#41 2015-12-21 00:02:57

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: One Punch Man

QuariooX napisał:
bodzio napisał:
Eftar napisał:

A ja mam niedosyt. Dowiedzą się kiedyś, że jest on OP itd.?

W sensie, że mogą mu buty wiązać?  smile_big

Okrutny spojler, nie czytać:

Pokaż spoiler
Walka z Garou awansuje go do A, bo Garou skopie dupy tym z S-klasy a Saitama później jemu. Tylko że i tak nie wszyscy będą to widzieć. Dlatego Tornado wda się w walkę z Saitamą... itd.

Rozumiem, że mówisz o tej wersji z "cudowną" kreską od ONE?

No Murata jest w tyle bardzo, więc chyba oczywiste, że o webie.  smile


wladza1.png

Offline

#42 2015-12-21 02:11:30

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: One Punch Man

Dzięki za spoilera, a dzięki 11 epkowi wiem że tornado nic Saitamie nie zrobi.

Pokaż spoiler
Czy was też rozwaliła akcja z księżycem?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#43 2015-12-21 03:37:15

SadMan
Użytkownik
Dołączył: 2015-12-21

Odp: One Punch Man

Jak coś napisy do One Punch Man ep 12
http://animesub.info/szukaj.php?pUdostepnil=SadMan

Offline

#44 2015-12-21 05:11:32

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: One Punch Man

Dzięki, już dawno obejrzane.
Nic w subkach nie zwróciło mi uwagi, czyli jak na fastsuba dobra robota.
No nic, od fajczone, teraz będe się jarał jak flota Stanisa, kiedy będzie coś wiadome o kontynuacji xD


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#45 2015-12-23 14:37:38

aryst
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-11

Odp: One Punch Man

http://www.ustream.tv/channel/nebu-kuro1

Murata rysuje; jakby kogoś to interesowało.

Offline

#46 2015-12-23 16:53:00

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: One Punch Man

aryst napisał:

http://www.ustream.tv/channel/nebu-kuro1

Murata rysuje; jakby kogoś to interesowało.

Niech idzie na tłicza. Tam jeszcze suba mogą kupić. szalony

Offline

#47 2015-12-29 11:42:28

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: One Punch Man

O widziałem na torkach że jakieś bonusy na BD dają jezor


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#48 2015-12-29 12:42:19

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: One Punch Man

Offline

#49 2015-12-31 14:11:27

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: One Punch Man

Dobre podsumowanie tego średniaka, więc pomyślałem, że wkleję, zamiast pisać to samo.

Overhyped. One Punch Man być może wygląda znakomicie i bardzo efektownie. Jednakże to tyle. Komedia i parodia? Pojawiają się na ekranie kolejni mistrzowie zła przekonani o własnej racji i sile… i kończą w wiadomych okolicznościach, które zdradza nam tytuł anime. Wszystko jasne i zrozumiałe, tylko czemu kolejne odcinki powtarzają tę samą analogiczną sytuację? Wielkie było moje zdziwienie, iż ten prosty schemat wzbudza zachwyt i uwielbienie u tak szerokiej publiki.

Jest to w istocie świetna rozrywka na nudny wieczór, ale nic więcej. Jeśli zabraknie kontynuacji tej serii, za rok nikt nie będzie o niej pamiętał, nawet Ci, którzy honorują One Punch Man najwyższą notą.

A tutaj Jednostrzałowiec w pigułce.
1. Weź maina z shounena.
2. Daj mu nieograniczoną moc, okazując to w sposób komediowy.
3. Profit, gawiedź się cieszy.
4. PS: to samo można zrobić z każdą postacią z shounena (pewnie wyjdzie nawet lepiej, bo Saitamie charakteru praktycznie brak).

Ogółem średnie na maksa. Chociaż tak gdzieś między 6-7/10 można dać. Pewnie nie kłuło by mnie to tak w oczy, gdyby ta seria nie była przehajpowana jak SAO.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-12-31 14:15:53)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#50 2015-12-31 14:14:41

Xandros
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-07

Odp: One Punch Man

Zapomniałeś: dodaj tsundere, która podkochuje się w MC

Offline

#51 2015-12-31 15:58:09

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: One Punch Man

Kamiyan3991 napisał:

Ogółem średnie na maksa. Chociaż tak gdzieś między 6-7/10 można dać. Pewnie nie kłuło by mnie to tak w oczy, gdyby ta seria nie była przehajpowana jak SAO.

