#5461 2015-10-26 23:42:17

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Demonis Angel napisał:

Środki to można załatwić, choćby przez zbiórkę od użytkowników. Tutaj jest bardziej potrzebny ktoś znający się dobrze na programowaniu do przerobienia/napisania od nowa całej bazy napisów.

Zapłać mi za bezpłatny urlop to chętnie się zgłoszę jezor

Demonis Angel napisał:

Taka moja wizja:
Zrobiłbym wewnętrzny spis pozycji [...]

To już mamy w ANSI 2.0.

Demonis Angel napisał:

Do tego po wyszukaniu napisów fajnie by było mieć możliwość odznaczenia z wyników napisów danych autorów (taki bajer do szybszego pobierania całych serii) i opcja pobierz wszystkie (by pobrać wszystkie wyszukane napisy). Można by też dodać opcję, by pobierało też czcionki, jeśli autor dodał do nich link (to raczej dla zalogowanych, bo nie każdy by tego chciał).

To też mamy już na uwadze - pomysły dobre i znane.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#5462 2015-10-27 06:18:24

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:
kishida napisał:

Kamiyan3991
Polska anime torrentownia nie jest sposobem na onlajny, bo widz onlajn chce oglądać onlajn.

Do Nyaa jakoś nikt nie ma podskoku. Tutaj to jeszcze ludzie narzekają na synchra, czcionki i takie tam, na torrentowni masz wszystko pod jednym kliknięciem.

Swego czasu przetestowane zostały 2 opcje: tracker ze stronką na wzór tokyotosho. Nie wypaliło, bo ludzie nie chcieli trzymać torków żywych (rip Oresama). Zamknięty tracker z naliczanym ratio i banowanie, jeśli ci spadnie poniżej jakiejś wartości... to działało najlepiej, oczywiście, póki nie zaginał gość od trackera (ale chyba z rok czy dłużej trybiło).

Tak się przez 10 lat przyzwyczaiłem do wyglądu nazi, że jakokolwiek większa zmiana to będzie szok.  mruga


wladza1.png

Offline

#5463 2015-10-27 16:03:03

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

Tak się przez 10 lat przyzwyczaiłem do wyglądu nazi, że jakokolwiek większa zmiana to będzie szok.  mruga

To lepiej jakby zostawili wygląd, a zmieniali wewnętrzne mechanizmy, bo jeszcze na zawał nam zejdziesz. : P

Offline

#5464 2015-10-27 18:04:52

kishida
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-02

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kane napisał:

BTW, ja nie zamierzam się w tą "wojnę" angażować. To nie moja sprawa(...)

Jako właściciel to jest w 100% twoja sprawa.

Kane napisał:

Będę szczery: ANSI nie jest zarządzane - jest utrzymywane (...)

I tu odebrałeś mi wszystkie argumenty. Nie ma co dyskutować, jak tak stawiasz sprawę. Można powiedzieć, że nie jesteś potrzebny, bo opłacanie serwera nie jest czymś, co wymaga większej wiedzy i umiejętności.

Strona ma zazwyczaj cel powiększania grona odbiorców, czy polepszania swojego contentu itd. Jakiś progres.
Nie będę mówić o statystykach, o których rozmawialiśmy kiedyśodnośnie reklamy, ale każdy przeciętny user zdaje sobie sprawę, że tendencja ansi jest spadająca nie rosnąca w przeciwieństwie do onlajnów.

Kane napisał:

"Argument "nie ma lepszej motywacji niż kasa" - jest dobry, ale jak to sobie wyobrażasz? Rejestracja ma być płatna

Myślę, że jasno przedstawiłem sytuacje próby dogadania się z onlajnami. Jakoś nie przypominam sobie, żeby problem był na tle tłumacze - widzowie.
Chyba, że pytasz mnie osobiście o to, jak strony powinny zarabiać, a to dość śmieszne pytanie.

Sasha1 napisał:

Niegodny zaufania, bo nie babra się w tym gównie? Srsly? ANSI jest jedynie stroną, gdzie można wrzucać napisy do bajek; nie mniej, nie więcej. Problem mają osoby przekładające animu, nie administracja.

