#1 2011-04-20 12:56:12

SiwyCZR
Użytkownik
Skąd: Oświęcim
Dołączył: 2004-09-19

Odtwarzacz bd

Szybkie i prote pytanie. czy na odtwarzaczu Tego typu jest już możliwość odczzytywania mkv z anime w formacie 720/1080 czy nei wszystko bd działać ? warto w takie coś inwestować ?


The Hate U Give Little Infants F*ck Everybody

Offline

#2 2011-04-20 13:50:26

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Odtwarzacz bd

Zauważ, że na tamtej stronie ani razu nie pada słowo 'napisy'. Możliwe, że pięknie obsłuży ci obraz i dźwięk z plików MKV, ale... będziesz oglądał rawa.

Offline

#3 2011-04-20 14:01:24

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Odtwarzacz bd

Gdzieś już o tym było, chyba na f.pl. Są jakieś, które odpalają napisy z kontenera, ale ignorują fonty.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#4 2011-04-20 14:19:16

Kendi
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-31

Odp: Odtwarzacz bd

http://hdtvpolska.com/topic/21475-samsung-bd-c5500/

Tu piszą, że Samsung BD-C5500 odtwarza mkv nawet z napisami .txt. Koniecznie potrzebny ci jest napęd blu-ray? Bo jeżeli będziesz używał głównie plików .mkv to polecam jakiś network media tank. Ja posiadam WD HD GEN2 i nie narzekam.

Z fontów nie skorzysta praktycznie żaden z odtwarzaczy.

Ostatnio edytowany przez Kendi (2011-04-20 14:25:50)

Offline

#5 2011-04-20 14:28:08

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Odtwarzacz bd

Chyba jak na razie nie ma odtwarzaczy stacjonarnych z pełną obsługą ASS/SSA, a na pewno w rozsądnych cenach. Niestety trzeba sobie złożyć HTPC i zainstalować na tym np. XBMC Live. Ewentualnie kupić coś gotowego np. http://www.xtreamer.net/ultra/ lub innego nettopa, koniecznie z IONem na pokładzie w celu obniżenia kosztów na system operacyjny (dobra obsługa XBMC Live).

Offline

#6 2011-04-20 15:18:44

Kendi
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-31

Odp: Odtwarzacz bd

Hmm wiem, że xbmc można na apple tv 2 zainstalować. Być może tam działają dobrze napisy .ass.

Offline

#7 2011-04-20 22:58:46

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Odtwarzacz bd

Nowsze telewizory LG i Samsunga odtwarzają nawet MKV z osobnymi txt bezpośrednio z pena oczkod


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#8 2015-12-23 18:00:42

Skowyt
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-10-23

Odp: Odtwarzacz bd

Hej, ostatnio pomyślałem, że fajnie by było podpiąć usb pod odtwarzacz i obejrzeć coś na tv(jak tyle wystarczy). I tutaj pytanie, może ktoś się zna i poleci jakiś sprzęt do tego? Odtwarzacz bd, może warto zainwestować w jakieś kino domowe? Może ktoś wie na co warto zwrócić uwagę przy szukaniu takiego sprzętu bo z doświadczenia wiem, że zawsze coś się przegapi jezor

Offline

#9 2015-12-23 18:20:00

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Odtwarzacz bd

Skowyt napisał:

Hej, ostatnio pomyślałem, że fajnie by było podpiąć usb pod odtwarzacz i obejrzeć coś na tv(jak tyle wystarczy). I tutaj pytanie, może ktoś się zna i poleci jakiś sprzęt do tego? Odtwarzacz bd, może warto zainwestować w jakieś kino domowe? Może ktoś wie na co warto zwrócić uwagę przy szukaniu takiego sprzętu bo z doświadczenia wiem, że zawsze coś się przegapi jezor

Najwygodniej będzie podłączyć telewizor do kompa. Nie ma potrzeby kupować odtwarzacza bd do puszczania filmów z usb. Kabel hdmi i możesz sobie streemować co chcesz z kompa w 1080 i 60 fps.

Offline

#10 2015-12-23 19:05:51

iruel89
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-01-23

Odp: Odtwarzacz bd

Zawsze można puści na łatwiznę i kupić raspberry pi pi 2 + jakiś pilot jednak. Opcja ryzykowna testowałem tylko kilka animców 720p (od horriblesubs) i z płynnością nie było problemu jednak nie gwarantuje iż tak będzie zawsze (odpalane na xbmc i vlc softwarowo dekodowane)

Ostatnio edytowany przez iruel89 (2015-12-23 19:08:09)

Offline

#11 2015-12-24 16:38:50

Skowyt
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-10-23

Odp: Odtwarzacz bd

Animazon napisał:

Najwygodniej będzie podłączyć telewizor do kompa. Nie ma potrzeby kupować odtwarzacza bd do puszczania filmów z usb. Kabel hdmi i możesz sobie streemować co chcesz z kompa w 1080 i 60 fps.

