#61 2019-01-14 23:11:08

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Co prawda drugi raz tego odcinka całego nie oglądałem, ale poza openingiem w endingu i tytułem następnego odcinka raczej nic więcej nowego nie ma...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#62 2019-01-17 02:31:37

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Drugi odcinek był sporo lepszy od pierwszego (tam się trochę nudziłem), ale to nadal nic specjalnego. Ot, standardowy shounen. Chociaż trzeba przyznać, że delikatnie cięższy klimat wychodzi bajce na dobre. Taki Szlam jest stanowczo zbyt cukierkowy.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#63 2019-01-17 05:26:04

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Dobra, postanowiłem skrobnąć coś więcej o tej serii.

Budowa świata jest do d..., niby wszystko dobrze, logicznie wyjaśnione, ale jako zapalony gracz mmo mam wrażenie, że autor wyciągnął go z podrzędnej siecówki nastawionej na ptw, gdzie lepsi gracze się nie zapuszczają. Wszystko w grze zeskalowane tak, by każdy mógł grać ulubioną klasą, a że tank populrny nie jest, to trudno. Profesje zbierackie też dodane, by wielbiciele mieli co robić. W takich grach oszukiwanie nowych to norma, stąd się pojawiła pierwsza teoria ze spoilera, bo oskarżenie może i jest oczywistym spiskiem, ale nawet sensownie wymyślonym (w realu dziwniejsze wyjaśnienia przechodziły).

Pokaż spoiler
Oryginału nie znam, ale to na logikę można wziąć - jeden z użytecznych bohaterów chce wykiwać nooba, a król nie widzi sensu w pomaganiu mu, bo tank jest bezużyteczny, koniec kropka. Można też wziąć to z drugiej strony - król przyzwał wszystkich bohaterów, w tym bezużytecznego, do tego obiecał sporo kasy (standardowy przelicznik 100 srebrnych monet - 1 złota, w drugim odcinku jeszcze lepiej widać ile to jest), więc trzeba się go jakoś pozbyć, ale pasuje wyjść z twarzą (no i wyszedł na łaskawego władcę).

Pierwsze wyjaśnienie jest mocno naciągane, ale drugie ma sens i jakoś łączy się z tym, co FAiM wspominał.

Klimat całkiem fajny, niezbyt mroczny, ale nie cukierkowy, więc nie mam co narzekać.

Jedynie przeszkadza mi to, co wspominałem w temacie o aktualnym sezonie, fabuła leci strasznie szybko. Pokazują nam początek, coś tam w środku i koniec. Przez to bohater wydaje się niestabilny emocjonalnie (chociaż spędził dwa tygodnie w lesie biegając za roślinkami, to mogło mu się coś podziać w główkę). Na początku spodziewałem się, że druga Fala pojawi się w okolicach 6. odcinka, a nie w trzecim, niby spoko, bo pokaże, że główny bohater jest totalnie nieprzygotowany, ale mogli rozciągnąć aktualne wydarzenia na dodatkowy odcinek.

No i jeszcze to: Zgodnie z przepowiednią, Bohaterowie znają świat, do którego zostają przyzwani. Główny bohater wie tyle, że są Bohaterowie z Reliktami i Fale. Wolałbym, by przyzwali go jako nowego gracza, który ogarnął dopiero pierwsze lokacje, no ale ten mankament jest typowy dla isekajów.

Podsumowując, mnie się podoba, seria na pewno wybije się w swoim gatunku, a czy na tle ogółu, to zależy od poprowadzenia fabuły.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#64 2019-01-17 08:47:40

ill
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-22

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Nie będę wnikał, dlaczego MC odbija lekko palma, bo to temat na osobny długaśny wpis, ale kwestia tego, że on jako jedyny w zasadzie nie posiada żadnej wiedzy na temat tego świata poza ogólnikami znalezionymi w książce ma wbrew pozorom sens, i w skrócie:

Pokaż spoiler
pozostała trójka bohaterów posiada wiedzę z gier ale jak się szybko okazuje jest to wiedza częściowa, bo nie oddająca do końca realiów tego świata i nie docierają do nich konsekwencje podjętych działań, np wyruszają bez zastanowienia na event znany z gry gdy tymczasem w rzeczywistości level niezbędny do brania w nim udział jest zupełnie inny. Poza tym nie interesuje ich rozwijanie swoich umiejętności, czy poznawanie sztuk walki, które mogą im dużo dać, bo z punktu widzenia gracza znacznie prostsze i bardziej sensowne wydaje się wbijanie kolejnych leveli i zdobywanie legendarnych itemów.


