#881 2019-01-29 00:18:11

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Hej, mam pytanie co myślicie o tym zestawie? Ja cały czas zastanawiam się czy ta płyta główna to dobry wybór i z automatu pewnie ramy też bym zmieniał.
9k

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2019-01-29 00:20:25)

Offline

#882 2019-01-29 01:41:25

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

XxBhaalxX napisał:

Hej, mam pytanie co myślicie o tym zestawie? Ja cały czas zastanawiam się czy ta płyta główna to dobry wybór i z automatu pewnie ramy też bym zmieniał.
9k

A do czego taki mutant? :V Wydaje mi się, że nie ma sensu pakowania tak mocnego zasilacza i morele to drogi sklep. Czasem u konkurencji można sporo zaoszczędzić. Z drugiej strony przy takiej cenie zestawy to te parę stówek to nic.  szalony

Offline

#883 2019-01-29 02:06:07

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

ipos napisał:
XxBhaalxX napisał:

Hej, mam pytanie co myślicie o tym zestawie? Ja cały czas zastanawiam się czy ta płyta główna to dobry wybór i z automatu pewnie ramy też bym zmieniał.
9k

A do czego taki mutant? :V Wydaje mi się, że nie ma sensu pakowania tak mocnego zasilacza i morele to drogi sklep. Czasem u konkurencji można sporo zaoszczędzić. Z drugiej strony przy takiej cenie zestawy to te parę stówek to nic.  szalony

Tak naprawdę, to sprawdzałem ten zestaw też na x komie i komputroniku, gdzie własnie tam bardziej się opłaca i tam go wezmę. oczkod Co do samych bebechów.. mam chyba zboczenie jakieś, wziął bym TI ale po przemyśleniach i porównaniach nie jest wart swojej ceny.

8930 za całość, ogólnie zastanawiam się czy ta płyta główna to dobry wybór, co prawda nie mam zastrzeżeń co do niej. Cóż na pewno nie będę miał w tym pc dwóch kart graficznych, ale delikatnie się go podkręci. Myślałem też nad innym ramem G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15
Ale nie wiem czy opłaca się tak kombinować.

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2019-01-29 03:14:43)

Offline

#884 2019-01-29 03:38:37

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Płyta jak najbardziej będzie się spisywać. Lepszym wyborem cena-jakość może być już tylko Klik. Chociaż ta jest też całkiem niezła Klik.

Co do samego zestawu:
Pierwsza sprawa, jeśli chciałbyś podkręcać ten procesor, chłodzenie do wymiany na aio, powietrze nie da rady, nawet Dark Rock Pro 4 przy 9900k to lekki wietrzyk, polecam Klik lub Klik.
Druga sprawa to zasilacz, jak wiadomo najlepszą sprawność ma przy około 50% mocy, także najlepszy wybór to Klik lub ewentualnie Klik. Większej mocy nie ma sensu wrzucać.
Obudowa jest niezła, ja jednak przy takim zestawie poszedłbym jeszcze dalej i wybrał np. Klik. Ale Twój wybór także powinien dać radę.
A, no i wiadomo, gdzie tylko się da wrzucić jakiś sensowny wentylator, na froncie wciągające powietrze, na górze wypychające, na tyle wypychające. Powinny być strzałki z kierunkiem dmuchania na każdym wentylatorze.
Pasta najwyższej jakości Klik. I polecam zaopatrzyć się w listwę antyprzepięciową, np. Klik lub taką jak mam ja Klik, ale jak nie będzie się wykorzystywać funkcji takiej listwy (piszę o tej, którą ja mam), to nie ma sensu.

wziął bym TI ale po przemyśleniach i porównaniach nie jest wart swojej ceny

2080 też nie jest wart swojej ceny. Najlepszy wybór z 20xx to 2060. Przy 2070 jest już lepiej jak przy 2080, ale także nie jest wart swojej ceny.

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2019-01-29 04:08:15)


Moja lista anime: klik

Offline

#885 2019-01-29 10:59:44

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Shodimaru23 napisał:

Płyta jak najbardziej będzie się spisywać. Lepszym wyborem cena-jakość może być już tylko Klik. Chociaż ta jest też całkiem niezła Klik.

