#21 2016-05-06 19:30:17

hazael
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-06

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Ta społeczność raczej nie dorosła do tego, a przynajmniej niektórzy. Sam pomysł fajny o ile ludzie mieli by na to czas. Jeśli byłoby to miejsce o określonych zasadach i bez wojenek to fajnie, ale osobiście ciężko mi sobie to wyobrazić. Post wyżej to czysty przykład jak nierealny to pomysł o ile oboje tam będziecie  smile_big  bez urazy.

Ostatnio edytowany przez hazael (2016-05-06 19:32:08)

Offline

#22 2016-05-06 19:30:50

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Kamiyan3991 napisał:

Marzy się większa władza, co? Peszek, bo to nie przejdzie.

Jeśli jakiś moderator ANSI ma siłę i chęci przejąć tę władzę, chętnie ją oddam.

hazael napisał:

Ta społeczność raczej nie dorosła do tego, a przynajmniej niektórzy. Sam pomysł fajny o ile ludzie mieli by na to czas. Jeśli byłoby to miejsce o określonych zasadach i bez wojenek to fajnie, ale osobiście ciężko mi sobie to wyobrazić.

Na chwilę obecną parę osób już tam siedzi i póki co nie widzę jakiegokolwiek powodu do wojenek, czy nawet zwykłych sprzeczek.

Ostatnio edytowany przez Areki-chan (2016-05-06 19:32:48)


wNXtFnr.jpg

Offline

#23 2016-05-06 19:37:02

pyransc
Użytkownik
Dołączył: 2012-06-10

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Kamiyan3991 napisał:
pyransc napisał:

Szczerze wydaje mi się że większość ma to w dupie. Takie trzymanie teczek po szafach...

To nie są teczki, tylko hipokryzja. Za kadencji w JT ciągle nawoływała do wojen z inną grupą i jest z tego pełno wiadomość i postów, wystarczy chwilkę pogrzebać (zresztą drama z Gangstą to też jej sprawka). Dlatego ten temat jest taki prowokacyjny. Nie bez powodu w pierwszym poście napisała o "wojnach" jakieś trzy razy i nie bez powodu nagle nabrała wody w usta. Ot, kolejna prowokacja. Osobie, która ciągle nawołuje do jakichś konfliktów i dram marzy się fansubberski pokój. Urzekła mnie ta historia.

Pewnie tak było, bez tych screenów jestem w stanie uwierzyć. Takie rzeczy już na tym forum nie robią na nikim wrażenia. To nie zmienia faktu że taki szantażyk jakoś słabo mi wygląda i sam w sobie takie wojenki prowokuje. Ja mam wrażenie że wy w duecie nad tym pracujecie. Na tym może zakończmy.

Co do tematu, tak jak pisałem nie ma to najmniejszego sensu.

Offline

#24 2016-05-06 19:41:04

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

pyransc napisał:

Ja mam wrażenie że wy w duecie nad tym pracujecie. Na tym może zakończmy.

Duet to nie jest, ale celowo tak dobiera wypowiedzi, żebym mógł się doczepić, a ona poużalać nad sobą, jak to znowu atakują biedną księżniczkę. Ale racja, to też już na nikim nie robi wrażenia.

pyransc napisał:

Co do tematu, tak jak pisałem nie ma to najmniejszego sensu.

Mądre słowa. Na tym możemy zakończyć dyskusję, która i tak do niczego nie doprowadzi. To nie ma prawa zadziałać i tyle.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#25 2016-05-06 19:41:35

hazael
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-06

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:

Na chwilę obecną parę osób już tam siedzi i póki co nie widzę jakiegokolwiek powodu do wojenek, czy nawet zwykłych sprzeczek.

Według mnie powodów do sprzeczek nigdy nie ma, o ile ktoś rozumie, że każdy ma prawo do własnego zdania, a o gustach się nie dyskutuje. Rozsądni ludzie ustępują (przeważnie) ci nierozsądni myślą(albo i nie myślą ;p) że jak powiedzą ostatnie zdanie, to znaczy że mają rajcę. Sam pomysł kanału naprawdę nie jest zły, o ile będzie kultura.

Offline

#26 2016-05-06 19:42:38

Eftar
Użytkownik
Dołączył: 2014-11-24

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Jeden Pan przyszedł i wylewa żale z powodu jakiejś inicjatywy. W innej, dot. onlajnów, było podobnie. Co będzie w końcu dobre?

Mnie się podoba pomysł. Warto dać szansę. Zwłaszcza że całkiem ok jest na tej platformie.

// dzięki za zwrócenie uwagi.