Nie wiem jak można nazwać dbanie o interesy swojej strony jako babranie się w gównie.

No właśnie, a kim powinien być właściciel, jak nie osobą, która powinna reprezentować interesy swoich userów, a szczególnie filaru na którym jest oparta strona? Pisanie typu "problem tłumaczy, nie administracji" to jakby powiedzieć, że problemy tłumaczy ma się w... a ja jestem tylko tutaj od opłacania serwera i problem mnie nie dotyczy.
Niezbyt ciekawe podejście.

Demonis Angel, jeżeli nie uderzają w twój interes, to nie widzę sensu byś o tym w ogóle pisał. Chyba, że lubisz pogaduchy w tym temaci,. albo po prostu kłamiesz, że nie masz interesu, bo ja nie zamierzam kłamać i mówię, że mam w tym interes.

Wspomniawszy o interesie, tak wiec zakończę na tym interesie, bo zrobiłem swoje.
Tak więc proponuję, by wyłonił się z tego grona Spartakus i skupił w okół siebie grono tłumaczy, którzy chcą w "jakikolwiek" sposób działać wspólnie. Dobitnie podkreślając w jakikolwiek, by niektórzy sobie ubzdurali, że ja nakłaniam do próby wynegocjowania hajsu. To już sprawa tłumaczy, nie moja, jakie warunki będą chcieli wynegocjować. Żeby coś wziąć trzeba coś dać

Jak już pisałem nie raz, nie ma sensu próbować w 100% wygrać, bo nie ma takiej możliwości, by onlajny przestały brać suby i na nich zarabiać jak i w drugą stronę, że nie ma takiej opcji, by każdy tłumacz dawał swoje napisy do jakiegokolwiek wykorzystania. Różnica jest taka, że tłumacze i tak udostępniają suby a onlajny korzystają,  więc na aktualnej sytuacji wygrywają onlajny.
Próba ugody, jakiś negocjacji, bądź trwanie dalej w tym procederze.

PS.
Co do argumentu, by przekonywać uploaderów do swoich racji. Tak, jest to jakieś działanie, lecz nie jest możliwe, by zadziałało to na dłuższą metę. Przekonać można ludzi, co myślą, że robią to w celu "dobra rozpowszechniania chińskich bajek", ale nie osoby z innymi pobudkami. Póki co, pstryczka dostało AO z tym przekonywaniem uploaderów. Kto zyskał? W malutkim stopniu tłumacze, a w dużym inne strony onlajn. Nie ma danej serii? To przeciętny widz wpisuje w google nazwę serii + PL i leci do konkurencji.

Nie da się przekonać osoby, które robią to dla własnych interesów. Jak rzeczywiście wiele uploaderów się nawróci, to skorzystają uploaderzy, bo gdy zabraknie rąk do charytatywnej pracy, może właściciele onlajnów będą im płacić, czy w jakiś inny sposób im wynagradzać robotę. Na pewno właściciel wybierze taką opcje, która będzie tańsza i efektywniejsza.

Offline

#5465 2015-10-27 19:01:26

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Niezbyt ciekawe podejście.

Ekhm, ekhm. ANSI to tylko platforma do udostępniania napisów, tak gwoli przypomnienia. Grupy równie dobrze mogą zostawiać napisy tylko na swoich stronach.
Brak zainteresowania ze strony Kane'a jest w sumie zrozumiały, bo on tylko udostępnia to dla potomnych. Taka Święta Teresa, tyle że z penisem.

To, jak ludzie korzystają z zasobów strony, jest w ogóle innym problemem. Cała sprawa rozbija się o to, że nie mamy możliwości odcięcia onlajnów od swojej pracy bez szkody dla pozostałych. Oczywiście, są wyjątki od reguły (IRC i te sprawy), ale myślę, że większość tłumaczy po prostu nie chce ludziom utrudniać. Swego czasu ktoś (bodajże Puotek) użył określenia "nie warto kopać się z koniem". To w zasadzie podsumowuje cały temat.