Przehajpowane to jest Owari no Seraph, gdzie drugi sezon jest kalką pierwszego a wszyscy klaszczą i czekają na więcej.

OPM zawdzięcza ten hajp i sukces w internecie głównie temu, że filmowe oraz serialowe adaptacje komiksów weszły do mainstreamu i praktycznie każdy je ogląda. Nic więc dziwnego, że świetna parodia tego gatunku odniosła sukces.

6tclZ65.jpg

Pojawiają się na ekranie kolejni mistrzowie zła przekonani o własnej racji i sile… i kończą w wiadomych okolicznościach, które zdradza nam tytuł anime. Wszystko jasne i zrozumiałe, tylko czemu kolejne odcinki powtarzają tę samą analogiczną sytuację? Wielkie było moje zdziwienie, iż ten prosty schemat wzbudza zachwyt i uwielbienie u tak szerokiej publiki.

Masz rację, ale umknęła Ci jedna bardzo ważna rzecz, której brakuje w wielu seriach: budowanie napięcia. Znasz wynik walki - tak jak powiedziałeś, zdradza go sam tytuł bajki. Ale przez cały odcinek twórcy próbują Cię przekonać, że tym razem będzie inaczej i Saitama ma szansę przegrać. Próbują Cię oszukać jak bardzo beznadziejna jest sytuacja, zmusić abyś zadał sobie pytanie "czy tego przeciwnika w ogóle da się pokonać?". Większość widzów dała się przekonać i stąd sukces OPM. A nawet jeśli nie dałeś się "oszukać", to trzeba docenić wysiłek twórców.

Weź maina z shounena

Tak, bo w każdym shounenie masz prosto narysowanego łysola, który stracił sens życia, jest obojętny, znudzony oraz nudny sam w sobie i w ogóle jego charakter nie jest zbyt przyjemny. To rzeczywiście typ bohatera, który jest obecny w każdym shounenie lub komiksie z superbohaterami.
Ech.

Zapomniałeś: dodaj tsundere, która podkochuje się w MC

Tak! Nie zapomnij o tym, że MC od razu leci na tsundere, zamiast nazywać ją gówniarą lub po prostu ją zbywać i ignorować, tak jak zrobiłby każdy normalny, dorosły człowiek w przypadku spotkania kogoś takiego jak Tatsumaki. Kolejny schemat namierzony! Zaraz, zaczekaj - chyba oglądaliśmy inne anime.
btw.

Pokaż spoiler
Fubuki będzie znacznie lepiej dogadywać się z Saitamą
, ale nawet w tym wypadku trudno mówić o jakimkolwiek wątku romantycznym.


flzQwEU.jpg

Offline

#52 2015-12-31 16:46:04

Yagami_Raito8920
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-07

Odp: One Punch Man

Nigdzie nie widziałem pieśni pochwalnych na temat Serapha, jedynie mieszanie z błotem, co jest słuszne.
Pierwszy sezon to gniot, którego kijem metalowym nie warto tykać, drugi coś próbuje, ale główne postacie są jak stu kilowe kamienie, ciągnące przeciętną bajkę w odmęty kupa.
Btw. Wolę Saitamę niżli chorego psychiczne Yu ze skłonnościami gejowskimi fuj


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
96gaix.jpg
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#53 2015-12-31 17:05:17

123fluxbbfan
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-22

Odp: One Punch Man

Czasem warto obejrzeć komedię, nawet jeśli nie ma fabuły, tak dla zabawy i w tej kategorii to anime moim zdaniem jest idealne, tak głupie że aż śmieszne. Dzięki za napisy.


Błędy są po to by iść do przodu, determinacja to twoja siła.

Offline

#54 2015-12-31 17:32:28

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: One Punch Man

Subarashi napisał:

Przehajpowane to jest Owari no Seraph, gdzie drugi sezon jest kalką pierwszego a wszyscy klaszczą i czekają na więcej.

Trochę słaby ten hajp, bo jak patrzę na komentarze, to OPM za 1 sezon ma więcej niż Serafin za 2 (a była też przerwa kwartalna – trochę ludzi ogląda całość jakiś czas po emisji). I w sumie trochę nie bardzo rozumiem... Chcesz bronić jednej serii, atakując drugą? To trochę słabe. Zresztą nie przypominam sobie nawet, by ktokolwiek tutaj specjalnie na Serafina czekał, a na OPM ludzie napalali się dużo wcześniej.
I pytanie za sto punktów – czy drugi sezon OPM byłby kalką pierwszego? Pewnie, że tak. Tymczasem Serafin sporo się różnił (chociaż lepiej widać to po mandze).