Co do samego zestawu:
Pierwsza sprawa, jeśli chciałbyś podkręcać ten procesor, chłodzenie do wymiany na aio, powietrze nie da rady, nawet Dark Rock Pro 4 przy 9900k to lekki wietrzyk, polecam Klik lub Klik.
Druga sprawa to zasilacz, jak wiadomo najlepszą sprawność ma przy około 50% mocy, także najlepszy wybór to Klik lub ewentualnie Klik. Większej mocy nie ma sensu wrzucać.
Obudowa jest niezła, ja jednak przy takim zestawie poszedłbym jeszcze dalej i wybrał np. Klik. Ale Twój wybór także powinien dać radę.
A, no i wiadomo, gdzie tylko się da wrzucić jakiś sensowny wentylator, na froncie wciągające powietrze, na górze wypychające, na tyle wypychające. Powinny być strzałki z kierunkiem dmuchania na każdym wentylatorze.
Pasta najwyższej jakości Klik. I polecam zaopatrzyć się w listwę antyprzepięciową, np. Klik lub taką jak mam ja Klik, ale jak nie będzie się wykorzystywać funkcji takiej listwy (piszę o tej, którą ja mam), to nie ma sensu.

wziął bym TI ale po przemyśleniach i porównaniach nie jest wart swojej ceny

2080 też nie jest wart swojej ceny. Najlepszy wybór z 20xx to 2060. Przy 2070 jest już lepiej jak przy 2080, ale także nie jest wart swojej ceny.

W komputroniku tego typu zasilaczy nie ma niestety a ten co wybrałem jest w przecenie. A co do krakena to strasznie głośny no i za drogi na chwile obecną, dlatego wybrałem to. Paste i całą resztę posiadam.

Offline

#886 2019-01-29 18:34:55

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Jeśli Kraken jest według Ciebie drogi, może być Corsair h110i lub h115i. Ale na pewno nie powietrze. Zresztą... Co to za powiedzenie, że za drogi, skoro kupujesz taki zestaw. xD
Ja osobiście zamawiałbym każdą z części osobno, skoro są taniej na różnych stronach. Chyba że chcesz aby składali Ci go już w komputroniku, ale ogólnie nie polecam składania w sklepach.


W komputroniku tego typu zasilaczy nie ma niestety a ten co wybrałem jest w przecenie.

W moim słowniku nie ma innej marki niż Seasonic jak chodzi o zasilacze, więc nie rozumiem. szalony

Edit: Zapomniałem jeszcze dopisać przy listwie antyprzepięciowej (jakiejkolwiek), że będzie ona działać tylko jak podepniemy ją do gniazdka zasilającego z bolcem uziemiającym.

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2019-01-29 20:10:55)


Moja lista anime: klik

Offline

#887 2019-01-29 19:50:10

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Shodimaru23 napisał:

Ja osobiście zamawiałbym każdą z części osobno, skoro są taniej na różnych stronach. Chyba że chcesz aby składali Ci go już w komputroniku, ale ogólnie nie polecam składania w sklepach.

Potwierdzam. Nie to, że powinno się zakładać z góry, że przy montażu coś spieprzą, ale ryzyko jest. Jednostka mojego brata została ładnie popodpinana, kabelki ładnie rozprowadzone, wszystko co luźne spięte trytkami. Nic nie stawia oporu, a dostęp w miarę możliwości rozmiaru obudowy był do wszystkiego. Oczywiście są tacy, którzy trytek przy kalbach nie uważają, ale moim zdaniem wszystko zależy od wykonania. Wystarczy chociażby kable nimi podłapać, a nie ściskać i już można pewnej je usunąć przy późniejszym gmeraniu w jednostce.
W moim przypadku z kolei do upchnięcia kabli wykorzystano (znaczy się poupychano) przestrzeń między zasilaczem, a komorami na dyski. Negatywny efekt niezbyt rozsądnego rozwiązania został dodatkowo spotęgowany przez fakt, że mimo upchnięcia tego w taki sposób, ścianka obudowy od strony płyty głównej przy zamykaniu napotykała na opór spowodowanymi złym rozmieszczeniem kabli. Kontaktowanie się z ich serwisem polegało na tym, że musiałbym im jednostkę podesłać, i za kilka dni do tygodnia ktoś by się tym problemem zajął, więc problem częściowo usunąłem sam, ale efekt nadal do końca mnie nie zadowalał. Obecnie jest to jeszcze do poprawki, ale nie ma już takiej tragedii.
Reasumując, zamawiając usługę montażu musimy liczyć się z tym, że zabierze się za to "fachowiec", który tak naprawdę ma mniejsze pojęcie od nas smutny

