#61 2017-06-28 03:44:53

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: [Bufallo] Projekty

Nala_Alan napisał:

Doki daje chyba swoje relki na Nyaa.si, ale i tak Anidex>Nyaa.si.

Tylko ty tak uważasz.


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#62 2017-06-28 11:50:44

Nala_Alan
Użytkownik
Dołączył: 2015-04-03

Odp: [Bufallo] Projekty

Nie chce mi się tłumaczyć z angielskiego, więc po prostu wstawie screena jak wypisuje argumenty.
wwi5r.png

Offline

#63 2017-07-02 15:55:03

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwunasty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

@Nala_Alan
To mimo wszystko twoja subiektywna opinia na temat wyższości anidexu nad nyaa. Osobiście zaawansowane opcje i inne pierdółki poza pobraniem odcinka mnie specjalnie nie interesują, ale uznajmy, że temat zamknięty i już, bo to nie ten dział w sumie xd

8 odcinek Kumy Miko możliwe, że w tygodniu się pojawi.

Nowy sezon - nowe serie. Tak jak w wspomniałem, biorę się za:
- 9 sezon Teekyuu - z tego co wiem nie będę jedynym, który to tłumaczy, ale dla spokoju ducha wolę się tym mimo wszystko zająć
- Hajimete no Gal - raczej będę się tym zajmował, no chyba, że weźmie to również ktoś z super mega hiper uber umiejętnościami translacyjnymi, wtedy ZASTANOWIĘ SIĘ nad inną serią. W innym przypadku tłumaczę pełne 10 odc smile

Do tego, jeśli nikt nie ruszy (lub z wspomnianych wcześniej powodów odpadnie mi seria z galkami), to może przygarnę Aho girl, ale na zasadzie wydawania napisów na "when it's done".

To chyba wszystko co chciałem przekazać.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-07-02 15:56:54)

Offline

#64 2017-07-09 13:17:48

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzynasty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

W dzisiejszym odcinku:

Pokaż spoiler Chisio tanio skóry nie sprzeda!!!

o9FC3ar.jpg

Pokaż spoiler Yuka łapie je wszystkie!!!

yXf3Nv6.jpg

Kuma Miko leci powoli do przodu.

Napisy do One Room w najbliższym czasie ( zapewne nie ten, ale przyszły tydzień) przejdą małą korektę, ale jeśli ktoś już oglądał, to nie ma sensu drugi raz pobierać. Planowo dotyczyć to będzie przecinków głównie, jednak jeśli w trakcie sprawdzania aż scyzoryk będzie się w kieszeni otwierał, nie wykluczam zwiększenia stopnia ingerencji w subki.

Serie, które zamierzam tłumaczyć w ramach tego sezonu będą miały wersje alternatywne na onlajnach robione przez tamtejsze grupy. W takim razie mogę tylko zachęcić do wybierania moich napisów smile Nie wiem jak czasowo będę wychodził z Galkami, ale postaram się to w miarę możliwości szybko ogarniać.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-07-09 13:18:02)

Offline

#65 2017-07-13 21:38:17

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Starałem się tak szybko jak mogłem, ale byli szybsi smutny

Pierwszy odcinek Hajimete no Gal dostępny na ANSI

Z napisów jestem umiarkowanie zadowolony. Pozwoliłem sobie na lekkie gimbusiarstwo, jednak jeśli przesadziłem, postaram się w kolejnych odcinkach pohamować te zapędy. Zdecydowałem się na wprowadzenie neologizmu "Galka" i w tej kwestii zdania nie zmienię, bo ładnie to brzmi xd
Zachęcam do komentowania napisów, a jeśli subki się spodobały, do wybierania owoców mojej pracy w przyszłości

P.S. Teekyuu zapewne jutro, Kuma możliwe, że z kolejnym Chisiem.

Offline

#66 2017-07-14 19:32:58

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

No teraz żarty się skończyły! Czas na mega produkcje!