Subarashi napisał:

Nic więc dziwnego, że świetna parodia tego gatunku odniosła sukces.

Przecież to zwyczajna parodia. Dodawanie przymiotnika od siebie niczego nie zmienia. Największym problemem tej serii jest zresztą bezpłciowy bohater.

Subarashi napisał:

Większość widzów dała się przekonać i stąd sukces OPM.

Wątpię. Tutaj raczej działa coś w rodzaju naszego wyborczego dołka – głosuję na PiS, bo mam dość PO. Ot, tytuł inna niż kolejna haremówka w magicznej szkole, ale czy dzięki temu od razu dobry? Do Gintamy niestety bardzo dużo brakuje. Zresztą schemat typu "potwór tygodnia" dość szybko się nudzi. Na ten problem cierpi właśnie np. trzecia część JoJo.

Subarashi napisał:

trzeba docenić wysiłek twórców.

Yaoi też mam doceniać, bo realistycznie odwzorowali gejozę? Ale to tak na marginesie.

Subarashi napisał:

Ech.

Dobrze to podsumowałeś. I to żaden problem zgolić Iczigo na łyso. Tak jak mówiłem – główny jest wyprany z charakteru, więc bardzo proste podstawić tam kogokolwiek innego.

Ogólnie taką podwójność moralność w ocenie dostrzegam. Tak naprawdę zwykła parodyjka i nic poza tym. Może gdyby było coś więcej niż prosty schemat i prosty bohater, to serii wyszłoby na dobre. A tak to tylko taka gorsza Gintama.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-12-31 17:33:39)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#55 2015-12-31 17:34:09

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: One Punch Man

Kamiyan3991 napisał:

Dobre podsumowanie tego średniaka, więc pomyślałem, że wkleję, zamiast pisać to samo.

Overhyped. One Punch Man być może wygląda znakomicie i bardzo efektownie. Jednakże to tyle. Komedia i parodia? Pojawiają się na ekranie kolejni mistrzowie zła przekonani o własnej racji i sile… i kończą w wiadomych okolicznościach, które zdradza nam tytuł anime. Wszystko jasne i zrozumiałe, tylko czemu kolejne odcinki powtarzają tę samą analogiczną sytuację? Wielkie było moje zdziwienie, iż ten prosty schemat wzbudza zachwyt i uwielbienie u tak szerokiej publiki.

Jest to w istocie świetna rozrywka na nudny wieczór, ale nic więcej. Jeśli zabraknie kontynuacji tej serii, za rok nikt nie będzie o niej pamiętał, nawet Ci, którzy honorują One Punch Man najwyższą notą.

Przecież tak wyglądają wszystkie battle shouneny tylko dodatkowo bohater/owie musi najpierw dostać a) wpierdol od złego i b) mistyczny power up lub spięcie pośladów + najczęściej trwa to kilka epizodów wiec tez śmiało mogę zacytować

Wielkie było moje zdziwienie, iż ten prosty schemat wzbudza zachwyt i uwielbienie u tak szerokiej publiki.

Pytanie się rodzi dlaczego tyle ludzi ogląda/ło Dragon ball, One piece, Naruto, Fairy tail, przecież wiadomo co dalej będzie żę będzie wpierdol, cudowne spięcie pośladów i pokonanie bossa na koniec arca. Mi się wydaje że ludzie oglądają battle shounenowe tasiemce właśnie dla tych walk, a walki w OPM są świetne i nie trwają tyle co w tasiemcach smile

OPM na dzień dzisiejszy to 9/10 w moim odczuciu.

Subarashi napisał:

Przehajpowane to jest Owari no Seraph, gdzie drugi sezon jest kalką pierwszego a wszyscy klaszczą i czekają na więcej.

OMFG a ja z wielkim bólem dupy przemęczyłem s1, bo podobno s2 miał być o wiele lepszy  placze

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2015-12-31 17:35:16)


ara ara...

