#1 2018-05-12 23:43:41

inrig
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-29

Który online preferujecie?

Witam,

Domyślam się, że znaczna większość z was preferuje oglądać anime offline dlatego pytanie kieruje do tych bardziej leniwych użytkowników - preferujących oglądanie anime na stronach z odcinkami online. Którą z polskich stron lubicie najbardziej i dlaczego?

Który online preferujesz?

  1. Shinden.pl
  2. A-o.ninja
  3. Animezone.pl
  4. Animeon.pl
  5. Wbijam.pl
  6. Senpai.com.pl
  7. Okami-subs.pl
  8. Inna nie wymieniona powyżej
Oddano głosów: 51

Goście nie mogą przeglądać wyników ankiety.

Offline

#2 2018-05-12 23:46:58

Shaft
Użytkownik
Dołączył: 2014-09-03

Odp: Który online preferujecie?

Wbijam.pl, bo mają strawne tłumaczenia.

Offline

#3 2018-05-13 00:36:46

Witax
Użytkownik
Skąd: Takto
Dołączył: 2012-02-17

Odp: Który online preferujecie?

Okami bo DDL szanuje


i5-8600K OC 4.8Ghz, MSI Z370 Tomahawk, HyperX Predator 16GB 3000MHz/3333Mhz, Samsung 960 EVO 250GB.

Headphones: AKG K712 PRO, AKG K612 PRO, Beyerdynamic DT-990 Edition 250ohm
DAC: SMSL SD-650+mod by mikolaj612+Muses 8820 + ad797AR SMSL M8 | AMP: Rapture by mikolaj612

Offline

#4 2018-05-13 01:06:41

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Który online preferujecie?

Od ponad roku nie przeglądam ich jakoś specjalnie, ale czasem warto popatrzeć co tam mają. W moim przypadku zależy od przeznaczenia oraz roli jaką w danej chwili odgrywam ja, a także dany onlajn.
Szczerze mówiąc najmniejsze problemy sprawiają mi jako osobie zajmującej się przekładem anime te strony, które korzystają wyłącznie z własnych mocy przerobowych.
Do niedawna uważałem, że te typowe złodziejaszki uploadów (wiadomo shindeny, zoniaki itp) mogą służyć chociaż jako baza do sprawdzania dostępności anime z polskimi napisami, ale niedawno przekonałem się, że nawet to im nie za bardzo wychodzi (w efekcie duszę tłumaczenie końcówki 4 sezonu Hayate, bo obiecałem, a słowo się rzekło smile )

Pozwolę sobie dodać jeszcze strony, które nie zostały wymienione, a mam świadomość ich istnienia oraz tego, że są nadal aktywne:
- kreskoweczki.pl
- anime-centrum.pl
- on-anime.pl

Od biedy możemy jeszcze zaliczyć do tego grona:
- opening-anime.pl
jednak to nie do końca taki typowy onlajn, bo zbierane są tam tylko nutki z anime.

Jako pseudo tłumacz najlepiej oceniam współpracę z:
1. opening-anime.pl

Pokaż spoiler
powiedzmy, że najbardziej profesjonalne podejście. Kontakt nie ograniczał się tylko do prośby o pozwolenie, ale również o wprowadzenie poprawek estetycznych (użycie innej czcionki i takie tam). Zgodziłem się pod warunkiem, że zobaczę efekt końcowy przed dodaniem na stronę, z czego się wywiązano;

2. A-o.ninja
Pokaż spoiler
poza jednym przypadkiem nie miałem negatywnych odczuć;

3. anime-centrum.pl
Pokaż spoiler
do tej pory nie stwierdziłem odstępstw od moich wymagań.

Pozostałe sprawiały większe lub mniejsze kłopoty. W przypadku niektórych stron da się to jakoś załagodzić bez moich stęków na forum, inne olewają temat po całości. W sumie fajnie, mam nad czym myśleć w pracy kiedy trafi mi się monotonna robota, a aktualnie brakuje mi innych tematów do przemyśleń, a tak człowiek pomyśli czasem "jakby tu złodziejaszków udupić" smile

Tutaj jednak temat dotyczy raczej walorów użytkowych, które odpowiadają mi najlepiej będą w roli widza.
Biorąc pod uwagę dostępność playerów, natężenie i inwazyjność reklam, jakość i ilość posiadanych tłumaczeń, intuicyjność korzystania ze strony, częstotliwość korzystania ze strony klaruje mi się taka oto czołówka:
1. Wbijam.pl

Pokaż spoiler
co prawda ilość anime w porównaniu do reszty niewielka, ale rekompensują mi to liczne playery, niezbyt inwazyjne reklamy (stronę można dać do wyjątków przy adblocku), czy też nieinwazyjne ulokowanie wiadomości o wsparciu finansowym strony (trzeba trochę poszukać wzrokiem, żeby to wyłapać)

2. on-anime.pl
Pokaż spoiler
Baza większa, choć brakuje tam sporo animca. Na ogół wykorzystywane tam napisy znajdują się na poziomie akceptowalnym lub wyższym. Nie stwierdziłem występowania reklam poza tymi z playerów. Często zdarza się jednak, że dostępność playerów kuleje, a jako tłumacz zdarzało się mi mieć z nimi problemy. W jednym przypadku się zreflektowano i błędy naprawiono, w innym... cóż wolałbym nie kontaktować się ponownie z tamtą osobą, ale uznaję, że trochę niemiłe podejście mogło by uwarunkowane jakimiś czynnikami zewnętrznymi, a może i ja zostałem źle zrozumiany...

