#41 2015-05-10 14:19:21

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

~Anonsik, co Ty piszesz? Masło maślane? Zrozumiałem, że żeby być na tak, to trzeba napisać nie, bo inaczej będziesz na tak.

A co do tematu, to ludzie co się tu udzielają, dali głos.
Coś jeszcze?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#42 2015-05-10 15:04:52

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Co mam Ci napisać? Przeanalizować zdanie po zdaniu? Na to nie licz.

Po prostu przeczytaj jeszcze raz moje posty, bo ja zakładam, że potrafisz logicznie myśleć i na pewno zrozumiesz, że staram Ci się dowieść, iż do udziału w ankiecie nie trzeba być bardzo zaangażowanym w życie strony. Wiesz, ludzie potrafią myśleć i jeżeli przedstawisz im jakąś sytuację, a potem zadasz pytanie, to Ci na nie jakoś odpowiedzą. oczkod

A jeżeli jednak w zaparte uważasz, że udział w tej ankiecie powinny brać tylko osoby bardzo zaangażowane w życie strony( takie, które mają nabite dużo postów bądź dodanych napisów, tak je definiujesz, no nie?), nie przedstawiając nawet jednego argumentu na poparcie, że tak powinno być... to trudno, wyjdzie, że Cię nie przekonałem, a ty zostaniesz w moim mniemaniu osobą nierozumną o zatwardziałej głowie. I tyle, rozmowa między nami w tym temacie będzie skończona.


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#43 2015-05-10 17:31:42

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Wybaczcie, ale nie mam czasu przeczytać całości, pousuwałem jedynie komentarze, bo muszę iść. Głosować itp. Od dłuższego czasu przyglądam się ludziom na ansi i jedyny osoba, która faktycznie mogłaby przynieś korzyści dla strony to MasaGratoR aka marek2fgc.
Mimo dość młodego wieku jest po prostu ogarnięty i wiem, że zarówno dogada się z resztą moderacji, jaki i będzie będzie robił to, co trzeba dla ansi robić. Amen i alleluja.

ed:
A wspomnę, że z gościem chyba z jednego pw nie wymieniliśmy. Nie było takiej potrzeby.

Ostatnio edytowany przez dulu (2015-05-10 17:33:03)

Offline

#44 2015-05-10 19:03:14

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

~Anonsik, najprościej, to że ludzie głosują, a nie znają programy partii, to znaczy że jest ok?
Na ANSI ma się zrobić taka sama anarchia jak w Polsce?
Potrzeba jeszcze jakiś argumentów?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#45 2015-05-10 20:22:59

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Kamiyan3991 napisał:
Cryla7 napisał:

Tu się zgadzam, wystarczy przejrzeć napisy sprzed 5 lat, w komentarzach toczy się jakaś dyskusja, są one jakieś. Zawierają emocje, a teraz można naginać regulamin w swoją stronę, kiedy się kogoś nie lubi. smile
Szczerze, nie wiem komu aż tak mocno przeszkadza komentarz typu "dzięki za napisy, super anime"?

No, komentarze do starych serii to nawet można poczytać. Coś się tam właśnie działo i nie był to (przynajmniej nie tylko) taki typowy spam.
Teraz w zasadzie poza ocenami i wytykaniem błędów to nic napisać nie można (jakby pw było od dyskusji z każdym z osobna).
No i zabawne jest to, że da się też te "zabezpieczenia" obejść. Ile razy ktoś pisał "masz tu 2-3 błędy, żeby komentarz nie poleciał" i pisał w ogóle co innego?

Nie zapominajmy, że po coś takie tematy jak ten powstały i w nich możecie prowadzić zażartą dyskusję (lovciam wasze napisy), a w komentarzach niech króluje wypisywanie błędów.

