#9121 2019-04-11 20:56:15

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nieszczęście OPM jest OP xD


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#9122 2019-04-12 16:42:36

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Pieseły już som!!
tumblr_pf1mzxj0NL1xxu92jo1_500.gif

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-04-12 16:43:36)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#9123 2019-04-12 18:53:12

yapi-kun
Użytkownik
Dołączył: 2018-08-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@streje_dogsy
Obejrzę tylko martwe jabłko i bierę się za nowy sezon  hehe

Co prawda wiele jeszcze z tego sezonu nie obejrzałem, ale póki co w moim odczuciu zapowiada się jeden z gorszych sezonów od dawien dawna.

Strasznie dużo szortów w tym sezonie, do tego wielu chętnych, by je tłumaczyć. Nigdy za takimi krótkimi formami nie przepadałem, ale z uwagi na tematykę hentaj/ecchi/romcom dałem szansę trzem - Midarze, Nobunadze i Nande Koku i ten ostatni póki co jest moim faworytem. Naprawdę dobry content upchano w tym pierwszym epie

Pokaż spoiler
(czopek rulez, szkoda, że wersja HS ma tyle cenzury...)
. Midara i Nobunaga trochę przaśne, Nobunaga nawet fajny, za mało contentu w pierwszym epie by lepiej ocenić. Midara trochę odrzuca osobą ojczulka, ale zobaczymy jak i to się rozwinie.

Z pełnowymiarówek widziałem póki co też trzy - Frubę, Hitoribocchi i Bokutachi. Fruba wychodzi tutaj najlepiej, choć w dobrych sezonach z poprzednich kwartałów raczej załapałaby się gdzieś na środek stawki, nie lubię jakoś reverse haremów, a tutaj na taki się zanosi, no, ale zobaczymy. Hitoribocchi raczej zawód, póki co mało śmieszne, pierwsza 'psiapsiółka' jakoś nie daje się lubić, nie przepadam za tego typu gburowatymi chłopczycami. Bokutachi to rzeczywiście takie mało śmieszne Pięcioraczki, ale może się jeszcze wyrobi i pokaże własny charakter.

Teraz pozostaje mi tylko obejrzeć mojego cichego faworyta - Karolcię i Wtoreczkę, a także Kociaczki i Kenja no Mago.

Kontynuacje raczej powinny trzymać poziom (OPM2, Streje Dogsy 3). Jakoś trudno mi się tym jarać, ale oglądać będzie się to pewnie elegancko. Czekam tylko na literki.

Offline

#9124 2019-04-14 21:38:50

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kilka słów o starcie nowego sezonu. Tradycyjnie od najsłabszych:

Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai - dwa odcinki wystarczyły na decyzję o dropie. W sumie to nawet jeden i 5 minut drugiego, ale już dokończyłem. Nudny, powtarzalny harem i nie zapowiada się, by miał się czymkolwiek wyróżniać. -4/10

Gunjou no Magmel - początkowo liczyłem na coś w stylu HxH, a potem zobaczyłem wykonanie. Po pierwszym odcinku jest fatalnie. Z tego świata można by wycisnąć nawet fajną fabułę, gdyby autor po prostu umiał pisać. Ale nie umie. Pewnie jeszcze 1/2 odcinki i drop. -4/10

Kenja no Mago - nihil novi, a na dodatek nie zapowiada się, by czymś miało się to wyróżniać. Akurat ten gatunek luźnej przygodówki z reguły lubię obejrzeć po ciężkim dniu, ale czuję, że do końca tutaj nie dotrwam. Jeśli ktoś ma ochotę oglądać setny raz to samo - to niech próbuje, reszcie odradzam. 4/10

Fruits Basket - reverse harem i przetrwałem dwa odcinki? No, no, nie jest źle. To znaczy trochę jest, ale biorąc pod uwagę, że gatunek kompletnie nie w moim typie, to jednak czymś się wybija. Sam jeszcze nie wiem czym, na pewno dam szansę kilku odcinkom, a dopiero potem zdecyduję, czy obejrzeć do końca. Póki co polecam spojrzeć chociaż na pierwszy epizod. 5/10