Tak czy siak, chyba nie rozumiesz jednej rzeczy. Po temacie widać, że ludziom specjalnie nie zależy na ANSI czy ogólnie całym tym charytatywnym biznesie. Niejako główną przyczyną są właśnie onlajny, które sprowadziły tłumaczy do roli bezimiennych murzynów, którzy mają robić na już. No i nas problem nie dotyczy, bo i tak sobie oglądamy z Horribla (nie licząc takich raków jak ripy z Hulu).

Co, jeśli wszystko przejdzie na translatorowe onlajny? Nico. Taka już jest kolej rzeczy. Kiedyś ludzie nie mieli internetu i żyli, to i z onlajnowym translatorem nie zginą. Chociaż fakt, śmiał się z nich nie będę. W końcu trochę lipnie jest oglądać źle przetłumaczone kwadraty (ale w sumie i tak większość bajek to syf), z drugiej strony – sami są sobie winni. Ignorancja to bardzo zła rzecz, tak generalnie. Właśnie przez nią jest jak jest.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-10-27 19:03:08)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5466 2015-10-27 20:01:52

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

@kishida
Coś ty się tak tego płacenia uczepił. Ja w tej wojnie interesów żadnych nie mam, no może tylko to, że się mogę pośmiać. Tłumaczę sam dla siebie (ewentualnie znajomych) i nie obchodzi mnie to ile osób obejrzy z moimi napisami, udostępniałem swoją pracę, bo po co ją trzymać w szufladzie, ale zarabiać na mojej pracy nie pozwolę. Jak ktoś pyta o zgodę, a nie otrzymuje odpowiedzi, to jasnym jest dla mnie, że kogoś nie obchodzi los jego napisów, więc wykorzystać można. No ale jak w profilu/opisie napisów widnieje "nie zgadzam się na wykorzystanie napisów na stronach online", to pisanie wiadomości jest bez sensu, bo uploader zna odpowiedź. U siebie niech robią co chcą, niech sobie używają translatora, wrzucają kwadraty, jakbym chciał obejrzeć coś z ich napisami, to bym obejrzał online, jak oni chcą oglądać coś z napisami z ANSI (tych, którzy im nie udostępniają), to niech się dostosują.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#5467 2015-10-27 20:58:26

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

kishida napisał:

Jako właściciel to jest w 100% twoja sprawa.

Nie, to nie jest moja sprawa. Moją sprawą jest rodzina, praca i kredyt na mieszkanie - na przykład. Nie mam czas ani specjalnie ochoty robić za sędziego/mentora/bojownika etc. w wojnach między onlajnami a częścią tłumaczy.

Gamedor mi spamuje skrzynkę wyrzutami, że go tu oczerniają i twierdzi, że jest 100% legalny, a większość tutaj twierdzi zdaje mi się coś innego - załatwcie to miedzy sobą. Jeśli będą jakieś konkretne dobre pomysły jak mogę pomóc rozstrzygnąć ten spór małym nakładem sił - słucham.
Jeszcze raz zaznaczę, że wyłączenie serwisu nie wchodzi w grę, jak to zdaje się Kamiyan3991 zauważył, rykoszetem od tej kuli oberwało by wielu niewinnych.

kishida napisał:

I tu odebrałeś mi wszystkie argumenty. Nie ma co dyskutować, jak tak stawiasz sprawę. Można powiedzieć, że nie jesteś potrzebny, bo opłacanie serwera nie jest czymś, co wymaga większej wiedzy i umiejętności.

Jeszcze byś się zdziwił ile pracy/wysiłku kosztowało mnie utrzymanie serwisu/forum online przez te wszystkie lata.

kishida napisał:

Strona ma zazwyczaj cel powiększania grona odbiorców, czy polepszania swojego contentu itd. Jakiś progres.