Pierwszy odcinek Teekyuu 9 dostępny na ANSI

Użyłem numeracji łącznej dla wszystkich sezonów, więc w sumie odc. 97. Mam nadzieję, że nikt nie za to nie zreportuje smile

Offline

#67 2017-07-16 16:45:29

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Czternasty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

W napisach celowo użyłem wielu błędów ortograficznych w celu nadania jednej z postaci chamerykańskiego akcentu. Jeśli jednak spudłowałem z koncepcją zachłyśnięcia się sławą, po 3 komentarzach (czy to w subkach czy poprzez wiadomość prywatną) oceniających to negatywnie, wtedy poprawię to na polszczyznę względnie normalną.

Ósmy odcinek Kuma Miko dostępny na ANSI

W końcu się udało i kolejny odcinek wydałem.

Postaram się wyłapać do 2 odcinka Galek jakieś karaoke ( na wersje horriblów nawet nie liczę specjalnie smile choć kto wie).

Możliwe, że w niedługim czasie pojawi się coś jednoodcinkowego mojego autorstwa, ale to jeszcze faza planowania.

Offline

#68 2017-07-20 09:48:45

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Drugi odcinek Hajimete no Gal dostępny na ANSI

Póki co openingu i endingu jeszcze nie ma, ale jeśli ktoś będzie chciał zobaczyć wersje z dodatkami, będzie musiał uzbroić się w cierpliwość. Najpierw 2 odcinek Teekyuu, który wyląduje zapewne jeszcze dziś na stronie. Seria niezbyt popularna, więc po prostu po dodaniu subków, edytuję tego posta.

Następnie ruszę 9 odcinek Kumy, bo widzę, że popularność jest większa niż oczekiwałem (serio, po 13 pobrań na odcinek, przy spodziewanych max. 10 jest moim zdaniem sukcesem)

EDIT 1:
Drugi odcinek Teekyuu 9 dostępny na ANSI

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-07-20 11:04:05)

Offline

#69 2017-07-25 12:43:18

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Wyjątkowo z opóźnieniem, ale jest!

Piętnasty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Mogą być większe problemy z ogonkami w napisach, bo po formacie polski słownik (ani jakikolwiek inny) mi nie działa. Będę jeszcze nad tym siedział przed kolejnymi tłumaczeniami i może coś wymyślę, albo samo się naprawi smile

Troszkę zapomniałem o tym openingu i endingu do Galki. Przejrzę w wolnej chwili, czy mamy już coś na w miarę akceptowalnym poziomie po angielsku. Jeśli coś się znajdzie, wtedy 3 odcinek będzie miał już dodane pioseneczki, jeśli nie, to spróbuję coś ze słuchu i własnego pomysłu wymęczyć.

Kuma jednak musi jeszcze poczekać. Myślałem, że coś podczas urlopu ruszę, a tu kicha smile Może uda mi się do końca weekendu coś z tej serii wydać.

Offline

#70 2017-07-26 22:14:37

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzeci odcinek Hajimete no Gal dostępny na ANSI

Od tego odcinak mamy karaoke do openingu. Tekst oparłem o wersje openingu z tego:
[RH] Hajimete no Gal - OP [30CDABE9] (szukać na nyaa)
dodatkowo musiałem to pod Horriblów przerobić i dodać coś od siebie, ale warto wyróżnić czym się inspirowałem. Wyszło całkiem nieźle, ale poetycko Mickiewiczom do piet nie dorastam, a wirnośc przekładu też jest taka sobie smile
Wprowadzenie openingu skutkowało aktualizacją bazy czcionek

Dodatkowo Pliki wzbogacane są o wersje uncensored. Docelowo będzie to [Meta], ale nie zawsze, bo inne wersje mają ten sam timing, więc nie martwcie się.

Zapraszam do komentowania i miłego oglądania.