One-Punch Man 2 - graficznie straszny spadek w porównaniu do jedynki. Akurat fanem OPM nie jestem (w przeciwieństwie do Moba), więc grafika, która trzymała mnie przy pierwszej części, sporo mnie zabolała. Pewnie obejrzę do końca, bo seria sama w sobie zła nie będzie, aczkolwiek na fajerwerki nie ma co liczyć 5+/10

Kimetsu no Yaiba - jest ok. Trochę ponad poziom oklepanych haremów i isekaiów, ale nadal bez polotu. Ogląda się miło dla tych, którzy strasznie lubię styl ufotable, a ja należę do tych osób, więc dla mnie te kolorowe wodotryski sporo umilają seans. Liczę na rozwój i fajnego shounena. Myślę, że warto wytrwać i poczekać, aż się rozkręci. 6/10

Sarazanmai - od kiedy obejrzałem Penguindruma, cały czas czekam na bajkę, która będzie podobnym hitem. Sarazanmai ma potencjał. Widać tutaj pracę tego same reżysera co przy Pingwinach czy Utenie, ale czy uda mu się osiągnąć to co wcześniej? Myślę, że nie, ale dam mu szansę. Seria jest mocno popieprzona, trochę bardziej w negatywny sposób niż Penguindrum, ale nadal czuć w niej "to coś". Może wyjdzie z tego przeciętniak, a może solidna, szalona bajka. Oby to drugie. 6/10

Carole & Tuesday - mamy faworyta. Graficznie i muzycznie póki co bezkonkurencyjnie, do tego fabuła również zapowiada się znacznie lepiej od konkurencji. Widać mocne nastawienie na amerykański rynek (instagram, anglojęzyczni piosenkarze), a jak wiadomo - lepsza baja nastawiona na hamerykanów niż na na skośnych przegrywów z Japonii. Będzie hit, mówię wam 6+, może nawet -7/10.

Dojdzie jeszcze Shingeki no Kyoujin, ale znając materiał źródłowy i poprzednie części to pewnie jakieś 5-6/10.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#9125 2019-04-14 22:47:10

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Carole & Tuesday

Raczej nastawiasz się, bo jest trochę inne od reszty. Tzn. też liczę na tę bajkę, ale pierwszy odcinek nic specjalnego nie pokazał. Chociaż głosy ładnie dobrali i chyba śpiewają tam nawet amerykańskie aktorki.

Sado napisał:

Kimetsu no Yaiba

Czy ja wiem, wszystko tam jest mocno generyczne. Chociaż potencjał na coś ciekawszego faktycznie ma. Tylko słabe studio do adaptacji wybrali.

Sado napisał:

Fruits Basket

Z tego, co wiem, to nie jest reverse harem. Tam jest kilka różnych par i dość zawiła fabuła.
A jest lepsze niż typowa szojka, bo ma ciekawsze charaktery postaci. Imho.

Co do Bokutachi – to faktycznie niezła kupa. Też dropłem.
Zobacz sobie jeszcze Pieseły. Ten sezon zaczęli od kolejnego backstory Dazaia. Jest nieźle.

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-04-14 22:47:51)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#9126 2019-04-15 00:13:43

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991 napisał:

Raczej nastawiasz się, bo jest trochę inne od reszty. Tzn. też liczę na tę bajkę, ale pierwszy odcinek nic specjalnego nie pokazał. Chociaż głosy ładnie dobrali i chyba śpiewają tam nawet amerykańskie aktorki.

Nie wyobrażam sobie, żeby to były Japonki, ta nacja po prostu nie potrafi gadać po angielsku. XD Poza tym tak czy siak sezon słaby, nie czuję, by którakolwiek bajka miała potencjał nawet na 8/10.

Kamiyan3991 napisał:

Zobacz sobie jeszcze Pieseły. Ten sezon zaczęli od kolejnego backstory Dazaia. Jest nieźle.