Content ANSI to napisy, to jakość tych napisów i dyskusje na forum - a do tego narzędzia są (choć już nieco przestarzałe), działają - i to społeczność tworzy ten content właśnie. Jeśli serwis obrasta w nowe ficzery itd - bardzo fajnie, jeśli nie, bo nie ma ich komu zrobić - trudno. Najważniejsze, że misja, którą stoi ANSI jest spełniana.

kishida napisał:

Myślę, że jasno przedstawiłem sytuacje próby dogadania się z onlajnami.

Więc się dogadacie, ale tak aby osoby niezaangażowane w tej konflikt nie ucierpiały.

kishida napisał:

Nie wiem jak można nazwać dbanie o interesy swojej strony jako babranie się w gównie.

To chyba Ty tu czegoś nie rozumiesz, ANSI nie jest interesem. To miejsce w sieci z napisani do anime od fanów dla fanów - zrobiłeś napisy do anime i chcesz się nimi podzielić z innymi otaku - dodaj je do bazy aby mogli je znaleźć - tylko tyle i Aż tyle.

kishida napisał:

No właśnie, a kim powinien być właściciel, jak nie osobą, która powinna reprezentować interesy swoich userów, a szczególnie filaru na którym jest oparta strona? Pisanie typu "problem tłumaczy, nie administracji" to jakby powiedzieć, że problemy tłumaczy ma się w... a ja jestem tylko tutaj od opłacania serwera i problem mnie nie dotyczy.
Niezbyt ciekawe podejście.

Tutaj nie ma żadnych interesów, filarów, reprezentowania itd. patrz akapit wyżej. Z czasem potrzeba istnienia ANSI zniknie niemal całkiem - w końcu powstaną translatory zdolne tłumaczyć anime w czasie rzeczywistym z zachowaniem wysokiej jakości tłumaczenia. Co wtedy? NIC - po prostu taka jest naturalna kolej rzeczy i kijem Wisły nie zawrócisz.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#5468 2015-10-27 21:06:49

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kane napisał:

Od fanów dla fanów jest można by rzec konstytucją AnimeSub.info - trzeba by mieć naprawdę moce argumenty, aby przekonać mnie, że ANSI powinno zmienić model na komercyjny. Sam przez lata moderki, potem administrowana, przenoszenia na lepsze serwery, migracje kodu etc. nigdy nie wziąłem ani złotówki. Pierwotny właściciel wszystkiego co tu mamy też nie wziął ode mnie ani grosza, kiedy przepisywał mi domenę i dostęp do kodu źródłowego.
Argument "nie ma lepszej motywacji niż kasa" - jest dobry, ale jak to sobie wyobrażasz? Rejestracja ma być płatna? 10 napisów za free a potem wyślij SMS? beznadzieja
Serio pytam, jeśli jest pomysł i środki na ulepszenie serwisu to chętnie o tym pogadam, najchętniej przez TeamSpeak.

Nie myślałeś, żeby zostać politykiem?


FluxBB bbcode test

Offline

#5469 2015-10-27 21:07:59

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Skoro Kane zawitał na ANSI, to mam do ciebie bardzo ważne pytanie.
Kiedy wersja testowa ANSI 2.0? smile

Offline

#5470 2015-10-27 21:08:02

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Luk4S napisał:

Nie myślałeś, żeby zostać politykiem?

Mam za mało punktów charyzmy i nienawidzę kłamać.

marek2fgc napisał:

Skoro Kane zawitał na ANSI, to mam do ciebie bardzo ważne pytanie.
Kiedy wersja testowa ANSI 2.0? smile

Jedna już była. Ale została porzucona bo efekt końcowy nie spełniał by pokładanych w nim oczekiwań.

Teraz na raty pracujemy z xandrosem nad drugą - kiedy? To zależy od naszej motywacji/czasu i waszego wsparcia.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#5471 2015-10-27 21:18:00

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kane napisał:

Teraz na raty pracujemy z xandrosem nad drugą - kiedy? To zależy od naszej motywacji/czasu i waszego wsparcia.

Toś go wkopał. Nie będzie miał teraz chłopak życia.  hehe


wladza1.png

Offline

#5472 2015-10-27 21:22:03

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:
Kane napisał:

Teraz na raty pracujemy z xandrosem nad drugą - kiedy? To zależy od naszej motywacji/czasu i waszego wsparcia.