Offline

#888 2019-01-30 08:37:12

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Jak zestaw czysto do grania to procek imo wogole sie nie oplaca za ~800 pln mniej masz i7 8700k ktory w grach ma wydajnosc 3-5% mniejsza. W 4k wogole nie ma praktycznie roznicy bo tam liczy moc karty graficznej. i9 oplaca sie jak ktos naprawde duzo czasu posiweca na aplikacje wykorzystujace wiele rdzeni, a w takim wypadku lepiej poczekac na nowe ryzeny z serii 3000 bo jakda intela okrutnie.

btw. Na tej plycie odpada jakiekolwiek sensowne krecenie jesi zdecydujesz sie na ta i9

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-01-30 08:50:01)


ara ara...

Offline

#889 2019-01-30 14:06:26

Infernus
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-28

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

XxBhaalxX napisał:

Hej, mam pytanie co myślicie o tym zestawie? Ja cały czas zastanawiam się czy ta płyta główna to dobry wybór i z automatu pewnie ramy też bym zmieniał.
9k

Ta karta jest lepsza i tańsza.

Polecam tą porównywarkę https://geizhals.de/?cat=gra16_512&xf=9 … -+RTX+2080  smile_big poprzeglądaj sobie, która karta ci bardziej odpowiada. Mnie osobiście rozwalają te opisy kart w polskich sklepach brak podstawowych danych o karacie za 3500zł.


076dfc6183ee1eb46ee33ec91bcc13ca.png

Offline

#890 2019-01-30 15:42:07

ipos
Użytkownik
Dołączył: 2014-06-26

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Infernus napisał:
XxBhaalxX napisał:

Hej, mam pytanie co myślicie o tym zestawie? Ja cały czas zastanawiam się czy ta płyta główna to dobry wybór i z automatu pewnie ramy też bym zmieniał.
9k

Ta karta jest lepsza i tańsza.

Polecam tą porównywarkę https://geizhals.de/?cat=gra16_512&xf=9 … -+RTX+2080  smile_big poprzeglądaj sobie, która karta ci bardziej odpowiada. Mnie osobiście rozwalają te opisy kart w polskich sklepach brak podstawowych danych o karacie za 3500zł.

To przeczytaj sobie opisy aukcji z zestawami gamer na alledrogo.  rotfl

Offline

#891 2019-01-30 16:23:50

Infernus
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-28

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

ipos napisał:
Infernus napisał:
XxBhaalxX napisał:

Hej, mam pytanie co myślicie o tym zestawie? Ja cały czas zastanawiam się czy ta płyta główna to dobry wybór i z automatu pewnie ramy też bym zmieniał.
9k

Ta karta jest lepsza i tańsza.

Polecam tą porównywarkę https://geizhals.de/?cat=gra16_512&xf=9 … -+RTX+2080  smile_big poprzeglądaj sobie, która karta ci bardziej odpowiada. Mnie osobiście rozwalają te opisy kart w polskich sklepach brak podstawowych danych o karacie za 3500zł.

To przeczytaj sobie opisy aukcji z zestawami gamer na alledrogo.  rotfl

http://www.alledrogo.pl/  ej


076dfc6183ee1eb46ee33ec91bcc13ca.png

Offline

#892 2019-01-30 18:38:18

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

btw. Na tej plycie odpada jakiekolwiek sensowne krecenie jesi zdecydujesz sie na ta i9

Co masz na myśli, pisząc sensowne kręcenie?
Przy Extreme4 od ASRocka, na z390 trochę odwalili babola przy sekcji zasilania i wypada gorzej niż w z370, nie wątpię, ale płyta powinna sobie poradzić przy 5.0 - Klik.
Oczywiście Taichi to dużo lepszy wybór.

Tutaj jest temat o płytach do 9900k - Klik.