Widzę, że mam wszystkie sezony tej bajki w "won't watch". Warto spróbować ten pierwszy sezon?


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#9127 2019-04-15 19:10:12

yapi-kun
Użytkownik
Dołączył: 2018-08-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jeszcze parę serii do sprawdzenia przede mną, a na daną chwilę garść doniesień z frontu.

Midara na Ao-chan (...) - po dwóch odcinkach jest to nawet przyzwoita komedia nieporozumień. Aocia jest słodka w tych swoich zboczonych ujoreniach smile_big Ojciec już nawet tak nie irytuje, chciałbym sam mieć takiego, haha smile Warto konsumować co tydzień, zwłaszcza, że szort i krótko trwa.

Fruits Basket - nie jest to póki co nic co mógłbym z czystym sumieniem polecić, ale ogląda się to całkiem dobrze. Lubię takie niespieszne historie gdzieś na wsi / naturze / obok cywilizacji, a tutaj właśnie taki sielski klimat panuje. Motyw przemiany jegomości w zwierzęta może być bazą do ciekawych wydarzeń. Tooru jest urocza, jej koleżanki z klasy również, lubię szkolne życie w anime. Chyba póki co mój lider peletonu w tym niemrawym sezonie. No i ENDing jest przecudowny. Słucham go od paru dni praktycznie na okrągło. Odpowiedzialni za niego Vickeblanka popełnili już jeden z największych openingów zeszłego roku, Black Rover do Black Clover. Jak na razie 2/2, czyli same sztosy. Polecam odsłuchać, nawet jak nie sięgamy po anime.

Hitoribocchi (...) - największe rozczarowanie, Bocchi jest irytująca, jej potencjalne przyjaciółki również, komediowy content nieśmieszny, nie ma tutaj póki co nic, co by mi się podobało. Szkoda.

Bokutachi (...) - wyprany z humoru naśladowca Pięcioraczek. Drugi odcinek jeszcze słabszy od pierwszego. Sztampowe dziewczyny, równie mało śmieszne sytuacje. Nie wiem, co może odratować to anime, może różowowłosa nauczycielka, w której jestem zauroczony i czekam aż wkroczy do akcji smile_big No i opening sztos, zarówno wizualnie (oj chyba poszło sporo sianka na to, jak na tak mało znane studio to się popisali), jak i muzycznie.

Sewayaki Kitsune (...) - kolejny zawód, strasznie nudne, usypiające anime. Spodziewałem się zupełnie czegoś innego, a nie lisiczkę, która jeśli by dostała zielone światło to zagrałaby i w hentaju. Cały odcinek jakieś służalcze czynności przy stole, ziew. Liczyłem na słodką komedię, a nie takie ciepłe kluchy do poduchy...

Carole & Tuesday - wizualnie i muzycznie bajka, widać, że Netflix sypnął na to anime tirem jenów (i przykaz, to ma być skrojone pod zachodniego widza - licencja na Instagrama, wszędzie zachodnie nazwy, imiona, nawet piosenki śpiewane po angielsku). Może być z tego całkiem fajna seria, ale pierwszy odcinek nie tyle mocno mnie wynudził, co był mega przewidywalny. Wszystko jakieś takie wyprane z unikalnego charakteru, ładunku emocjonalnego, słabo napisane. Druga Nana, czy tam Sakamichi no Apollon to to nie będzie, oglądam dalej z niepokojem, ale i nadzieją, że się rozkręci.

Offline

#9128 2019-04-15 19:19:11

Infernus
Użytkownik
Dołączył: 2012-07-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Powstaje film Ni no Kuni.