Ostatnio edytowany przez Eftar (2016-05-06 20:02:33)

Offline

#27 2016-05-06 19:54:48

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:

jest ostatnio bardzo popularne.

Co znaczy "bardzo popularne"? Jak to mierzysz?
TeamSpeak ma prawie 69 tys. lajków na fb. Skype ponad 29 milionów. Nie są to fanpejdże, które się lajkuje dla beki, więc zakładam, że tylu jest użytkowników. Minimum, bo nie każdy użytkownik lajkuje, nie wspominając, że nie każdy musi mieć konto na fb. Tenże cały Discord ma raptem 12 tysięcy.
Liczbą ściągnięć? Jakieś dane?


Ty dulowaty userze!

Offline

#28 2016-05-06 19:58:17

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

coellus napisał:

Tenże cały Discord ma raptem 12 tysięcy.

Bo powstał raptem w zeszłym roku bodajże. Po prostu jak tak gadam z ludźmi, coraz więcej osób z tego korzysta.
Np. dane społeczności grające w różne gry zakładają sobie serwery na Discordzie. Coraz więcej angielskich grup fansubberskich też.
Po prostu patrzę po swoim otoczeniu.
Discord to dosyć nowa zabawka, więc wiadomo, że nie jest jeszcze tak popularna jak istniejące od lat Skype czy Teamspeak. Osobiście uważam jednak, że wygląda i sprawuje się znacznie lepiej. Zwłaszcza że Skype ostatnio zasypuje nas reklamami, a Teamspeak nie ma kanałów tekstowych, tylko głosowe + tekstowe razem.

Ostatnio edytowany przez Areki-chan (2016-05-06 20:01:03)


wNXtFnr.jpg

Offline

#29 2016-05-06 20:00:26

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Zwłaszcza że <= bez przecinka. Jeden po drugim powtarzacie ten błąd, oszaleć można.  ej

Ostatnio edytowany przez bodzio (2016-05-06 20:00:39)


wladza1.png

Offline

#30 2016-05-06 20:01:31

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

bodzio napisał:

Zwłaszcza że <= bez przecinka. Jeden po drugim powtarzacie ten błąd, oszaleć można.  ej

Dzięki. Jak szybko piszę, to łapię te paskudne przyzwyczajenia ludzkie.


wNXtFnr.jpg

Offline

#31 2016-05-06 20:04:33

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Discord polskiego fansubbingu

bodzio napisał:

oszaleć można.

Bodzio, wiesz, że cię lubię - łap:

Pokaż spoiler
Zwłaszcza przecinek że

i polecam się na przyszłość  cmok


Ty dulowaty userze!

Offline

#32 2016-05-06 20:05:37

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Discord co to jest? Kolejny wynalazek który zdechnie za parę miesięcy. Bardzo popularne? Bardzo popularny to był World of Warcraft pod koniec TBC, bardzo popularny to jest LOL, bardzo popularny to jest facebook. Obracam się w środowisku graczy i wszelakiego rodzaju maniaków internetu od parunastu lat i takie "nowinki" jak są dobre wychodzą od razu, ale ten Disc... cośtam jakoś się nie pojawił. A to może oznaczać jedno - jest badziewny. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

Bardzo popularny bo Ty i Twoi koledzy używanie tego? smile_big


Areki-chan napisał:
coellus napisał:

Tenże cały Discord ma raptem 12 tysięcy.

Bo powstał raptem w zeszłym roku bodajże. Po prostu jak tak gadam z ludźmi, coraz więcej osób z tego korzysta.
Np. dane społeczności grające w różne gry zakładają sobie serwery na Discordzie. Coraz więcej angielskich grup fansubberskich też.
Po prostu patrzę po swoim otoczeniu.
Discord to dosyć nowa zabawka, więc wiadomo, że nie jest jeszcze tak popularna jak istniejące od lat Skype czy Teamspeak. Osobiście uważam jednak, że wygląda i sprawuje się znacznie lepiej. Zwłaszcza że Skype ostatnio zasypuje nas reklamami, a Teamspeak nie ma kanałów tekstowych, tylko głosowe + tekstowe razem.

Teamspeak nie ma kanałów tekstowych... pewnie dlatego, że służy do rozmawiania.

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2016-05-06 20:07:17)


FluxBB bbcode test

Offline

#33 2016-05-06 20:10:41

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

coellus napisał:
bodzio napisał:

oszaleć można.

Bodzio, wiesz, że cię lubię - łap:

Pokaż spoiler
Zwłaszcza przecinek że

i polecam się na przyszłość  cmok

placze


wladza1.png

Offline

#34 2016-05-06 20:11:35

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: Discord polskiego fansubbingu

No ale na kanałach głosowych można też pisać, a powstają i boty do grupowych rozmów (ale to na niewielu serwerach takie bajery).