3. opening-anime.pl
Pokaż spoiler
Na niekorzyść w mojej ocenie wpływają niewielka ilość playerów (na dobą sprawę jedyny dostępny wymaga ode mnie pobranie pliku, choć możliwe, że tu wina może być częściowo po mojej stronie, a raczej mojego komputera. Kto wie, nie znam się) oraz fakt, że mamy tam tylko OP i ED z anime

Na koniec podkreślę również fakt, że Okami-subs.pl to na chwilę obecną twór mi niezbyt znany, więc nie mogłem się na jego temat za bardzo wypowiedzieć poza tym, że w większym lub mniejszym (a nawet bardzo małym) stopniu znam tam niektóre persony. Przy wstępnych oględzinach udało mi się za to stwierdzić, że tłumaczona przeze mnie Takagi miała jednak wersję alternatywną.

A zatem już wszystko jasne. Standardowo rozpisałem się grubo ponad to, co było wymagane, ale ważne, że mamy zwycięzcę: Wbijam

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2018-05-13 01:11:47)

Offline

#5 2018-05-13 10:12:16

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Który online preferujecie?

Ja jestem dziwny, bo ściągam z onlajnów i z ANSI.
Jak gdzieś mi oczy krwawią, to szukam dalej.
Wbijam - bardzo szybko tłumaczą i mają z góry wyznaczone serie. Jak wideo rak - to jak tylko jest lepsza wersja, to poprawią wrzutkę. Taki The Last miał chyba 4 wersje.
A-O - taki lepszy średniak, mają lepsze i gorsze dni, albo suby bez korekty, albo obraz do bani, rzadko kiedy poprawiają lipę. Na szczęście Demi-chan poprawili.
Senpai - było dobrze, później masakra z tłumaczeniem i obrazem, powoli wychodzą na średnią
Okami - tutaj się o stronce dowiedziałem, w końcu wygooglowałem i zacząłem przeglądać. Tłumaczenie w miarę OK, bo szybkie i oczy ni krwawią, ale ludzie, obraz w 9 na 10 przypadków to rak!
Chłopaki dajcie im wskazówki że rm czy rmvb to przeżytek! Nie wiem gdzie jeszcze można spotkać pikseloze na napisach? Chyba tylko na shitdenie czy reszcie rakowych stron jak kreskóweczki.
Ot, tyle ode mnie, trolla z ANSI xD


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#6 2018-05-13 12:57:51

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Który online preferujecie?

To jak konkurs na najlepsze gówno.

Offline

#7 2018-05-13 13:06:01

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Który online preferujecie?

dulu napisał:

To jak konkurs na najlepsze gówno.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bristolsk … nia_stolca

Offline

#8 2018-05-13 13:15:04

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Który online preferujecie?

Ale crap się tu robi... tylko BD!

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2018-05-13 13:15:10)

Offline

#9 2018-05-13 16:00:48

Refusek
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-19

Odp: Który online preferujecie?

W zasadzie tylko wbijam używam i tylko wbijam szanuje

Offline

#10 2018-05-13 16:52:10

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Który online preferujecie?

Wybór jest tylko jeden - ao.ninja szalony

Pokaż spoiler
A tak na serio to tylko wbijam ma mój szacunek oczkod

Offline

#11 2018-05-13 19:04:47

Kamo-novel
Użytkownik
Dołączył: 2018-05-13

Odp: Który online preferujecie?

Ja oglądam tam gdzie szybciej wychodzi online.
Czyli w 80% a-o.ninja

Offline

#12 2018-05-13 19:20:43

inrig
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-29

Odp: Który online preferujecie?

Kamo-novel napisał:

Ja oglądam tam gdzie szybciej wychodzi online.
Czyli w 80% a-o.ninja

No nie wiem. Mi się wydaje, że mają najwolniej - przynajmniej jeżeli chodzi o popularne serie w tym sezonie takie jak Boku no Hero Academia, Shokugeki, Steins;Gate 0, czy ta smieszna wersja SAO - zazwyczaj AO ma minimum 1 dzień opóźnienia do innych online'ów. Ogólnie, jeżeli daną serie tłumaczy AO i inny online(np wbijam, senpai lub okami-subs) to w 99% przypadkach inny online wyda ten odcinek szybciej.

Ostatnio edytowany przez inrig (2018-05-13 19:21:21)

Offline

#13 2018-05-13 19:22:02

Grucha00
Użytkownik
Dołączył: 2013-04-13

Odp: Który online preferujecie?