No nie wiem czy najwygodniej jak miał bym podłączać zawsze kompa pod tv. Z resztą mam też płyty cd, które nie lubię odtwarzać na kompie bo szumią jak cholera, więc jednak nie tylko usb.
Wydaje mi się, że odtwarzacze bd są dedykowane do tego by oglądać dzięki nim filmy plus estetycznie wyglądają oczkod  Kwestia tylko taka by odtwarzał odpowiednie formaty video, nie miał problemu z napisami i właśnie co tam jeszcze może być istotne:)

Pewnie i coś takiego może być http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu- … bhtml#opis
Liczyłem na to, że może ktoś ogarnięty w tym temacie coś poleci/doradzi baka

iruel89 napisał:

Zawsze można puści na łatwiznę i kupić raspberry pi pi 2 + jakiś pilot jednak. Opcja ryzykowna testowałem tylko kilka animców 720p (od horriblesubs) i z płynnością nie było problemu jednak nie gwarantuje iż tak będzie zawsze (odpalane na xbmc i vlc softwarowo dekodowane)

Całkiem ciekawa opcja ale nie to jest moim targetem ;>

Offline

#12 2015-12-24 16:46:54

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Odtwarzacz bd

Animazon napisał:

Najwygodniej będzie podłączyć telewizor do kompa. Nie ma potrzeby kupować odtwarzacza bd do puszczania filmów z usb. Kabel hdmi i możesz sobie streemować co chcesz z kompa w 1080 i 60 fps.

Dokładnie, a jeśli masz dekoder (np kablowy) to można kupić duży monitor (np 32 cale) i podłączyć przez HDMI. Wtedy będzie komputer i telewizor w jednym.

Ja dla przykładu mam BENQ BL3200PT połączony z komputerem (display port) i z dekoderem kablowym (HDMI).

http://ajkomp.pl/monitor-benq-bl3200pt- … 49669.html

Skowyt napisał:

Z resztą mam też płyty cd, które nie lubię odtwarzać na kompie bo szumią jak cholera

To kup dobry i cichy napęd.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2015-12-24 16:48:20)

Offline

#13 2015-12-24 16:48:39

senami
Użytkownik
Skąd: Stąd
Dołączył: 2011-02-18

Odp: Odtwarzacz bd

Skowyt napisał:

Hej, ostatnio pomyślałem, że fajnie by było podpiąć usb pod odtwarzacz i obejrzeć coś na tv(jak tyle wystarczy). I tutaj pytanie, może ktoś się zna i poleci jakiś sprzęt do tego? Odtwarzacz bd, może warto zainwestować w jakieś kino domowe? Może ktoś wie na co warto zwrócić uwagę przy szukaniu takiego sprzętu bo z doświadczenia wiem, że zawsze coś się przegapi jezor

Zmień stare tv na smart tv - problem solved. szalony

Osobiście miałem szajsunga BDcośtam, ale po upływie gwarancji się rozdupiło,
więc popieram opcje podpinania lapka, telefonu do tv.
Jeśli chodzi o płyty - ja wszystkich się pozbyłem. Jeżeli czegoś potrzebuję, to pobieram na pc i wdupiam na pena,
albo jeśli pc jest uruchomiony, wbijam na zasób sieciowy.

papa

Ostatnio edytowany przez senami (2015-12-24 16:49:25)


sygna.png

Offline

#14 2015-12-24 16:51:26

Animazon
Użytkownik
Dołączył: 2014-10-31

Odp: Odtwarzacz bd

Skowyt napisał:

Pewnie i coś takiego może być http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu- … bhtml#opis
Liczyłem na to, że może ktoś ogarnięty w tym temacie coś poleci/doradzi baka

W przypadku szukania odtwarzacza bd, który ma dodatkowo odtwarzać filmy z przez usb to ważne jest tylko ilość obsługiwanych kodeków oraz moc obliczeniowa. Wciąż uważam, ze lepiej podłączyć PC do telewizora (nawet odtwarzacz bd możesz kupić gdzieś za 300 zł) jednak jeżeli koniecznie chcesz mieć ładne pudełeczko to właśnie na te dwie cechy zwracaj największą uwagę.