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2019-01-30 19:07:24)


Moja lista anime: klik

Offline

#893 2019-01-30 19:30:19

Hapcat
Użytkownik
Dołączył: 2015-12-16

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Aorus Master od Gygabyte ma też dobrą sekcje zasilania i powinien być tańszy od Taichi.
Zresztą tutaj jest wszystko ładnie pokazane.

Pokaż spoiler
z390-rev8.pngklik

Offline

#894 2019-01-31 10:44:40

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Co by nie bylo do grania lepszy i7 8700k wyzej sie kreci, mniej mocy wpierdziela, w grach wydajnosc praktycznie identyczna jak prawie 1k drozszy i9.

Mnie to ciekawia nowe ryzeny 3000 ostanio w wywiadze zdradzono ze beda mialy wiecej niz 8 rdzeni. Ciekawi mnie tez jak cenowo beda sie prezentowac nastepcy polarisow czyli navi smile ktore jesli dobrze pamietam siedzi tez w nowym playstation 5 smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-01-31 11:30:17)


ara ara...

Offline

#895 2019-01-31 13:04:25

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Takie coś wyszło a gratis dostałem + 4 lata gwarancji na zasilacz i płytę i 100 zł mniej.

Może ta i7 była by lepsza ale nie mam pojęcia co będę robił na tym pc. Jakiś czas temu coś tam kodowałem itp. Z reszta teraz gry będą wychodzić z większymi wymaganiami. Np. taki Devil May Cry 5 xD to co to będzie przy Cyberpun 2077 lub DA 4 jezor albo Baldursa 3.

Do tego będę musiał pomyśleć nad monitorem max 1500 zł.

@Kilgur Tez ryzeny i tak nie będzie tak wydajny jak ta i9, a jak będzie dorównywał to roztopi resztę bebechów. Tak to widzę.

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2019-01-31 13:20:38)

Offline

#896 2019-01-31 13:32:26

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Każda nowa gra pójdzie na i5 8600k/9600k, więc nie wiem o czym piszesz. Gry wychodzą z większymi wymaganiami, to prawda, ale na grafice, a nie na procesorze. Pls...
Poza tym, w tej obudowie stopisz tego 9900k. Szczególnie z coolerem powietrznym. (posiadam tę obudowę, wiem co piszę)
Btw. jak nie chcesz AiO, tylko upierasz się przy tym powietrznym Noctua, lepszym wyborem będzie już Dark Rock Pro 4.
A, i zapomnij o kręceniu.

Ostatnio edytowany przez Shodimaru23 (2019-01-31 13:32:58)


Moja lista anime: klik

Offline

#897 2019-01-31 13:49:24

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

XxBhaalxX napisał:

@Kilgur Tez ryzeny i tak nie będzie tak wydajny jak ta i9, a jak będzie dorównywał to roztopi resztę bebechów. Tak to widzę.

Dobra kompa skadasz do grania czy do wielowatkowego uzywania?
Przypadek 1 placisz prawie kafla za roznice w grach siegajaca 2-5% wydajnosci w 1080p i 0% w przypadku 4k, bo taka jest roznica i9 vs i7 8700k. W grach liczy sie karta graficzna i tyle.
Przypadek 2 w profesionalnych zastosowaniach ryzeny pojada to i9 ostro 12+ rdzeni, niewiem czy juz nawet tego nie robia smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-01-31 13:50:20)


ara ara...

Offline

#898 2019-01-31 13:59:15

XxBhaalxX
Użytkownik
Skąd: Ożarów Mazowiecki - zapraszam.
Dołączył: 2010-11-07

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Shodimaru23 napisał:

Każda nowa gra pójdzie na i5 8600k/9600k, więc nie wiem o czym piszesz. Gry wychodzą z większymi wymaganiami, to prawda, ale na grafice, a nie na procesorze. Pls...
Poza tym, w tej obudowie stopisz tego 9900k. Szczególnie z coolerem powietrznym. (posiadam tę obudowę, wiem co piszę)
Btw. jak nie chcesz AiO, tylko upierasz się przy tym powietrznym Noctua, lepszym wyborem będzie już Dark Rock Pro 4.
A, i zapomnij o kręceniu.