Kamo-novel napisał:

Ja oglądam tam gdzie szybciej wychodzi online.
Czyli w 80% a-o.ninja

Ale w 80% tu napisy są szybciej, a dopiero po ich ukazaniu zapi...lą je na online.

Offline

#14 2018-05-13 19:45:44

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Który online preferujecie?

Każde online to mniejsze lub większe zło, gdy samych napisów nie udostępnia.

Porwanie GGO odcinek 5 CDA 720p z wbijam vs [HorribleSubs]  720p

Offline

#15 2018-05-13 19:54:59

OtsukareSama
Użytkownik
Skąd: Nippon
Dołączył: 2016-04-12

Odp: Który online preferujecie?

Kamo-novel napisał:

Ja oglądam tam gdzie szybciej wychodzi online.
Czyli w 80% a-o.ninja

Śmieszy mnie zawsze tego typu wypowiedź z "konta założonego dzisiaj".
Post @dulu chyba wyczerpał temat.  rotfl


【「能ある鷹爪隠す」  &「A skilled hawk hides its talons」】

Offline

#16 2018-05-13 19:55:18

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Który online preferujecie?

wbijam
senpai
okami


Moja lista anime: klik

Offline

#17 2018-05-13 20:17:40

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Który online preferujecie?

inrig napisał:
Kamo-novel napisał:

Ja oglądam tam gdzie szybciej wychodzi online.
Czyli w 80% a-o.ninja

No nie wiem. Mi się wydaje, że mają najwolniej - przynajmniej jeżeli chodzi o popularne serie w tym sezonie takie jak Boku no Hero Academia, Shokugeki, Steins;Gate 0, czy ta smieszna wersja SAO - zazwyczaj AO ma minimum 1 dzień opóźnienia do innych online'ów. Ogólnie, jeżeli daną serie tłumaczy AO i inny online(np wbijam, senpai lub okami-subs) to w 99% przypadkach inny online wyda ten odcinek szybciej.

Nie zawsze xD
Na A-O Darling wychodzi tego samego dnia lub następnego od premiery.
Oczywiście tylko wbijam robi suby prawie natychmiast (ok 3h, zawsze info podają pod upem)
A taki okami (właśnie zacząłem podglądać co tam serwują) ma najszybciej niszowe serie.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#18 2018-05-13 20:38:28

inrig
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-29

Odp: Który online preferujecie?

LagoonCompany napisał:
inrig napisał:
Kamo-novel napisał:

Ja oglądam tam gdzie szybciej wychodzi online.
Czyli w 80% a-o.ninja

No nie wiem. Mi się wydaje, że mają najwolniej - przynajmniej jeżeli chodzi o popularne serie w tym sezonie takie jak Boku no Hero Academia, Shokugeki, Steins;Gate 0, czy ta smieszna wersja SAO - zazwyczaj AO ma minimum 1 dzień opóźnienia do innych online'ów. Ogólnie, jeżeli daną serie tłumaczy AO i inny online(np wbijam, senpai lub okami-subs) to w 99% przypadkach inny online wyda ten odcinek szybciej.

Nie zawsze xD
Na A-O Darling wychodzi tego samego dnia lub następnego od premiery.
Oczywiście tylko wbijam robi suby prawie natychmiast (ok 3h, zawsze info podają pod upem)
A taki okami (właśnie zacząłem podglądać co tam serwują) ma najszybciej niszowe serie.

Z tego co zaobserwowałem na seriach które obecnie oglądam online to:

1. Boku no Hero Academia zawsze najszybciej jest od senpaia.
2. Shokugeki no Souma - po raz drugi senpai
3. Steins;Gate 0 - zazwyczaj Okami Subs wygrywa wyścig.
4. Pozostałe niszowe tytuły(Wotaku, 3D Kanojo, Uma Musume, Hinamatsuri, Devils Line itp) - Okami-subs

Więc wychodzi na to, że poza darling in the franxx a-o jest wolniejsze od pozostałych online'ów. Także ciężko zgodzić się z przedmówcą, który stwierdził że w 80% przypadkach a-o wypuszcza najszybciej. oczkod

Ostatnio edytowany przez inrig (2018-05-13 20:39:13)

Offline

#19 2018-05-13 20:48:25

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Który online preferujecie?

Większym pytaniem byłaby jakość tych tłumaczeń, a nie sama szybkość. U tego Okami widziałem przypadkiem tylko opening do DV i tam było potężne Google TL (tzn. tak całkiem słowo w słowo, więc z resztą pewnie nie lepiej).

No ale to w sumie tylko moje zboczenie, bo strzelam 90% interesuje tylko znaczek PL. A czy napisy dobre, czy tragiczne, to już mało ważne. W sumie Jankesi mają zdaje się podobny problem — do Nanatsu jest jakiś speedsub z onlajna i większość ogląda tego raka. Chyuu wychodzi zazwyczaj jakoś dwa dni później.

Ale odpowiadając na pytanie — tylko Netflix. No i powoli baza im się zapełnia, nowego OPM chyba też będą mieć?

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2018-05-13 20:48:38)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024