Offline

#46 2015-05-10 20:32:43

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

No tak, jest między tym pewna analogia, użytkownicy deklarują znajomość regulaminu i FAQ, a jak to z tym jest to wszyscy wiemy, ale znowu nie popadajmy w skrajności. Anarchia na ANSI, bo słabo zaangażowani w życie strony ludzie oddaliby głos w ankiecie? A może to właśnie byłaby okazja, żeby ludzie przypomnieli sobie o regulaminie i FAQ? Pisałem, że ludziom można właśnie nakreślić sytuacje przy okazji tej ankiety. Patrz.

Anonsik napisał:

Po prostu pytanie zostaje zadane, może zostać przedstawiona krótko sytuacja, dlaczego takie pytanie pada, ludziska zastanawiają się, odpowiadają i tyle.
...
Wiesz, ludzie potrafią myśleć i jeżeli przedstawisz im jakąś sytuację, a potem zadasz pytanie, to Ci na nie jakoś odpowiedzą.

Ostatnio edytowany przez DanteBanKai (2015-05-10 20:33:42)


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#47 2015-05-10 20:37:34

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Anonsik napisał:

No tak, jest między tym pewna analogia, użytkownicy deklarują znajomość regulaminu i FAQ, a jak to z tym jest to wszyscy wiemy, ale znowu nie popadajmy w skrajności. Anarchia na ANSI, bo słabo zaangażowani w życie strony ludzie oddaliby głos w ankiecie? A może to właśnie byłaby okazja, żeby ludzie przypomnieli sobie o regulaminie i FAQ? Pisałem, że ludziom można właśnie nakreślić sytuacje przy okazji tej ankiety. Patrz.

Anonsik napisał:

Po prostu pytanie zostaje zadane, może zostać przedstawiona krótko sytuacja, dlaczego takie pytanie pada, ludziska zastanawiają się, odpowiadają i tyle.
...
Wiesz, ludzie potrafią myśleć i jeżeli przedstawisz im jakąś sytuację, a potem zadasz pytanie, to Ci na nie jakoś odpowiedzą.

Czyżbym źle ją nakreślił? Napisałem o co mi chodzi i wielokrotnie przedstawiałem zmiany dotyczące regulaminu. Mogę nawet je tu wypisać. Może wtedy Kane coś zmieni.  gwizdze

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-05-10 20:38:32)

Offline

#48 2015-05-10 21:41:43

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Gerard napisał:

Nie zapominajmy, że po coś takie tematy jak ten powstały i w nich możecie prowadzić zażartą dyskusję (lovciam wasze napisy), a w komentarzach niech króluje wypisywanie błędów.

A zdajesz sobie sprawę, że na tej zasadzie możemy w ogóle wywalić komentarze? Ja większość wypisek i tak dostaje na PW. Poza tym jakoś tak dziwnie się wchodzi w komentarz, a tam wypiska na pół strony. Możemy nawet ograniczać się do "ocena + krótkie podsumowanie/przykład i błędy na PW", nie uważasz?
Z tematami też zaszalałeś – ktoś w nich w ogóle pisze? Przecież one mają temat głównie informacyjny, w sumie to nawet taki katalog, żeby szybko wyklikać.

Dochodzi też kwestia aktywności... ludzie, którzy piszą w komentarzach, rzadko udzielają się na forum...

dulu napisał:

dogada się z resztą moderacji

Nom, już świetnie się dogaduje, bo ostro spamuje w komentarzach, często są kasowane (w sumie to nawet częściej od moich), a żadnych warnów nie dostaje, hehe. Przeciętny szaraczek nie jest tak dobrze traktowany.

I nie tylko ja to widzę:

Camizi napisał:

Lel, drugiego użytkownika zalewającego tak komentarze spamem jak Masa ze świeczką szukać. xD

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-05-10 21:59:17)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#49 2015-05-10 22:35:30

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Wiecie, uciekacie od tematu, przez co całkiem się rozmywa. ^^
Ale nawet od samego autora brak konkretu, widzi się na stanowisku moderatora napisów i chce kandydować, czy nie chce? xD
Póki co te pogaduchy nic konkretnego nie przyniosły, więc trzeba pomyśleć, czy temat zamknąć, czy lecimy krok dalej?
Skoro kandydatów brak...

