#1 2015-04-05 22:59:30

sasuke12345
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-05

Problem z napisami do Dragon Balla

Witam, pojawił mi się problem po ściągnięciu pierwszych napisów do Dragon Ball Z z Waszej strony. Otóż niekiedy tekst zamiast pojawić się klasycznie na dole ekranu, pojawia się u góry po lewej stronie (podczas openingów znajduje się pod spodem tekstu z karaoke). Dodam, że tekstowi temu brakuje polskich liter i jest innej czcionki niż zwykły tekst na dole ekranu.
Używam Media Player Classic, kodeków K-lite z vsfilterem. Dodatkowe czcionki wgrałem, szukałem odpowiedzi na forum, ale nic mi nie pomogło.

Offline

#2 2015-04-05 23:58:24

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Problem z napisami do Dragon Balla

Link do napisów?

Offline

#3 2015-04-06 09:37:49

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Problem z napisami do Dragon Balla

Może twórca miał polot i spozycjonował napisy u góry i boku ekranu, a brak polskich liter to pewnie brak ich w twojej czcionce, więc wszystko, co tu opisałeś nie jest niczym szczególnym. Jak chcesz mieć wszystkie napisy na dole ekranu i domyślną czcionkę to daj, by wyświetlał je mpc a nie vsfilter.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#4 2015-04-06 09:39:57

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: Problem z napisami do Dragon Balla

sasuke12345 napisał:

Otóż niekiedy tekst zamiast pojawić się klasycznie na dole ekranu, pojawia się u góry po lewej stronie (podczas openingów znajduje się pod spodem tekstu z karaoke). Dodam, że tekstowi temu brakuje polskich liter i jest innej czcionki niż zwykły tekst na dole ekranu.

Może jemu chodzi o tłumaczenie openingu? szalony


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#5 2015-04-06 10:56:27

sasuke12345
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-05

Odp: Problem z napisami do Dragon Balla

Xandros napisał:

Link do napisów?

Nie wiem jak mam Ci wysłać link...pobrane z Waszej strony, "Dragon Ball Z ep001-005" autorstwa michal777 do wersji DMHY, odcinek 1.

Bakura napisał:

Może twórca miał polot i spozycjonował napisy u góry i boku ekranu, a brak polskich liter to pewnie brak ich w twojej czcionce, więc wszystko, co tu opisałeś nie jest niczym szczególnym. Jak chcesz mieć wszystkie napisy na dole ekranu i domyślną czcionkę to daj, by wyświetlał je mpc a nie vsfilter.

Na drugim komputerze miałem wszystko w porządku na tych samych kodekach i napisach w formacie .ass. Znalazłem się w posiadaniu głośników do nowego komputera, więc się przesiadłem i pojawił się ten problem.

Lamarus napisał:

Może jemu chodzi o tłumaczenie openingu? szalony

Może niesprecyzowałem... Te niektóre linijki co pojawiają się w lewym górnym rogu są zarówno podczas openingów, rozmów w trakcie odcinka, jak i endingu bodajże.

Offline

#6 2015-04-06 11:31:47

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Problem z napisami do Dragon Balla

Z tego co widzę, to tak jest ustawione w napisach (w środku odcinka są wstawki z ustawionym stylem z endingu, który jest pozycjonowany w lewym górnym rogu).

Offline

#7 2015-04-06 12:09:55

sasuke12345
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-05

Odp: Problem z napisami do Dragon Balla

Nie wiadomo czemu, w niektórych przypadkach linijki tekstu zamiast być klasycznym "dialogue" są zaklasyfikowane do "comment" i stąd ta zmiana pozycji napisów. Znalazłem rzekomo poprawkę tych napisów wykonaną przed vegeta391, autor zapewnia, że będą pasować do tej wersji DMHY, jednak timingi nie pasują.

Offline

#8 2015-04-06 12:59:06

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Problem z napisami do Dragon Balla

sasuke12345 napisał:

Nie wiadomo czemu, w niektórych przypadkach linijki tekstu zamiast być klasycznym "dialogue" są zaklasyfikowane do "comment" i stąd ta zmiana pozycji napisów. Znalazłem rzekomo poprawkę tych napisów wykonaną przed vegeta391, autor zapewnia, że będą pasować do tej wersji DMHY, jednak timingi nie pasują.

To nie ma nic do rzeczy.  Autor dał komenty, bo mu się tak podobało (zauważyłem, że były 2 paczki, z surfixami i bez, a komenty mają po prostu dodane surfixy). Tak czy inaczej, komentarze nie wpływają na przepływ tekstu (ogólnie nie wpływają na napisy o.O).
Karaoke u mnie działa normalnie:

Pokaż spoiler
b1P0wxW.jpg

Niektórych znaków pewnie nie masz, bo czcionka, którą pobrałeś, ich nie ma.
Pokaż spoiler
rZ4etEN.jpg

Edit:
zmień tam, gdzie powinien być dialog styl z ED JP na NORMAL
Pokaż spoiler
gjTbFVs.png

Ostatnio edytowany przez Xandros (2015-04-06 13:02:36)

Offline

#9 2015-04-06 19:17:53

sasuke12345
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-05

Odp: Problem z napisami do Dragon Balla

Xandros napisał:

(zauważyłem, że były 2 paczki, z surfixami i bez, a komenty mają po prostu dodane surfixy)

Przypomniałem sobie właśnie, że tam dwa rodzaje napisów były i idąc tym kierunkiem posprawdzałem dokładnie obie wersje i wyszło, że w tej bez sufixów jest problem, a ta z sufixami jest ok. Nie rozumiem jak się ma to do mojego problemu, ale najważniejsze to to, że się rozwiązał. Będe korzystał z tych napisów z sufixami...

Offline

#10 2015-04-06 21:33:19

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Problem z napisami do Dragon Balla

sasuke12345 napisał:

[...] Nie rozumiem jak się ma to do mojego problemu, [...]

Autor po prostu zapomniał zmienić style przy edycji napisów...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024