Offline

#15 2015-12-24 17:09:57

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Odtwarzacz bd

Podpiąć kompa do TV i po sprawie. Niestety, w takim wypadku masz audio przez TV, czyli słabe/gówniane. Polecam amplituner. Osobiście kiedyś trafiłem świetny amplituner z wbudowanym odtwarzaczem płyt BD, który mi wszystko czyta generalnie. Jeśli miałbym coś polecić, to właśnie taki amplituner z odtwarzaczem w jednym, ale jeśli mam być szczery, to chyba nie jest bardzo popularny produkt. Dlatego, jeśli masz lapka lub kompa blisko TV, lepiej zainwestować w amplituner oczkod


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#16 2015-12-24 21:46:54

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Odtwarzacz bd

Hunter Killer napisał:

Podpiąć kompa do TV i po sprawie. Niestety, w takim wypadku masz audio przez TV, czyli słabe/gówniane.

Przecież do komputera podpinasz dobrej jakości głośniki, więc nie używasz tych wbudowanych w telewizor.

Offline

#17 2015-12-24 23:28:04

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Odtwarzacz bd

Kenshiro napisał:
Animazon napisał:

Najwygodniej będzie podłączyć telewizor do kompa. Nie ma potrzeby kupować odtwarzacza bd do puszczania filmów z usb. Kabel hdmi i możesz sobie streemować co chcesz z kompa w 1080 i 60 fps.

Dokładnie, a jeśli masz dekoder (np kablowy) to można kupić duży monitor (np 32 cale) i podłączyć przez HDMI. Wtedy będzie komputer i telewizor w jednym.

Ja dla przykładu mam BENQ BL3200PT połączony z komputerem (display port) i z dekoderem kablowym (HDMI).

http://ajkomp.pl/monitor-benq-bl3200pt- … 49669.html

Skowyt napisał:

Z resztą mam też płyty cd, które nie lubię odtwarzać na kompie bo szumią jak cholera

To kup dobry i cichy napęd.

Jak mam dekoder sznurkowy?
I TV 80 mm czarno-biały, to co wtedy?
Zawołać bląd-wąsatego?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#18 2015-12-25 03:03:24

matiasmovie
Użytkownik
Skąd: Poznań (ポズナン)
Dołączył: 2008-10-23

Odp: Odtwarzacz bd

Ogólnie myślę że tez dobrym pomysłem by było kupienie jakiegoś małego tabletu z HDMI(miniHDMI) i obsługą OTG, a na androidzie jest świetny MXplayer który bez problemu łyka napisy nawet z efektami karaoke, o ile oczywiście będą odtwarzane Animce tylko z pendrive/karty pamięci lub jeżeli zadowala cię wyświetlanie napisów ale nie tak jak wygladają one oryginalnie to jakiś tuner pokroju Ferguson Ariva T70

Ostatnio edytowany przez matiasmovie (2015-12-25 03:16:03)

Offline

#19 2015-12-25 03:16:31

Skowyt
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2005-10-23

Odp: Odtwarzacz bd

Widzę mamy tu prawie samych fanów podłączania kompa pod tv jezor  Może i faktycznie wydaje się to najpraktyczniejszym wyborem bo wtedy miał bym mniej więcej pewność, że wszystko odpalę i będzie działało jak trzeba. Ale jak długo chciało by mi się przenosić kompa z piętra na piętro dodatkowo ciągnąć jakieś głośniki ustawiać wszystko by po obejrzeniu filmu wszystko sprzątać;>

Ogólnie dzięki waszym radom udało mi się rozwiązać sprawę inaczej. Zauważyłem, że mam wejście usb w tv, wystarczyło coś w opcjach poprzestawiać by czytało video. Niestety problem napisów pozostał co udało się też rozwiązać w dość prosty sposób. Znalazłem tutorial jak za pomocą programu handbrake wpisać napisy w film, co wymagało paru kliknięć a efekt jest w miarę zadowalający oczkod

Nad odtwarzaczem jeszcze się zastanowię ale już do samego odtwarzania płyt. Mam jakieś tam oryginalne bajki, które wolał bym odpalić na dedykowanym do tego sprzęcie, więc chyba już nie ma znaczenia jaki to będzie sprzęt byle cichy oczkod

Dzięki za pomoc smile

Offline

#20 2015-12-25 08:07:27

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Odtwarzacz bd

Czy wtapianie subów to nie konwersja czasem? Która z natury powinna długo trwać? Jak szybko, to z obrazu kupa zostaje.
Zamiast wtapiania, nie prościej przekonwertować subki to txt, gdzie większość TV z USB sobie radzi?
Opcja B, kupić przystawkę pod USB z andkiem na pokładzie. Wtedy znika wiekszość problemów, bo można nawet streamować przez wifi z kompa co się chce...


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024