocena i uzasadnienie w ostatnim odcinku" zostaną usunięte bez podania przyczyny

To akurat musi wylecieć, bo jest głupie.

Ale ktoś w końcu się z tego otrząsnął: klik. wtf-1420617885.gifCzyli działa.

Poza tym zawsze można napisać magiczne zdanie: Wszelkie uwagi proszę kierować na PM.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-01-07 10:07:07)

Offline

#40 2015-01-07 10:05:23

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Dyskusja o ocenianiu napisów na ANSI.

Anonsik napisał:

Zrozum, że nie każde napisy muszą zostać koniecznie ocenione. Nie ma takiego przymusu i wprowadzanie tego przymusu byłoby moim zdaniem nie na miejscu.

Ale, że to niby mój pomysł?
Bo nie rozumiem.

Ostatnio edytowany przez Shaft (2015-01-07 10:06:10)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024