P.S. Kolejne odcinki nie będą się tak szybko już pojawiać. Do teraz było miło, ale urlop kiedyś skończyć się musi smutny

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-07-26 22:17:29)

Offline

#71 2017-07-27 13:14:40

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzeci odcinek Teekyuu 9 (odc 99) dostępny na ANSI

Offline

#72 2017-07-30 12:51:06

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Szesnasty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Ogłoszenia co do pozostałych tłumaczeń:

- 9 odcinek Kuma Miko jest powoli tłumaczony. Prawdopodobnie powinien pojawić się najpóźniej 15 sierpnia, choć to najgorszy możliwy scenariusz (zapewne będzie to przyszły weekend);

- jak wspomniałem wcześniej, na kolejne napisy ode mnie do Galki trzeba będzie czekać dłużej. Niecierpliwi mogą wybrać wersję alternatywną innego tłumacza, pozostałych informuję, że będę starał się subki najpóźniej w piątki wydawać;

- 9 sezon Teekyuu ze względu na niską popularność otrzymuje niższy priorytet tłumaczenia. Nadal jednak będę starał się by seria nie miała zaległości;

- po wydaniu 9 odcinka Kumy postaram się (o ile nikt tego nie wyda wcześniej) zająć pewnym jednoodcinkowym projektem, o którym kiedyś wspominałem. Będzie to OVA do jednego z anime z poprzednich sezonów.

Tyle ode mnie.

Offline

#73 2017-08-03 22:23:54

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Czwarty odcinek Hajimete no Gal dostępny na ANSI

Dla wersji uncensored od gyaru zmieniły się zasady korekty w timingu. Niby się dostosowałem, ale nie wiem czy wyszło to dobrze, bo musiałem to w kilku miejscach przesuwać. Jeśli ktoś zauważy w tej kwestii coś do poprawy, byłbym wdzięczny za przekazanie mi tej informacji.

Przyznaję, że skończyłem wcześniej niż się spodziewałem. Cztery z dziesięciu odcinków już mamy. Troszkę pobawiłem się z pewnym efektem (tylko w jednym miejscu, ale zawsze). Według mnie wyszło średnio, ale jak na pierwszy raz nie korzystając z gotowych ustawień angielskojęzycznych grup wyszło całkiem OK.

Mamy już sierpień więc powoli wypadałoby łapać coś do tłumaczenia na jesień.
Pewniakiem jest drugi sezon shorta idolek:

https://myanimelist.net/anime/35883/Cin … 2nd_Season

O tym czy i na co jeszcze się zdecyduję okaże się w najbliższych dniach. Wstępnie mam zarysowane 2 opcje:
- I : idolki + seria z ponad 20-minutowymi odcinkami
- II : idolki + krótki short + short o długości 8-12 minut

To tylko wstępne koncepcje, więc może to się zmienić, ale póki co bardziej prawdopodobną opcją jest ta druga. Nie chciałbym dublować napisów jak robię to z Galką (to wyjątek, bo obiecywałem sobie i paru innym osobom, że będę walczył z tą serią niezależnie od konkurencji), a shorty na ogół są mniej popularne i za ich tłumaczenie ktoś bierze się zazwyczaj dopiero po jakimś czasie.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-08-03 22:24:12)

Offline

#74 2017-08-07 20:21:15

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

AKCJA KUMULACJA!!!

Siedemnasty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Czwarty odcinek Teekyuu 9 (odc 100) dostępny na ANSI

Wydanie napisów planowałem na wczoraj, ale problemy z zalogowaniem się na stronę spowodowały, że macie to dopiero teraz.

Dodatkowo zapowiadam rozpoczęcie prac nad endingiem do Galek. Co prawda w tym tygodniu nie będę miał za dużo czasu (a przynajmniej do środy włącznie), więc premiera endingu jak i samego odcinka 5 może się przesunąć do piątku, a w najgorszym razie do niedzieli.

Kuma póki co czeka.

Offline

#75 2017-08-11 20:51:42

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Walczyłem długo i wytrwale kiedy tylko miałem czas.

Piaty odcinek Hajimete no Gal dostępny na ANSI

Kto bardziej spostrzegawczy, zauważy zapewne dodatkowe style w napisach sugerujące, że ending jest coraz bliżej.

