#261 2018-10-28 17:33:33

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Wyjątkowo bez obrazków i "lania wody" bo mam dziś coś do załatwienia, a i tak się już zasiedziałem smile

Siódmy odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Może jakaś notka pojawi się w tygodniu.

Offline

#262 2018-11-01 21:27:30

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

POST O CHARAKTERZE CZYSTO INFORMACYJNYM

Plan na październik zrobiony w 80% (brak eningu do Takagi), ale za to o ile mnie pamięć nie myli poleciały poprawki do 3 (zamiast obiecanych 2) odcinków Slow Start, więc jakoś się to zgrało smile

Sezon obecny:
Niestety, ale nadmiar pracy + projekty w trakcie raczej uniemożliwią mi zajęcie się serią o sumo, a szkoda. Możliwe, że jakoś w połowie miesiąca sytuacja się w firmie uspokoi, wtedy jeszcze może coś z tego wyjdzie. Mam jednak nadzieję, że jakaś dobra dusza się za to zabierze, bo szkoda całkiem dobrej serii bez tłumaczenia PL zostawiać (i to nawet na onlajnach).

Plany minimum na miesiąc listopad:
- przegląd i wysyłka poprawek odcinka 9 do Slow Start;
- 2 odcinki Nobu;
- ostatni odcinek 4 sezonu Hayate

Do tego postaram się zamknąć temat endingów do Takagi oraz wykonania poprawek do 2 sezonu One room oraz Takagi + może jeszcze coś ekstra (powoli ogarniam pewną niespodziankę, która zainteresuje może z 5-10 osób), a jak już naprawdę tłumaczenia mi się zgrają do coś ponad zakładane minimum przy seriach głównych (Nobu/Slow Start).
Oczywiście jeszcze wypadałoby skonsultować się z tłumaczem Slow Start i dowiedzieć się, czy uzbroi się w cierpliwość, czy będzie na ostatnie 4 epy szukał kolejną osobę do ogarnięcia interpretacji dialogów.

Tyle ode mnie.

Offline

#263 2018-11-01 21:36:52

martinru
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-01-11

Odp: [Bufallo] Projekty

Hej. Jeśli dasz radę dociągnąć Slow Start do końca, będę wdzięczny dozgonnie  smile_big. Nie będę naciskał, pracuj w swoim tempie, mnie się nie śpieszy. Powodzenia i wytrwałości. Chyba że będziesz miał ewidentnie dość zezik , to daj znać, wtedy poszukam kogoś innego.

Offline

#264 2018-11-01 21:39:42

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Aha, czyli niepotrzebnie pisałem wiadomość prywatną smile
Tak jak napisałem do ciebie w wiadomości, zgodziłem się na całość, więc słowa dotrzymam.

Offline

#265 2018-11-04 17:27:22

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Ósmy odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Mają ludzie fetysze
q6e1RFI.png

Kolejny odcinek Nobu ma pseudo tłumaczenie!!! Popularność na poziomie 18-20 pobrań zadowalająca biorąc pod uwagę fakt, że całość można było jakiś czas temu obejrzeć, a nie wszyscy lubią czekać.

Kolejna aktywność w mojej "działalności" powinna dotyczyć Slow Start. Dodatkowo przyszły weekend ma być dłuższy ( niby PiS, a tu proszę, już kolejny raz zaskoczyli mnie pozytywnie <tak wiem, sądy, trybunały, ale podkreślam tutaj jedynie to, że w tym wszystkim robią również coś co może się podobać, a inni pewnie by tego nie zrobili #12Listopada> ), więc możliwe, że zrodzi się coś więcej.

Na dziś to wszystko.

Miłego oglądania.

Offline

#266 2018-11-18 19:11:24

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dziewiąty odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Mniam
MM8vSmQ.png

Leci odcineczek.