Offline

#35 2016-05-06 20:20:03

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:

Idea jest taka, że byłoby parę ogólnych kanałów do gadania o wszystkim i o niczym, a każda grupa dostałaby swój kanał (tekstowy i głosowy).

Przecież praktycznie każda grupa ma swoją stronę, kanał na ircu albo podforum tutaj.

Areki-chan napisał:

Pierwsza moja myśl była taka, że patrząc po tym, jak niektóre grupy się ze sobą nie lubią, to zaraz zaczną się zabijać nawzajem, ale w sumie na forum jakoś koegzystujemy, więc może i na Discordzie się uda, co? Tak w ramach, nie wiem, zaprzestania wojen i zjednoczenia fansubberów?

Wojen? Jakich wojen? Słońce, kiedyś to moglibyśmy tak to nazwać, bo ludzie stronami kłócili się o byle gówno tylko po to, żeby drugiemu dowalić. ANFO, f.pl, ansi... teraz to ludzie delikatnie smyrają się po uszkach.

Ostatnio edytowany przez dulu (2016-05-06 20:31:24)

Offline

#36 2016-05-06 20:43:36

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

dulu napisał:

Przecież praktycznie każda grupa ma swoją stronę, kanał na ircu albo podforum tutaj.

Ale nie ma ich tam razem. Panuje w polskim fansubbingu jakaś taka awersja do integracji międzygrupowej, jak ktoś siedzi u nie swojej grupy na czacie, to od razu zdrajca albo szpieg. Tego właśnie chciałabym się pozbyć.

dulu napisał:

Wojen? Jakich wojen? Słońce, kiedyś to moglibyśmy tak to nazwać, bo ludzie stronami kłócili się o byle gówno tylko po to, żeby drugiemu dowalić. ANFO, f.pl, ansi... teraz to ludzie delikatnie smyrają się po uszkach.

Skoro tak mówisz...


wNXtFnr.jpg

Offline

#37 2016-05-06 20:46:07

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:
dulu napisał:

Przecież praktycznie każda grupa ma swoją stronę, kanał na ircu albo podforum tutaj.

Ale nie ma ich tam razem. Panuje w polskim fansubbingu jakaś taka awersja do integracji międzygrupowej, jak ktoś siedzi u nie swojej grupy na czacie, to od razu zdrajca albo szpieg. Tego właśnie chciałabym się pozbyć.

ke? U mnie siedziało i siedzi pełno tałatajstwa z różnych grup i jakoś nikt nikogo nie morduje.  gwizdze


wladza1.png

Offline

#38 2016-05-06 20:48:57

Areki-chan
Użytkownik
Skąd: [Hyouryuusha]
Dołączył: 2011-12-04

Odp: Discord polskiego fansubbingu

bodzio napisał:

ke? U mnie siedziało i siedzi pełno tałatajstwa z różnych grup i jakoś nikt nikogo nie morduje.  gwizdze

To spójrz, jak to wygląda u JT albo Katakany.


wNXtFnr.jpg

Offline

#39 2016-05-06 20:56:09

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:
bodzio napisał:

ke? U mnie siedziało i siedzi pełno tałatajstwa z różnych grup i jakoś nikt nikogo nie morduje.  gwizdze

To spójrz, jak to wygląda u JT albo Katakany.

Powoli zaczynam wierzyć w teorie spiskowe Kamiyana.


Ty dulowaty userze!

Offline

#40 2016-05-06 20:58:10

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Discord polskiego fansubbingu

Areki-chan napisał:
bodzio napisał:

ke? U mnie siedziało i siedzi pełno tałatajstwa z różnych grup i jakoś nikt nikogo nie morduje.  gwizdze

To spójrz, jak to wygląda u JT albo Katakany.

To ty chyba nie wiesz, z iloma ludźmi z Katakany utrzymuję kontakt prywatnie, nawet o reszcie JT nie wspominając (ostatnio nawet płakałaś o ten rozdział mangi, który Razorex zrobił dla JT).
No ale co ty możesz wiedzieć, skoro żyjesz w swoim świecie. Te wielkie konflikty to głównie taka pokazówka dla dram i innych śmieszków. Prywatnie to ludzie nawet w projektach razem siedzą.

Okej, może kilka osób za sobą nie przepada, ale przecież w grupie XYZ ludzie dogadują się za plecami pana X o karaoki i inne takie. Ot, zawsze znajdzie się jakaś czarna owca czy inny nieprzyjemny pan, ale tak to już działa w społeczeństwie.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024