DMC5 Wyamgania Ja lubię grać na full detalach. oczkod Wiadomo że te wymagania są zawyżone, jestem tego świadom ale gry które wyjdą pod koniec roku czy za rok faktycznie mogą tyle mocy potrzebować na średnich ustawieniach.
Jeżeli będzie coś nie tak z obudową czy chłodzeniem, zawsze będę mógł to zmienić. Ogólnie obawiam się zmian na coś czego nigdy nie widziałem, czy nie miałem z tym styczności, np. chłodzenie wodne (czy hybrydowe). Co do obudów wole te standardowe, niż te co dają efekt choinki w pokoju mnie RGB nie kreci, a nawet jestem przeciwny. Pierwotnie chciałem tą obudowę Phanteks Enthoo Pro ale niby ziomek jej nie miał i musiał by ściągać, takie walenie farmazonów, coś mi się wydaje ale nie wiem nie pracuje w takich sklepach. Zamiast tamtej polecił tą :/ eh i tak niestety zostało.

Kilgur napisał:
XxBhaalxX napisał:

@Kilgur Tez ryzeny i tak nie będzie tak wydajny jak ta i9, a jak będzie dorównywał to roztopi resztę bebechów. Tak to widzę.

Dobra kompa skadasz do grania czy do wielowatkowego uzywania?
Przypadek 1 placisz prawie kafla za roznice w grach siegajaca 2-5% wydajnosci w 1080p i 0% w przypadku 4k, bo taka jest roznica i9 vs i7 8700k. W grach liczy sie karta graficzna i tyle.
Przypadek 2 w profesionalnych zastosowaniach ryzeny pojada to i9 ostro 12+ rdzeni, niewiem czy juz nawet tego nie robia smile

Porównywałem, własnie procki od AMD i Intela bo miałem chrapkę na AMD :/ z kilku względów które mi bardzo pasowały. Ale Ryzer za 4 kafle dorównuje dopiero temu za którego daje 2.3 kafelka, wiadomo to wszystko tylko na papierze, ale mimo że na papierze to cena jest faktyczna. Co do kompa to jak wspomniałem uniwersalnie nie tylko gry(dokładnie sprecyzować się nie mogę, bo nie robię fanatycznie konkretnej rzeczy codziennie, ale na pewno mam hopla na nowe technologie czy podzespoły) , chociaż nie będę się pewnie bawił w projektowanie grafiki 3D, ale na pewno czas kodowania będzie niższy czy też jakieś inne duperele z widio związane.

Ostatnio edytowany przez XxBhaalxX (2019-01-31 14:30:35)

Offline

#899 2019-01-31 15:47:49

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

XxBhaalxX napisał:

Co do kompa to jak wspomniałem uniwersalnie nie tylko gry(dokładnie sprecyzować się nie mogę, bo nie robię fanatycznie konkretnej rzeczy codziennie, ale na pewno mam hopla na nowe technologie czy podzespoły) , chociaż nie będę się pewnie bawił w projektowanie grafiki 3D, ale na pewno czas kodowania będzie niższy czy też jakieś inne duperele z widio związane.

Coz oszczedzanie z 2-3h miesiecznie na kodowaniu za ~1k smile_big ktore moglbys dolozyc do 1 tb ssd NVMe ktory dalby ci wiecej niz ten lepszy procek, do tego podkrecony i7 8700k krecony na 4.9-5.0 spokojnie daje rade na powietrzu, ta i9 wymaga dobrej plyty glownej dobrego chlodzenia, dobrej budy i moze na 4.9 ja wykrecisz. Do tego podkrecona i9 wpierd... prawie 100W wiecej smile

Ostatnio edytowany przez Kilgur (2019-01-31 15:48:08)


ara ara...

Offline

#900 2019-01-31 17:16:06

Shodimaru23
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2013-01-14

Odp: Jaki komputer, co polecacie?

Nie wiem co mi chciałeś pokazać tymi wymaganiami do DMC, przecież ta gra prawie ich nie ma. Słaby 22nanometrowy i7, ten i5 8600k o którym pisałem jest dużo lepszy. Słaba 1060-tka. Mało ramu. Na tej i5 każda gra pójdzie jeszcze przez następne minimum 5 lat.
Nie ma co się bać takiego AiO jak np. Kraken. Podłączasz i hula jak powietrzne, nie ma z tym zabawy, a zamontowanie takiego AiO to bajka w porównaniu z coolerami powietrznymi.


Moja lista anime: klik

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024