#1 2017-03-12 14:28:59

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Dziwne dźwięki po uruchomieniu windowsa

Elo! Od paru dni mam problem z kompem - przez około dwie minuty po uruchomieniu kompa maszyna katuje uszy spamem tego samego dźwięku. Parę miesięcy temu założono mi dysk ssd, nową kartę graficzną i zainstalowano nowy system Windows7 HomePremium 64bit. Na starym W7 nie miałem takich dźwięków, a na nowym windowsie na początku system dawał trzy takie dźwięki - po prostu to ignorowałem, myślałem że to kwestia nowego systemu. Ze dwa tygodnie temu ilość dźwięków się zwiększyła bodajże do sześciu, ale od paru dni to po prostu nawala ze dwie minuty. Ktoś może miał taki problem albo wie o co chodzi? Spędzam teraz max do 2h dziennie przed kompem i nie mam zbytnio czasu, żeby grzebać w sieci o co chodzi(albo zakładać kont na jakichś forach, więc pytam tutejszych nołlajfów  szalony). Na szybko znalazłem tylko coś, że to może być wina myszki albo klawiatury, ale odpalałem kompa bez tych urządzeń i nadal nawalał ten dźwięk.
Być może jest to ważne więc, wspomnę jeszcze, że przedni "czytnik/panel usb" nie zawsze mi czyta pendrivy, a jedno wejście całkiem nie działa. Myszka mi się czasem rozłącza, rzadko, ale zdarza się. Kupiłem kiedyś drugą i testowałem, ale nie korzystam z niej, bo po pierwsze nie leżała dobrze w dłoni, a po drugie też ją rozłączało. Ostatnie to fakt, że "złączka" od karty graficznej jest "ósemka" a od zasilacza "szóstka", ale nie mam z nią jakichś problemów.

Wrzuciłem filmik z odpalania kompa na yt, na którym na koniec podpinam modem od neta, bo dźwięk jest chyba identyczny.  smile_lol

KLIK

Koniec litanii. Fajnie by było, gdyby ktoś pomógł jakimś łopatologicznym wytłumaczeniem, jak to rozwiązać. oczkod


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

#2 2017-03-12 14:57:11

Gerard
Użytkownik
Skąd: Piekary Śląskie
Dołączył: 2010-11-15

Odp: Dziwne dźwięki po uruchomieniu windowsa

Jest takie coś jak Ustawienia -> Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Podgląd zdarzeń?

https://answers.microsoft.com/en-us/win … a928c4f546
http://www.overclock.net/t/1204322/wind … rror-noise

Offline

#3 2017-03-12 15:17:51

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Dziwne dźwięki po uruchomieniu windowsa

Wykonaj bezpłatną aktualizacje do Win 10?

Offline

#4 2017-03-12 15:21:12

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Dziwne dźwięki po uruchomieniu windowsa

Nesbro napisał:

Wykonaj bezpłatną aktualizacje do Win 10?

Dlaczego źle mu życzysz?  papatki


wladza1.png

Offline

#5 2017-03-12 15:23:27

meowchin
Użytkownik
Dołączył: 2015-02-23

Odp: Dziwne dźwięki po uruchomieniu windowsa

Wywal z autostartu wszystkie zbędne programy.

Nesbro napisał:

Wykonaj bezpłatną aktualizacje do Win 10?

To już nieaktualne.

Offline

#6 2017-03-12 15:31:54

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Dziwne dźwięki po uruchomieniu windowsa

Podaj, jaki sprzęt masz.
Co do darmowej aktualizacji - nadal istnieje, ale inną metodą (instalujesz dziesiątkę po formacie i dajesz klucz z siódemki lub ósemki).

Offline

#7 2017-03-12 15:35:44

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Dziwne dźwięki po uruchomieniu windowsa

Też miałam te dźwięki, choć nie tyle aż, instalacja sterowników USB pomogła (bo sobie o nich zapomniałam po formacie).
Sprawdź, czy masz wszystkie sterowniki.


Ty dulowaty userze!

Offline

#8 2017-03-12 17:04:58

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Dziwne dźwięki po uruchomieniu windowsa

Najlatwiej sprawdzic za co odpowiada dzwiek wejdz w panel sterowania - > sprzet i dźwiek -> Zmien dzwieki systemu tam masz dzwieki przypisane do funkcji w windzie, sprawdz za co odpowiada dziwek i wtedy poszukaj rozwiazania. Podejzewam ze bedzie to "niepowodzenie podlaczenia urzadzenia" prawdopodobnie cos masz podlaczone do usb i jest spierd.... instalacja strwonikow, lub samo urzadzenie nie dziala, lub jak wyzej sterownikow do usb nie masz zainstalowanych, lun nie masz odpowiednich sterownikow do usb np usb 2.0


ara ara...

Offline

#9 2017-03-13 07:50:56

DanteBanKai
Użytkownik
Dołączył: 2012-11-15

Odp: Dziwne dźwięki po uruchomieniu windowsa

Dziś mnie komp zaskoczył i zaczął spamować dźwiękiem dopiero po dwóch minutach po uruchomieniu. smile_big
Sprawdziłem za co odpowiada ten dźwięk i u mnie jest to podłączenie urządzenia. Sterowniki chyba mam wszystkie, z racji braku czasu nie grzebałem w nich, tylko usunąłem parę programów które startowały równocześnie z windowsem i... kolejne uruchomienie systemu obyło się bez katowania uszu.

Tutaj ktoś pisze, że może to być problem z wewnętrznym połączeniem usb, a u mnie przedni czytnik od kart pamięci i usb czasem nawala, więc może być to.

Będę patrzył, co się będzie dalej działo, ale to dopiero wieczorem albo jutro rano. W każdym razie dzięki wszystkim za dotychczasowe rady. oczkod


Przez trzy lata działałem pod nickiem Anonsik.
61yNUls.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024