Jako że zbliża się długi weekend, moje plany związane na tenże czas z tłumaczeniem, to:
- ending do Galki,
- Kolejny odcinek Chisia,
- odcinek Teekyuu
- 9 odcinek Kumy

Trzy z czterech pozycji powinny się pojawić, ale z Kumą będzie problem. Mimo wszystko spróbujemy.

Co do przyszłego sezonu, jeszcze muszę się rozeznać w sytuacji, bo jest tam pewien tytuł, którego nie chcę zostawić bez żadnego tłumaczenia.

Miłego oglądania dla tych cierpliwych smile

Offline

#76 2017-08-13 18:55:47

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Osiemnasty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

W dzisiejszym odcinku:

Pokaż spoiler Akcja jak z amerykańskiego kina klasy B!!!

d7Z7G31.png

Miłego oglądania.

Offline

#77 2017-08-14 20:42:42

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Co prawda niby nic nowego nie wydałem, ale może kogoś zainteresuje fakt,ze ending do Galek został już dodany do każdej wersji każdego dostępnego odcinka.
Jeśli ktoś ciekawy, to zapraszam do zapoznania sie.

P.S. ending podobnie jak opening oparty o interpretacje własną na podstawie wersji [RH]

Offline

#78 2017-08-15 18:41:48

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Uhh... 100% planu wypełnione!

Dziewiąty odcinek Kuma Miko dostępny na ANSI

Piąty odcinek Teekyuu 9 (odc. 101) dostępny na ANSI

Teraz do co planów na przyszłość:

- Wspomnianym odcinkiem OVA, o którym wspomniałem jest "Demi-chan wa Kataritai: Demi-chan no Natsuyasumi". Z tego co wiem nie ma to jeszcze żadnej wersji PL, więc to ruszę (no chyba, że nagle się czegoś w tej sprawie dowiem). Przybliżony czas publikacji... Muszę ogarnąć własną interpretacje nazewnictwa, bo demi-chan mnie nie satysfakcjonuje, a chciałbym, żeby ten przekład miał jakikolwiek sens, wyłuskać na to trochę czasu, więc na kiedy?... powiedzmy, że wstępnie umawiam się z wami na 10 września jako termin ostateczny.

- Przyszły sezon:
Jak wspomniałem 2 sezon shorta idolek będę na pewno tłumaczył. Onlajny ostrzegam, że na to potrzebne będzie osobne pozwolenie.

Co do innych tytułów, to jest opcja, żeby zabrać się za 2 sezon Osomatsu-san, ale absolutne pierwszeństwo ma autorka poprzedniego sezonu, a jeśli ktoś chciałby się tym zająć, niech mnie uprzedzi, bo nie chcę znów napisów dublować, a wtedy mógłbym zabrać się za coś innego. Wliczam to również grupy suberskie z onjalnów. Powiedzmy, że na odzew w tej sprawie będę czekać, do połowy września.

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2017-08-15 18:42:03)

Offline

#79 2017-08-17 21:07:07

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Ludzie wywołują Kamiyana, a tu takie ważne rzeczy się dzieją!!!

Szósty odcinek Hajimete no Gal dostępny na ANSI

Przyznam, że nie pamiętam, czy w tym odcinku jest sens robienia wersji bez cenzury, bo chyba żadnej nie było, ale fakt faktem do wesji od [gyaru] inny timing jest, wiec macie i wybierajcie smile

Ze spraw pozostałych:
Przypomniało mi się, że przy okazji endingu do Galek nie aktualizowałem bazy czcionek + kwestia tego, aktualizacja paczki po formacie mojego kompa to zły pomysł, bo obecnie mamy jedną albo dwie czcionki, z którymi teraz są błędy (przynajmniej u mnie). Nie są one ważne, bo używam ich do pierdół,a same błędy nie psują seansu specjalnie, ale by być uczciwym, wolałem o tym wspomnieć. W wolnej chwili spróbuję to ogarnąć.

Offline

#80 2017-08-20 16:21:57

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dziewiętnasty odcinek Puripuri Chii-chan!! dostępny na ANSI

Szósty odcinek Teekyuu 9 (odc 102) dostępny na ANSI

Miłego oglądania.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024