#1 2016-08-15 18:44:26

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

[RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

Witam wszystkich miłośników naszych tłumaczeń. Z niejaką przyjemnością ogłaszam mój kolejny projekt, którym tym razem będzie seria anime Akuma no Riddle. Tytuł ten otrzymał już na ANSI tłumaczenia odcinków 1-3 plus tłumaczenie 13 odcinka specjalnego, toteż ja oddaję w wasze ręce odrazu odcinek 4.  Kolejne powinny pojawiać się co 3 dni. Mam nadzieję, że moje tłumaczenie przypadnie wam do gustu.

Odcinki serii można pobrać pod tym linkiem. Uploud wykonany dzięki uprzejmości Vladimira.

Akuma_no_Riddle_09_3.jpg

PS. Dla miłośników anime ciekawostek dorzucam w charakterze bonusu dwa niespolszczone jeszcze odcinki anime  Double-J. Znajdziecie je tu i tu. Miłego seansu.

Ostatnio edytowany przez Diablo (2016-09-02 17:57:01)


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#2 2016-08-15 21:29:19

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

Diablo napisał:

Mam nadzieję, że moje tłumaczenie przypadnie wam do gustu.

Zapewne nie.

Diablo napisał:

Tłumaczenie na podstawie grupy Watakushi.

To jest angielski Google Translator.
http://www.crymore.net/2014/05/08/fansu … pisode-05/

You should avoid this fobglish garbage unless you want to feel what it’s like to unlearn English line by line. The whole release is wrong, and you’d be a fool to try and understand the show with this guesslated gibberish.

Go with Kaitou’s release for Akuma no Riddle, or HorribleSubs/Funimation’s if you’re impatient. And if you seriously can’t wait for those releases to come out, watch it raw. You’ll understand it better than with these subs, guaranteed.

Tutaj masz wersję Kaitou:
http://www.nyaa.se/?page=search&cats=0_ … itou+Akuma

Swoją drogą, nie mam pojęcia, jakim cudem cokolwiek zrozumiałeś z tego bełkotu (kiedyś nieświadomie pobrałem tę wersję i od razu przerzuciłem się na Kaitou).


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#3 2016-08-15 22:25:17

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

Kamiyan3991 napisał:
Diablo napisał:

Mam nadzieję, że moje tłumaczenie przypadnie wam do gustu.

Zapewne nie.


Swoją drogą, nie mam pojęcia, jakim cudem cokolwiek zrozumiałeś z tego bełkotu (kiedyś nieświadomie pobrałem tę wersję i od razu przerzuciłem się na Kaitou).

No ty to faktycznie będziesz zapewne nie zadowolony. Ale tego akurat się spodziewałem i gotów jestem z tym żyć.

Co do jakość wydania Watakushi to tu muszę się z tobą zgodzić. Rzadko się to zdarza, ale bywają jednak okazje, gdy nasze opinie okazują się zbieżne. Tłumaczenie Watakushi jest kiepskie, ale była to niestety jedyna wersja wydania tego anime w wersji MKV do której zdołałem dotrzeć, gdy jakiś czas temu się za tę serię zabierałem. Zresztą, gwoli ścisłości, przygotowując tłumaczenie opierałem się nie tylko na ich wydaniu ale, co bardziej kontrowersyjnie brzmiące kwestie konfrontowałem też z innymi wydaniami dostępnymi tutaj. Świat fansubów nie kończy się tylko na Nyaa, a opis w moim wydaniu tyczy się przede wszystkim tego, do której wersji anime moje tłumaczenie pasuje timingowo.

Zresztą z wydania Watakushi też dało się większość tłumaczenia zrobić. Starałem się brać poprawkę na engrish i przy pracy uruchamiać kreatywność, a nie skupiać się tylko na mechanicznym odtwórstwie.

Ostatnio edytowany przez Diablo (2016-08-15 22:38:51)


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#4 2016-08-15 22:43:10

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

Diablo napisał:

Tłumaczenie Watakushi jest kiepskie, ale była to niestety jedyna wersja do której zdołałem dotrzeć, gdy jakiś czas temu się za tę serię zabierałem.

Naprawdę tego nie rozumiem, bo tłumaczenie Kaitou może nie było na bieżąco, ale ostatni odcinek wydali w listopadzie 2014 roku. Poza tym są też wersje BD, które pewnie były oparte o Kaitou bądź Funimation (rip Horrible). Swoją drogą, tłumaczenie z hardków Funi wcale nie jest takim głupim pomysłem, bo te skrypty nie są takie złe (do Zestirii mają nawet dużo lepsze niż Daisuki).