Tak na szybko z informacji pozostałych:
- Sumo ostatecznie odpuszczam;
- następny w kolejce jest ostatni odc Hayate;

Dodatkowo dostałem pewną wiadomość z pytaniem o mój wkład itp. w serię "Slow Start" martinu. Chyba pisałem to już tutaj w temacie, ale żeby nie było żadnych niedomówień:
Moim zadaniem jest poprawa treści żartów w dialogach oraz zachowanie logiki wypowiedzi postaci. Stylistyka napisów (kilka wypowiedzi wyświetlanych jednocześnie itp) nie są moją decyzją, a stylem wykorzystywanym przez martinu. Nie mam ostatecznego słowa co do ostatecznej formy napisów. Martinu przedstawił swoje warunki, ja się zgodziłem i działamy powoli. Może on czegoś z moich poprawek nie zamieścić w finalnej wersji, może również dodać coś od siebie.
Nie, martinu nigdzie nie chowa efektów mojej pracy do odcinków 10-12, bo nic przy nich jeszcze nie robiłem.
Nie, nie będę nikomu podsyłał napisów, które po moich poprawkach są przesyłane do martinu. On jest tłumaczem i to on decyduje jak wyglądać będzie "oficjalne" wydanie, jakimi drogami i na jakich zasadach będą one dostępne. Subki w plikach .ass do odcinków 9-12 pojawią się na ANSI, gdy projekt będzie zakończony ( o ile pamiętam to, co martinu na ten temat pisał). Ewentualnie można się zgłosić do niego po te wersje ostateczne, które w tym momencie dostępne są tylko w formie hardka.
To tyle

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2018-11-18 19:12:53)

Offline

#267 2018-11-18 19:50:00

Lamarus
Użytkownik
Skąd: Skoki/Poznań
Dołączył: 2008-05-21

Odp: [Bufallo] Projekty

Bufallo napisał:

martinu. martinu. Martinu martinu martinu. martinu

Kto to jest martinu?


2Onih0v.jpg
"Nie wiem o co w tym chodzi bo to nie ma najmniejszego sensu." - Ken-chan

Offline

#268 2018-11-18 20:13:48

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Sprawa prosta. Za pierwszym razem napisałem to ręcznie i zjadło mi "r", a potem kopiowałem już bez literki. Prawidłowa pisownia to "martinru". Poprawiać tamtego już nie będę, bo wtedy twój post straciłby jakikolwiek sens w tym temacie. Jeśli osoba, której nick przekręciłem czuje się urażona, to mogę ją teraz tylko przeprosić.

Offline

#269 2018-11-18 20:28:57

martinru
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-01-11

Odp: [Bufallo] Projekty

Nie czuję się urażony. Każdemu zdarza się przekręcić czyjąś ksywkę smile. Mnie też się czasami zdarzało. Luzik.
A ~martinru to taki sobie koleś, który dłubie sobie przy napisach do różnych animców, i zbiera za to ochrzan, bo ma trochę nietypowe podejście do sprawy jezor.

Ostatnio edytowany przez martinru (2018-11-18 20:32:16)

Offline

#270 2018-11-25 22:39:03

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwunasty odcinek Hayate no Gotoku! Cuties dostępny na ANSI. Seria dokończona.

Pokaż spoiler Wszyscy zgodnie przyznają, że w tym Hayate wygląda najlepiej
kVecWhU.png

BUMM! Kolejny projekcik można zaliczyć jako zakończony. Tak jak zapowiadałem (a przynajmniej wydaje mi się, że to robiłem), przed Bożym Narodzeniem się z tym uporałem. Odhaczamy jedną pozycję z zaplanowanych przekładów.

Czy jest coś o czym warto informować?
Wspomniałem, że oprócz Slow Start i Nobu powoli kleję dodatkowy projekcik w wolnych chwilach. Aktualnie znajduję się w połowie realizacji tej serii. Może się to niedługo pojawić, więc maniaków anime, którzy oglądają wszystko byleby miało napisy PL, wyczulam na to, by wyczekiwali tego potworka mojego autorstwa. Może się to pojawić szybciej, niż się spodziewacie przy moim obecnym tempie smile .

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2018-11-25 22:43:05)

Offline

#271 2018-12-09 18:07:39

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dziesiąty odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Co dwie waifu, to nie jedna
KwkRdnt.png

Kolejny odcinek.
Co do planów na grudzień:
powinienem już Slow Start dokończyć ogarniać. Odcinek 10 był wysłany tydzień temu, ale musieliśmy z martinru jeszcze sobie pewne kwestie wyjaśnić dotyczące tłumaczenia tego odcinka, więc ostatecznie hardek wydany został później. Do tego coś z Baru Nobu się zapewne jeszcze pokaże do końca roku, a jak w okresie między świętami, a nowym rokiem będzie czas i wena, to może coś jeszcze.