W każdym razie dalsza dyskusja pomiędzy dwoma spamerami zaowocuje warnem, dla jednego i drugiego *tak dla tej sprawiedliwości*, choć to Kamiyan pretenduje do odpoczynku od pisania komentarzy na NASI na jakiś czas...

I tak, temat rano przeczyszczę, bo na dziś to mam jeszcze inne zajęcia. ^^

Ps: żeby nie było, również dostajemy wypiski na PW, więc Kamiyan nie jest jakimś wybrańcem.
Fakt, nie jest to nagminne i częściej dostajemy w komentarzach, niemniej w tym akurat przypadku coś jest na rzeczy.

Ps2:
Co do Marka, to różnica między nim a Kamiyanem jest chyba też taka, że wie kiedy przestać. xD
Nie daje się prowokować i wciągać w bezsensowne dyskusje.
Fakt, spamuje ile wlezie, sporo się tego usuwa, ale upomniany daje sobie na wstrzymanie.

Ostatnio edytowany przez Rein (2015-05-10 22:45:58)

Offline

#50 2015-05-11 07:43:08

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Rein napisał:

Też jestem zdania, że jeśli faktycznie ma być nowy moderator, to niech startuje sam Gerard, który wykazuje inicjatywę,
ma jakieś pomysły (lepsze lub gorsze), a nie zasłania się za innym kandydatem. smile_big

Rein napisał:

Ale nawet od samego autora brak konkretu, widzi się na stanowisku moderatora napisów i chce kandydować, czy nie chce?


Ja już wykazuję inicjatywę od 6-7 miesięcy...

Pokaż spoiler
kane-1431322980.jpg

Offline

#51 2015-05-11 08:09:59

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Gerard nie może być modem.

Offline

#52 2015-05-11 08:23:57

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

A niech da ankietę odnośnie siebie i spróbuje. W końcu nie ma kontrkandydata (Kamiyan się nie liczy). smile_big
Osoby, które ja bym widział i mógłbym zaproponować, już się za bardzo nie udzielają, więc nie ma co czekać na rycerza na białym koniu. Niemniej jeśli będzie miał poparcie i w tej sprawie, da to Kane do myślenia. oczkod

Bo chociażby odnośnie zmian w FAQ większość społeczności ANSI zagłosowała za, znaczna część jego propozycji jest słuszna i zapewne wejdzie w życie, więc jeśli i tu je zdobędzie, można pomyśleć o jakimś okresie próbnym, sprawdzi się albo i nie sprawdzi.^^

Offline

#53 2015-05-11 08:29:14

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Tyle że moderator napisów powinien umieć je dodawać. Przy każdej turze zgłoszeń przynajmniej część z nich jest błędna. Za każdy razem mu to mówię, mimo to cały czas jest to samo. No i ostatnia sprawa z "kutwami" w komentarzach. To nie jest jak w twoim przypadku - chłopina się nie nadaje.
Przy jego moderacji miałbym jeszcze więcej roboty. Dzięki, ale nie.

Ostatnio edytowany przez dulu (2015-05-11 08:29:56)

Offline

#54 2015-05-11 09:02:48

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Sam sobie robotę robisz. Co z tym Majorem się stało, że 5 sezon ma różne nazwy?
Edit: Pierwszy nie lepszy.

Ostatnio edytowany przez Gerard (2015-05-11 09:03:38)

Offline

#55 2015-05-11 11:23:56

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Nie, to przez takich ludzi jak ty jest więcej roboty, bo nie potrafią poprawnie dodać napisów.
Majora mam zapisanego i będę poprawiał wszystkie sezony, tak jak robiłem to High School DxD czy Initial D.