Diablo napisał:

Świat fansubów nie kończy się tylko na Nyaa.

Nyaa ma praktycznie monopol na wszystkie emitowane serie. Co nie zmienia faktu, że o wiele lepsze wersje miałeś na wyciągnięcie ręki. W zasadzie były na tej samej stronie w wyszukiwarce. Serio, nie rozumiem. Masz tyle doświadczenia, a nie potrafisz sobie znaleźć łatwo dostępnej lepszej wersji.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#5 2016-08-15 22:56:15

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

Co mi tam, rozwieję twoje wątpliwość w tej sprawie. Szukając interesujących mnie serii opieram się głównie na stronach typu Chauthanh.info, The Hylia itp. Torenty stosuję tylko wtedy, gdy wszystko inne mnie zawiedzie. Domyślam się, że w twoich oczach stanowię pewnie osobliwość porównywalną do słynnego Człowieka Słonia, ale nie jesteś w tych odczuciach osamotniony. Ja też cię niejednokrotnie nie rozumiem.

Natomiast, co do Akumy... Z powodu dat, które przywołujesz sam zaczynam się dziwić. W moich standardowych źródłach Akumy nie było, skierowałem się w stronę Torrentów (Było tylko jakieś 2, 3 miesiące temu) ale tam udało się mi pobrać tylko wydanie Watakushi. Pamiętam, co prawda, że trafiłem też na wydanie Horrible, ale z tego z kolei nie sposób było wyciągnąć napisów (Używam  do tego celu standardowo MKVExtractGUI2). Jeśli trafiłem wówczas jeszcze na wydania innych grup, to widocznie nie dało się ich już wówczas pobrać.

Ostatnio edytowany przez Diablo (2016-08-15 23:02:25)


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#6 2016-08-15 23:12:32

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

Czwarty odcinek (maj 2014)
Ostatni odcinek (listopad 2014)

Serio, wystarczy wejść na stronę z największą bazą. Generalnie jest sporo trackerów, ale zdecydowana większość grup wrzuca tylko na Nyaa, bo nie widzą potrzeby udostępniania czegoś poza torkiem/xdcc. W zasadzie sam robisz sobie krzywdę, szukając najpierw w niepewnych źródłach (po coś są te kolorki na nyaa).

Diablo napisał:

Ale z tego z kolei nie sposób było wyciągnąć napisów.

Tłumaczenie z hardka to żadna niedogodność, kiedy możesz od razu spisywać dialogi do softa. Na pewno szybciej skleisz, patrząc na ekran z normalnymi napisami, niż próbując dojść, o co chodzi w tym translatorze.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2016-08-15 23:13:01)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#7 2016-08-18 00:46:30

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

"Akuma no Riddle"  odcinek 5. Miłego oglądania.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#8 2016-08-21 00:23:32

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

"Akuma no Riddle"  odcinek 6. Miłego oglądania.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#9 2016-08-24 00:31:31

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

"Akuma no Riddle"  odcinek 7. Miłego oglądania.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#10 2016-08-27 13:12:43

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

"Akuma no Riddle"  odcinek 8. Miłego oglądania.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#11 2016-08-30 08:36:24

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

"Akuma no Riddle"  odcinek 9. Miłego oglądania.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#12 2016-09-02 00:35:17

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

"Akuma no Riddle"  odcinek 10. Miłego oglądania.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#13 2016-09-05 00:15:10

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

"Akuma no Riddle"  odcinek 11. Miłego oglądania.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#14 2016-09-08 08:13:55

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

"Akuma no Riddle"  odcinek 12. Miłego oglądania.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

#15 2016-09-11 00:41:38

Diablo
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-17

Odp: [RoD Anime] Akuma no Riddle + Double-J

Niniejszym przedstawiam 13 i już ostatni odcinek serii "Akuma no Riddle". Miłego oglądania.

178016.jpg

Odcinki serii można pobrać pod tym linkiem. Uploud powstał dzięki uprzejmości Vladimira.


Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami

Życie jest spacerem cieni, biednych aktorów. Kroczą dumnie przez godzinę po scenie, a potem znikają i nikt już o nich nie słyszy.

250x50.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024