GG: 1677958

Offline

#65 2019-01-23 20:30:10

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

To jakiś inside joke, że Naofumi nie zauważa, że Raphtalii podrosła przez ten tydzień?

Pokaż spoiler Taki tam obrazek z drugiego odcinka
aZaaTAl.jpg


K5Cqyo6.png?1

Offline

#66 2019-01-23 21:10:37

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Nie większym niż jej magiczna zmiana charakteru.
Póki co seria wali kiczem. A ta mechanika "przyzywania" to chyba najgłupsza rzecz, jaką widziałem.

Mam wrażenie, tutaj powtórzy się sytuacja z Akademią Bohaterów – fani będą wmawiać, że "jeszcze jeden arc, jeszcze kilka odcinków i coś zacznie się dziać". A tu skucha i seria będzie coraz gorsza, tak jak Szlam.

Póki co to takie 5/10 dla mnie.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#67 2019-01-23 21:30:44

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Pierwszy odcinek bardzo mi się spodobał, drugi też był spoko, ale w trzecim 'loli to protect' dorosła i już wali kiczem. Ciekawe, czy dalej będzie tyko gorzej...


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#68 2019-01-23 22:22:14

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Mammoth napisał:

Pierwszy odcinek bardzo mi się spodobał, drugi też był spoko, ale w trzecim 'loli to protect' dorosła i już wali kiczem. Ciekawe, czy dalej będzie tyko gorzej...

Nie ma loli to słaba baja? Lul

Ostatnio edytowany przez KieR (2019-01-23 22:22:24)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#69 2019-01-23 22:41:11

Mammoth
Użytkownik
Skąd: Ząbki
Dołączył: 2010-01-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Oj, miało wyjść trochę inaczej smile_big

Niemniej jednak poziom spadł. Ciekawe jak będzie wyglądać amplituda.


view?username=Mamut&style=normal

Offline

#70 2019-01-23 23:00:30

iruel89
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-01-23

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Nie skreślał bym jeszcze tej bajki, w openingu widać blond loli kurczaka :3

Offline

#71 2019-01-23 23:05:36

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Co tam dorastająca loli... t

Odcinek 3

Pokaż spoiler
Toż to jest głupie. Setki, tysiące i może więcej potworów spada na ziemie. W tle nie mała wioska. To się spodziewałem, że bohater tarczy stworzy jakąś wielką osłonę lub dla każdego zmaterializuje tarcze, a jedynie co potrafi to osłonić kilu ludzi i robić za przynętę. Dawna loli wyprowadza może z 5 mieszkańców z wioski. Przybywa z 5 rycerzy by strzelić w niebo. Reszta bohaterów zabija Mantikore. I po nawałnicy potworów. Nie jest zachowana skala. Skakanie od scenek do scenek. Pierwowzór musiał być pisany na kolenie.

Offline

#72 2019-01-23 23:13:43

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

No pod względem writingu to jest jakaś katastrofa. Nic się kupy nie trzyma, nic nie jest wyjaśniane.
W ogóle ten świat ma takie założenia, jakby tworzono go pod ratowanie przez bohaterów z innego świata.
Jeszcze obowiązkowo ta pierwsza "fala" była banalna jak w byle erpegu...

Że nie wspomnę o zachowaniu tej "ofiary gwałtu"... od kiedy ofiary gwałtu są agresywne i dominujące względem sprawcy?
Czy tę książkę pisał jakiś gimbus? Bez kitu.

tenor.gif

I memik na koniec dnia!

Pokaż spoiler
UlSAykC.png

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-01-23 23:21:39)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#73 2019-01-24 03:50:43

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Standard. Kamiyan marudzi- seria ciekawa.  rotfl

Chyba czas się wziąć za tureckie telenowele. Pamiętajmy kto jest odbiorcą takich serii. Mi tam się podoba.