Offline

#56 2015-05-11 12:16:47

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

dulu napisał:

Nie, to przez takich ludzi jak ty jest więcej roboty, bo nie potrafią poprawnie dodać napisów.
Majora mam zapisanego i będę poprawiał wszystkie sezony, tak jak robiłem to High School DxD czy Initial D.

To nie przez użytkowników masz robotę tylko przez serwis aniDB gdzie pod tytuł Shingeki no Kyojin jest przypisane wszystko (później są zbędne komentarze typu: doc zego to pasuje bo chyba nie do mojej wersji odcinka...), a np. takie ova z To Love Ru Darkness już są osobno...


I sokor Aldnoah.Zero jest dodane tak jak jest (podział na dwa sezony) to KTO ZEZWOLIŁ na dodawanie F/ST UBW w całości?

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2014)
Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2015)

Przecież to na kochanym anidb też jest dodane tak jak Aldnoah.Zero...

Offline

#57 2015-05-11 12:20:34

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Gerard napisał:

I sokor Aldnoah.Zero jest dodane tak jak jest (podział na dwa sezony) to KTO ZEZWOLIŁ na dodawanie F/ST UBW w całości?

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2014)
Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2015)

Przecież to na kochanym anidb też jest dodane tak jak Aldnoah.Zero...

Aldonoah.Zero idealnie pokazuje jak aniDB jest super uber dobre. Admini z stamtąd są nawet mądrzejsi od twórców anime, gdyż ci sami numerowali odcinki od 01-24, a na AniDB lepiej walnąć 2x12 numeracje.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#58 2015-05-11 12:28:58

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Przez użytkowników. W regulaminie jest, że dodajemy wg anidb. Nie ja to wymyśliłem.
O fejcie gadaliśmy z darthdragonem i doszliśmy do wniosku, że będzie tak. Nieraz ludzie do mnie piszą i razem uzgadniamy jakiś tytuł, bo jestem świadom, że te anidb czy male nie są wiarygodne. Ale na podstawie czegoś trzeba to robić. Gerard, pisz po polsku.

Offline

#59 2015-05-11 12:39:23

Rein
Moderator
Skąd: Sława
Dołączył: 2006-12-08

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Tak, spierajcie się dalej. ^^ Nic z tego nie wynika. Poza refleksją, że system nie jest idealny, a ludzie czasem popełniają błędy.
Anidb czasem ma chybione tytuły, w czym problem napisać z prośbą o zmianę (z argumentacją?) Tam też są ludzie, z którymi na ogół można się dogadać... A nawet jeśli nie, to przecież tytuł można uzgodnić między sobą, tak by to miało ręce i nogi.
Da się? dulu dał przykład, że się da. ^^

A ty, Gerard się zdecyduj, startujesz - rzuć ankietę na forum i oddać się w ręce ludu... xD
Jak nie, to napisz wprost i daj sobie siana, a nie wdawaj się w niepotrzebne spory. Chyba za dużo wymagam...
Ja to rozumiem, że z dulem się lubisz przekomarzać i macie jakieś osobiste niesnaski.
Niemniej w tej całej zabawie liczy się zdanie całej redakcji, zdanie ludu i to Kane podejmie ostatecznie decyzję. ^^

Offline

#60 2015-05-11 12:58:08

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: [ANKIETA] Nowy moderator napisów?

Ja tam nie chcę mieć w redakcji kolesia, który dosłownie parę dni temu "kurwami" rzucał w komentarzach. Nie dostał warna, jedynie słowne upomnienie, bo przecież jakby dostał, to uwziąłem się.
Rein, bez sensu ankieta. Jeśli potrzebny nowy moderator, powinniśmy obgadać to w gronie razem z adminem. Napisać o tym temat, gdzie ludzie mogliby się zgłaszać, razem zdecydowalibyśmy, czy jest ktoś do odstrzału, potem dać głosować ludziom i wyniki ponownie razem obgadać. Tak to jest to z przysłowiowej dupy robione.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024