Offline

#56 2015-12-31 17:38:14

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: One Punch Man

Kilgur napisał:

Przecież tak wyglądają wszystkie battle shounen

I dlatego nie rozumiem, dlaczego ten miałby się czymkolwiek wyróżniać. Naprawdę wystarczy tylko zgolić bohatera na łyso i wstawić kilka komediowych scen (w sumie inne też mają)? Jak dla mnie sprawa jest dość oczywista – gawiedź chciała coś innego, to dostała. Gdyby takich głupawych parodii było więcej, pewnie nikt by nawet OPM nie zauważył.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#57 2015-12-31 17:45:21

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: One Punch Man

Kamiyan3991 no nie mogę się zgodzić co do opisu Saitamy czyli głównego bohatera. Saitama właśnie dlatego jest wyprany z emocji, bo do tej pory nie było nikogo kto by go powstrzymał. Ja uważam, że pomysł na bohatera który ma tak na prawdę wszystko gdzieś i jedynie szuka przeciwnika który by go zatrzymał na chwilę, jest ciekawy. Myślę, że starczy nam już bohaterów krzyczących przez całą serię teksty w stylu "NIE POZWOLĘ WAM ZGINĄĆ!!!! PRĘDZEJ SAM UMRĘ!!!!". Przede wszystkim Saitama to parodia superbohaterów...

Chwalisz tak Gintame, a ja powiem szczerze, że nie potrafiłem tego oglądać. Jest to dla mnie strasznie nudne i obleśne. Lubi ktoś taki humor? Spoko. Ja bym postawił OPM dużo wyżej niż Gintamę. Szczególnie ze względu na obleśny humor miejscami oraz tą mała irytująca Chinkę, która nie jest podobno z ziemi.

Wiadomo OPM to nie jest jakaś rewelacja. Jest dla mnie po prostu dobra naparzanka z fajną animacją i głównym bohaterem który nie powoduje u mnie irytacji, krzycząc co 15 minut te same teksty. Może Łysol jest nudny, ale na swój sposób oryginalny. Do przesady silny, do przesady nudny, nie jest ani głupi, ani genialny. Jest... nijaki? To jest chyba jedyna seria w której zaakceptuje nijakiego głównego bohatera.


OPM > Gintama


FluxBB bbcode test

Offline

#58 2015-12-31 17:47:11

Marsmall
Użytkownik
Skąd: Z domu
Dołączył: 2010-06-11

Odp: One Punch Man

Kamiyan3991 napisał:

Gdyby takich głupawych parodii było więcej, pewnie nikt by nawet OPM nie zauważył.

Pewnie tak, ale... nie ma, także dlatego tytuł jest zauważony. Każdy temat się przeje, jak jest czegoś za dużo. Ja już nie mogę oglądać tych wszystkich ecchi, bo się ich naoglądałem parę lat temu. OPM był bardzo fajny, miło się to oglądało, no i sceny walk były super.

Offline

#59 2015-12-31 17:49:48

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: One Punch Man

Luk4S napisał:

Ja uważam, że pomysł na bohatera który ma tak na prawdę wszystko gdzieś i jedynie szuka przeciwnika który by go zatrzymał na chwilę, jest ciekawy.

Ale to pierwszy taki pomysł? Bo w zasadzie tego też pełno, ale wrzuca się takich bohaterów na "ciemną stronę mocy".

Luk4S napisał:

obleśny humor

Tyle że Gintama ma bardzo zróżnicowany humor. Sam bym nie powiedział, że wszystkie te "kiblowe" żarty były dobre. Ale to tylko ułamek całości. Zresztą Gintama ma też poważne arci ze scenami, których OPM nigdy nie będzie miał. Ogólnie to trochę paradoks, że parodia potrafi wzruszać bardziej niż "normalny" dramat.

Luk4S napisał:

To jest chyba jedyna seria w której zaakceptuje nijakiego głównego bohatera.

Pytanie na jak długo. Na początku Gwiezdnopylnych Krzyżowców świetnie oglądało mi się te potwory tygodnia. Sęk w tym, że to się szybko nudzi.

Marsmall napisał:

Ja już nie mogę oglądać tych wszystkich ecchi.

Ale naprawdę dobrych ecchi jest mało. Dlatego pomimo ilości dobrze oglądało mi się Cavalry. Chociaż królem fanserwisu i tak jest HO (który o dziwo nie jest haremówką/ecchi, a wie, jak pokazać cycki).

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2015-12-31 17:51:09)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#60 2015-12-31 19:48:48

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: One Punch Man

Kamiyan3991 napisał:

I dlatego nie rozumiem, dlaczego ten miałby się czymkolwiek wyróżniać.

Co ma w sobie OP ze od tylu lat się ukazuje, albo co miał w sobie DB że stał się kultowym tytułem, lub Naruto który imo był mega kupa a jednak ludzie się nim jarają.


ara ara...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024