#21 2015-10-27 11:28:07

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Możesz dodać też link do tego tematu z hardsubami polskimi, oraz angielskie softsuby na mega, przydatne jak torki padną, oraz inny folder z hardami pl na mega.

Ostatnio edytowany przez Nala_Alan (2015-10-28 19:32:13)

Offline

#22 2015-10-27 11:56:51

baca130
Użytkownik
Skąd: Chojnice
Dołączył: 2015-04-15

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Areki-chan napisał:

Wchodzisz na nyaa.se i wpisujesz tytuł anime i nazwę grupy, pod którą jest synchro

Przy nowych seriach to jak najbardziej gdzie jeszcze są jakieś seedy. W innym przypadku trzeba ściągnąć od innej grupy i gdzieniegdzie robić własne synchro.
Ja do tego używam Subtitle Edit lub Aegisub w zależności od typu napisów.

Offline

#23 2015-10-27 12:31:08

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

baca130 napisał:
Areki-chan napisał:

Wchodzisz na nyaa.se i wpisujesz tytuł anime i nazwę grupy, pod którą jest synchro

Przy nowych seriach to jak najbardziej gdzie jeszcze są jakieś seedy. W innym przypadku trzeba ściągnąć od innej grupy i gdzieniegdzie robić własne synchro.
Ja do tego używam Subtitle Edit lub Aegisub w zależności od typu napisów.

Dziwna ścieżka do połączania animu z napisami, gdyż istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś sychnro zrobił przed nami i wystarczy dać znać, iż się potrzebuje.

Offline

#24 2015-10-27 12:36:43

baca130
Użytkownik
Skąd: Chojnice
Dołączył: 2015-04-15

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Nesbro napisał:
baca130 napisał:
Areki-chan napisał:

Wchodzisz na nyaa.se i wpisujesz tytuł anime i nazwę grupy, pod którą jest synchro

Przy nowych seriach to jak najbardziej gdzie jeszcze są jakieś seedy. W innym przypadku trzeba ściągnąć od innej grupy i gdzieniegdzie robić własne synchro.
Ja do tego używam Subtitle Edit lub Aegisub w zależności od typu napisów.

Dziwna ścieżka do połączania animu z napisami, gdyż istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś sychnro zrobił przed nami i wystarczy dać znać, iż się potrzebuje.

Synchro to jest dosłownie chwila na odcinek, więc zawsze wolę sam robić niż polegać na kimś.

Offline

#25 2015-10-27 12:44:16

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

baca130 napisał:
Nesbro napisał:
baca130 napisał:

Przy nowych seriach to jak najbardziej gdzie jeszcze są jakieś seedy. W innym przypadku trzeba ściągnąć od innej grupy i gdzieniegdzie robić własne synchro.
Ja do tego używam Subtitle Edit lub Aegisub w zależności od typu napisów.

Dziwna ścieżka do połączania animu z napisami, gdyż istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś sychnro zrobił przed nami i wystarczy dać znać, iż się potrzebuje.

Synchro to jest dosłownie chwila na odcinek, więc zawsze wolę sam robić niż polegać na kimś.

Gdyby wystarczyło jedynie przesunąć czasy... to i tak byłoby to męczące, bo odcinków od 11 do 110 może być.

Offline

#26 2015-10-27 12:49:02

Usui-san
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-19

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Nie wiem czy to jest temat do zgłaszania jakichś błędów ale skoro link "Folder na MEGA" jest w tym temacie (w pierwszym poście) to napiszę tutaj.

Mam problem z pobraniem odcinków z MEGA:
Higurashi no Naku Koro ni: 20, 23, 25
Higurashi no Naku Koro ni Kai: 9, 16, 23
albo wyskakuje błąd, albo inicjalizuje się w nieskończoność, albo staje na 0% i dalej nie idzie. Reszta odcinków pobrała się bez problemu. Nie wiem co o tym myśleć i czy tylko u mnie to występuje więc byłbym wdzięczny za pomoc.