Offline

#74 2019-01-24 06:59:58

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Mnie tylko ciekawi o co chodzi z tym dorastaniem pół-ludzi? Jakieś feromony? Krócej żyją?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#75 2019-01-24 10:56:20

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Albo od levela zależy ich budowa ciała, a nie od długości życia. Chociaż może będzie się to wiązało ze skróceniem życia. jezor

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2019-01-24 10:57:52)

Offline

#76 2019-01-24 11:02:40

Nesbro
Użytkownik
Dołączył: 2014-01-29

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

LagoonCompany napisał:

Mnie tylko ciekawi o co chodzi z tym dorastaniem pół-ludzi? Jakieś feromony? Krócej żyją?

Zakładam, że jak pół człowiek, pół potwór to z powodu tej drugiej części rozwija się jak potwory przez lvl. Coś jak w Slime. Świat gry wiele ułatwia co widać również po tym jak przybywają na pole bitwy i innych przypadkach.

Offline

#77 2019-01-24 11:29:12

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Tak to już jest z tymi adaptacjami LN-ek, że wywalają większość przemyśleń bohatera, w których znajduje się większość wyjaśnień - a to zazwyczaj jakieś 2/3 książki. Praktycznie nie dając nic w zamian...
Tutaj, jak na razie, z odcinka na odcinek mamy coraz więcej niedopowiedzeń - w którymi nie mam najmniejszego problemu, o ile zostaną później odpowiednio wyjaśnione.

Co do samych fal, to wydają się "łatwe", bo bohaterowie (minus Naofumi) najwidoczniej znają ich zasadę działania - zapewne z gry - bo swoją cała uwagę skupili na bossie, którego zabicie najwidoczniej kończy daną falę (co prawda wprost tego nie powiedzieli, ale tak to wygląda). Do tego zostali teleportowani na miejsce "questa", gdzie normalni rycerze musieli najpierw tam dotrzeć - co trochę im czasu zajęło. Więc, z perspektywy zwyczajnych ludzi, te fale mogły być niszczące, bo zanim zebrali odpowiednią liczbę wojowników i znaleźli bossa (o ile wiedzieli, że muszą go pokonać, by zatrzymać spawn innych potworów), to minęło sporo czasu, a więc i potworów było zdecydowanie więcej, co równa się większym zniszczeniom i większej liczbie ofiar.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#78 2019-01-24 17:24:20

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

FAiM napisał:

Do tego zostali teleportowani na miejsce "questa", gdzie normalni rycerze musieli najpierw tam dotrzeć - co trochę im czasu zajęło. Więc, z perspektywy zwyczajnych ludzi, te fale mogły być niszczące, bo zanim zebrali odpowiednią liczbę wojowników i znaleźli bossa (o ile wiedzieli, że muszą go pokonać, by zatrzymać spawn innych potworów), to minęło sporo czasu, a więc i potworów było zdecydowanie więcej, co równa się większym zniszczeniom i większej liczbie ofiar.

Przecie oni mieli te ofiary w głębokim poważaniu i zrobili im na dzień dobry "jeb z dzidy".
Ale to tylko jedna z wielu rzeczy, która nie ma najmniejszego sensu w tej bajce.

Fabuła to póki co taka

Pokaż spoiler
104636_print-trimmed-1.png?resize=max_sizes&key=55f9a22768eed085006592c1174c0235

Przeciętna animacja też w niczym tutaj nie pomaga.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-01-24 17:26:04)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#79 2019-01-24 18:22:32

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Tak, mieli plebs w głębokim poważaniu, ale nie zmienia to faktu, że im więcej czasu mijało, tym więcej pojawiło się potworów, więc trzeba było zebrać większe siły. Więcej potworów, to więcej zniszczeń i więcej ofiar - zarówno postronnych, jak i w wojownikach.
Generalnie, czym więcej czasu mijało, tym bardziej mieli przerąbane...

A tutaj mamy bohaterów z legendarnymi broniami, do tego zostają teleportowani na odpowiednie miejsce i jeszcze wiedzą co mają zrobić... dlatego wydaje się, że ta fala była taka łatwa, w porównaniu z tym co tam król wcześniej opowiadał o pierwszej fali. O ile rzeczywiście to była pierwsza fala, bo już po pierwszy odcinku miałem wątpliwości, a drugi odcinek mnie w tym przekonaniu utwierdził...

A rycerze zjawili się tam jedynie dlatego, że ta wioska była stosunkowo blisko.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#80 2019-01-24 18:35:32

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Tate no Yuusha no Nariagari

Ja osobiście stawiam, że pierwsza fala była po to by pokazać o co w tym wszystkim chodzi. Schody pewnie się zaczną przy kolejnych.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024