#81 2016-01-04 22:45:00

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Luk4S napisał:

Znowu Log Horizon zdecydowanie bardziej przypomina WoW'a, ale jest przerysowany do bólu i przekombinowany.

Nie zgodzę się z tym twierdzeniem, LH to typowy mmo z azji :
Final Fantasy XIV raid boss


Co do poprawności tłumaczenia to ciekawe czy na forum znajdzie się ktoś, kto zna na tyle japoński żeby zająć stanowisko w tej sprawie smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2016-01-04 22:47:36)


ara ara...

Offline

#82 2016-01-04 23:54:00

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Kilgur napisał:

Co do poprawności tłumaczenia to ciekawe czy na forum znajdzie się ktoś, kto zna na tyle japoński żeby zająć stanowisko w tej sprawie smile

[DerpDesuYo] to oryginalne tłumaczenie z japońskiego, a [Vivid] to edycja oficjalnego tłumaczenia z japońskiego... więc kwestionowanie poprawności tych obu tłumaczeń (notabene zgodnych ze sobą), bo ktoś źle przetłumaczył na polski te pierwsze, jest raczej niepotrzebne oczkod.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#83 2016-01-05 00:07:55

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

FAiM napisał:
Kilgur napisał:

Co do poprawności tłumaczenia to ciekawe czy na forum znajdzie się ktoś, kto zna na tyle japoński żeby zająć stanowisko w tej sprawie smile

[DerpDesuYo] to oryginalne tłumaczenie z japońskiego, a [Vivid] to edycja oficjalnego tłumaczenia z japońskiego... więc kwestionowanie poprawności tych obu tłumaczeń (notabene zgodnych ze sobą), bo ktoś źle przetłumaczył na polski te pierwsze, jest raczej niepotrzebne oczkod.

Nie chodzi o kwestionowanie czegokolwiek, tak po prostu ciekawy jestem smile


ara ara...

Offline

#84 2016-10-02 02:56:34

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

10 odcinek 2 sezonu musiałem oglądać z hentaiem w drugim oknie fuj
35xyux.jpg

Pokaż spoiler
Tak na serio mnie się podobało szpan

Pokaż spoiler
Żartowałem.

Ostatnio edytowany przez Dennoss (2016-10-02 02:58:21)

Offline

#85 2016-10-03 02:59:33

Dennoss
Użytkownik
Skąd: Gniezno
Dołączył: 2013-01-05

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Anime nawet spoko aż do ostatniego odcinka, który okazał się być jednym wielkim (idealne angielskie słowo) clusterfuckiem. Ja jebe, jak można było to tak spieprzyć. Wszystko działo się szybko jak cholera. Ja wiem, że dobili wtedy 2 sezonem do ostatniego chaptera mangi, ale mogli to chociaż rozplanować na 13 odcinków i lekko rozszerzyć własnymi pomysłami, bo ten ostatni odcinek oglądało się naprawdę dziwnie. Jak wspomniałem - zdecydowanie za szybko się wszystko działo i jakoś tak bez polotu. Nie ukrywam, że jestem po prostu zawiedziony, bo tę bajeczkę oglądało mi się spoko (pomijając te gejowskie wstawki), a tu taka kupa na sam koniec beznadzieja

Pokaż spoiler
Ta cała przemiana Yuu w demona ot tak, niczym na pstryknięcie palcem. W dodatku pokonał tego Abaddona czy jak mu tam było zdecydowanie za szybko. Przejście Gurena na "ciemną stronę" też dziwne, ale jeszcze by uszło, gdyby poświęcili temu WIĘCEJ CZASU. A tu w 2 odcinki działo się więcej niż przez cały 2 sezon. Krul też padła ot tak poprzez wyssanie krwi. Można było oczekiwać więcej od tak silnej postaci. Tak samo od tego pajaca Kureto oczekiwałem chociaż jakiejś fajnej walki, a jedyne, co zrobił, to machnął kilka razy mieczem i piorunem.

I jeszcze największy bullshit, jaki rzucił mi się w oczy:

Pokaż spoiler
Kimizuki przebity mieczem w brzuch na wylot. Po takim czymś nie powinien być w stanie się nawet ruszyć, a on se jeszcze chodzi i ŻYJE. What the klnie

Na plus animacja. Oglądałem wersję BD i nawet te oryginalne tła wyglądały ładnie, ale to też już kwestia gustu.

Ostatnio edytowany przez Dennoss (2016-10-03 03:24:09)

Offline

#86 2018-06-08 18:19:02

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Złota łopata powraca :E

Pytanie kierowane do osób, które widziały anime i czytają mangę. Jak duża jest zbieżność/różnica między mangą a anime i czy jeżeli jest bardzo zbieżne, od którego tomu mangi zaczyna się to, czego nie było w anime?


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#87 2018-06-08 18:23:08

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Jest kilka drobnych różnic, ale nie wpływają one jakoś na fabułę. Więc spokojnie możesz zacząć czytać od 41 rozdziału [połowa 11 tomu].

Offline

#88 2018-06-08 20:37:46

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Owari no Seraph (Seraph of the end)

Dzięki

Wygląda to tak, jakby zekranizowali anime do końcówki 41 rozdziału (w anime brakło tylko Yuu z rogami w tym domku) smile_big

Ostatnio edytowany przez Mammoth (2018-06-08 20:49:05)


view?username=Mamut&style=normal

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024