Tak bardziej w temacie to niedawno ktoś zaczął temat skąd ściągać anime (Główna » Dyskusje » Skąd bierzecie anime...). Może by zebrać linki które zostały tu i tam wypisane i zrobić listę, a później tylko do niej odsyłać.

Offline

#27 2015-10-27 13:25:22

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

A ja myślałem, że na tym się skończy: http://pokazywarka.pl/pobieranie_anime/

Temat można by podpiąć pod FAQ.

Offline

#28 2015-10-27 13:46:10

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Gerard napisał:

A ja myślałem, że na tym się skończy: http://pokazywarka.pl/pobieranie_anime/

Temat można by podpiąć pod FAQ.

Ilość tekstu jest zniechęcająca... Przecież to takie łatwe...

Offline

#29 2015-10-27 13:46:11

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Dodałbym qBittorrenta jako główny klient a uTorrenta jako alternatywę.

Nie trzeba tam dodawać kanałów RSS dla każdej serii. To zdecydowanie za dużo pracy. Wystarczy jeden kanał RSS: Anime -> English-translated Anime -> Filter remakes/Trusted Only. Dodawanie kolejnych anime do ściągarki to kwestia wklejenia nazwy, dodania nazwy wybranej grupy i zaznaczenia kanału z listy dodanych.


flzQwEU.jpg

Offline

#30 2015-10-27 14:05:34

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Zbędne, bo będzie tobie pobierać serie których nieoglądasz, albo rakowe wydania od Funi/Hulu. Ja po prostu ręcznie pobieram każdy odcinek, nie bawię się w RSSy.

Offline

#31 2015-10-27 14:28:54

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Gerard napisał:

A ja myślałem, że na tym się skończy: http://pokazywarka.pl/pobieranie_anime/

Temat można by podpiąć pod FAQ.

Ilość tekstu jest zdecydowanie zniechęcająca dla gimbusów. Kto to będzie czytał?


wNXtFnr.jpg

Offline

#32 2015-10-27 14:37:22

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

baca130 napisał:

Synchro to jest dosłownie chwila na odcinek, więc zawsze wolę sam robić niż polegać na kimś.

To nie jest chwila. Na poczekaniu to sobie możesz zrobić byle jakie synchro, które jest pozbawione wyrównań scenicznych (duża różnica) i odpowiednio przesuniętych efektów (szczególnie jeśli były robione w Mocha). Poza tym ma to sens, jeśli chcesz BD. Wersje TV do starszych serii łatwo idzie zakosić z IRC, a sporo timingów i tak się pokrywa, bo są robione z tego samego streama czy ts.

Subarashii napisał:

Wystarczy jeden kanał RSS: Anime -> English-translated Anime -> Filter remakes/Trusted Only

Nie polecam używania opcji "trusted". Sporo dobrych wydań nie ma tego statusu (jak np. Cavalry od Heroine czy encody z BS11 do Heavy Object).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#33 2015-10-27 14:54:18

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Kamiyan3991 napisał:
Subarashii napisał:

Wystarczy jeden kanał RSS: Anime -> English-translated Anime -> Filter remakes/Trusted Only

Nie polecam używania opcji "trusted". Sporo dobrych wydań nie ma tego statusu (jak np. Cavalry od Heroine czy encody z BS11 do Heavy Object).

Masz rację, ale zwykły user nie będzie się bawił w sprawdzanie, które wydanie lepiej wygląda, tylko po prostu ściągnie od HS. Do takich ludzi jest przecież kierowany ten poradnik.


flzQwEU.jpg

Offline

#34 2015-10-27 14:59:15

baca130
Użytkownik
Skąd: Chojnice
Dołączył: 2015-04-15

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Kamiyan3991 napisał:
baca130 napisał:

Synchro to jest dosłownie chwila na odcinek, więc zawsze wolę sam robić niż polegać na kimś.