076dfc6183ee1eb46ee33ec91bcc13ca.png

Offline

#9129 2019-04-15 19:32:37

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tak tylko napomnę, że manga Bokutachi była pierwsza - jakieś pól rok przed 5-toubun oczkod.
Obu tytułów bym zbytnio ze sobą nie porównywał, bo chociaż główny motyw niby podobny, to jednak to trochę inny rodzaj romcomu.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#9130 2019-04-16 00:44:08

Tadziu
Użytkownik
Dołączył: 2019-04-16

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

yapi-kun napisał:

...Odpowiedzialni za niego Vickeblanka popełnili już jeden z największych openingów zeszłego roku, Black Rover do Black Clover. Jak na razie 2/2, czyli same sztosy. Polecam odsłuchać, nawet jak nie sięgamy po anime...

3/3. Nie zapomnij o endingu Double Deckera.

Offline

#9131 2019-04-18 21:58:25

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Byłem sceptyczny, ale drugi odcinek Carole & Tuesday to cud, miód i malina.
Bardzo ładna piosenka w drugiej części.

Pokaż spoiler
0kqgVmf.jpg


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#9132 2019-04-18 22:27:50

Howyudoin
Użytkownik
Dołączył: 2019-03-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kamiyan3991 napisał:

Byłem sceptyczny, ale drugi odcinek Carole & Tuesday to cud, miód i malina.
Bardzo ładna piosenka w drugiej części.

Nie byłem przekonany czy oglądać tę bajkę, ale chyba zacznę, skoro podoba się tak wielu osobom. Chciałbym teraz, ale jestem na ostatniej prostej, żeby skończyć tłumaczenie czegoś i się nie poddam, dopóki nie skończę. Ale nie mogę się doczekać, żeby w końcu obejrzeć, mam nadzieje, że mi się spodoba, bo ten sezon dosyć biedny.

Jestem też ciekawy, jak wyjdzie drugi odcinek Sarazanmai, bo pierwszy był świetny.

Offline

#9133 2019-04-19 22:19:19

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Film Violet Evergarden w 2020.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#9134 2019-04-19 22:25:19

Howyudoin
Użytkownik
Dołączył: 2019-03-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hunter Killer napisał:

Film Violet Evergarden w 2020.

To, że w 2020 było już wiadomo od dawna, ale że w styczniu to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Niestety będzie trzeba czekać na BluRaya smutny

Zastanawiam się tylko, jak pięknie będzie wyglądał ten film. Skoro przy zwykłym 13 odcinkowym anime, było tak świetnie, nie mogę sobie wyobrazić, jak będzie z dużo większym budżetem.

Offline

#9135 2019-04-21 00:09:47

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Amazon Prime ma licencję na Sagę Winlandzką.
To exclusive z racji ich współpracy z Twin Engine.
Ogólnie wszystko od Twin Engine ma lecieć na Prime.
Hands-thumbs-up.jpg

Ostatnio edytowany przez Kamiyan3991 (2019-04-21 00:10:08)


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#9136 2019-04-22 20:44:32

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nic już z tego nie rozumiem:

https://www.crunchyroll.com/anime-news/ … ast-lineup
https://www.crunchyroll.com/anime-news/ … ime-lineup

CR zaczęło dodawać u siebie serie Funi na 3 epku...


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#9137 2019-04-28 22:40:23

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

7MS6MNk.png


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#9138 2019-05-03 19:17:10

Kamiyan3991
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2014-01-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nowy odcinek Piesełów kozacki normalnie. Śledziłem to bez mrugnięcia od początku do końca.
Poprzednie arci nie reprezentowały tak wysokiego poziomu, więc to miła odmiana.

No i ten głos Ono Daisuke... bezbłędny.
Akira Ishida też dobrze wypadł.


Ryzen R5 5600X
GTX 1660 Super
16GB 3200 MHz
Kingston KC3000

Offline

#9139 2019-05-05 11:05:44

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zapowiedziano drugi sezon pięcioraczków yahoo
https://twitter.com/pkjd8I8/status/1124877931996561408

Offline

#9140 2019-05-11 13:16:16

max-kun
Użytkownik
Skąd: Fan Trailsów oraz YS
Dołączył: 2008-12-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zapowiedziano trzeci sezon Non Non Biyori. <News>

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024