W pracy dopiero teraz zaczynamy zwalniać tempo. Było ciężko, bo dniówki po 12 godzin bywały, soboty pracujące często wskakiwały, ale udało się przeżyć. Jeśli sytuacja nie powtórzy się po nowym roku, to coś z nadchodzącego sezonu się przygarnie. Okres od świąt do końca roku planowo ma być wolny, więc będzie okazja do ogarnięcia sprawy karaoke i innych zaległości (poprawki, zapowiadane od kilku miesięcy projekciki) dla wybranych serii.

Odnośnie przyszłych projektów jeszcze:
Podobno na wiosnę planowana jest emisja 4 sezonu shorta idolek. Rzekomo ma być to sezon ostatni. Link do serii na MAL:

https://myanimelist.net/anime/38767/Cin … max_Season

Co prawda popularność tego anime jest praktycznie zerowa, ale ten jeden ostatni raz mogę to jeszcze ogarnąć o ile będę miał taką możliwość tj. dożyję i nie pieprznę tego wszystkiego w piz.. w kąt. Nie wiem jeszcze czy będą to tylko te 3-minutowe odcinki, czy te minutowe dodatki Web również będą publikowane. Zobaczymy co z tego będzie.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2018-12-09 18:10:04)

Offline

#272 2018-12-23 20:50:28

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Odcinki 01-10 Hitorigurashi no Shougakusei dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Jak tu jej nie polubić
wCqLpad.png

Oto i projekt, który od jakiegoś czasu realizowałem. Historia młodej dziewięcioletniej dziewczynki, która po stracie rodziców przejęła ich restaurację i samodzielnie próbuje borykać się z trudnościami samotnego życia. Taka gorzko-słodka komedyjka, gdzie jeden odcinek trwa 3 minuty.
Uważam, że jak na shorcik jest to produkcja bardzo ambitna i chwytająca za serce, dlatego w okresie świątecznym polecam usiąść przed monitorkiem w wolnej chwili i z ciepłą herbatką w ręku poświęcić tej serii te pół godzinki, bo naprawdę warto. Mam nadzieję, że za bardzo tłumaczenia nie zwaliłem, bo to anime na to nie zasługuje.

Z informacji pozostałych:
Seria "Slow Start" do poprawek dla martinru również została ukończona. Obecnie skupiam się na kolejnych odcinkach Baru Nobu. Możliwe, że przygarnę coś ze zbliżającego się sezonu

Jeszcze raz zachęcam do obejrzenia "Samotnej Dziewczyny z Podstawówki" oraz życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Offline

#273 2018-12-30 22:24:56

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Jedenasty odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Evcia pokazała pazur... Rrrr!
BqlUbcP.png

Kolejne napisy dodane do bazy. Już prawie połowa serii smile

Nadchodzący sezon upłynie raczej pod znakiem dokończenia Baru Nobu i zabrania się za długo zapowiadane poprawki (no nareszcie się ogarnął). Miałem pewne zamysły translacyjne na zimę, ale wszystkie potencjalne serie będą robione przez onlajny, więc co ja się tam będę wpieprzał smile . Możliwe, że coś tam wleci jeszcze, ale niczego nie obiecuję.

Wykażę się jednak sprytem oraz przebiegłością, więc podam wam swoje plany na sezon wiosenny xd. O ile nic się nie zmieni w moim życiu, zabiorę się za następujące serie:
- Cinderella Girls Gekijou: Climax Season
- Hitoribocchi no ○○ Seikatsu

To tyle.
Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2018-12-30 22:30:58)

Offline

#274 2019-01-06 19:15:08

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Dwunasty odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Miałem tu dać żart, ale był zbyt zboczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
uN9iPbD.png
A tam, podpowiem:
Perspektywa + skojarzenia, świntuchy

Powoli rozkręcamy tempo. Możliwe, że na jakiś czas uda się tłumaczyć szybciej niż odcinek na tydzień.