Toś go wkopał. Nie będzie miał teraz chłopak życia.  hehe

Przecież każdy kto czyta to forum wie o tym przynajmniej od roku...

Offline

#5473 2015-10-27 21:22:17

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kane napisał:

pracujemy z xandrosem nad drugą

Zdrajca!

Ostatnio edytowany przez Xandros (2015-10-27 21:22:27)

Offline

#5474 2015-10-27 21:38:13

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

marek2fgc napisał:

Skoro Kane zawitał na ANSI, to mam do ciebie bardzo ważne pytanie.
Kiedy wersja testowa ANSI 2.0? smile

Nieoficjalne info, które ja dostałem – w okolicach zimy, i niedługo będą szukać beta testerów.

Kane napisał:

Jeszcze byś się zdziwił ile pracy/wysiłku kosztowało mnie utrzymanie serwisu/forum online przez te wszystkie lata.

I chwała Ci za to.

Kane napisał:

Z czasem potrzeba istnienia ANSI zniknie niemal całkiem - w końcu powstaną translatory zdolne tłumaczyć anime w czasie rzeczywistym z zachowaniem wysokiej jakości tłumaczenia.

Znajomy programista twierdzi, że to scenariusz science-fiction.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5475 2015-10-27 21:40:55

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:

Znajomy programista twierdzi, że to scenariusz science-fiction.

Kwestia czasu, przecież translator Google już potrafi z wielu języków tłumaczyć napisy z kamerki a Microsoft eksperymentuje z tłumaczeniem rozmów przez Skype w czasie rzeczywistym.
Kwestia czasu - pytanie ile lat?


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#5476 2015-10-27 21:48:11

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kane napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Znajomy programista twierdzi, że to scenariusz science-fiction.

Kwestia czasu, przecież translator Google już potrafi z wielu języków tłumaczyć napisy z kamerki a Microsoft eksperymentuje z tłumaczeniem rozmów przez Skype w czasie rzeczywistym.
Kwestia czasu - pytanie ile lat?

Nadal utrzymuję, że bardzo przeceniasz możliwości zwykłych maszyn. Tak jak z małego głośnika nie zrobisz kina domowego, tak translator zawsze będzie tylko translatorem.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5477 2015-10-27 22:16:52

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kamiyan3991 napisał:
Kane napisał:
Kamiyan3991 napisał:

Znajomy programista twierdzi, że to scenariusz science-fiction.

Kwestia czasu, przecież translator Google już potrafi z wielu języków tłumaczyć napisy z kamerki a Microsoft eksperymentuje z tłumaczeniem rozmów przez Skype w czasie rzeczywistym.
Kwestia czasu - pytanie ile lat?

Nadal utrzymuję, że bardzo przeceniasz możliwości zwykłych maszyn. Tak jak z małego głośnika nie zrobisz kina domowego, tak translator zawsze będzie tylko translatorem.

Gdybyś dawno temu powiedział, że w domu masz pudło na którym możesz oglądać, grać, rozmawiać, płacić rachunki, zarabiać, pracować i do tego jeszcze wiele innych możliwości, to prawdopodobnie skończył byś w szpitalu dla obłąkanych.

Więc nigdy nie mówmy nigdy smile_big

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2015-10-27 22:17:28)


FluxBB bbcode test

Offline

#5478 2015-10-27 22:19:13

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ale to dość kiepskie porównanie. Zdarzają się problemy nawet w zwykłej komunikacji ("co autor miał na myśli"), a co dopiero, gdyby maszyna miała to przemielić.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5479 2015-10-27 22:27:20

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Tak w temacie.

Pałętało się na kanale.  hehe

Ostatnio edytowany przez bodzio (2015-10-27 22:27:46)


wladza1.png

Offline

#5480 2015-10-27 22:34:18

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

Tak w temacie.

Pałętało się na kanale.  hehe

Gamedor nie lubi tego.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024