To nie jest chwila. Na poczekaniu to sobie możesz zrobić byle jakie synchro, które jest pozbawione wyrównań scenicznych (duża różnica) i odpowiednio przesuniętych efektów (szczególnie jeśli były robione w Mocha). Poza tym ma to sens, jeśli chcesz BD. Wersje TV do starszych serii łatwo idzie zakosić z IRC, a sporo timingów i tak się pokrywa, bo są robione z tego samego streama czy ts.

Nigdy nie narzekałem na moje synchra. Przeważnie jest to przesunięcie o sekundę-dwie, parę sekund po openingu(zazwyczaj 10), czasami też w środku.
W niektórych przypadkach trzeba się trochę więcej pobawić. Ale przeważnie całą serie można poprawić w 10 minut. Kilka serii zrobisz i reszta idzie automatycznie.

Offline

#35 2015-10-27 15:08:20

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Subarashi napisał:
Kamiyan3991 napisał:
Subarashii napisał:

Wystarczy jeden kanał RSS: Anime -> English-translated Anime -> Filter remakes/Trusted Only

Nie polecam używania opcji "trusted". Sporo dobrych wydań nie ma tego statusu (jak np. Cavalry od Heroine czy encody z BS11 do Heavy Object).

Masz rację, ale zwykły user nie będzie się bawił w sprawdzanie, które wydanie lepiej wygląda, tylko po prostu ściągnie od HS. Do takich ludzi jest przecież kierowany ten poradnik.

To powodzenia w ściąganiu hardków HS. Ta opcja jest w zasadzie bezużyteczna, bo zasłania dobre wydania, a wyszukiwarka i tak wszystko znajdzie.
W ogóle to czasem trafia się też Doki, którego na Nyaa nie ma (warto wspomnieć).

baca130 napisał:

Nigdy nie narzekałem na moje synchra.

To, że nie widzisz błędów, wcale nie znaczy, że ich tam nie ma. Jak chcesz zobaczyć różnicę, to potraktuj po przesunięciu napisy funkcją TPP w Aegi (nie poprawi wszystkiego, ale całkiem sporo).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#36 2015-10-27 16:25:43

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Dodaj jeszcze Potplayer, automatycznie ściąga swoje kodeki (na tym playerze nawet na moim przedwojennym kompie da się animu w HEVC oglądać).

EDIT:
Poza tym, masz błąd w spisie.

Areki-chan napisał:

PRZYDATNE LINKI, CZYLI CO ZROBIĆ, GDY NYAA ZAWODZI:
Intel - kanał IRC z mnóstwem serii
kanał IRC - dużo botów z anime

To linki nie do kanałów IRC, tylko XDCC/stron z wyszukiwarkami paczek na botach. Tu masz jeszcze jeszcze jedną taką stronkę: https://news.kae.re/

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2015-10-27 16:41:25)

Offline

#37 2015-10-27 17:48:55

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Subarashi napisał:

Dodałbym qBittorrenta jako główny klient a uTorrenta jako alternatywę.

Nie trzeba tam dodawać kanałów RSS dla każdej serii. To zdecydowanie za dużo pracy. Wystarczy jeden kanał RSS: Anime -> English-translated Anime -> Filter remakes/Trusted Only. Dodawanie kolejnych anime do ściągarki to kwestia wklejenia nazwy, dodania nazwy wybranej grupy i zaznaczenia kanału z listy dodanych.

W uTorrencie też nie trzeba, wystarczy jeden oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#38 2015-10-27 18:59:54

Vincent_Law
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-31

Offline

#39 2015-10-27 19:04:23

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Kwestia tego, w której aktualizacji to wprowadzili, czy stare wersje są bezpieczne, czy nie.

Offline

#40 2015-10-27 19:06:33

Vincent_Law
Użytkownik
Dołączył: 2011-10-31

Odp: [PORADNIK] Jak oglądać anime z dysku

Podobno poniżej 3.4 jest ok, ale ja nie ryzykuje przypadkowym kliknięciem w aktualizację. Używam qBittorrent, lekki i szybki.


podpisq.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024