Odnośnie moich planów na ten sezon, a raczej ich braku:
Dostałem wiadomości kilka (aż dwie, bo taki popularny ostatnio jestem smile ), w których skrytykowano moje podejście do tłumaczeń z onlajnów. Rozumiem, że ktoś może uważać, iż nie powinno się zwracać aż takiej uwagi na inne źródła przekładu danego anime, tylko robić to, co się podoba, jednak mam trochę inne podejście do tego. Na ogół serie, które ogarniam nie cieszą się wielką popularnością np. shorty: "Hitorigurashi no Shougakusei", "Chiruran 1/2", "Fumikiri Jikan" "Tekyuu", a jeśli chodzi o produkcje dłuższe, jak choćby obecnie tłumaczony Nobu, czy Nana Maru San Batsu (tzw. Quizy), które wydawane są dopiero jakiś czas po wyjściu odcinków.

Co jednak najważniejsze, moje tłumaczenia to jedyne wersje w PL albo coś, co obiecałem ogarniać komuś zanim dowiadywałem się o alternatywnych przekładach. Nie widzę sensu robienia czegoś dla 20-50 osób, skoro setki pozostałych fanów zainteresowanych daną serią, mogą obejrzeć ją na onlajnach. Reszta też tam może oglądać smile Wolę zrobić coś, co nie powiela pracy innych. Zresztą, kilka razy już o tym pisałem.

Dlatego właśnie zapowiedziałem już teraz swoje serie na wiosnę, bo podświadomie już tak łatwo z nich nie zrezygnuję smile

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-01-06 19:17:40)

Offline

#275 2019-01-13 18:11:51

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Trzynasty odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Shinobu-chan!!!
ZsGw9CW.png

Z ogłoszeń wszelakich:
Na MAL'u pojawiła się informacja o 2 sezonie anime "Karakai Jouzu no Takagi-san". Bez względu na występowanie wersji alternatywnych projekt wezmę i ja (no chyba, że nie będę z jakichś przyczyn w stanie się tym zająć). Nie wiadomo jeszcze kiedy planowana będzie emisja, ale po cichu liczę na sezon letni smile
To tyle
Miłego oglądania.

Offline

#276 2019-01-20 19:51:49

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Czternasty odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler To ujęcie i ta kreska - wkraczamy w tematykę shounenowych tasiemców
G8pWjcO.png smile

Tak na szybko:
- Kolejny odcinek
- Żadnych ogłoszeń...
- Sprzedam opla smile

Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-01-20 19:52:19)

Offline

#277 2019-01-27 18:46:51

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Piętnasty odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Takie tam... bo nie miałem pomysłu na coś innego niż Shinobu
4sjbflh.png

Tempo odcinek na tydzień dalej utrzymane.

Muszę wygospodarować sobie chwilę na ogarnięcie nutek do Takagi w końcu, bo już zdecydowanie zbyt długo wisi to w powietrzu. Niby człowiek zajmuje się tylko jedną serią, ale czasu i chęci jakoś na to nie ma :/

Miłego oglądania.

Offline

#278 2019-02-03 20:00:41

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Szesnasty odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Wyjątkowo z linią dialogową...Dla kumatych
AsBNibe.png

Jest odcinek. Zapraszam i...
Miłego oglądania.

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-02-03 20:01:49)

Offline

#279 2019-02-10 20:43:37

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Siedemnasty odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Coś normalnego, bo żadna z dziewczyn się dziś fajnie nie zaprezentowała
QzyQCOe.png

Miłego oglądania.

PS. Małe święto. Stuknęło mi 15 tysięcy pobrań... po 220 subach smile

Ostatnio edytowany przez Bufallo (2019-02-10 20:45:06)

Offline

#280 2019-02-17 18:49:55

Bufallo
Użytkownik
Dołączył: 2014-05-25

Odp: [Bufallo] Projekty

Osiemnasty odcinek Isekai Izakaya - Koto Aitheria no Izakaya Nobu dostępny na ANSI.

Pokaż spoiler Bo każdy ma w sobie ciemną stronę...
UGCyVSR.png

Subki poleciały w świat. Widzów zapraszam na ten blisko 15-minutowy seans.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024